Навіяно вчорашньою топовою темою про мову і спостереженнями за українцями в Німеччині, з яких 90 відсотків говорить російською.
Зі вчорашньої теми зробила для себе висновок що багато етнічних українців вважають рідною російську, так само їх діти рідною мовою вважають російську. Хоча й знають українську, але хочуть і надалі говорити російською.
Особисто я народилася і виросла в російськомовному місті, вільно думаю російською і українською, але ніколи не вважала російську рідною. Для мене очевидно що моє вільне володіння російською це наслідок русифікації і статусу України як колонії російської імперії. З 2014 я почала свідомо відмовлятися від російської мови культури, але остаточно відмовилася лише в цьому році. Я наче відмежувалася таким собі ментальним муром від усього російського.
Для мене єдиним варіантом майбутнього для України був повний розрив з Росією на культурному і ментальному рівні, кенселінг всього російського і мови в першу чергу.
Мені цікаво як бачать майбутнє в цьому питанні ті хто вважає російську рідною і не збирається від неї відмовлятися.
Тему я створила бо мені дійсно цікаво зрозуміти і я намагаюся виходити зі своєї "бульбашки"
Русский язык - мой первый язык. Украинский - то, что преподавали в школе. Дети мои тоже русскоязычные. В быту все разговаривали в окружении только на русском. И да, сейчас мы тоже в Германии, украинский язык начинает вытесняется немецким. Вообще дурость делить людей по языку. Пропаганда на русском? Думаете мои дети забудут как по ним рашисты с самолётов бомбами кидали?
Businka_05• 02 апреля 2023
Что касается языкового вопроса в целом, то он появился не в 2019 и даде не в 2014. Его осторочно, но довольно активно начали раскачивать в начале 2000х. Проводили опросы, создавали темы на форумах под видом дискуссии, что русский угрожает развитию украинского и что об этом думают посетители данного форума. Приводились разные, высосанные из палтца аргументы. Только ооочень осторожно. По мере того, как народ начинал щаглатывать наживку, давление и формирование ’правилтных’ взглядов усиливалось.
Это длительная и целенаправленная политика, которая проводилась ни один год. Задолго до майлана 2014. Война лишь дала возможность делать все в агрессивной форме и уже не завуалированно.
Ответ дляViktoryjaG
Одесса - мой родной город, привела как пример. Хотя это совершенно особенный город всей своей историей, культурой и менталитетом, и не надо делать из него заурядное пгт, этим вы работаете на врага.
Уверена, все знают, какие регионы у нас русскоязычные и в каких городах говорят на русском, их я и имела в виду.
Пфф. Вот эту всю романтизированную историю мне рассказывать не нужно, я не впечатлюсь. Одесса -- особенная только тем, что вы ее считаете родной. В общем формате она такая же как и остальные города. Без преференций.
И да, манипуляции про врага трухе и его почитателям расскажите, мне не нужно.
Уверена, что все знают, что жизнь это не история букашки в янтаре, а движение и развитие.
Русифікація етнічних меншин в рф призвела до вимирання їхніх мов. На межі вимирання наприклад, білоруська, абазинська, адигейська, бурятська, інгушська, башкирська, кабардіно-черкеська, калмицька, тувинська тощо. Це ті народи ідентифікацію яких майже знищила росія. Це прихводить до вимирання нації як такої.
На мою думку, дуже важливо в сфері обслуговування, у всих державних інституціях, рекламі, літератуті, кіно, театрі, медіа використовувати лише українську мову. Але при цьому не гнобити російськомовних, бо це лише розколить сустпільство. Українізацію потрібно робити інтенсивно, але м`яко. Важливо популіризувати українську мову, зробити так, що українська - це модно. А в побуті нехай люди спілкуються якою хочуть.
Сьогодні я бачу велику повагу в суспільстві до україномовних. Нарешті я перестала відчувати себе селючкою, коли в бутіку, ресторані чи магазині спідкуюся українською. Це буквально років 8 тому, україномовні асоціювалися із селюками.
