Пацан к успеху шел• 08 марта 2023

Застійна пневмонія в лежачої бабусі 84 років це вже все?(..

Привіт, дівчата.
Можливо, серед вас є лікарі або ви самі стикалися з подібними ситуаціями.
Бабусі 84 роки, на початку січня в неї відмовили ноги (не параліч, але ходити перестала, лише трохи повзти) і почалися проблеми психічного характеру (галюцинації, психоз). Вона жила окремо, навідувала її лише я, онучка, один-два рази на тиждень, бо ближче за всіх живу.
Окрема складна тема чому вона сама, має дуже важкий характер, всі років 25 тому порозбігалися. Але то не суть.
Бабуся останні місяці 2022 почала випивати (вона не алкоголік, але чогось присіла). Вмовляння розмови не подіяли, власне, вже життя вона чинила як вважала за потрібне.
В листопаді був напад, підшлункова залоза, я наполягла на швидкій і на госпіталізації. А зранку вона просто встала пішла додому з лікарні, відмовилася від лікування. ((
На початку січня я її знайшла на кухні, скоріше за все добу або дві вона там лежала. Терміново повезли на швидкій з підозрою на перелом стегна, не підтвердилося, госпіталізувати формально нема з чим привезли додому.
Далі я кілька днів її вмовляла їхати в приватний пансіонат, щоб була під цілодобовим доглядом, вона відмовлялася навідріз. Зрештою, в середині січня ми вмовили її з мамою їхати, перевезли, поклали в хороше місце, де раніше 3 роки жила моя свекруха.
На той момент в неї були рани на ногах типу пролежнів які одразу почали лікувати - обробка, перев´язка, воно потроху гоїлося. І в той же час в кінці січня піднялася температура, їй призначили курс Цефтріаксону 10 днів, стан покращився.
І ось з минулої середи знову температура, лікар ставить пневмонію, призначає курс Медаксону і супутні препарати, рекомендує стаціонар.

Для розуміння: з початку січня як злягла бабуся втратила до половини своє ваги, майже не рухається, свідомість епізодична.
Що називається, поза очі медики дали зрозуміти, щоб ми не мучили людину лікарнею, бо динаміка нічого хорошого не передбачає, а бабусі то ще більший стрес. Мама написала відмову від госпіталізації вчора.
А я сиджу зараз і аналізую, а може ми НЕПРАВИЛЬНО чинимо?! Може є хороший шанс в стаціонарі?
Останні 3 доби курс Медаксону + уколами збивають температуру, водичка кожні 5 хвилин, обтирають, анті пролежневий матрасик працює, перевертають.
Але сьогодні вже 40.9 і збивається лише до 40.5 (вчора ще було 39.5, збивалося до 38.9)
От і що робити? Домовлятися з лікарнею за гроші покласти бабусю чи дати людині піти спокійно? (
Доктор Варвар• 08 марта 2023
лежача - це все. Як людина злягає то всьо

СкокоМнеДадите• 08 марта 2023
Не карайте себе нажаль справа іде до кінця
автор Пацан к успеху шел • 08 марта 2023
Ответ дляДоктор Варвар
Ось, мені так само сказала лікар швидкої коли я на початку січня везла її на рентген. Що в такому віці люди вже на ноги не стають, а разом з лежанням додається купа проблем.
parele• 08 марта 2023
Вы очень хорошая внучка. Но боюсь, Вы уже ничем не поможете.
So_so• 08 марта 2023
Хороший уход и дать уйти без мучения.
Реанимация это чистое зло, человек кусок мяса на трубках, чтобы не создавать забот персоналу.
Аноним с кешбеком• 08 марта 2023
Ответ дляПацан к успеху шел
I все одно,мені здається,ви повинні зробити все від вас, залежне.Не для неї,а більше для себе,щоб потім не докоряти собі.
СкокоМнеДадите• 08 марта 2023
Дайте їі померти в звичній обстановці а на в лікарні
Ответ дляСкокоМнеДадите
Я себе зараз почуваю ніби вбивцею. Хоча не вірю, що в нашій лікарні за неї будуть боротися, якщо раніше ходячу відпустили додому з підшлунковою. Я тоді з бабусею на 30 хвилин розминулася - бігала ранком скупала необхідне для лікарні, а прийшла її вже немає.(
Мама фифти цента• 08 марта 2023
Вы МРТ мозга после того, как нашли лежачей, не делали? Похоже на инсульт. Сил Вам, Автор, Вы сделали всё, что могли.

