ЕваАдамівнаРайська• 29 июня 2023

Новини, щодо відстрочки військовозобов’язаних.

‼️В Україні можуть звузити коло військовозобов´язаних осіб, які мають праву на відстрочку від мобілізації.

Йдеться про тих, хто має родичів з інвалідністю.

Відповідний законопроєкт № 9342 був схвалений 28 червня.

У документі змінюється норма, що відстрочку від мобілізації отримують військовозобов´язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Нова правка визначає, що відстрочку можна буде оформити лише в тому випадку, якщо в родині військовозобов´язаного не має інших працездатних людей, хто може доглядати за особою з інвалідністю.
yana borozenec• 29 июня 2023
Ответ дляNasta9019
Неоднозначна правка. Сенс тоді в офіційному чоловіку, якщо дружина з інвалідністю, а догляд потрібно виконувати її батькам наприклад. Інститут шлюбу на нуль помножать або інший приклад потрібно догляд комусь з батьків, а є ще брат/сестра і вони плювали на все, і ще за кордоном, говорять що не приїдуть, тощо. Чоловіка заберуть, а людину з інвалідністю куди? В наші будинки пристарілих? Маячня якась.
Мати 2група.Є син та донька,але вона вже років 10 як у рашці живе.От як тим людям тепер бути?(Реальна ситуація?(
Евга-9246• 29 июня 2023
Ответ дляShellyBelly
Жінка двох дітей теж має спланувати,що її чоловіка вб´ють?
Ніхто ще не дав мені відповідь,чим тато двох дітей відрізняється від тата трьох дітей.
І так,я вважаю,що жінка має думати про те(перш ніж народжувати),чи зможе вона підняти власноруч дітей,бо ми всі під богом ходимо. І мене дивує,коли люди не розуміють елементарних речей.
Таке пишете, шозря, чесне слово. От ви знаєте, що вас очікує через рік? Як можна спланувати наперед 30-50 років. Може сьогодні у жінки з фінансами все ок, а завтра вже зовсім не ок. Ну реально, деякі коменти по принципу - аби не мовчки.
Ksenia-e9d7• 29 июня 2023
Ответ дляherba fresca
Еще бы отменили отсрочку студентам и многодетным.
А лучше всем.

Или все или никто.
Ну студенты это ещё дети. Сами командиры говорили, зачем вы 20-летних сюда посылаете? А насчёт многодетных согласна. А то заметила, что сейчас многие клепают бегом третьего, чтобы получить отстрочку. Папа двоих детей должен идти на войну, а многодетный наклепал и свободен?
промокашка• 29 июня 2023
Ответ дляShellyBelly
Ну це таке , спрогнозувати взагалі важко що , за батька двох дітей держава має виплачувати пенсію на вирату годувальника на двох дітей , за батька трьох -вже трьом , за батька чотирьох -вже треба з державного бюджету платити -4 пенсіі , воін один а кількість пенсій в разі загибелі різна ( ну це я бачу так цю ситуацію) якщо він живий то має сам дбати про своіх хай хоть 10 дітей , а якщо загинув це вже не дві сироти а три і більше , ( мабуть призивать багатодітних просто економічно невигідно) ну це моє бачення , В нас сусід батько чотирьох дітей , мати загинула , залишив дітей тітці пішов на фронт , сказав там з нього толку більше ніж вдома якщо що то діти хоч пенсію отримають , Ну жахіття та й годі , то війна як не крути
Ksenia-e9d7• 29 июня 2023
Ответ дляherba fresca
Мне непонятно почему артисты, спортсмены, всякие там блогеры и волонтёры не подлежат мобилизации.
+++ ещё бы дармоедов ментов туда отправить
ShellyBelly• 29 июня 2023
Ответ дляЕвга-9246
Ви взагалі розумієте про що йде мова чи ні? Чим мужчина,який має трьох і більше дітей відрізняється від мужчини,який має одну,дві або взагалі ще з дружиною ту дитину не народили. Принцип тут інший-або всі або ніхто. Що це раз розподілення по кількості дітей? Це просто дикість. Ну якщо взяти так то давайте будуть воювати одні літні,бо вони вже потомство дали,а ті хто бездітні, ті будуть підіймати демографічну ситуацію? А то купа молодих хлопців,в яких дружини позалишались,або взагалі ще сімей навіть не завели,вже в домовині.
Мені шкода всіх людей,просто незрозуміло, чому мій один мужчина з однією дитиною має воювати,якицсь мужчина,який можливо з дружиною роками лікується і мріють про дитину,йде воювати(і ніхто не дає гарантії,що він того дочекається)а хтось відсиддуєьься,бо в нього троє дітей. Не всі,звісно,такі, є ті хто і воює.
Нічого в цій країні нормального не буде з таким підходом
ShellyBelly• 29 июня 2023
Ответ дляпромокашка
Ну я розумію це все, від цього ж не легше тим, у кого немає тих трьох дітей. Війна вона ж для всіх,а не для обраних..
Евга-9246• 29 июня 2023
Ответ дляShellyBelly
Я відповідала на оцей ваш комент: ’І так,я вважаю,що жінка має думати про те(перш ніж народжувати),чи зможе вона підняти власноруч дітей,бо ми всі під богом ходимо. І мене дивує,коли люди не розуміють елементарних речей.’
...
Чи вам про фому, а ви про єрьому?
Kusyka• 29 июня 2023
Ответ длячир
Там написано не просто инвалиды 1 и 2 гр., а ’доглядати за особою з інвалідністю’. Сейчас еще могут принять постанову о том, что надо за такими людьми надо оформлять догляд, кроме всего прочего.
За ребенком с инвалидностью он оформляется. Ничего сложного.Может разве на взрослых есть нюансы. Но вот сужу по свекру и свекрови, больницу не любят, инвалидность могут по нескольким диагнозам оформить, но так и не дошли. По итогу, неженатого брата мужа забрали еще в марте в учебку, так как бумаг нет. се ля ви.
namor• 29 июня 2023
Ответ дляShellyBelly
Коли б вже ця війна закінчилась, скільки горя людям,боже ти мій..
Когда мужчины закончатся, тогда и война закончится....главное чтобы до наших детей не добрались,как тут уже выше писали....
ShellyBelly• 29 июня 2023
Ответ дляЕвга-9246
...
Чи вам про фому, а ви про єрьому?
Тобто думати жінка немає,коли народжує дітей? діти-це назавжди,як казала одна моя знайома. Тому дивно,коли люди НЕ думають про те, чи зможуть вони підняти і дати достойне життя всім своїм дітям сама. Не треба війни,може статися що завгодно і треба бути впевненою,що ти не підеш по світу з протянутою рукою. Троє дітей-це розкіш,яку можуть дозволити собі добре і добре забезпечені люди,але більшість вважає,що ’бог дав хайку,дасть і на лужайку’,а потім коли стається ось таке горе як зараз,то вони кажуть:’нє,ну а що,я ж без нього не зможу’.
Takamaka• 29 июня 2023
Ответ дляMakkirta
Знайшла.
Правка від Безуглої, Богуцької.. ну ясно
Цікаво, як перевіряти будуть
В цій компанії ще Третьякової не вистачає.
Takamaka• 29 июня 2023
Ответ дляbrenda2305
Вони не гірші. Не придумуйте
Їх просто менше.
В мене у куми троє дітей. Там нереально самій з ними справитись. Без допомоги. Це фізично нереально, а як там працювати, я взагалі не знаю.
В мене також двоє, з двома реально. Важко, але реально

