Навіяно вчорашньою топовою темою про мову і спостереженнями за українцями в Німеччині, з яких 90 відсотків говорить російською.
Зі вчорашньої теми зробила для себе висновок що багато етнічних українців вважають рідною російську, так само їх діти рідною мовою вважають російську. Хоча й знають українську, але хочуть і надалі говорити російською.
Особисто я народилася і виросла в російськомовному місті, вільно думаю російською і українською, але ніколи не вважала російську рідною. Для мене очевидно що моє вільне володіння російською це наслідок русифікації і статусу України як колонії російської імперії. З 2014 я почала свідомо відмовлятися від російської мови культури, але остаточно відмовилася лише в цьому році. Я наче відмежувалася таким собі ментальним муром від усього російського.
Для мене єдиним варіантом майбутнього для України був повний розрив з Росією на культурному і ментальному рівні, кенселінг всього російського і мови в першу чергу.
Мені цікаво як бачать майбутнє в цьому питанні ті хто вважає російську рідною і не збирається від неї відмовлятися.
Тему я створила бо мені дійсно цікаво зрозуміти і я намагаюся виходити зі своєї "бульбашки"
Ответ дляmamarama
Принципиально не воровать у людей.
Если бы все украиномовные были кристально честными, было бы о чем говорить.
Но нет, ворье говорит на и на украинском и на русском.
Принципово і те і те, нульова толерантність до совка=росія і його наслідкам, і корупція це одна з пухлин
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляViktoryjaG
Я за придания русскому языку статуса регионального в тех регионах, где его считают родным. Например Одесса всегда была русскоязычной со времен ее постройки.
А запрет родного языка только вызывает негатив, раскол страны и причину нас “освобождать».
А чому тільки рос.?
Ответ дляLudaSHS
Нет
Мне навязан этот язык с детсва в Киеве. Привыкла,, но -Использую оба языка.
Державна - одна, в работе и установах.
Региональных не будет. Никаких игр в 2 мнение и програму опзж. Забудьте.
Лет 20 так точно.
Мой ребенок русского так уже не знает, и не будет знать. Спрашивал что за буква Ы
Потом что такое слово - падеж.
Все уже, можете мечтать. конечно.
Державна - одна, в работе и установах.
Лет 20 так точно.
Потом что такое слово - падеж.
Все уже, можете мечтать. конечно.
Могу вам ответить так же, можете мечтать
Ответ дляBusinka_05
Извините, вас смешно читать. В условиях свободного доступа к инету украиноящычные канаоы просто будут игнорироваться теми, кто не хочет смотреть фильмы, слушать песни на украинском.
Да, будет сложнее учить детей и внуков русскому, но все, кого я знаю, продолжают это делать. Украинский банально омтается за порогом дома. А дома книги, фильмы, мульты и т.д. только на родном языке. И это не ненавить к уккраинскому, а защита и сохранение своего родного языка. Нравится это кому-то или нет.
о тут ви дуже глибоко помиляєтесь
ViktoryjaG• 02 апреля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
А чому тільки рос.?
Ну вы правы. Тот же венгерский, почему нет. И может и польский, если есть такие области
HelloKitty18• 02 апреля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
А чому тільки рос.?
І прийде ще один путін спасать.
З таким сусідом нам потрібно націоналізована країна, з єдиною державною мовою.
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляmamarama
Меня больше волнует антикоррупционная, антиворовская политика.
А на каком языке/мове будут зачитывать приговор о конфискации украденного у украинского народа, мне не принципиально.
Тема то про мову. Про корупцію тут не можна говорити . Відразу банять.
Ответ дляTammy21
Українська -- єдина державна. Повна відсутність толерування російської у інфо просторі і у сфері послуг/офіц. установах. Ніяких квот та намагання увійти в положення. Повне виключення рос. зі школи. Ніяких причепів під соусом другої іноземної.
ПС. Русский язык для меня родной, я не знала о существовании украинского лет до 5-6-ти и не говорила на нем практически до окончания школы, потому что ’ой, ну у тебя сразу видно московский выговор, путаешь гласные, слышно акцент, суржик, отвечай лучше на русском’. Сейчас для меня в устной речи он тяжелее того же англ.
І тим не менш, я розумію, і то для мене травматично, що рос.в мене рідна не тільки тому, що частина родини з наросії, а ще і тому, що інша частина, українська, була зросійщена.
Это не демократично!!!! Вы же уверены что мы скоро в ЕС будем? Я угадала?
ViktoryjaG• 02 апреля 2023
Ответ дляgoodman81
Так и я об этом!!! Ответ для любителей насилия и жестокости
Да, сначала не поняла ваш сарказм))
nabludatel• 02 апреля 2023
Ответ дляgoodman81
Удалено администрацией...
От не треба розганяти, що українська - то лише мова вуйків. Насправді більша частина України говорить українською.
Схід та південь України частково україномовний. Я, наприклад, із Запорізької області, із повністю україномовного міста.
Ответ дляBusinka_05
Ні, не вибачаю.
Тобто ви зараз слухаєте рос.контент чи що? Бо більшість наших перейшли на мову.
Ви можете вчити що завгодно, але то тільки ваша історія. Хоч китайську. Зараз дуже багато людей свідомо переходять на укр. у всіх сферах.
Oksana0612• 02 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Тобто якби була громадянська війна?
Ні, якщо ті хто б на нас напав, розмовляли українською. Щоб на це сказали наші ’ російськомовні’?
HelloKitty18• 02 апреля 2023
Ответ дляХелицера
Удалено администрацией...
А ви ще не проснулися,прокидайтеся на нас напала росія.
Ответ дляnabludatel
То что сейчас называют украинским языком на 85 процентов суржик или другие наречия. Українську мову одиниці знають)))) У Запоріжжі розмовляють,чи балакають?))
Oksana0612• 02 апреля 2023
Ответ дляViktoryjaG
Де в нас розмовляють польською))
HelloKitty18• 02 апреля 2023
Ответ дляgoodman81
Краще нехай буде суржик, аніж ’чистая русская речь’
eeveelusik• 02 апреля 2023
Я за жорстку українізацію. Щоб карали штрафами в кафе, магазинах, готелях і скрізь де надають послуги за недержавну мову. Українське тв та музика. Тільки так ми далі зможемо виростити нові покоління відсепарувавшись від ’какая разница’.
Сама перейшла на українську, знаходжусь в російськомовному місті,в російськомовній сімьї виросла...але ідентифікувала себе як українка! І хочу щоб мої діти навіть не знали російської...хочу щоб вони казали: ’я не розумію цієї мови!’.