Пожмаковна• 08 марта 2023
Ваша мать должна решить.
ПампушОК• 08 марта 2023
Автор, інколи людину краще відпустити і не мучати. Я Вас дуже розумію!
Ответ дляМама фифти цента
Дякую Вам. Ні, в січні по швидкій лише рентген всього тулуба зробили і ніг. А МРТ не призначили. Можливо тому, що кінцівки в неї не втратили рефлексів. Вона трохи рухала ногами, тільки встати чи сісти вже не могла.
Балаболка• 08 марта 2023
Нащо ви хочете іі в лікарні мучити? Вона своє прожила, відпустіть.
Ответ дляПожмаковна
Ваша мать должна решить.
Ну, ось вона вчора і вирішила - написала відмову від госпіталізації хоча і не впевнена була. Мама в мене інвалід (ревматоїдний артрит), пересувається лише по квартирі і постійно на препаратах.
В бабусі дієздатних лише онуки: я і брат.
Рассказница• 08 марта 2023
Все від серця залежить, як мою бабусю описали, теж такого віку була, і рани на ногах були, хоча не лежача зовсім при потребі потроху пересувалася і при пам´яті, захворіла на бронхіт і серце не витримало
Душа компанії• 08 марта 2023
Не картайте себе. Так, це все, часу небагато. Вам вирішувати, чи потрібно мучити людину і себе, чи просто підтримувати останній час, але дати дожити його в спокої.
В мене теж бабуся злягла. Спочатку ще коли хоч трохи на лікті піднімалась, то було легше. А коли повністю перестала рухатись, то моментально полізли пролежні, важко було відхаркати, навіть слину ковтнути. Спочатку кинулись в лікарню, а потім зрозуміли, що їй самій вже важко. Забрали додому, підтримували симптоматично і просто були поруч, повернути, підняти, посидіти перед очима. За пару днів до кінця відмовилась від їжі, а потім і від води, памперси був майже сухий, на обличчі стала дуже гарна, зморшки розгладились і постійно посміхалась, навіть уві сні. Було видно, що їй добре.
Все і одразу• 08 марта 2023
Дать уйти человеку.думаю ей такая овощная жизнь это одно мучение.жизнь человека в движении
Я_не_аноним_100%• 08 марта 2023
Ой, Авторе! Трішки схожа була ситуація: свекр та свекруха підписали відмову від госпіталізації. Бабуся була вже лежачою, з кожним днем все менше була у стані свідомості та усвідомлення. Потихеньку згасла. Також лікарі сказали, що нам залишається тільки догледіти до кінця. Через два місяці бабуся померла. Я до чого: я перших два місяці собі докоряла, що не відстояла госпіталізацію( Але також усвідомлюю, що мабуть, краще померти в присутності рідних ніж біля байдужих чужих людей.
Губка Боб• 08 марта 2023
Так, а где она сейчас и с кем ? В пансионате ?

Смурфик• 08 марта 2023
моя бабушка тоже слягла в 84 года..пневмония..уже на похороны деньги перечисляла родня, кто далеко жил..а бабушка выздоровела..и прожила еще до 90 лет...
Пленница SexShop-а!• 08 марта 2023
Ответ дляПацан к успеху шел
Ну, я вам как врач скажу- бороться надо до конца, чтоб потом не мучиться вам угрызениями совести. Пневмония- это не смертельный диагноз, но нужно капать хорошие аб в стационаре, дома вы точно не вытянете. И ей всего 84 , а не 134
Позаземний розум• 08 марта 2023
Якщо лікарі позитивних прогнозів не дають, то пізно щось робити. Лежачі хворі часто від пневмонії помирають. Але вирішуйте, де людина має піти з життя, може є сенс, щоб помирала в лікарні чи хоспісі.
Впевнені, що інсульту не було? Ми свою 89річну бабусю теж пів року тому двічі знаходили в кухні на підлозі, але госпіталізували в перші години, крапальниці, перевертали. То умовно виздоровіла, вже сама сідає, тільки не ходить.
Тобто вашій бабусі, можливо, могли б допомогти, якщо б вчасно госпіталізували і належно доглядали. Але не виніть себе, значить так мало бути.
Пленница SexShop-а!• 08 марта 2023
И медаксон- это не совсем тот препарат, нужно капать, напр аугментин и метрогил, минимум 2 препарата
Пожмаковна• 08 марта 2023
Ответ дляПацан к успеху шел
Сочувствую..
Ответ дляПленница SexShop-а!
Ваша професійна думка як лікаря: є шанс в стаціонарі у бабусі?
В анамнезі видалена щитовидна залоза (30 років тому), ішемія серця і проблеми з підшлунковою (не дала себе обстежити тому без конкретного діагнозу). Також дуже стрімке погіршення здоров´я в останні 2 місяці (злягла, велика втрата ваги а зараз на додачу пневмонія).
Пленница SexShop-а!• 08 марта 2023
Ответ дляПацан к успеху шел
На сегодня мы имеем четкий диагноз- пневмония, это лечится, все остальное, что там с поджелудочной, нужно разбираться, шанс есть
Ответ дляГубка Боб
Бабуся в пансіонаті зараз. Там догляд 24/7, чергова медична сестра, санітарки, терапевт один раз на два дні приїжджає на огляд всіх мешканців, а профільних лікарів викликають за потребою.
Вони мають ліцензію але не є лікувальною установою, тому максимум що мають право робити це внутрішньо м´язові ін´єкції і мед.догляд типу перевозок, обробки ран, масажі, фізіотерапію.
Через це і дилема, забирати людину зі звичного комфортного місця з якісним доглядом до профільної медичної установи, чи ні.
Ответ дляСмурфик
От би і моя так!
Ви клали її в лікарню, була реанімація, інтенсивна терапія, реабілітація?
Ответ дляПленница SexShop-а!
Дякую Вам.
Є над чим подумати....
Смурфик• 08 марта 2023
Ответ дляПацан к успеху шел
От би і моя так!
НІ...визивали швидку... ті руками розвели, більш 80 років , стара, що ви хочете.. готуйтесь кажуть... а бабця відлежалась...казала що легкої смерті не буває...а сама померла на Пасху, легко та нікого не мучала біля себе