Плюс з точки зору демографії ми з вами не дали прирост населення країні, і у кого троє, дали
Пишу зараз без жодного осуду та емоцій. Я обома руками за великі сімʼї. Проте. На прикладі багатодітних чоловіків та виїзду за кордон цілими сімʼями. Повним складом легше зачепитися, налагодити життя за кордоном, немає факту розʼєднання сімʼї. Очевидно, в першу чергу такі сімʼї здебільшого не повертатимуться. То де тут приріст населення країни? Хіба що Німеччини, Канади тощо.
Marisya81• 29 июня 2023
Ответ дляНаталья-249d
Ой ну люди ж заканчиваються.Будут гребсти всех скоро кто не успел выехать.Кому то же надо воевать .Люди не роботы.
Действия нашей власти говорят о том, что заканчивать войну в ближайшем будущем никто не собирается.
Честно, страшно жить. Страшно сколько людей ещё должно погибнуть (((
Takamaka• 29 июня 2023
Ответ дляShellyBelly
Якщо це не трійнята,тоді у мене питання до матері- чому жінка народжує бездумно дітей і не розраховує на власні сили? Завтра її чоловіка зіб´є ,не дай бог,машина,що далі?
Я завжди думала,що розумна жінка народжує стільки дітей скільки сама може підняти,ні? Знову повторюсь,трійнята не рахуються,але таких сімей не так багато.
Розумієте, усього не передбачиш… сьогодні є накопичення, робота, житло, а завтра якесь пуйло це все множить на нуль…
Yuliya-af7f• 29 июня 2023
Ответ дляShellyBelly
Розумію ваші емоції але кожному своя сорочка ближче до тіла. У світі нема справедливості, якщо ви її прагнете. Я б свого, наприклад, теж не відпустила.
Marisya81• 29 июня 2023
Ответ дляЕжеви4ка
Звідки ви знаєте, що ні? Хто не виїхав, той не хотів
Та прямо таки.
Есть люди, которые не выехали в начале войны, потому что надеялись на лучшее. Что скоро это безумство закончится. А когда со временем стало понятно, что конца и краю нет, то может уже и хотят, но яйца все больше сжимают в тиски своими законами.
Не у всех есть безумные деньги и знакомства,чтоб выехать сейчас
Плюс есть категория людей, которые хотели бы выехать, но не могут из-за стареньких родителей 80+
herba fresca• 29 июня 2023
Ответ дляKsenia-e9d7
Студентами сейчас и в 25 и в 30 и старше становятся. Именно для отсрочки.
L-i-s-a-92af• 29 июня 2023
Ответ дляНаталья-249d
Вы б про рашу свою так переживали)
У вас не заканчиваются?
Мелитрисса• 29 июня 2023
Ответ длячир
Короче. Внимательно прочитала первоисточник. Там не так, как в стартовом посте. ’«за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх УТРИМУВАТИ», а не ’доглядати за особою з інвалідністю’.

