Каркуша Клара• 16 февраля 2023
Пенсії в Німеччині для українців зі стажем роботи 5 років
Чи правда, що українець, який відпрацює в Німеччині 5 років буде отримувати пенсію по досягненню пенсійного віку?
Ответ дляvergissmichnicht
Ви можете тут попрацювати 5 років і забрати всі свої пенсійні внески грошима, однією сумою, після цього виїхати. Потім вже неможливо, треба чекати до 67 років щоб отримувати пенсію.
Я зрозуміла. Не збираюся нікуди з України, лише в дууууууже крайньому випадку, і то не в Німеччину, бо їхня мова асоціюється з концтабором( вибачте, нікого не хочу образити). Просто цікавить питання нарахування пенсій.
Ответ дляЛистопад-920d
В Германии своих пенсионеров не знают как содержать. А тут еще и украинские халявщики😂
vergissmichnicht• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
400. Я получала бумагу из пенсионного, когда отработала 5 лет, там такая сумма.
Щоб за 5 років заробити 400 євро пенсії, ви мали отримувати 2 пункти щорічно, це приблизно 60-70 тис. євро брутто зарплати
Ответ дляGoldig
Це точно! Дуже багато наших людей там саме через виплати, але то їхнє життя та їхня справа.
Ответ дляvergissmichnicht
а ким ви працювали? може ви подивилися на суму внизу ,там вказана сума, яку виотримаєте коли вийдете на пенсію, це мабуть була ця сума. Скільки пенсійних пунктів вам нарахували за 5 років і ким ви працювали?
У меня сложная ситуация, мне засчитывают пункты в двойном объеме и за работу и за уход.
vergissmichnicht• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
А за догляд за ким? Просто цікаво, бо не знаю про такі можливості
Ответ дляGoldig
Та ви ж про пенсію питали😉
Так, я питала, але я в Україні , в Німеччині ніколи не була і не збираюся!!!!!
vergissmichnicht• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
Бабушкой, они платят пенсионные взносы, как с минимальной зарплаты. Уход за родственниками и детьми входит в 33 года стажа, который необходим для базовой пенсии
Тобто ви працюєте і ще доглядаєте за бабусею?
vergissmichnicht• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
Да. И мне засчитали много чего в стаж, учебу, декрет.
Ну декрет зараховують і дають ще півпункта за навчання, це так, а стаж з України вам зарахували чи лише те, що в Німеччині?
vergissmichnicht• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
Только в Германии. Из Украины только декрет и учебу в училище, университет нет.
Тоді ясно, бо у мене схожа ситуація, про догляд правда не знала.
vergissmichnicht• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
Кранкенкасса платит пенсионные взносы, если ухаживаешь, но работать можно только до 30 ч в неделю, если больше, то они не платят.
Цікаво, дякую, буду знати
Я поняла, почему пять лет. Если работать пять лет и заплатить 60 пенсионных взносов, то можно оформлять ПМЖ, а через год или два и гражданство. Тогда, конечно, на пенсии можно получать до 1000 евро, пусть 100 заработанной пенсии и остальное пособие от социала, грюндзихерунг. Без ПМЖ права на это не будет.
Ответ дляLiubov_22
А, зрозуміло, дякую))