Сиджу тихенько• 27 июня 2023
Київ, Академмістечко, ви готуєте на воді з-під крану?
Я два роки тут живу і готую на цій воді, навіть чай / кава мають нормальний смак, без хлорки та інших присмаків. Але в бутлях вона жовтувата. Щоправда, в бюветі на районі теж якщо стоїть у бутлях, то жовтувата. Чи варто її нести на аналіз (і куди краще, якщо знаєте), продовжувати готувати чи припинити готувати?
Трільчиха• 27 июня 2023
Ответ дляПерша леді колгоспу
Соседка)
В каком бювете берете воду? На Вернадского?
А в бювет вода откуда берется? из источника?)
Я тоже соседка)
Но воды из крана вроде никогда не боялась..
Я тоже соседка)
Сиджу тихенько
• 27 июня 2023
Ответ дляТрільчиха
Я тоже соседка)
У бюветі вона хіба не перевіряється на питні норми? :)
Трільчиха• 29 июня 2023
Ответ дляСиджу тихенько
Перевіряється, але вона також іде по трубах із їржею, тощо. Тому вона не набагато безпечніша, ніж з крану.)
Переважно вода в цих джерелах відповідає заявленим якостям — дані знаходяться у відкритому доступі, і практично в усіх джерелах вода відповідає нормам. Тільки в деяких з них перевищена норма вмісту заліза.
Нюанс безпеки такої води полягає не в самій воді, а в комунікаціях — колонці та трубах, по яких вона подається. Наприклад, перевищена норма заліза говорить про іржу на обладнанні, ще гірше — коли в трубах живуть недружні до людини мікроорганізми.
За словами Вікторії Яковлєвої, директорки з інформаційної політики Асоціації Укрводоканалекологія, пити таку воду небезпечно, оскільки вода, яка зливається з бюветів, в якій хтось, в кращому випадку, помив руки, зливається назад у свердловину і не проходить бактеріологічну обробку перед тим, як податися повторно. За її словами, вода з крана в Києві набагато безпечніша, ніж вода з бюветів, адже від деяких мікроелементів вуличної води, таких, як залізо, не можна позбутися навіть якщо цю воду прокип´ятити.
Якщо ви звикли набирати воду на вулиці з одного і того ж джерела — перелийте її в прозору скляну ємність і дайте відстоятися ніч. Зміна кольору води та осад можуть з´явитися на ранок — це також свідчить про погану якість води. Стінки посудини можуть стати слизькими. Таку воду краще не пити.
Також не варто зберігати воду в пластикових пляшках, адже вони дійсно є одноразовими. Шкідливі мікроорганізми потрапляють в пляшку з повітря, у спеку така ємність перетворюється на теплицю для розмноження бактерій.
Сиджу тихенько
• 30 июня 2023
Ответ дляТрільчиха
Дякую!
Ви пишете, що ’тільки в деяких з них перевищена норма вмісту заліза’. А що буде, якщо таку воду пити? Залізо в крові в мене ніколи не буває перевищене. Але в тій іржі, мабуть, і мідь, а вона більш небезпечна?
Розводи у ванні бувають аж червоні (фото з Академмістечка). Тобто таку воду все ж таки пити не можна навіть після кипʼятіння? А якщо бюветна не краща, то тільки купувати?