КрестьянинДиор• 09 апреля 2023

Чому колишні заробітчани ненавидять біженців?

Вже не раз стикалася з негативом з їхнього боку
Закуйовджена життям• 09 апреля 2023
Ответ длялюблю_тортики
тому що люди пережили таке, що ви тільки по телевізору бачили і ім дійсно потрібна допомога?
Год прошёл. Уже помогли, чем могли. За год можно и язык выучить, и работу найти, и квартиру снять. Но нет. Работать не пойду, не царское это дело, я ж директор, как я буду полы мыть? Поэтому полы пусть моют заробитчане, местные или ещё кто-то, а я буду сидеть и истеричить, что эти заробитчане не хотят мне помогать.
Во все времена люди переживают разное горе. У кого-то умирают дети от болезней и люди продают все, в попытках спасти ребёнка. Кто-то теряет бизнес из-за нестабильности экономики, у кого-то случается пожар и люди в миг остаются без ничего. Но при этом никто из них не кричит, что мы пережили страшное, потому весь мир нам должен помогать.
И да, многие беженцы ( 80%) тоже видели войну только по телевизору. Я, реально, в нашем городе, знаю только одну семью из Мариуполя. Там да, треш. Люди пережили то, что мозгами не понять. Но они не сидят и не кричат об этом. Не требуют всего и побольше, и бесплатно. Лишились всего, не только имущества, но и близких людей, родственников. Работают. Пока не знают для чего, но работают и не ноют. Все остальное - это западная Украина, Киев и другие регионы, где войны не было.

Леди Г• 09 апреля 2023
Ответ дляПроработник
От не починайте.
Безкоштовне житло, виплати, плюс на одяг, на канцтовари, кліматбонуси, продукти гуманітаркам 2 рази на тиждень, освіта , медична страховка, безкоштовно курси вивчення мови. До кінця жовтня безкоштовно проїзд був.
У заробітчан це все також було?
Если заробитчанам так тяжко, могут вернуться в Украину.

Прям страдальцы.

