Каркуша Клара• 16 февраля 2023

Пенсії в Німеччині для українців зі стажем роботи 5 років

Чи правда, що українець, який відпрацює в Німеччині 5 років буде отримувати пенсію по досягненню пенсійного віку?
Goldig• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
400. Я получала бумагу из пенсионного, когда отработала 5 лет, там такая сумма.
Зрп возможно была высокая
автор Листопад-920d • 16 февраля 2023
Ответ дляvergissmichnicht
Ви можете тут попрацювати 5 років і забрати всі свої пенсійні внески грошима, однією сумою, після цього виїхати. Потім вже неможливо, треба чекати до 67 років щоб отримувати пенсію.
Я зрозуміла. Не збираюся нікуди з України, лише в дууууууже крайньому випадку, і то не в Німеччину, бо їхня мова асоціюється з концтабором( вибачте, нікого не хочу образити). Просто цікавить питання нарахування пенсій.
Goldig• 16 февраля 2023
Ответ дляЛистопад-920d
В Германии своих пенсионеров не знают как содержать. А тут еще и украинские халявщики😂
vergissmichnicht• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
Щоб за 5 років заробити 400 євро пенсії, ви мали отримувати 2 пункти щорічно, це приблизно 60-70 тис. євро брутто зарплати
автор Листопад-920d • 16 февраля 2023
Ответ дляGoldig
Це точно! Дуже багато наших людей там саме через виплати, але то їхнє життя та їхня справа.
Liubov_22• 16 февраля 2023
Ответ дляvergissmichnicht
а ким ви працювали? може ви подивилися на суму внизу ,там вказана сума, яку виотримаєте коли вийдете на пенсію, це мабуть була ця сума. Скільки пенсійних пунктів вам нарахували за 5 років і ким ви працювали?
У меня сложная ситуация, мне засчитывают пункты в двойном объеме и за работу и за уход.
Goldig• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
Так у вас совсем нестандартная ситуац я. Обычно столько не заработать за 5 лет.
vergissmichnicht• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
А за догляд за ким? Просто цікаво, бо не знаю про такі можливості
Goldig• 16 февраля 2023
Ответ дляЛистопад-920d
Та ви ж про пенсію питали😉
Liubov_22• 16 февраля 2023
Ответ дляvergissmichnicht
Бабушкой, они платят пенсионные взносы, как с минимальной зарплаты. Уход за родственниками и детьми входит в 33 года стажа, который необходим для базовой пенсии
автор Листопад-920d • 16 февраля 2023
Ответ дляGoldig
Та ви ж про пенсію питали😉
Так, я питала, але я в Україні , в Німеччині ніколи не була і не збираюся!!!!!
vergissmichnicht• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
Тобто ви працюєте і ще доглядаєте за бабусею?
Liubov_22• 16 февраля 2023
Ответ дляЛистопад-920d
Но пенсия за 5 лет в Германии, реально будет 100-200 евро.
Goldig• 16 февраля 2023
Ответ дляЛистопад-920d
😂 Халявної пенсії не буде в Німеччині.
Liubov_22• 16 февраля 2023
Ответ дляvergissmichnicht
Да. И мне засчитали много чего в стаж, учебу, декрет.
Goldig• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
Или того меньше😊
Liubov_22• 16 февраля 2023
Ответ дляGoldig
Или того меньше😊
Миллионы людей и за 35 лет не заработали 900 евро пенсии.
vergissmichnicht• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
Ну декрет зараховують і дають ще півпункта за навчання, це так, а стаж з України вам зарахували чи лише те, що в Німеччині?
Liubov_22• 16 февраля 2023
Ответ дляvergissmichnicht
Только в Германии. Из Украины только декрет и учебу в училище, университет нет.
vergissmichnicht• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
Тоді ясно, бо у мене схожа ситуація, про догляд правда не знала.
Liubov_22• 16 февраля 2023
Ответ дляvergissmichnicht
Кранкенкасса платит пенсионные взносы, если ухаживаешь, но работать можно только до 30 ч в неделю, если больше, то они не платят.
vergissmichnicht• 16 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
Цікаво, дякую, буду знати
Liubov_22• 18 февраля 2023
Я поняла, почему пять лет. Если работать пять лет и заплатить 60 пенсионных взносов, то можно оформлять ПМЖ, а через год или два и гражданство. Тогда, конечно, на пенсии можно получать до 1000 евро, пусть 100 заработанной пенсии и остальное пособие от социала, грюндзихерунг. Без ПМЖ права на это не будет.
автор Листопад-920d • 18 февраля 2023
Ответ дляLiubov_22
А, зрозуміло, дякую))