Плакулька• 10 февраля 2023
Чи буде програма для повернення українців додому?
Мільйони українців розбросало по світу, звичайно що вони там уже і роботу знайшли, і майно якесь придвали, машину. Але більша частина планує таки повертатись додому. А тепер загвостка - щоб повернутись, треба запратити мито за свої особисті речі, податки та збори на машину і тд. А це величезні гроші, які за кордоном вдаються не легко, цей момент уже починає стримувати наших громадян від повернення додому.
Тому у мене питання, чи є якась програма для повернення громадян назад в Україну? У кого така ситуація, напишіть ваші думки? Чи стримують вас всі ці мита та бюрократія?
Ответ дляOlga Zelenyak
Стоит принять закон о беспошлинном ввозе и вы увидите чудо чудесное. Пенсионеры и подростки будут въезжать на авто.
Тому цього не буде) Інакше це буде бізнес. Якщо якась людина і умудрилась там купить машину, то вже якось заплатить те мито. Ні - то продасть. Але через машину точно там ніхто не залишиться - ну це маячня. А взагалі, тема трільна на 100%
Olga Zelenyak• 11 февраля 2023
Ответ дляThatsme
Ну так и я о том же. Поэтому и есть норма: приезхал с ПМЖ, подтверди и ввози.
А в случае с переселенцами, как проверить кто человек: переселенец или решивший подзаработать. Из ЕС люди катаются туда, сюда постоянно, даже имея на руках документы о временном убежище.
По идее можно хоть каждый месяц по машине ввозить.
Те, кто уехал из Мариуполя, Николаева, Харькова и т.д. в чем был, явно этим не воспользуются.
Угадаем с трех раз, кто воспользуется.
Борисфенка• 11 февраля 2023
Ответ дляOri.Ua
вы так относитетесь к тем кто уехал, ну ок,остались бы все эти мллионы, было б на миллионы голодных и замерзших ртов, чем бы они помогли своим близким и государству, если у них есть возможность работать за границей и донатить, пересылать нужные вещи, пусть даже с пособия , это ж лучше чем сидеть и ждать с моря погоды. Но вот если купил машину , то думаю найдутся деньги ее ввезти и себя тоже
Я сама виїхала.
Те саме кажу - знайдуть гроші на мита.
Ответ дляUkrainika
Хай сидять. Через речі не повернуться? Нащо такі потрібні?
думаю кто все потерял , не сильно обрастает вещами и держится за них, люди имея квартиры машины, уезжали с одной сумочкой. С собой все не утащишь, ДУМАЮ АВТОР ТРОЛЬ, и тема провокационная, как будто людям стресса мало
Peko_Sveta• 11 февраля 2023
Ответ дляПлакулька
І речі особисті, почитайте. За рік багато речей назбиралось.
Які речі? БУ? Особисті? Ви таке вигадали))). Машину і так розмитнити треба, якщо закордоном купили
Peko_Sveta• 11 февраля 2023
Звичайно, якщо людина везе 10 новеньких айфонів, то треба платит. Як ви собі це уявляєте? Розмитнення трусів, шкарпеток, сковорідок?
Ответ дляPeko_Sveta
Якщо подивитися на правила розмитнення товарів, то за три б/в Xiaomi ( навіть не Iphone) вже доведеться платить мито, труси і шкарпетки без бірок і ’слідами використання’ - без мита, але якщо митник буде вважати, що вони нові хоч і без бірок - будете платить. Сковороди також відсутні у переліку особистих речей, які звільнено від розмитнення. Тому так, згідно законодавства треба сплатити мито. Звичайно, за максимальною ціною, а не ціною розпродажу чи б/в.
Підкреслюю: це згідно чинного законодавства так.
Peko_Sveta• 11 февраля 2023
Ответ дляA no name
Я вже разів п’ять кордон перетинала з такою кількістю особистих речей,сковорідками, новим речами…. Це треба везти новий товар однакового номіналу у великій кількості, щоб були питання….
Peko_Sveta• 11 февраля 2023
Ответ дляA no name
Мито за сковорідку, де вже готували разів 10?)))). Це реально смішно))
Ответ дляPeko_Sveta
Ви робите типову помилку Порадниць: посилаєтеся на особистий досвід. А я вам пишу, яке у нас чинне законодавство.
Згідно чинного законодавства ви мали платити мито, якщо ввозите товари на територію України. І те, що з вас його не взяли вчора, не говорить про те, що його не захочуть взять завтра. Особливо, з урахуванням дефіциту бюджету, який будуть наповнювати як завгодно.