Выезжали осознанно, знали, куда едут, выезжали с мужьями.
Менее Более• 09 апреля 2023
Ответ дляЗакуйовджена життям
Ещё одно скажу. Почему негативное отношение к беженцам. Вернее не так негативное, как просто апатия. Я несколько раз предлагала работу девочкам, женщинам. Да, тяжёлая, низкооплачиваемая. Мы в стране, где плюшек почти нет. Так и не нашла никого. Мой муж брал к себе на работу 4 раза беженцев мужчин. Причём на свой страх и риск. Один был без прав. Вернее с правами, но машину водить толком не умел. Муж с ним ездил, водить учил. Все складывал в клювик, всему обучал. Это уйма времени. Условия работы предлагались отличные, автомобиль в пользование, зарплата высокая, график работы гибкий. Но нет. Так никто и не остался. Мало того, тот, который плохо водил, ещё и 3 раза машину ударил за 3 месяца работы. Теперь все. Ни я, ни муж, ни на какие работы кандидатуры беженцев не рассматриваем. Это пустая трата времени. И не потому, что мы там кого-то ненавидим, а просто люди не готовы к работе заграницей. Многие просто хотят пойти, отработать как бы как месяц - два и уехать домой. А это не подходит.
А я искала в Германии автомеханика и ученика автомеханика, в группе украинских беженцев. Мне только дизлайк поставили, как это я посмела предложить их деточкам на такое учиться, думают, наверное, что все в универы поступят . Нашлось только пару желающих работать, но только нелегально, ведь пособие сократят. На сайте центра занятости 400 человек получили сообщение, что они должны подать заявку на работу, заявок абсолютный ноль. Уборщицу тоже не найти, убираю сама, хоть у меня и так две работы. А муж тем временем до 1 ч ночу чинит машины, в одиночестве и весь разваливаетя. А доход мизерный, потому-что налоги просто сумасшедшие.
Закуйовджена життям• 09 апреля 2023
Ответ дляПервоклашка Я
а чи не можна з ними підписувати контракт на рік ?
А зачем? Можно конечно. Но если они не хотят работать. Если есть программа, которую нужно выполнить. Они постоянно делают все наполовину или как бы как. Тем самым наносят урон предприятию. Ну и контракт на год - это подарок) потому что если работник делает все через жопу, работодатель его хочет уволить, но контракт ещё 6-7 месяцев до окончания срока действия, значит можно уволить, выплатив зарплату за 6-7 мес работнику ( неустойка). А вот если работник хочет уйти добровольно - без проблем. Отработал 2 недели, заявление написал и свободен.
булоТАЙминуло• 09 апреля 2023
Ответ дляШиворот Навыворот
Хватит того что русня пытается уничтожить украинцев, так давайте еще внутри страны качать. Делить на беженцев и заробитчан, западных и южных, восточных
А разве не раскачиванием здесь каждый второй занимается? Сущность такая, и от этого никуда не деться
Сяду на шию, дорого!• 09 апреля 2023
Ответ дляУкр_жіночка
Перший раз за всю історію незалежності нормальний Президент.
Ага.
Помилка в кожному слові, крім ’перший раз’.
ТАКЕ дійсно вперше
Директриссимо• 09 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Скажіть, а хотіли б помінятися місцями з тими, хто їхав після тижнів у підвалах, в евакуаційному потязі, або варшавською трасою мимо спалених автомобілів і мертвих людей? Хотіли б отримати все те саме, але побачити і відчути на собі війну, щоб ваше життя було вщент зруйноване в одну секунду, щоб виїхати без чоловіка і кожен день думати чи його там не мобілізували?
Мене просто такі люди як ви до глибини душі дивують. Біженці є наглі, противні, бісять страшно. Але ж це люди такі, плюс вся ця ситуація прплавила їх трохи
2/3 біженців не бачили підвалів і вибухів не чули.
Ви хоч з поваги до останніх, не звалюйте все в купу. Сльозливі розповіді про підвали залиште для європейців, вони, може, і вірять на слово
Простоваля• 09 апреля 2023
Ответ дляЗакуйовджена життям
Ну так логично. Вы выезжали работать, а люди - от войны. Такая работа была - ваш выбор. А у них в мирной жизни была другая работа и к вашей они не готовы. Я выехала по Украине, не поехала в Европу, и одна из причин (не первая, но важная) - я не хочу мыть посуду или работать на конвейере.
Вкуси мене• 09 апреля 2023
Біженці є різні.
Я з самого початку допомагала з виїздом з України. Компанія,з якою я співпрацювала,оплачувала автобус для виїзду. 24/7 була на телефоні,розселили біженців у Львові і формували списки для посадки в автобус.
Звичайно в більшості випадків все було добре,але поодинокі випадки просто доводили до нервових зривів
То умови розміщення були не такі( ну вибачте,наші можливості теж не безмежні)
То автобус спізнився на 10 хвилин ,то недостатньо комфортний ,то не влаштовують місця в автобусі,то ’ понабирали детей полный автобус,они орут , ехать невозможно’, то чого тварини в автобусі.
По приїзду - так само.
Нам не підходить таке житло,ви повинні знайти нам інше з кращим ремонтом ( вибачте , робили ,що могли )
З роботою так само - ’ я работала на руководящей должности, почему нет таких вакансий ??? ’
Було дуже багато людей,які були вдячні, але деякі - просто жах.
Поведінка деяких людей - просто за гранню розуміння. Сварки в чергах при оформленні документів,неадекватне поводження в магазині і тд.
Відчувається реальна різниця між тими ,хто живе за кордоном давно ,і тими ,хто приїхав. Ніяк не хочу нікого образити,але не зважаючи на всі обставини норма поведінки все ж має бути.

