Скокмоно - стокнуно• 15 июня 2023

При купівлі нерухомості зараз потрібне підтвердження походження грошей?

При оформленні купівлі квартири нотаріусу потрібно давати якісь докази походження коштів?
Жинси на дитину• 15 июня 2023
Так

Бадабум• 15 июня 2023
Нет
автор Скокмоно - стокнуно • 15 июня 2023
То так, чи ні?
Нульовий сантиметр• 15 июня 2023
Продавала квартиру за нал в марте, у покупателя не просили
Бадабум• 15 июня 2023
В июне 2022 покупала дом, за наличньіе
Кукарикуууууу• 15 июня 2023
Нет, продавала 2 квартиры и купила одну
Ничего никому не предъявляла, оплата была везде налом
ГонУрова дівка• 15 июня 2023
Нет. Это по закону типа обязательно, но нотариусы не обязаны проверять. По факту за 7 лет купли-продажи недвижимости, последняя кв была куплена в мае, никто не проверяет.
Если необходимо обязательно такое сделать (чиновник как-то покупал у нас) - банки предоставляют такую услугу
Всім дуже дякую!!!
Блондинка в Законе• 15 июня 2023
Очень формально анкетка заполняется. Ответ «личные сбережения» прокатывает

Диви яка я пава!• 15 июня 2023
Ответ дляЖинси на дитину
Так
С какого перепуга? В компетентность нотариуса проверка источника дохода не входит. Это будет проверять налоговая, если их что-то смутит.
220В• 15 июня 2023
Ответ дляГонУрова дівка
Какую? Типа взяли кредит в банку и потом закрыли его после покупки?
Блондинка в Законе• 15 июня 2023
Ответ дляДиви яка я пава!
Нотариусы сейчас тоже субъекты финмониторинга.
ГонУрова дівка• 15 июня 2023
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
Наверное. Мы продаем, потому не видела, что там точно пишут покупателю
Ответ дляБлондинка в Законе
Да, именно этот момент интересует. Я тоже писала такую писульку, что у бабушки деньги одолжила. Если ничего не изменилось, то отлично тогда. спасибо!
Диви яка я пава!• 15 июня 2023
Ответ дляБлондинка в Законе
Нет. У них нет такого права. Максимум - передача данных в налоговую. Проверкой занимаются налоговики.
Если булете вывозить деньги, то и тамодня не имеет права проверить источник дохода в целом. Только происхождение валюты. И то, это не договор купли продажи.
Блондинка в Законе• 15 июня 2023
Ответ дляДиви яка я пава!
Суб’єктами первинного фінансового моніторингу є:

1) банки, страховики (перестраховики), страхові (перестрахові) брокери, кредитні спілки, ломбарди та інші фінансові установи;

2) оператори платіжних систем;

{Пункт 2 частини другої статті 6 в редакції Закону № 1591-IX від 30.06.2021 - вводиться в дію з 01.08.2022}

3) товарні та інші біржі, що проводять фінансові операції з товарами;

4) професійні учасники фондового ринку (ринку цінних паперів), крім осіб, які провадять діяльність з організації торгівлі на фондовому ринку;

5) оператори поштового зв’язку, які надають фінансові платіжні послуги та/або послуги поштового переказу, та/або послуги із здійснення валютних операцій;

{Пункт 5 частини другої статті 6 в редакції Закону № 1591-IX від 30.06.2021 - вводиться в дію з 01.08.2022}

6) філії або представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності, що надають фінансові послуги на території України;

7) спеціально визначені суб’єкти первинного фінансового моніторингу (крім осіб, які надають послуги в рамках трудових правовідносин):

а) суб’єкти аудиторської діяльності;

б) бухгалтери, суб’єкти господарювання, що надають послуги з бухгалтерського обліку;

в) суб’єкти господарювання, що здійснюють консультування з питань оподаткування;

г) адвокатські бюро, адвокатські об’єднання та адвокати, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально;

ґ) нотаріуси;

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/361-20#Text
ХаДиДиШь• 15 июня 2023
Мы покупали участок полгода назад
Занижали прилично стоимость и проводили деньги через банк в Николаеве, если не ошибаюсь( за нас это делал сотрудник банка)
іронічна антитеза• 15 июня 2023
Чоловік купував 3 роки назад в новобудові писав що допомога від рідних і на зарплату, хоча офіційно не працював. Купували вторичку нічого не треба писати.

іронічна антитеза• 15 июня 2023
Ответ дляБлондинка в Законе
Навіть робота в таксі прокатила і допомога від бабусі в 26 років
Г@Л@В@ломка• 15 июня 2023
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
То так, чи ні?
У нас був бланк де потрібно було поставити галочки де ми взяли гроші. Ми поставили що назбирали і взяли у родичів. Конкретні суми не запитували
Диви яка я пава!• 15 июня 2023
Ответ дляБлондинка в Законе

2) оператори платіжних систем;

а) суб’єкти аудиторської діяльності;

ґ) нотаріуси;

Вы сами его читали? ))) В чем заключается функция первичного финансового мониторинга?
Все эти ’люди’ (С) не имеют право требовать от вас документы, подтверждающие источник дохода. Они лишь обязаны уведомить налоговую, если у них возникли какие-то сомнения. Требовать от вас дополнительнве документы, которые не касаются сделки, нотариус не может.
Неспеша и внимательно прочтите статью 8 Закона, на который вы дали ссылку.

Например, функции НБУ по финмониторингу:

Здійснюючи фінансовий моніторинг, банки і небанківські фінансові установи перевіряють клієнтів та аналізують їхні фінансові операції. У разі виявлення підозрілих операцій банки інформують Державну службу фінансового моніторингу та правоохоронні органи України.

https://bank.gov.ua/ua/supervision/monitoring
Блондинка в Законе• 15 июня 2023
Ответ дляДиви яка я пава!

Читала как раз, и разъяснения Минюста для нотариусов тоже. При чем тут налоговая?Нотариус обязан отказать в сделке в случае, если клиент не прошел финмониторинг. И сообщить в Госфинмониторинг, правоохранительные органы. А не налоговую.

И финансовое положение клиента и соответствие сделки его финансовому положению - один из пунктов проверки.

https://minjust.gov.ua/m/str_48640

(С) Проведення ідентифікації клієнта (особи) та вивчення його фінансової діяльності включають проведення:
…
заходів, спрямованих на вивчення змісту діяльності і фінансового стану клієнта, відповідності фінансових операцій клієнта специфіці його діяльності;

Заходи, що застосовуються до клієнтів з підвищеним ризиком, можуть включати, зокрема:

детальну перевірку наданих клієнтом ідентифікаційних даних;

запровадження вимог щодо подання клієнтом ширшого переліку документів для встановлення ділових відносин, зокрема щодо фінансового стану;

перевірку відповідності фінансової операції звичайній діяльності клієнта;

встановлення пов´язаних осіб;

встановлення джерела походження і способів переказу (внесення) коштів, що використовуються у фінансовій операції.
Диви яка я пава!• 15 июня 2023
Ответ дляБлондинка в Законе

https://minjust.gov.ua/m/str_48640

…

встановлення пов´язаних осіб;

Нотариус не имеет право просить подтвердить источник доходов. Банально потому, что у него нет права доступа к тем же банковским счетам клиентов.
Вы модете принести ему кучу доков, включая аналищы вашей прабабушки, но проверить достоверность информации в ваших бумагах он не сможет. Потому либо он отклонит слелку, либо сообщит о ней постфактум налоговой.

И научитесь разделять понятия финмониторинг и ПРЕДВАРИТЕЛЬНЫЙ финмониторинг. Это несколько разные процедуры.