AnnaOst• 02 апреля 2023

І знову про мову. Яку мовну політику ви хотіли б бачити в майбутньому?

Навіяно вчорашньою топовою темою про мову і спостереженнями за українцями в Німеччині, з яких 90 відсотків говорить російською.
Зі вчорашньої теми зробила для себе висновок що багато етнічних українців вважають рідною російську, так само їх діти рідною мовою вважають російську. Хоча й знають українську, але хочуть і надалі говорити російською.
Особисто я народилася і виросла в російськомовному місті, вільно думаю російською і українською, але ніколи не вважала російську рідною. Для мене очевидно що моє вільне володіння російською це наслідок русифікації і статусу України як колонії російської імперії. З 2014 я почала свідомо відмовлятися від російської мови культури, але остаточно відмовилася лише в цьому році. Я наче відмежувалася таким собі ментальним муром від усього російського.
Для мене єдиним варіантом майбутнього для України був повний розрив з Росією на культурному і ментальному рівні, кенселінг всього російського і мови в першу чергу.
Мені цікаво як бачать майбутнє в цьому питанні ті хто вважає російську рідною і не збирається від неї відмовлятися.
Тему я створила бо мені дійсно цікаво зрозуміти і я намагаюся виходити зі своєї "бульбашки"
jannjann77• 02 апреля 2023
Ответ дляНе ангелы
Удалено администрацией...
ViktoryjaG• 02 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
І за федералізацію? Я не бачу в цьому нічого поганого до речі
Ну это немного другой вопрос, более сложный. Наверно зависит от окончания войны. Но скорее всего - да, это решило бы многие напряженности, если бы был вариант США, когда каждый штат имеет свои законы.
Tammy21• 02 апреля 2023
Ответ дляViktoryjaG
Я за придания русскому языку статуса регионального в тех регионах, где его считают родным. Например Одесса всегда была русскоязычной со времен ее постройки.
А запрет родного языка только вызывает негатив, раскол страны и причину нас “освобождать».
Одесса -- это просто город. Он не особенный. Он часть(!) Украины, а не региональный регион, ’русский город’.
Ирина-bbd0• 02 апреля 2023
Ответ дляJul-Ap
Украинские беженцы преимущественно русскоязычные, потому что выехали преимущество с юго-востока, где реально опасно.
После 30 лет сложно себя переформатировать.
Я как-то пыталась, мне на украинском говорить в быту некомфортно, это насилие над собой, потому я останусь тем, кем есть, русскоязычной украинкой
При этом Вы пишете в школе отказ ребенка от изучения английского и немецкого?)))это ж насилие.ребенку не комфортно.
Хелицера• 02 апреля 2023
Ответ дляksusha1155
Десь ми з вами в різних сферах ходимо)
Вероятно,магазины, такси собес,почта,поликлиника, никто ничего в Одессе не изменил
Не ангелы• 02 апреля 2023
Ответ дляjannjann77
Удалено администрацией...
tarveldy• 02 апреля 2023
Ответ дляAlex_Kri
Я украинец. Но русский язык мой родной, на котором говорили мои родители, родители моих родителей. Почему я должен отказываться от этого? На русском языке достаточно писали и украинские писатели и поэты. Да, это влияние России. Также как на западе Украины сильно на язык повлияли соседние страны.
росія вже рік пишеться з малої літери, це раз, друге - подивіться відео з бійцями полку Калиновського, що роблять з білорусами за білоруську в Білорусії
Taniateh• 02 апреля 2023
Ответ дляЗайкаСвоя
кенселінг - это по нашему!!!
Теж звернула на це увагу
Parasolechcka• 02 апреля 2023
Перед війною шукала курси української для дорослих (звісно безкоштовно бо реально неможе на цю не першу необхідність виділяти гроші) і знайшла та місьц там не було і проводились вони не так регулярно і запис був на рік вперед.. Ось на це я і пропоную витрачати гроші. В нас люди дійсно небагаті, але проводити різні майстер класи з української кульутриґґ. літературні вечори у доступному дружньому форматі і вивчення мочи до цього, це краще ніж вулиці перейминовувати...
автор AnnaOst • 02 апреля 2023
Ответ дляХелицера
То есть для те,кто русский не будут знать,те просто не поймут российских пропагандистов?
Ми на роботі проводили експерименти. Співробітниця, яка білоруська за національністю, написала один і той самий текст російською, українською і білоруською. Першим зачитала нам текст білоруською. Скажімо так, ми всі звичайно суть зрозуміли. Але сприймався текст зовсім не так як російською, якою ми всі володіємо. Тому так, зачепити десь в інтернетах і тіктоках буде значно важче
Jul-Ap• 02 апреля 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Я про бытовое общение, если вы не заметили, я в быту решила общаться так, как хочу, как мне комфортно и приятно.
Ребенок любит учить языки и чем больше, тем лучше
tarveldy• 02 апреля 2023
Ответ дляRetu
Так, я ж так в написала умовно. Що вибираю варінт проостий, щоб не напрягатися
дякую, чесність це кльово , навіть якщо не популярно
Хелицера• 02 апреля 2023
Ответ дляAlex_Kri
Чтоб такие как автор из заграницы это одобрили.))
LudaSHS• 02 апреля 2023
Ответ дляAmalpi
Вы считаете русский родным?
Нет
Мне навязан этот язык с детсва в Киеве. Привыкла,, но -Использую оба языка.
Державна - одна, в работе и установах.

