Тут надолго• 12 марта 2023
Повертаємось додому в російськомовне місто.
Рік прожили на Прикарпатті і хочемо повертатися додому в Дніпро. Дитині 3 роки, тобто можна вважати, що заговорила вона у Франківську, ходить у садочок звичайно україномовний. Хочемо повертатися додому, всі наші друзі, а також бабусі дитини - російськомовні, мене від цього аж вивертає, не від того, що розмовляють, це їх вибір, а від усвідомлення, що дитина почне розмовляти рос мовою або ж суржиком. Попитала сусідів в Дніпрі, хто з дітьми, то 90% на майданчиках російськомовні. Садочки державні зачинені, а приватні деякі пишуть, що україномовні, а по факту діти розмовляють російською, вихователі 50 на 50. Як зберігти дитині українську мову? При умові, що ми з нею спілкуємось українською, цього ж не вистачить? Зрозуміло, що будемо говорит і пояснювати, але їй тільки виповнилось 3 роки
Ответ дляЯся222
А кем заселяли Донбасс, просветите? Вы знаете сколько с западной Украины туда приехало после войны и сколько сел разговаривало на украинском все эти годы?
Согласна. Я родом с Донбасса. Только у нас на улице четыре семье разговаривали на укр языке. И все мы все дружили и прекрасно понимали друг друга.
Татьяна_М5• 12 марта 2023
Ответ дляSweetInn4ik
Когда уже украинцы поймут, что дело совсем не в том, на каком языке кто говорит?
Я свободно владею и русским и украинским. Но мой родной русский. И да, я из Днепра)
Мне удобнее говорить на том языке, на котором я думаю.
Самое важное-это понимать друг друга.
Кто-то говорит на украинском-я на русском. И прекрасно понимаем друг друга. Сейчас я в Польше. Часто забываю, и говорю на русском, поляки в моём окружении, естественно, на польском. И прекрасно понимаем друг друга. А вот с русскими я говорю на одном языке, но я их не понимаю.
И никогда не пойму, почему они пришли нас убивать. Но явно не из-за языка)
Самое важное-это понимать друг друга.
Вообще идиотизм какой-то с этим языком. Один раз ко мне подошла одна женщина и спросила, умею ли я говорить на укр языке) я ответила - умею) она вздохнула с облегчением и сказала: хорошо, а то из-за этого русского языка и война в Украине. Я ей посоветовала идти полечить голову. Она, почему-то, обиделась
Ответ дляAnnaOst
Ну от бачите, тобто немає проблем і ваші гнівні коментарі не зрозумілі. Просто не будуть переходити люди у відповідь на російську та і все
Та вони і не повинні переходити. Більше того, я вважаю, що україномовні мають право сказати, що не розуміють російську. Але не мають право іншим вказувати якою мовою спілкуватися. Ось і все. Це повага один до одного.
P. Halliwell• 12 марта 2023
Ответ дляБабулька
Одразу видно, що Ви з категорії «какая разница
Україна - українська мова.
Росія - російська.
Польща - польська.
Німеччина - німецька.
Франція - французька.
Це довго писати!!! В кожній країні не без «урода» але говорити треба мовою своєї країни. Тоді нас не будуть весь час «асвабаждать»
» Україна - українська мова.
Росія - російська.
Польща - польська.
Німеччина - німецька.
Франція - французька.
В Америке - американский язык
В Бразилии - бразильский и тд
Ага
Если так рассуждать, в США все должны перейти на язык индейцев
В Бразилии - бразильский и тд
Ага
Ответ дляArgesha
Смски - то вже сплачене обслуговування?
Які смски? Це спілкування в інстаграм. Якщо центр російськомовний, то сторінка все одно повинна бути українською, інформація українською і відповідати також повинні українською. Якщо це бізнес, а не особиста сторінка. Тим паче людина звернулася українською до них. А навчання в часному центрі може бути і російською. Проте з батьками вирішувати всі проблеми також українською. Особиста сторінка може бути будь-якою мовою, хоч китайською.
Ответ дляtanuwe4ka
Ну ви маєте бути готові до того що будуть люди агресивно реагувати на російську. Для того є причини.
