Buketik• 01 апреля 2023

Мовонька.

Рік тому, на початку війни багато хто на порадниці намагався рідненькою писати. А тепер от зайшла, і 80%, як не більше, знову мовою окупанта пишуть. Якось геть сумно стало. Майже усі мої знайомі перейшли вже на сторону добра, хоч і смішно іноді у них виходить, та все ж намагаються. А тут таке...
ТА7НЯ7• 01 апреля 2023
Ответ дляMiafka
Є виховані люди, а є невиховані. Приблизно тому.
ві считаете что все прибалті невоспитані?с давних времен от русской речи лица отворачивали и делали вид что не понимают
а за тем, что ві считаете ’воспитанностью’ происходят недопонимания между людьми. лучше сказать как есть. а не так в глаза одно, а за глаза другое

Amalpi• 01 апреля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
А за що бан? Абсолютно логічні запитання.
Чи правда очі коле ?
За переход на личности и провокацию
Mira29-c3c3• 01 апреля 2023
Ответ дляRey_555
Жесть, так всі накинулись на автора...Ну з такими співвітчизниками дійно всі адекватні скоро виїдуть. І буде тут країна рускаязичних та пенсіонерів. Невже так важко зрозуміти, що мова - це якраз могутній важіль впливу. Білорусь втратила свою мову і все. Вона вже не країна, а просто маріонетка Росії. І нас теж б таке чекало, якби не меншість україномовних. Люди, просніться! Вас, що москалі розіп`яти на площы мають чи когось з Ваших рідних, щоб Ви забули їхню мову, що була штучно насаджена Вашим батькам та дідам.
Дякую вам за допис.
Mira29-c3c3• 01 апреля 2023
Ответ дляBusinkaKiev
Я працюю з людьми, Київ. Багато переселенців просто фізично не мають часу вивчати мову -працюють , щоб якось тут закріпитися, діти, втратили все , перебувають у вічному стресі бо рідні залишились там , а ми тут їм -давайте бігом на українську , бо ви не патріоти Єдина Країна
Ок. А чому коли вони ідуть за кордон починають вчити іноземну мову?
Flower Girl23• 01 апреля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Саме мова окупанта, не треба прикриватись імпотентною ООН
Год назад писали, что:
В Совете Европы хотят и дальше использовать русский язык, несмотря на изгнание РФ
https://www.ostro.org/ru/news/v-sovete-evropy-hoty...
Rey_555• 01 апреля 2023
Ответ дляТА7НЯ7
прожив год в тернопольской области убедилась что мі разніе по ментальности. Восточная часть более прямолинейні,’говорю то что думаю’ , а жители западной части действительно ’терпят’. Я никогда не пойму зачем такое издевательство над собой? зачем терпеть? загонять себя в рамки, притворятся....
А я Вам поясню. Дуже багато і часто зустрічала на інтернет просторах дискусій на форум чи на ютюбі (в певних відео, чи на стрімах) саме про те, що ’советский/постсоветский человек прямолинеен, он все говорит как есть, он не улыбается, ведь зачем это лицемерие. И лучше всегда всё говорить как есть’. І знаєте, коли була молодша - не задумувалась над цим, думала, що може американці, європейці дійсно інші. Але. Нове покоління вже не таке в більшості. Я себе до нього теж частково відношу, бо мені менше 30-ти. І як виявилось - то не ментальність. Це просто ввічливість. Реально, це просто ввічливість і все. Не ображати, не хамити, не псувати собі настрій і співрозмовнику. Усміхатись людям, ставитись ввічливо просто тому, що так прийнято. Ось і все. Часи змінились, нам на разі не треба виживати, як радянській людині, що була позбавлена половини благ цивілізації під залізним занавісом. Час йде - і ми повинні йти разом з ним, мінятись. Навіть, якщо Ваші погляди щодо цього не поміняються, то у Ваших дітей чи внуків поміняються. Бо ми йдемо у напрямку цивілізації. Західної цивілізації. І як показує світова практика - так дійсно краще, ніж бути вічно прямолінійно-озлобленою людиною.
Miafka• 01 апреля 2023
Ответ дляТА7НЯ7
І правильно роблять, що відвертають. Чи ви їх історії теж не знаєте?

marydgayne• 01 апреля 2023
Ответ дляMiafka
Ой, громадянко світу, вам не сюди.
Державна і національна в Україні- українська, як би вам не хотілося іншого
Вы что то перепутали... у нас государственный язык - украинский. но разговаривать внутри страны между собой люди могут на любом языке!
Miafka• 01 апреля 2023
Ответ дляТА7НЯ7
Тобто, ви б хотіли, щоб вас на місці за кораблем відправили? Тому що вам ліньки мову вивчити?
Подрысь• 01 апреля 2023
Ответ дляBuketik
От би ще знати, де почитати список таких тем, за які клюють)))
у вас других дел нет?
у вас iнших справ нема?