Акуна_Матата• 09 апреля 2023
Ответ дляПростоваля
Вас есть право без работать кем вы хотите с первого дня пересечения границы. И для вас границе ица в обес стороны открыта,мы отличие даже от беженцев из других стран
Закуйовджена життям• 09 апреля 2023
Ответ дляПростоваля
Я выезжала не работать, а жить заграницей. Я эмигрант. И для того, чтоб зацепится, я выполняла любую работу, на которую меня брали без языка или с начальным уровнем. По мере изучения языка и обрастания знакомствами, работы менялись. И точно так же я приехала в ЕС, оставив кресло фин директора строительного предприятия в Киеве. Я веник в руках держать не умела) мой первый шеф смеялся, говорил, возьму тебя в офис секретарем, будешь отвечать по телефону по-русски и говорить: не говорите по-русски? Тогда идите в жопу, перезвоните, когда выучите русский. И я, вся такая звезда, махала веником из-зо всех сил, чтоб остаться. И осталась. И если вы не хотите махать веником, если не хотите менять страну - оставайтесь в Украине. Или приезжайте в ЕС, получайте тот мизер для выживания, но не нойте, что мало. Мало - идите работать. Не можете директором - идите дворником. Не хотите дворником - сидите на пособии, или возвращайтесь в Украину. Все ж просто.
Я пані прохана...• 09 апреля 2023
Ответ дляКрестьянинДиор
Що саме? Крім тимчасового захисту, який треба постійно поновлювати, більше ніяких бонусів
Не катайтесь туди сюди і не будете поновлювати.
Автор, до чого Ваша тема, чергова колотнеча? Навіщо Ви знову розділяєте людей?
Я також можу сказати, а чому біженці, які виїхали з регіонів, де війна тільки по телевізору, качають свої права тут, більше ніж люди з регіонів, де йдуть бойові дії або тікали з під окупації??? І подібних питань можна поставити безліч. Але для чого? Для чергових суперечок?
Так ми ніколи не станемо єдиними. Ви це розумієте?
Простоваля• 09 апреля 2023
Ответ дляЗакуйовджена життям
Я и осталась в Украине. Но - у меня тут есть работа, которая позволяет снимать жилье. А у части людей не осталось ни работы, ни дома. И это их право - воспользоваться социалом. И ныть тоже - их право. Вы выехали там жить, они - выжить. Это большая разница.

И вы, кстати, тоже вправе ныть, что они вам не нравятся, что вы и делаете)
Kidstaff Bot• 09 апреля 2023
Відтепер без анонімів. З повагою, Адміністрація.
Miere• 09 апреля 2023
Ответ дляПростоваля
Так, це є основна причина. Не готові до виїзду, до інтеграції, до сприйняття нових правил.
Але ж рік пройшов. І я бачу, як допомога розбещує. Інфантилизм багатьох зашкалює.
herba fresca• 09 апреля 2023
Ответ дляНевидимка Майя
Я вам соду сказали, що різниця велика.
Ми виїжджали 4 роки тому в Словаччину. Оформлення документів зайняло 3 місяці. 150 з кожного за медичну перевірку. 100 з кожного за виготовлення картки. І відкривають внж за умови робочого контракту та договору в наймання житла мінімум на рік. Хочеш змінити працедавця - спочатку працедавець повинен на уряді праці зробити конкретно для тебе дозвіл, а це займає мінімум 2 місяці, потім ідеш в поліцію і міняєш картку внж і знов платиш гроші. І мало хто мав бажання морочатись з тими документами. Переїхав - знов гроші і поліція. Привезти дітей мені потрібно було мати 7000 е на рахунку, і договір на житло, де б були вписані діти. Інакше дітям не відкриють внж. Зрозуміло, що за нашу родину ні хто рахунки за житло не сплачував. Хотіли піти на курси - ні - вони для людей з англомовних країн. Діти пішли в школу - дали букварі - вивчайте.
Приїхали наші біженці. Документи за 10 хвилин. Ні копійки не коштує. Житло безкоштовно. Мовні курси безкоштовно. Роботу можеш міняти хоч кожен день -ніяких дозволів від уряду праці, що прирівнює до прав місцевих. Так наші нос воротять - в нас діти - ми працювати не можемо. А у мене хто? Кошенята?
Но мене доконало інше. В нашу школу прийшов хлопчик з України. Так мою дитину поставили до нього перекладачем. Хто моїм дітям перекладав? Все самі. А тут замість того щоб вчитися - ПРАЦЮЙ (а я вважаю, що повний день перекладати - то таки праця) та ще й безкоштовно. Пішла до школи. Хочете щоб дитина працювала - оплачуйте як викладачу. Ні - працюйте самі.
А ви кажете нема привелеїв. Є. Якось так образливо стало. То хотіла піти та змінити статус з внж на тимчасовий захист. Але нам тільки рік залишився до пмж.
Если так тяжко, вернулись бы в Украину.
Oksiz• 09 апреля 2023
Просто не было таких льгот и помощи, когда переежали они.
Miere• 09 апреля 2023
Ответ дляOksiz
Якби зараз таку допомогу відмінили, скільки б залишились, а скільки б перестали вважати ситуацію в Україні небезпечною?
Соната любви• 09 апреля 2023
Ответ дляКрестьянинДиор
ну как никаких бонусов.
бесплатное жилье, некоторых еще и бесплатно кормят на работе.
постоянные выплаты, гуманитарная помощь.