Я була свідком ситуації в центрі для українських біженців на вокзалі берліну коли волонтер була німецька громадянка російського походження і українська біженки сказала ’я не буду говорити російською’. Вони говорили англійською. У волонтерки не виникло питання чого українка не хоче говорити з нею російською
Цвіту і пахну• 12 марта 2023
Ответ дляФайна дівка
Не важливо яка мова, важливо відношення до держави
Виховуйте патріота, а якою мовою спілкуватися, сам вирішить, імхо
Мова має значення. Я пам´ятаю як після оранжевої революції багато батьків говорили, що от тепер все буде інакше, виросте нове покоління і все зміниться, бо в школах і садочках українська. І вуаля, те покоління вже виросло, а нічого не змінилося, бо телебачення, інформ простір, і так далі лишались російськими і люди продовжували говорити какая разніца.
Тому я підтримую прагнення автора. Але дитина говоритиме так, як оточення. Тому тут тільки оточення міняти.
І ще одна історія. Була в мене одна знайома, яка прожила в Україні років 30, вийшла заміж, народила дітей. Діти виросли. І одна з дочок вийшла заміж, народила дитину. Чоловік її переконаний українець, також був проти російської мови в сім´ї. Вона ж ( бабушка) стояла на своєму, бо вона ’ руская’( це її слова), і хотіла щоб дитина знала російську. То вона назвала зятя нациком. І доказувала мені, що націоналісти це те саме що нацисти, з тією лише різницею, що не вбивають людей. Людина 30 років прожила в Україні, може і більше. От мене після цього просто поплющило на тему російської, росіяни зневажають все українське, а я зневажаю їх, і все що з ними пов´язано чи якось там асоціюється. А вбивства українців то взагалі без коментарів.
Татьяна_М5• 12 марта 2023
Ответ дляtanuwe4ka
Самый точный комментарий. А то прям дичь какая-то. Я на днях говорила с подружкой, которую год не видела и не слышала. Она с ЗУ. До этого плотно общались, я на русском, она на украинском и прекрасно друг друга понимали. И вот на днях, я ей позвонила и вдруг стала говорить с ней по-украински. И самое ужасное, что поймала себя на мысли, что говорю на украинском от страха) во избежание дебильного вопроса и потери дружбы. Но благо, она через минут 10 разговора обратила внимание, что мне сложно излагать свои мысли и предложила говорить нормально, не напрягаясь, как раньше)
Ответ дляРеверанс
В російських містах вривалися в школи і палили їм дитячі книжки?
Такого не було .
Ви провокатор.
Вам би історію України повчити трохи,почніть з Енського указу і по роках до сьогодення.
Такого не було .
Ви провокатор.
Я провокатор🤦🏼♀️. Я можливо, краще вас знаю історію. Моя рідна мова не робить мене меньше українкою ніж ви, і меньше патріотом. Ми не маємо вибору, де народжуватись і якою мовою будуть розмовляти наші батьки, ми не вибираємо рідну мову і предків. Якщо для вас дуже складно зрозуміти, що екстремізм в будь-якому випадку це погано, особливо до своїх співвітчизників, то нема сенсу спілкуватись. Краще б всі коментарі перечитали мої. Провокатор…
Ответ дляMira29-c3c3
А що з автором не так? Що не так?
Автор ідентифікує себе українкою, мова автора українська, рідна мова дитини автора українська.
Повертається в російськомовний регіон.
Її вже бояться, так і пишуть, що буде кидатись на них, то хай краще не приїжджає.
Це ті хто повторюють що мова не має значення і не розділяє на своїх та чужих.
Повертається в російськомовний регіон.
Татьяна_М5• 12 марта 2023
Ответ дляBrita
Т.е если бы все розмовляли на мові, то ракет бы не было? Серьезно??
То рашисты на форуме, пишут через переводчик. Ведь именно у них лозунг, что война из-за языка. Русские то, нападая, кричали, что щимят русскоязычных в Украине. И где-то они были правы, судя по комментам в этой теме
маринабаранова• 12 марта 2023
Ответ дляПодрысь
вони думають, якби Харкiв розмовляв по украiнськи, то його менше бомбили б..
часто чую такi фрази, що ’вiйна iз-за таких як ви’, тобто росiйськомовних..
Все войны на земле, сколько существует белый свет идут исключительно за ресурсы - природные, людские. И только примитивные люди считают - ’щоб знищити нашу мову’) Ведь русские, первым делом - захватили нашу, самую большую в Европе- атомную станцию; захватили самые благодатные плодородные земли в Запорожской и Херсонских областях, ограбили фермеров. И у них случился ’небывалый урожай зерновых’ в прошлом году! Они вывезли десятки тысяч наших детей, разграбили наши музеи.
А вы тут мовный срач устроили!
SweetInn4ik• 12 марта 2023
Ответ дляТатьяна_М5
Почему-то
Идиотизм-это точно.