До речі, до війни моя родичка не змогла перетнути українську митницю (на виїзд з України) з алюмінієвим посудом - митники трактували це як ’вивіз дорогоцінних металів’. Довелося їм залишити ті каструлі)
Ответ дляPeko_Sveta
Мені теж, але більше з механізму оцінки вартості. Бо оцінять ту сковороду як нову з самого дорогого магазину. Дешевше буде викинуть, ніж платить.
П.С. ви смієтеся з чинного законодавства? Непатріотично, зараз напишуть, що ви матрьошка)))
Peko_Sveta• 11 февраля 2023
Ответ дляA no name
Я не тільки не сміюсь з чинного законодавства, але ще й добре його знаю, бо маю юридичну освіту. Є чіткий перелік і щоб не допускати свавілля на кордоні - треба все добре знати . Але, вибачте, це не стосується особистих речей , бу та в адекватній кількості, які не заборонені законом, все дуже просто
Ответ дляPeko_Sveta
Мені дивно таке читати від людини з юридичною освітою.
Ви легко можете знайти не лише перелік особистих речей б/в, звільнених від митного збору, а і їх кількість. І так, мова йде про особисті товари б/в. Все нове - хоч особисте, хоч не дуже, не обкладається митом у розмірі до 500 євро (сумарна вартість всіх товарів, що ввозяться) або вагою до 50кг.
Борисфенка• 11 февраля 2023
Ответ дляA no name
На кордоні виростуть гори каструль і шкарпеток. Так, то й так.
Але ви чудово знаєте, що цього не буде
Peko_Sveta• 11 февраля 2023
Ответ дляA no name
Це абсолютно вірно, я також можу зробити витяг з Митного кодексу))). Все так , як я і написала. В мене і не було нових товарів більше ніж на 500 євро)). На 380 лише)), з доками
Ответ дляБорисфенка
Але ви чудово знаєте, що цього не буде
Я чудово знаю, що зараз українські перевізники (на яких тут посилаються у темі) башляють на кордоні, щоб провезти особисті речі біженців. Знаю у якого перевізника виникли ’труднощі’ з митницею, внаслідок чого бізнес зупинився перед самим новим роком, ну потім ’порєшали’, все як завжди....
Якщо завтра дадуть відмашку брати мито згідно законодавства - перерахують все, тому я б не зарікалася.
Peko_Sveta• 11 февраля 2023
Я спокійно перетинала кордон с з горою особистих бу речей, їжа в межах відповідних норм ,бу посудом та новим товаром на 380 євро.
Peko_Sveta• 11 февраля 2023
Ответ дляA no name
Те, що буде завтра ніхто не знає ,наразі є діючі правила
Борисфенка• 11 февраля 2023
Ответ дляA no name
Мої знайомі біженці, що поверталися, спокійно все провозили.
Ответ дляPeko_Sveta
Читайте далі митний кодекс... Оподатковуються не лише нові товари, а й б/в у ’надмірній кількості’ (більше 1,2 і т.д.штуки залежно від виду товару) та речі б/в, які не увійшли у перелік особистих речей, звільнених від сплати мита.
І так, митниці ваші ’доки’ до дупи. По факту у них свої розцінки на ваші товари.
Peko_Sveta• 11 февраля 2023
Це все схоже на залякування)), в нас чудові митники та чіткі закондавчі норми
Peko_Sveta• 11 февраля 2023
Ответ дляA no name
Звичайно, 10 бу телефонів не треба везти, а десять шкарпеток - це норм
Борисфенка• 11 февраля 2023
Ответ дляA no name
А я знаю людину, яка переходила дорогу на червоне - її не збила машина і не оштрафувала НПУ.
Ми говоримо з точки зору законодавства чи особистого досвіду?
З точки зору особистого досвіду. Станом на зараз митниці наплювати, скільки сумок поношених лахів везуть біженці.
Ви ж лякаєте, що тарілок у списку нема, за тарілки і сковороду буде мито. Ну і хрен з ним, чи заплатимо, чи викинемо на кордоні.
В чому трагедія?
Ответ дляPeko_Sveta
У нас суворість законів компенсувалася необов´язковістю їх виконання.
Якщо ці чіткі законодавчі норми почнуть виконувати, то буде все за митним кодексом - сплата мита за все, що виходить за дозвільний список. Тоді з´являться нові теми ’караул, спасітє, памагітє, он Маня везла і їй нічого, а чого я маю платить’.