меня телепает из стороны в сторону, переходю мабуть на суржик)
vikka-vs• 01 апреля 2023
Ответ дляscandi
ще не доходить, що соромно пишатись своєю російськомовністю
Стыдно гордиться глупостью и узкомыслием. А не русскоязычием.
ТА7НЯ7• 01 апреля 2023
Ответ дляRey_555
люди озлобені от жизненніх трудностей. И хорощо что ві вспомнили вежлевіх европейцев. Сколько тут тем біло по поводу лицемерия. Я лицемерніх людей не люблю
vikka-vs• 01 апреля 2023
Ответ дляMiafka
Україна- країна українців , а не ваша приватна власність, де ви робите, що хочете
В Украине украинцам закон запрещает употреблять русский язык?
Flower Girl23• 01 апреля 2023
Ответ дляvikka-vs
+++++
Giuya• 01 апреля 2023
Ответ дляRey_555
Я и не знала, что терпеть можно ’вежливо’.
Лицемерие? Не, не слышали.
Argesha• 01 апреля 2023
Ответ дляRey_555
То не їхня, просніться.
Вчіть історію.
Giuya• 01 апреля 2023
Ответ дляRey_555
Лицемерие? Не, не слышали.
Mrs.Ochmonek• 01 апреля 2023
Ответ дляFlower Girl23
Вряд-ли... Они были из мелкопоместных дворян и у них было своё имение в Лебедине. Русскоязычные все.)
Навіть не буду про причини чому ж українські дворяни в часи рос.імперії могли бути російськомовними.
rybka21• 01 апреля 2023
всі мовні тролі у зборі.
доброго вечора, дівчата

Rey_555• 01 апреля 2023
Ответ дляKysya 26
Сколько пафоса, интересно, а когда я выписываю товар с ваших регионов, то со мной говорят на русском из- за культуры или из -за того, что на горизонте деньги появились? И не надо за всех подписываться, в отличие от вас, на ЗУ очень много добрых и искренних людей, не держащих камень за пазухой.
так і я добра) просто важко не думати про ту москальську мову, коли тут майже в кожного москалы-’визволителі’ на ЗУ дідів та бабусь насильно запихали в колгоспи та забирали майно. Це ще були ті, що легко відбулись. А решта - то розстрілювали чи засилали в Сибір тих, які брали участь/допомагали УПА. Тут не забувається це. Я не розумію тільки чому у жителів південних і східних регіонів така коротка пам`ять, коли там взагалі голодом на смерть морили.
Веточка сакуры67• 01 апреля 2023
Як би ми не намагались розмовляти українською, але думаем мы на русском. Вот что тяжко. Читать,фильмы это легко. Но думаем, мечтаем еа русском. Не знаю как даже объяснить, вот сказал человек мне что-то, на любом языке, а моя то реакция на русском, а потом перевожу свои мысли. Думаете это легко? И если многие ’україномовні’сходу на суржике , то русскоязычные то вспоминают литературный язык.
Подрысь• 01 апреля 2023
а прихожане из МП, что не на языке оккупанта говорят, к какой стороне относятся?
ТА7НЯ7• 01 апреля 2023
Ответ дляMiafka
почему мне лень? я знаю и общалась с людьми на том язіке на котором ко мне обращались. проблем не біло потому что на работе вс´ делопроизодство на украинском.
ну если человек меня місленно пошл´т зачем мне его толлератность и лживая улібка? да я предпочитаю искренность какая бі она не біла
Mira29-c3c3• 01 апреля 2023
Ответ дляAHetfield
Тобто російськомовним це дозволено, а україномовним ні? Тому що я спостерігаю агресивну тенденцію тільки з боку перших. Як завжди, власне)
Все як завжди на порадниці.
marydgayne• 01 апреля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
потому что их так не поймут ни по украински, ни по российски. чтобы адаптироваться и социализироваться. В Украине понимают и русский, и украинский языки.
Argesha• 01 апреля 2023
Ответ дляscandi
це маніпуляція - бідні, нещасні, щелепи не такі.

Українська - не китайські ієрогліфи.
Можна просто споживати український контент, книги, якісну музику.
Можна.
Але ця мова може просто не подобатись, як така.
Це не святиня, не ікона.
Не хочуть люди - то й не вчать.
І не зобов´язані, якщо не в гос апараті працюють.
Miafka• 01 апреля 2023
Ответ дляvikka-vs
Справа не тільки у вживанні узького язика. А ще й у гордості, у кпині, з якими це все підносять. Люди наче не розуміють нічого з того, що відбувається останній рік. Потрапили під каток зросійщення і раді. Ніби їм тим катком начисто вичавило мозок.
Mrs.Ochmonek• 01 апреля 2023
Ответ дляТА7НЯ7
О, нарешті я знайшла російськомовного пошановувача Фаріон
Miafka• 01 апреля 2023
Ответ дляGiuya
Лицемерие? Не, не слышали.
В своєму житті люди багато чого терплять, і так, це автоматично означає, що людина ввічлива.
Mira29-c3c3• 01 апреля 2023
Ответ дляFlower Girl23
Почему раньше? И сейчас разговаривают. Русский язык - один из шести международных языков ООН, а не ’язык оккупанта’...
Може не варто оту мову тих іродів так возвеличувати?