Тема на противагу темам совкодр..в. Останнім часом знов активізувалися розповідями про благодать і щастя у ссср. А скільки бід приніс цей режим? Скільки української інтелігенції знищили? Скількох простих людей замордували, відібрали нажите? А голодомор? Пишіть історії своїх рідних
Ответ дляКокоСина
Ви півгодини тому отримали анонімний бан за свої теми про виплати біженцям, то тепер ’слєгонца’ вирішили гадити, бо без аноніма соромно
Ну драсьте. Полчаса назад я отбивные жарила
Нет бана никакого за выплаты, не обманывайте. Я комментирую ТОЛЬКО без анонима всегда.
Розкуркулення. Діда, за те що був в полоні відправили в виправний табір (на шахти), повернувся додому в 47.
Рабовласництво.
Робота за трудодні, без грошей, без паспорта. Щоб заробить копійку на сіль і гас і було що їсти, мав робить ще й власний город, крім колгоспа. Крім того, ще й підписати газету і купити облігації, і нікого не гребе, де ти візьмеш гроші, які колгосп тобі не платить.
Моя бабуся сміялася гірко, показувала мені свої трудові медалі ’24 рублі пенсії! Ветеран праці! Сорок год стажа! Почесна ланкова! Отак мені віддячили!’ (В 81-82 році це було).
Вербовка на чорну роботу, щоб вирватись безпаспортному з села.
Так що, не в гівняному морозиві справа.
Рабовласництво.
Так що, не в гівняному морозиві справа.
Ответ дляPiracanta
Главное, вовремя тему в нужное русло повернуть
. А по теме, немецкие фашисты и польские паны никогда не кричали, что они с украинцами братский народ.
Не кричали. Об этом и не писала
Но это не вернет мертвых. У меня половину рода выклсили именно они. А вообще-то уже точно не в то русло пошло. Коммент за коммент цепляется.
Ответ дляNatali8
німецькі фашисти покаялись і було покарані, нелюди-комуняки ще ні
💯 команчеит сгноили кучу народу украинского голодомором, потом по гулагам садили, в Сибирь ссылали и в войне украинцев больше всех погибло.
Между прочим, в совке нельзя было пользоваться украинским языком, любым пиши, но лишь не украинским! Ужас просто!!!
mmi583@mail.ru• 17 апреля 2023
Ответ дляNatali8
Мало того що покаялись, до цих пір виплачують репарації дітям євреїв яких знищували у війну.
Ответ дляMiraTarot
Не кричали. Об этом и не писала
Так у вас же задача так и стояла:повернуть всё в нужном направлении. Не дай бог, кто-то что-то плохое напишет про святую рашку. Сразу начинается:а у нас ещё хуже, а те так вообще и пошло поехало. Знаем, проходили.
olly_bijou• 17 апреля 2023
Ответ дляMiraTarot
Сделайте еще доброе дело. Создайте тему про ’а какие беды принесли вашим семьям немецкие фашисты’. А то как-то призабыл уже народ, пособия, беженство в Германию и всё такое.
А, еще ’ваши семейные истории, связанные с польскими панами’. А то мне отписаться негде.
Автор, навіщо? Вы ж сами колышете пространство совком
Чтобы совок не вернулся
Птица-синица• 17 апреля 2023
Ответ дляMiraTarot
Я автору предложила
Она чудово закидывает тему для разгона
А можно закидывать лишь темы про счастливое и светлое советское детство?
Прадідуся по батьковій лінії розкуркулили і вислали до Сибіру, хоча не дуже заможній був, були дві корови, коні і семеро дітей. Сім´я, щоб не їхати, ’відмовилися’ від батька. Потім жили в злиднях і часто не було що їсти, багато хто не дожив до дорослого віку.
Бабуся і дідусь (по мамі) пережили голодомор, розповідали, як їм їсти хотілося у дитинстві, як погано одягалися.
Молодший брат дідуся молодим поїхав працювати на ХТЗ, там жив у гуртожитку, в кімнаті з ще 6 хлопцями. Потім одружився, на такій же бідній, як і він, місць у сімейному гуртожитку не було. То він привів свою бабусю у кімнату. Повісили ситцеву завісу на ліжко, таке з металевими бильцями та сіткою. Поступово хлопці повиїжджали, тільки один довго жив... Сімейний гуртожиток дали коли вже друга дитина була, а квартиру отримали (район ХТЗ Харкова) коли вже було двоє дітей. Причому, отримали вони двокімнатну, супер невдобну хрущовку.
У вітчима, через погане харчування, померло двоє сестрер ще у грудному віці. Хоча пізніше, вони таки викарабкалися зі злиднів, було дуже велике господарство. Але то було вже значно пізніше. А в дитинстві він, як самий молодший, іноді школу пропускав, бо не було черевиків, а йти до школи треба було пішки у сусіднє село..... То грязюка, то снігом замело..... В голодомор одне село неподалік майже вимерло від голоду. Але нащадків тих людей немає, тому пам´ять про тих людей залишилася лише на папері...... Ну і місцеві щось пересказують...
Ще дід розповідав, як вони ховали господарство, пиляли фруктові дерева, бо ходили то все переписували, ще й треба було податок платити. Пару курок та козу сховали у посадці. А ще бабусі треба було на роботу виходити, бо не було такого тривалого ’декрету’ а садочок тільки за десятки км. Закривала малих дітей у хаті й шла на роботу, потім прибігала через кілька годин і годувала -міняла....
Ответ дляPiracanta
Вы сами сейчас повернули не туда. Ошиблись.
Ответ дляLevander
В УССР нельзя было пользоваться украинским?
mmi583@mail.ru• 17 апреля 2023
Ответ дляMiraTarot
Вас утешит, если русня выплатит репарации через 30 лет? Меня нет. Всё простите?
Русня має вде зараз виплачувати репарації.
І до чого тут вибачити? Де сказано що якщо виплачуються репарації то фашистам все пробачено?
Птица-синица• 17 апреля 2023
Писала в той ’счастливой’ теме, что бабушке дали 3 года условно за продажу 100 капроновых крышек на банки. Ее знакомому за это дали реальный срок, он в тюрьме приобрел туберкулёз, спился и умер молодым. Сломали человеку жизнь.
Sir le Noir• 17 апреля 2023
Ответ дляZelenkа
Розкуркулення. Спасло те, що одну корову встигли сховати у лісі і так прогодували дітей...
А зараз внуки цих скотів строчать на форумі теми про ’Как хорошо совок раздавал квартиры’.
Сибаритка с папиросой. Аблигация или облигация?