Дівчата, добрий вечір, допоможіть, будь ласка, в моєю питанні. Який би ви зробили вибір. Ми з Києва, своє житло. З донькою 8 років вже рік у Німеччині. Донька закінчує 3 клас в німецькій школі, трохи вже володіє німецькою, адаптувалась , додому не сильно тягне. Я працює онлайн на українську компанію , дохід 30 тис, додому хочу. Я іноземними мовами не володію , часу вчити наразі немаю, бо постійно працюю. Чоловік виїзний , приїжджав до нас двічі , їздили додому, постійної роботи в Україні немає, вміє і любить працювати руками, робити ремонти і тд, чим наразі і займається дома, іноземних мов також не знає. Питання полягає в тому, чи повертатись додому, чи спробувати будувати нове життя разом з чоловіком в Німеччині, відповідно звільняючись з роботи та інтегруючись, курси німецької мови і тд.
Результат:
вже голосів:
94 (57.67%)
Звільнятись з роботи, залишати
69 (42.33%)
Повертатись додому
Белоснежко• 15 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Бо власники може не хочуть зв´язуватися з біженцями,тому так і пишуть
Так пишут наши украинцы , а не власныкы
Бешене сарі• 15 мая 2023
Ответ дляБелоснежко
Я тут не давно видела объявление. Украинская семья ищет квартиру и большими буквами НЕ БЕЖЕНЦЫ , С ПМЖ 😁😁😁 вот это менталитет
Нормально. ПМЖ-это надежно. Их не выпрут из страны через год
КрестьянинДиор• 15 мая 2023
Ответ дляСусановна
Нет, не очевидна. Не все хотят посудомойками работать без всяких перспектив, имея нормальную специальность.
Поки над головою літають бомби,то можна трохи посудомийкою й попрацювати.Тим більше у випадку автора, такого не буде.Вона й далі зилишиться на своїй роботі, все одно по-трохи вивчаючи німецьку, бо ж в середовищі, а її чоловіка,який вміє робити ремонти із одним ’Гутен Таг’(умовним) візьмуть на роботу швидко. Інтеграція не обов’язково повинна бути така радикальна.Тим паче, якщо є думки повертатись після війни.
При цьому її дитина вільно розмовлятиме німецькою, за що скаже велике дякую батькам, навіть,якщо вони вирішать повернутись з часом.
Сусановна• 15 мая 2023
Ответ для_MadonnA_
Да , я их презираю . За то что свои домики. Квартиры и халупы , своим же , украинцам , сдавали в начале войны в 10 раз дороже , а сами свалили на социал , потому что их мужики почти все выездные с двойным гражданством .
Двойное гражданство не даёт права на выезд. Для Украины они граждане Украины.
Бешене сарі• 15 мая 2023
Ответ дляСусановна
Многие страны вывезли своих граждан в начале войны
Пасхальний тролік• 15 мая 2023
Ответ дляБелоснежко
Так пишут наши украинцы , а не власныкы
Да нащо ж ви так спотворюєте ті слова??? Ну пишіть вже або російською, або українською. Власныкы. Якись акт згвалтування орфографії.
ПироженкА• 15 мая 2023
Ответ дляБелоснежко
Так пишут наши украинцы , а не власныкы
Правильно бо шукають квартиру,тому і пишу ь що не біженці.Я теж ось шукала знайомим квартиру,і зразу говорила що українці,але не біженці,щоб не було непорозумінь, плюс наголос на те що є стабільна праця.
Белоснежко• 15 мая 2023
Ответ дляБешене сарі
Ни кого не выпрут, выдохнете уже
Амбасадор щастя• 16 мая 2023
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Я в Польше сама с ребенком, решила возвращаться. Есть много факторов, работаю тоже удаленно, но зп больше и терять эту работу не хочу. Основные факторы, почему возвращаюсь: очень дорогая аренда, большая часть зарплаты идёт на аренду, я здесь одна и некому даже в аптеку выйти, если заболели, у ребенка проблемы со здоровьем и местная медицина не подходит нам. Если бы у меня был муж, который мог бы ко мне приехать, и работать, и помогать, я бы наверно осталась. И за жилье вы наверно не платите. Язык тоже не знаю, но английский С1 у меня, мне хватает.
Аналогично. Польша. Все заработанное на аренду и питание. Сил уже нет(( помощи ни от кого тоже нет. Я выдохлась(
ПироженкА• 16 мая 2023
Ответ дляПасхальний тролік
Бо т9 так друкує
Моська-слон• 16 мая 2023
Ответ дляСусановна
это зависит от пограничника, на границе Венгрии что только не бывает
Сусановна• 16 мая 2023
Ответ дляКрестьянинДиор
Вроде в теме обсуждается оставаться ли автору надолго или даже навсегда, бросать работу и т. п. Вы описываете что-то другое.
