Почемучка• 16 марта 2023
Податок на квартиру. Просвітіть.
Чула, що якщо більше 60 кв.м треба платити податок на квартиру. Питання:
Яка у вас площа, яку суму платите в рік? Чи залежить сума від кількості приписаних?Дякую.
ВЫВсеВрете• 16 марта 2023
Мені прийшов лист рекомендований про несплату податку ще минулого року. Дивно, бо я власник однокімнатної 35 кв., цоколя 15 кв м і частки метрів до 20. Почалася війна, я не платила і не цікавилась, у Дії боргу не бачу.
Natalifairy• 16 марта 2023
64 квадрати. Нічого не платимо. Здається, це залежить від місцевої влади.
Кошечка-муркошечка• 16 марта 2023
Ответ дляВЫВсеВрете
Вам налог за нежилое помещение наверное
маминаБубочка• 16 марта 2023
Возможно, льготы какие-то есть для пенсионеров. У мамы больше 60-ти, но никаких писем об оплате нет и не было.
ВЫВсеВрете• 16 марта 2023
Ответ дляКошечка-муркошечка
Вам налог за нежилое помещение наверное
Точно ні. Бо лист прийшов на поштове відділення, де частка в загальній площі.Треба піти взнати в податкову.
Кошечка-муркошечка• 16 марта 2023
Ответ дляВЫВсеВрете
Может вы там прописаны? В электронном кабинете можно посмотреть
ВЫВсеВрете• 16 марта 2023
Ответ дляКошечка-муркошечка
Ні, прописана в однокімнатній, в іншому районі. Думаю, в них є якась формула, щодо надлишку кв м.на особу.
Кошечка-муркошечка• 16 марта 2023
Ответ дляВЫВсеВрете
Да, если Киев 1,5% от минималки за каждый кв м свыше 60 кв м
Если нежилое помещение, льготных метров нет
ПотеряласЯ Я...• 16 марта 2023
Ответ дляВЫВсеВрете
А в дії є спеціальний розділ?
ВЫВсеВрете• 16 марта 2023
Ответ дляПотеряласЯ Я...
А в дії є спеціальний розділ?
Послуги..штрафи, податки,....
Глаза_в_3_карата• 16 марта 2023
Подивіться на сайті податкової в кабінеті платника податків, а не в дії. Можливо вас чекає багато відкриттів.
Глаза_в_3_карата• 16 марта 2023
Якщо в вас квартира загальною площею більше ніж 60м2, то за кожен метр вище 60 м2, то по 97,5 грн за метр податок.
Все буде• 16 марта 2023
Ответ дляВЫВсеВрете
Він прийшов на адресу, за якою Ви колись були зареєстровані? А точніше коли вперше отримали ІНПП?
Просто в мене так було. У* адреса в н х забира в базу за Вашим податковим номером, автоматично вона не змінюється. Борг є. Колись він таки вилізе.
Мені теж приходило і саме за нежитлове,яке я купила років через 20, як змінила місце реєстрації. Або йдіть у податкову, або в ел.кабінеті платника податків змініть адресу на актуальну.
Все буде• 16 марта 2023
І в Дії лише виконавчі провадження показують, це коли вже відбувся суд в передали до виконання..а не просто виставлений рахунок на податки. Ну, і якщо ФОП, то по ньому податки. А оці що просто як особа - ні.
Ну, і те, що ФОП з іншим місцем реєстрації не змінює того,що до податкового номера досі прив´язана стара адреса. От така штука
мій досвід
НеГолосую• 16 марта 2023
Так, вже декілька років оплачую податок на нерухомість, тариф залежить від міста. На квартиру площею 102 м2 - податок 4800 грн/ 2021 рік, не залежить від кількості осіб. За 2022 рік ще рахунків не було.
ЖонДуан• 16 марта 2023
Це місцевий податок і ставка встановлюється місцевою владою. Тому він може бути різним, але максимум вказаний в податковому кодексі. Взагалі все що стосується податків прописано в ПКУ. Відкриваєте і читаєте, там багато моментів, які в двух словах не опишеш. Базою для податку є квадратні метри нерухомості, пільгові 60 кв.м квартири і 120 кв.м. будинку, які не підпадають під нарахування. І податок сплачує власник. Прописані ніяк не впливають на сумму податку
Запыхалась• 16 марта 2023
Нет льгот для пенсионеров , все что свыше 60 заплати , прописанные до лампочки . Купил жилье без государства , заплати государству. Может ничего не приходить потом насчитают при продаже .
Почемучка
• 16 марта 2023
Ответ дляЗапыхалась
Диву дивина, а якщо нас шестеро і в нас 75 кв.м, ппц хороми виходить. Мали б враховувати кількість кв.м на особу.
Курочка• 16 марта 2023
площа 81 кв. м.
В 2022 було податкове повідомлення-рішення на 126 грн (це податок за 2021 рік).
Доступне для перегляду в особистому кабінеті на сайті податкової.
Від кількості прописаних не залежить.
Почемучка
• 16 марта 2023
Ответ дляКурочка
площа 81 кв. м.
Від кількості прописаних не залежить.
Це сума всього податку чи за квадрат?
Курочка• 16 марта 2023
Ответ дляПочемучка
Це сума всього податку чи за квадрат?
Це сума всього податку.
Розрахунок: 21 кв.м. * 6 грн. (0,1% від мінімальної зарплати)
Ставки встановлює місцева влада ОТГ за місцерозташуванням квартири.
В інших населенних пунктах може бути різні.
Почемучка
• 16 марта 2023
Ответ дляКурочка
Це сума всього податку.
У вас який населений пункт?
Курочка• 16 марта 2023
Ответ дляПочемучка
У вас який населений пункт?
Чудовий населений пункт. Дуже тут подобається. А якщо ви про назву, то не можу розголошувати.
ЖонДуан• 16 марта 2023
Ответ дляПочемучка
Цьому закону 10 років і тільки зараз Вас почало дивувати? Це податок на володіння нерухомістю, а не проживання, різницю розумієте? Не треба шукати справедливість, треба міняти відношення. Або платите спокійно, як наприклад сплачуєте ПДВ кожного дня, купуючі продукти, і не замислюєтесь над цим. Або шукаєте шляхи, як уникнути цих сплат. Оформляйте власність на всіх шістьох і не платіть. Багато хто так і робить. Для прикладу: мої сусіди оформили свою квартиру в 100кв.м на 4 людини, з них двоє дітей і не платять податок.
Все буде• 16 марта 2023
Ответ дляПочемучка
Власник один чи декілька? Не проживає, а саме власники.
Якщо декілька беріть документи і в податкову, вони не в курсі, що там спільне володіння можуть бути.
Почемучка
• 16 марта 2023
Ответ дляВсе буде
Один буде власник
Почемучка
• 16 марта 2023
Ответ дляЖонДуан
Я не знала про цей закон
Почемучка
• 16 марта 2023
Ответ дляКурочка
Я про те, чи смт, чи місто, чи обл центр
Курочка• 16 марта 2023
Ответ дляПочемучка
село біля Києва
ЖонДуан• 16 марта 2023
Ответ дляПочемучка
Я не знала про цей закон
Я розумію, що все знати неможливо. Попробуйте по пошуку тут набрати, було багато обговорювань на цю тему, може якась інформація буде корисною.