Мова це іструмент для колонізації, яку успішно використовував ворог. Тому важливо скористатися цим інструментом, щоб ворог не знищив нашу ідентифікацію і більше не зміг домінувати над нами, поглинувши нашу свідомість, навіявши нам те що ми один народ.
Багато хто і досі соромиться української, тому що підсвідомо вважає російську модною, а українську мовою селюків.
Але, прорив у свідомості дуже багатьох вже стався, навіть якщо багато лишилися й тих, хто цього не зрозумів.
ViktoryjaG• 02 апреля 2023
Ответ дляTammy21
Осталась при своем мнении
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляViktoryjaG
Ну вы правы. Тот же венгерский, почему нет. И может и польский, если есть такие области
Я про Одесу. Чому в Одесі тільки рос.? З чого такі привілегії ?
nabludatel• 02 апреля 2023
Ответ дляgoodman81
То что сейчас называют украинским языком на 85 процентов суржик или другие наречия. Українську мову одиниці знають)))) У Запоріжжі розмовляють,чи балакають?))
Я із Гуляйполя. Це повністю україномовне місто. І взагалі наш регіон був історично україномовним. А за часів совка великі міста були зросійщені.
Про те, що рідна мова Запоріжжя і області - українська, свідчить те, що переселенці із Запорізької Січі на Кубань говорять українською. Аж дотепер вони зберегли в побуті мову своїх предків.
Ответ дляWorrm
На мене незабутнє враження справили півтора місяці у Казахстані, де більшість казахів не знає казахської і рідна для них російська.
Ответ дляgoodman81
Для меня Википедия не эталон. Спасибо за рекомендацию!!!! Люди которые сейчас гнут радикальную сторону либо обманываются,либо обманывают. Миром правят двойные стандарты.
У вас нет базы. Простейшей. О каком не эталоне речь? Демократия -- это не всем улыбочку и пирожок, она может быть и с топором.
Моя линия не радикальная. Радикально -- ввести обязательные экзамены и урезать в правах пока не сдашь.
Ответ дляnabludatel
У вас там шикарний діалект)і шикарні люди. мій перший чоловік був з Гуляйполя)
Ви зараз там чи виїхали? В новинах немає нічого про Гуляйполе
Businka_05• 02 апреля 2023
Ответ дляLudaSHS
Он у меня с более русского города. Не вижу проблем пока. А новое поколение - они уже другие
Все дисциплины, биология, химия, физика, они русские слова уже и знать не будут
Почему вы так решили? Все термины без проблем дома объясняются детям на русском. Тем более, что бОльшая часть доступной научной литературы, дополнительной литературы на русском языке. Т.е. дети читают термины на двух языках.
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляgoodman81
Викиньте кацапську методичку .
nabludatel• 02 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Я виїхала. Гуляйполе на лінії фронту. Його постійно обстрілюють з усього: і артилерія, і ракети, і авіабомби.
Ответ дляTammy21
Мне не нужна Ваша оценка. То что вы пишите, дискриминация. К сожалению, сейчас многих это устраивает,но однажды дискриминация коснется и тех сфер,ко опыте Вам будут важны,но будет уже поздно. Повторюсь тема языка и веры в условиях войны- преступление и идиотизм! Я всё сказала.
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляeeveelusik
Я за жорстку українізацію. Щоб карали штрафами в кафе, магазинах, готелях і скрізь де надають послуги за недержавну мову. Українське тв та музика. Тільки так ми далі зможемо виростити нові покоління відсепарувавшись від ’какая разница’.
Сама перейшла на українську, знаходжусь в російськомовному місті,в російськомовній сімьї виросла...але ідентифікувала себе як українка! І хочу щоб мої діти навіть не знали російської...хочу щоб вони казали: ’я не розумію цієї мови!’.
Я з вами. Дуже хочеться цього дочекатися.