Т.е. не надо быть доглядальныком, дополнительно это оформляя. Зятья вообще не обязаны утрымувать родственников жены. как я понимаю.
Утримувати и доглядати разные вещи, содержать по закону, это по идее финансово, то есть если не хочет сын содержать мать, то она может отсудить алименты, а многим нужно не столько финансовое содержание, сколько физическая помощь, в магазин сходить, в аптеку, в подвал помочь спуститься, в больницу отвезти. Так вот, если сын/дочь не хочет оказывать эту помощь, не общается с родителями, живет в другом городе, а мужа мобилизуют, толку женщине от тех алиментов положенных по закону. И сына кстати, если он даже помогает матери физически, а у нее 3 группа потом тоже мобилизовать могут, права на отсрочку нет, догляд оформить тоже не так просто, если инвалид не лежачий.
Мелитрисса• 29 июня 2023
Ответ дляavicber
Все просто: состав семьи. Если есть работоспособные - значит есть кому содержать
Вопрос кого будут считать семьей. Сейчас насколько знаю в идеале нужно быть прописанным вместе с инвалидом и/или предоставить справку из местных органов власти, что проживаешь с инвалидом. Если совершеннолетние дети живут отдельно, они семья? Дочь обязана переехать к матери, если отца мобилизовали? А если она не хочет как ее заставить и что делать той женщине, если мужа мобилизуют? Наверное переезжать к военкому или кому-то из депутатов. Выше правильно пишут, больше поводов для взяток.
Наталья-249d• 29 июня 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Вы б про рашу свою так переживали)
У вас не заканчиваются?
Я не из раши.С Южноукраинска.Снимите очки розовые
Мимо_шла• 29 июня 2023
Могли и хотели бы разные вещи.
Я знаю ситуацию, где в семье трое детей, а за лежачей мамой смотрит только один, остальным плевать
Soufit• 30 июня 2023
Ответ дляPolz
Ви теж трохи думайте. Чоловік, який має дітей 10,12,14 р має відстрочку, а чоловік з двома дітьми дошкільного віку з жінкою в декреті не має. То кому тут важче?
До чого тут це? Про мам ніхто не дбає. Державі вигідніше годувати двох напівсиріт, ніж трьох, от і все
Ежеви4ка• 30 июня 2023
Ответ дляИрина_Б_
это касается и мужчин у кого ребенок с инвалидностью?
Нет
Ежеви4ка• 30 июня 2023
Ответ дляlisenok_8282
ще хотіла сказати, у нас рідні в Мелітополі. так, вони подавлені вкрай, життя важке, вони в пастці, але вони моляться на те, шо в них нема того жахіття ракетного , як на іншій території України.
Але ж вони розуміють, що це поки що немає? В тому ж Куп´янську також було тихо, поки був окупований
noraone• 30 июня 2023
Ответ дляlisenok_8282
Все зрозуміло. Хто ті люди, хто ставить дизлайки? Будь-яка людина адекватна проти війни. Ніхто не хоче спати по підвалах під ракетами. Всі жити хочуть. Важко, складно, але жити, щоб рідні були живі і житло залишилось цілим. Хіба ви не розумієте цих людей? Чисто по-людськи? Виїхати з окупації вони можуть в Європу через ранку. Поставте себе на їх місце і чесно надайте відповідь, як би ви думали в такій ситуації
lisenok_8282• 30 июня 2023
Ответ дляnoraone
ну куди вони поїдуть? там сім´я з двома дітьми, плюс батьки пенсіонери. в них приватні будинки. є робота яка не яка. звичайно, живуть як на пороховій бочці, крім роботи і магазину не виходять нікуди. звемо до себе в Черкаську область, але вони бояться їхати через російські блокпости, тож сидять. живуть одним днем і не будують ніяких планів. але, якщо це так можна назвать, радіють, шо в них тихо (відносно). як би зробила я? ви знаєте, не маю відповіді, бо і то і то дуже страшно....
lisenok_8282• 30 июня 2023
Ответ дляЕжеви4ка
розуміють. і від того ще важче їм. вони однаково бояться і окупації і деокупації, бо і те і те несе горе від рашистів. це дуже болюча тема для всієї родини. виїжджати поки не хотять оскільки мають житло і роботу. але це сьогодні. шо буде завтра - невідомо.
автор Ukrainika • 01 июля 2023
Ответ дляShellyBelly
Загинув племінник моєї куми. Молодий. Рік як одружився. Діток не встиг залишити після сеье…
Зате ті хто по троє наклепали - відпочивають на соціалі за кордоном.