Региональных не будет. Никаких игр в 2 мнение и програму опзж. Забудьте.
Лет 20 так точно.

Мой ребенок русского так уже не знает, и не будет знать. Спрашивал что за буква Ы
Потом что такое слово - падеж.

Все уже, можете мечтать. конечно.
Хелицера• 02 апреля 2023
Ответ дляTammy21
Ну таки да, особенный))
автор AnnaOst • 02 апреля 2023
Ответ дляLudaSHS
Нет
Державна - одна, в работе и установах.

Лет 20 так точно.

Потом что такое слово - падеж.

Все уже, можете мечтать. конечно.
Ви вдома говорите українською?
Leka_Leka• 02 апреля 2023
Ответ дляgorob4uk
Та не відмовляться люди від російської мови ніколи, просто змиріться з цим фактом. В кожного свої бажання,принципи і т.д.
Чому?))) Працюючи в інеті 90% моєї роботи стало мовою. І це нормально. Виходячи в суспільство де українська, відповідаю не замислюючись українською) Нееее, потихеньку російська йде. Але тут безумовно заслуга людей, які говорять українською. навіть у сім´ї, де ніхто не диктує правил, де чоловік російський, але ображається, коли я його так дражню- все частіше український. Регіон російськомовний. У магазинах у касах все частіше люди відповідають українською. З цієї війни ми всі вийдемо україномовними) Хтось раніше, хтось пізніше :)
LudaSHS• 02 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Ви вдома говорите українською?
Смотря с кем
С ребенком стараюсь.
С мужем - русский.
С мамой и дедушкой - украинский.
Leka_Leka• 02 апреля 2023
Ответ дляtarveldy
це правда, україномовних дітей цькували, з мовчазної згоди вчительок
і у нас.
goodman81• 02 апреля 2023
Ответ дляksusha1155
Жорстка українізація.
Удалено администрацией...
автор AnnaOst • 02 апреля 2023
Ответ дляLudaSHS
Смотря с кем
С ребенком стараюсь.
С мужем - русский.
С мамой и дедушкой - украинский.
Дякую. Мені найважче було перейти на українську чомусь саме з чоловіком
Хелицера• 02 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Думаете им не хватит ума пропагандировать на украинском?
Charming• 02 апреля 2023
Як показала практика, певний контингент дуже добре вчить мову і готовий міняти шапку, якщо за це платять))))
ViktoryjaG• 02 апреля 2023
Ответ дляTammy21
Одесса - мой родной город, привела как пример. Хотя это совершенно особенный город всей своей историей, культурой и менталитетом, и не надо делать из него заурядное пгт, этим вы работаете на врага.
Уверена, все знают, какие регионы у нас русскоязычные и в каких городах говорят на русском, их я и имела в виду.
LudaSHS• 02 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Он у меня с более русского города. Не вижу проблем пока. А новое поколение - они уже другие
Все дисциплины, биология, химия, физика, они русские слова уже и знать не будут
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляAlex_Kri
Это да. Но это не значит отдавать ему язык и часть культуры.
Що значить віддавати ? Вони той язік і своїм вважають. Це ж їхнє надбання і їхня частина культури .
mamarama• 02 апреля 2023
Ответ дляtarveldy
а шкода, от у цьому питанні українська принципово
Принципиально не воровать у людей.
Если бы все украиномовные были кристально честными, было бы о чем говорить.
Но нет, ворье говорит на и на украинском и на русском.
ViktoryjaG• 02 апреля 2023
Ответ дляgoodman81
Удалено администрацией...
Не мало ли населения вам останется?))
Businka_05• 02 апреля 2023
Ответ дляTammy21
Українська -- єдина державна. Повна відсутність толерування російської у інфо просторі і у сфері послуг/офіц. установах. Ніяких квот та намагання увійти в положення. Повне виключення рос. зі школи. Ніяких причепів під соусом другої іноземної.
ПС. Русский язык для меня родной, я не знала о существовании украинского лет до 5-6-ти и не говорила на нем практически до окончания школы, потому что ’ой, ну у тебя сразу видно московский выговор, путаешь гласные, слышно акцент, суржик, отвечай лучше на русском’. Сейчас для меня в устной речи он тяжелее того же англ.
І тим не менш, я розумію, і то для мене травматично, що рос.в мене рідна не тільки тому, що частина родини з наросії, а ще і тому, що інша частина, українська, була зросійщена.
Извините, вас смешно читать. В условиях свободного доступа к инету украиноящычные канаоы просто будут игнорироваться теми, кто не хочет смотреть фильмы, слушать песни на украинском.
Да, будет сложнее учить детей и внуков русскому, но все, кого я знаю, продолжают это делать. Украинский банально омтается за порогом дома. А дома книги, фильмы, мульты и т.д. только на родном языке. И это не ненавить к уккраинскому, а защита и сохранение своего родного языка. Нравится это кому-то или нет.
Alex_Kri• 02 апреля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Кого интересует, что они считают? Это их проблемы.