Сусановна• 16 мая 2023
Ответ дляБелоснежко
Ни кого не выпрут, выдохнете уже
Не выпрут, часть людей сами вернутся.
Бешене сарі• 16 мая 2023
Ответ дляБелоснежко
Ни кого не выпрут, выдохнете уже
Не выпрут. Только социал перестанут платить
Белоснежко• 16 мая 2023
Ответ дляСусановна
Не выпрут, часть людей сами вернутся.
Так и я про то же . Останутся кто смог адаптироваться или не куда возвращаться. Для последних думаю будет программа в Украине или ЕС
Моська-слон• 16 мая 2023
Ответ для_MadonnA_
я на убогих не злюсь, ну заработали они пару месяцев на аренде, сейчас их дома и квартиры никому нафиг не нужны
Скоро_вчера• 16 мая 2023
Ответ дляБелоснежко
Ни куда не зовут или в чем дело? Почему сидите))?
Работаю
На циголках• 16 мая 2023
Ответ для_MadonnA_
Угомонись, із західної 300тисяч чоловіків повернулося додому як почалася війна, захищати свій дім і батьківщину! Перестань розносити рашиські наративи про доміки в тридорога і що всі на соціалі. Може поговоримо як зараз нашим військовим у Запоріжжі здають квартири по 14 тисяч чи як ганяли переселенців у Києві в 2014???
Моська-слон• 16 мая 2023
Ответ дляНа циголках
какие 300 тыс мужчин? вы представляете такое количество? не было там 300 тыс вернувшихся, может 30 тыс да, но не 300
Ответ дляБешене сарі
Украинские граждане, которые получают социал по т.н. Хартцу4 фактически приравнены к немцам. ’Перестать платить’ -- не реально, там одна законодат.база. Вопрос только в том, что будет при окончании ВНЖ. Имхо, но, думаю, всем кто показал прогресс в интеграции и выразил желание остаться, продлят.
На циголках• 16 мая 2023
Ответ дляМоська-слон
В моєму оточенні безліч прикладів, є молоді хлопці які жили закордоном повернулися і пішли добровольцями. Нажаль є і загиблі, чудові молоді люди, вічна їм пам’ять. Огидно тут читати про західну брєд. Ніхто не рахує скількох прийняли безкоштовно, харчували і допомагали. Особисто у нас жила біженка 3 місяці у старій бабусиній хаті, нічого не оплачувала, ще і все село несло їй продукти, сільський голова постійно возив в місто за гум допомогою і виплатами.
Моська-слон• 16 мая 2023
Ответ дляНа циголках
Вибачась, а ви вмієте читати? 400 тис повернулось загалом в Україну, а не тільки із західної частини. У вашій же статі написано.
На циголках• 16 мая 2023
Ответ дляМоська-слон
А куди вони поверталися, в Херсон? Чи на Донбас? В тебе є інтернет такий як і мене, бери і гугли скільки саме на західну, ще пару хвилин тому були сумніви що не може бути такої цифри, що напевно 30тис, аби причепитися
Моська-слон• 16 мая 2023
Ответ дляНа циголках
Так они возвращались на западную или шли в ЗСУ защищать? ну фантазерка я не могу, хоть логически подумайте прежде чем писать. Или у нас в стране не под оккупацией только западная часть? Сомнения мои и есть, не может быть вернувшихся только в Западную 300 тыс, по всей Украине да верю.
Заставляличка• 16 мая 2023
Ответ для_MadonnA_
Да, кстати, по говору слышно, что Закарпатье ’понаехало’... Стараюсь обходить таких стороной, общаться нет ни малейшего желания. Сразу мысли не очень приятные лезут в голову.
Заставляличка• 16 мая 2023
Ответ дляПасхальний тролік
Ну это своего рода украинизм. Украиноязычные тоже много русизмов употребляют. Мы ж ничего не говорим про изнасилование языка)
Шкідлива молекула• 16 мая 2023
Мене дивує, коли кажуть: ’Треба виїжджать за кордон, бо ШО ТУТ РОБИТЬ?’ Як шо? Те, шо і всі: вчиться, працювать, жити, будувати і тд. Мова, звісно, про умовно непостраждалі регіони центру та заходу.
Protruziya• 16 мая 2023
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Ви ж розумієте, що щоб повністю інтегруватись, то треба язик вивчити до високого рівня, а це не так легко і швидко. Треба якесь житло, роботу, а без язика як? Вам треба з чоловіком радитися, а не з нами. Як вам комфортно у Німеччині, зайшла вона вам, бо багато хто скаржився.
Я скаржилася майже рік, а потім раптово подивилася іншими очима і Німеччина стала подобатися. Прийшло освідомлення, що не готова з нею прощатися і міні тут затишно. На все потрібен час.