Павлодарская• 01 февраля 2023
Ответ дляLudaSHS
Я наверное лучше процитирую Богданова.
💥много букв
Но...
Як закінчиться ця війна? Частина 1.
У нас часто розглядають кінець війни як стратегічну гру, де війна закінчується у зруйнованій столиці ворога. Але це скоріше виключення. Тому з’явився цей текст. Бо реалістичних варіантів кілька і не всі вони нам подобаються..
Кілька вступних моментів.
1. В цій публікації я розглядаю кілька сценаріїв - від фантастичних до доволі ймовірних. Не треба сприймати їх як рівно ймовірні.
2. Вихід на будь-які рубежі, навіть кордони 1991 року не дорівнює завершенню війни. Бо Росія може продовжити діяти терористично чи збирати сили для реваншу, якщо її економічна та військова сили не будуть кардинально підірвані або не будуть врівноважені з українськими/союзними.
3. Завершення війни це не обов´язково знищення Росії, Москви чи Путіна особисто.
Завершення війни - момент часу, в який обидві сторони визнають що продовження бойових дій не має сенсу і припиняють їх на сталій основі, відносно прогнозоване та стабільне припинення бойових дій на десятиліття або на умовне “назавжди”
4. Квазі-завершення війни - умовний “Мінськ 3.0” - ми не розглядаємо. Це коли сторони домовляються про умовне завершення бойових дій і домовляються домовлятися, але всі розуміють, що війну буде продовжено. Цей сценарій я розцінюю як дуже малоймовірний. В першу чергу, через неготовність українського керівництва та більшості наших партнерів до такої “паузи”. Крім того, Росія наразі не може зупинитися на півдороги. Тому - дуже малоймовірно.
Тепер про сценарії. Я виділю 5 сценаріїв, які має сенс розглянути як гіпотетичні.
1. Очевидна військова і політична поразка України.
2. «Корейський сценарій» з різними варіаціями.
3. Сталий компромісний мир.
4. Очевидна військова і політична перемога України.
5. Крах російської державності прямо в процесі війни.
Докладніше про кожен сценарій нижче, але перед цим ще кілька маркерних питань, які треба розглядати при аналізі кожного сценарію. Бо в залежності від того, як саме буде завершуватися війна, буде визначатися відповідь на наступні питання:
1. Доля окупованих територій, а саме:
• територій, окупованих після 24.02.22
• територій Донбасу, окупованих до 2022
• території Криму.
2. Компенсація збитків та фінансування відновлення:
• сплата Росією репарацій;
• конфіскація російських активів;
• західне фінансування відновлення постраждалих та реінтеграції окупованих територій.
3. Геополітичні питання:
• подальше переозброєння ЗСУ;
• вступ до ЄС;
• вступ до НАТО.
4. Покарання воєнних злочинців за легітимною процедурою (міжнародний трибунал).
Кожне з цих питань буде мати свою відповідь в кожному сценарії завершення війни. І навіть варіації в межах окремих з них. Відразу зазначу, що пакет “Бонус +” - економічна модернізація, довгострокові демографічні програми, випереджаючий розвиток - це все вже наше домашнє завдання.
Сценарій № ⚡️⚡️1. Очевидна військова і політична поразка України.
Ймовірність: низька.
Цей сценарій найбільш апокаліптичний і один з двох НАЙМЕНШ ймовірних. Що має передувати цьому сценарію? Повна зупинка допомоги з Заходу. Внутрішня “смута” в Україні. Якісь ексклюзивні поразки ЗСУ на фронті. Загальна втома від війни та втрата Україною спроможності до спротиву.
Цей сценарій має постійно залишатися у нас і у наших союзників в голові, коли ми починаємо думати, що “вже перемогли” і треба лише трохи піддавити. Це небезпечна ілюзія. Ворог вже має менше ресурів ніж на початку, але все ще може мясом і дешевою (але поки доволі чисельною) зброєю нас давити. В нього ще є певний запас міцності в економіці (недовгий, але є) та в політиці.
Але якщо ми не будемо робити ДУЖЕ ВЕЛИКІ ПОМИЛКИ - минеться. Нас тримає від цих ризиків позиція наших партнерів і загальна готовність українського суспільства до війни. Яка виявилася вищою, ніж багато хто очікував. Ну і помилки РФ. Море їх.
Можливий наслідок такого сценарію: крах української державності або її суто формальне збереження, про “проблемні” питання нема чого говорити. Росія забере все, хоча її ізоляція посилиться. І “Залізна завіса” встановиться по новому західному кордону РФ.
Продовження нижче.
💥много букв
Но...
Як закінчиться ця війна? Частина 1.
Кілька вступних моментів.
3. Сталий компромісний мир.
1. Доля окупованих територій, а саме:
• територій, окупованих після 24.02.22
• територій Донбасу, окупованих до 2022
• території Криму.
• сплата Росією репарацій;
• конфіскація російських активів;
3. Геополітичні питання:
• подальше переозброєння ЗСУ;
• вступ до ЄС;
• вступ до НАТО.
Ймовірність: низька.
Продовження нижче.
Ищу про него инфу. Илья Богданов? Который из РФ в Украину переехал ?