nata-c531• 07 июня 2023

На окупованій території змушують відкрити рахунок

Допоможіть, будь ласка, може ще в когось така біда. В мене батьки на окупованій території, фермери, в них пекарня, магазин, поля. До останньої хвилини тримались, не йшли на співпрацю з рашистами, але сьогодні їм погрожують, та заберуть усе, якщо не відкриють рахунок у раші. Пекарня до воєнного стану не працювала, почали знов виробляти хліб, бо по селу ніхто не завозив. Вже чекаємо перемоги, а вони ні як не угомоняться. Потім в Україні будуть судити моїх батьків? Чи як?
na_podiume• 07 июня 2023
Не будуть судити, не хвилюйтеся.

Кава з перцем• 07 июня 2023
Не будуть, бо це під примусом та заради виживання вимушені люди робити. Краще б судили тих, хто не підірвав мости та розмінував Чонгар
LudaSHS• 07 июня 2023
Не будуть судити
Писали- як треба для виживання, то брати і паспорт і все.
Remensa• 07 июня 2023
Моя знайома в травні так само під погрозами паспорт отримала. Луганська обл. А що робити? Не вмирати ж
Alena.i• 07 июня 2023
Нічого не буде. Їх змушують, вони не йдуть на співпрацю, а просто виживають.
dulenok• 07 июня 2023
сложно ответить..тут в центре Киева за закрытое убежище нашли ’козла’ отпущения - охранника и повесили на него всю ответственность
kanni• 07 июня 2023
Автор, як юрист виходячи з сьогоденної практики можу сказати, що ризик є, що визнають здійснення господарської діяльності за їх правилами колабораціонізмом.

Ось склад злочину:
4. Передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора, та/або провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, -

караються штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

Примус можуть врахувати і розцінити як пом‘якшувальну обставину.

Юния13• 07 июня 2023
Ответ дляkanni

Ось склад злочину:

й що ви порадите як юрист?
tanuwe4ka• 07 июня 2023
Напишите поспрашивайте в чат-ботах государственных, что делать. Если что и доказательства будут у вас, что обращались, а не радостно получили паспорт и начали сотрудничать. Плюс потом самим сдать паспорта.
magistralchimik• 07 июня 2023
Ответ дляЮния13
й що ви порадите як юрист?
Та ничего никому не будет)
lana_banana04• 07 июня 2023
Та хоть бы мародеров и ярых колаборантов, которые на фотках везде мелькали, наказали...
Юния13• 07 июня 2023
Ответ дляmagistralchimik
Та ничего никому не будет)
здесь вон Подоляка обсуждают и его брата, а это уже нарушение закона-родственные и связанные лица, ответа точного автор не найдет, к сожалению законы не работают, но людям нужно как-то жить на окупированных территориях
Юния13• 07 июня 2023
Ответ дляtanuwe4ka
к Зеленскому в директ разве что отправить
Janeke_in_UA• 07 июня 2023
Ответ дляkanni

Ось склад злочину:

Но по факту, если они откажутся и у них заберут пекарню, то тоже могут расценивать как передачу материальных ресурсов и тд. Замкнутый круг.
автор nata-c531 • 07 июня 2023
Ответ дляJaneke_in_UA
Да уж
kanni• 07 июня 2023
Ответ дляЮния13
й що ви порадите як юрист?
Тут важко щось порадити, зараз судова практика не надто сприятлива. У будь-якому разі фіксувати примус всіма доступними засобами, але реєстрація як підприємцем, відкриття рахунків для здійснення підприємницької діяльності, і тим паче сплата податків росії - це все дуже ризиковано.
kanni• 07 июня 2023
Ответ дляJaneke_in_UA
Примусове вилучення створює менше ризиків (знову ж порада фіксувати), аніж добровільна співпраця і сплата податків до раші. Стаття Кримінального кодексу дуже широка. Це має бути політична воля не карати після звільнення територій людей, які працювали і вели бізнес на окупованих територіях. А як буде - ніхто не знає.
Argesha• 07 июня 2023
Звичайно, великі ризики, що потім навісять ’співпрацю з терористами’. Маразм він такий, кріпшає.
Я прозріла ще, як у Ванька прочитала, коли вони зайшли в Херсон, пост у стилі ’Здавайте усіх ворогів народу - ’ там був перелік, до якого навіть волонтери потрапили. Волонтери, Карл. Що супа варили і людей кормили - тепер це ’співпраця з окупантами’. Що ж там казати за таких страшних людей, що продовжували працювати у школах чи дитсадках, а бізнес вести - то взагалі... дуже ризиковано, повторюся.
автор nata-c531 • 07 июня 2023
Ответ дляArgesha
В них немає вибору, залишити все, або заберуть , це одне й те саме, бо якщо їхати в Україну, то все розграбують. А залишитись, то вони колоборанти, це жах.