я знаю людей, которые выехали, хотя можно было и не выезжать.
в городе несколько квартир, машин, люди не бедные.

выехали в качестве беженцев, им оплачивают жилье, живут они бесплатно в отдельной квартире со всеми удобствами.
плюс ежемесячные выплаты.

конечно некоторым заробитчанам будет обидно, они то не имеют никаких пособий, и жилье оплачивают с заработной платы.

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА• 09 апреля 2023
Говорят, подобное тянется к подобному: образованные к образованным, неучи к неучам.
Spicy -02f0• 09 апреля 2023
Ответ дляПроработник
От не починайте.
У заробітчан це все також було?
Так это далеко не во всех странах.
Miere• 09 апреля 2023
Я вам автор можу відповісти. Якщо ви не проти послухати. Я не заробітчанка, і не біженка, але.
Мене засмучує ставлення багатьох біженців, яке можна описати словом ’використати/урвати’.
Так, багато, сподіваюсь, більшість вдячні новій країні.
Але ж і тих, хто демонструє споживацьке ставлення до країни, місцевих мешканців - теж багато.
А дурна слава дуже швидко біжить(
Kittu2008• 09 апреля 2023
Ответ дляБеллаДонна
Конечно
Подножки мне несколько раз подставляли в цеху где скользотень
Чуть ногу не сломала
И это была милая жиночка с западной Украины(
А вы отомстили ей?
WomAnn• 09 апреля 2023
Ответ дляMiere
Повірте, багато. Я була в Польші. І більшість не збираються повертатись. Бо соц допомоги майже немає. Треба все за свої і зараз. Що зміниться потім?
Люди вже з квітня подаються на карту побита. Але це про Польшу, де наших чи не найбільше.
Miere• 09 апреля 2023
Ответ дляWomAnn
Так, можливо, я мало що про ситуацію в Польщі знаю. Але мала на увазі країни з виплатами.
Soufit• 09 апреля 2023
Ответ дляКошка Мурка
Автор,я ось заробітчанин,і так мені чимось обідно,що вам все,а нам нічого,не в плані грошей.А в плані спрощення усього.Приймаючи країни,розділили до та після,хоча купі людей повертатися нікуди,але вони не біженці
В Чехії всі оформлялись як біженці, в кого є український паспорт.
В Німеччину заробітчани їхали як біженці, і зараз їдуть.
__Kvitka__• 09 апреля 2023
Ответ дляКошка Мурка
От і показник чому...
Нажаль такі як ви і створюють враження про наших.
Нажаль українці не дружні, кожний сам за себе і приказка про радість ’у сусіда корова здохла’ таки показна.
В Австрії от найнижчий соціал, дороге житло і виживання, а наші собачаться...Хожу на курси з сірійцями, турками, дуже дружні, один одному допомагають чим можуть. Хоча у них і соціальні пільги набагато більші наших, вони не ділять на тих хто раніше приїхав і тих хто от-от, радуються новеньким, допомагають адаптуватися.
Soufit• 09 апреля 2023
Ответ дляКрестьянинДиор
Які саме?
У вас така манера спілкування, що можу вам сказати: вас не люблять не за те, що ви біженка)) а додати в реальності ще інтонації, то відповідь на ваше питання, очевидна.
Shaan• 09 апреля 2023
Ответ дляШиворот Навыворот
Ну так обратитесь к власти, которая сейчас активно делит на первосортных украиномовных и второсортных, которых надо срочно переделывать, русскоговорящих. Рыба гниет с головы. Пока будет такая политика ’сверху’, простые люди будут делать то же самое.
Елена Шир• 09 апреля 2023
Ответ дляherba fresca
Если так тяжко, вернулись бы в Украину.
З точки зору тих, хто приймає: ви їхали в мирний час в чужу країну, яка не вважала за потрібне когось запрошувати. Але сталася біда. І чужа країна зробила ВСЕ, щоб допомогти. І нехай трапилися серед тих людей якась кількість не надто вихованих і можливо інфантильних, але зробили все, щоб допогти і врятувати. Це характеризує насамперед їх, як країну. І їм за це вдячність величезна від всієї України. Це як ви - ви ж не годуєте сусідів просто так, хоч би як вони нили, але якщо у сусідів нещастя - і ви не питаєте нічого, лише допомагаєте.