Лама_мама• 18 июля 2023

Питання до психолога

Відмінився клієнт, а в мене робочий настрій))
Якщо у вас є питання до психолога, або цікавлять якісь інші моменти психотерапевтичного процесу, буду рада відповісти.

Можливо, теми окремих ваших питань використаю для написання постів. Тобто таке спілкування і мені буде корисним)
Всех анонимов аноним• 18 июля 2023
Як пробачити себе за те, що помилилась із вибором чоловіка, зіпсувала життя собі і дитині?

автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляПодругаМужа
чому деякі ідеалізують свою оцю професію... ну подобається чоловік, і може дівчина впринципі йшла не консультуваться, а познайомитися, коли просто по фотці чи дописам психолога поняла ’цікавий чоловік - як ще інакше з ним познайомитися якщо не напроситися на консультацію’ :)
справа не в ідеалізації.
Це просто поле для терапії, чому вана свідомо обирає саме такого чоловіка, на стосунки з яким вже є обмеження і тд.
А взааглі дуже часто закохуються у психотераветів, лікарів, вчителів, тобто в людей з якими ви знаходитесь в близькому контакті, особливо, якщо ця людина поруч з вами, коли вам найскладніше.
Це все природньо, тому і треба ставитись обережніше.

Потім складно розмежовувати ці ролі, і жінка або чоловік і продовжує бути психологом у стосунках, а має бути партнером. Це вже нюанси))
Не за Будка• 18 июля 2023
Посоветуйте книги как бороться с ипохондрией
автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляПодругаМужа
А де саме там про стосунки після закінчення останньої консультаціі? нібито нема. Під час - звісно то зловживання повноваженнями.
ну я ж одразу і сказала, що немає)
ПодругаМужа• 18 июля 2023
Ответ дляЛама_мама
справа не в ідеалізації.

а де ж тоді психолог знайомиться?
автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляПодругаМужа
а у якому напрямку Ви?
когнітивно-поведінкова терапія і схематерапія
ПодругаМужа• 18 июля 2023
Ответ дляЛама_мама
ну я ж одразу і сказала, що немає)
ого!! тобто після закінчення хоч через півроку?
ПодругаМужа• 18 июля 2023
чи були розчарування у професіі?
ПодругаМужа• 18 июля 2023
було, що відчували провину перед клієнтом за неправильну трактовку, пораду, яка в результаті сильно ранила його?

ПодругаМужа• 18 июля 2023
якщо зустрінете на вулиці клієнта, здоровкаєтесь? бо чула, що треба робити вигляд що незнайомі
Зубачистка• 18 июля 2023
До какого возраста возможна серьезная психотерапия?
Мне когда-то сказали, что после 50 лет в длительные процессы не берут, психика не мобильная уже. Это правда? Ваш опыт.
ПодругаМужа• 18 июля 2023
яких ютубберів дивитеся? хто із сучасних психологів для Вас авторитет?
автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляВсех анонимов аноним
Ну тут має бути змістовна робота, сказати легше, ніж зробити.

Спочатку переосмислити свій досвід і перевірити, чи точні висновки ви робите про себе, про світ і про інших після такого досвіду?
Можливо ви значно перебільшуєте негативний вплив? Можливо занадто жорстокі до себе? Занадто високі вимоги?
Можливо ви сильно забігаєте в майбутнє, коли кажете, що зіпсували життя дитині?
Що тут можна виправити, що вже ні?
Хто ніколи не помиляється? Як ви робили вибір тоді, можливо тоді у вас не було змоги спрогнозувати, що так станеться і тд?

Це робота на когнітивному рівні (на рівні думок і переконань), а потім можливі зміни на рівні емоцій (коли поступово вина зменшується), а потім вже і на поведінковому.
ну це дуже-дуже приблизно)
автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляНе за Будка
Будь які книги з когнітивно-поведінкової терапії тривоги, почніть з Роберта Ліхі.
Його книги є в онлайні, а ще видавництво Свічадо, у них є серія ’Сам собі психотерапевт’, там є і про іпохондричний розлад і про інші тривожні.
автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляПодругаМужа
Так, було)
Поради не даю, але іноді буває тривога стосовно того, чи все зробила правильно, чи можна було краще і тд.
автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляПодругаМужа
чи були розчарування у професіі?
дивлячись, що саме мається на увазі.
Свою професію люблю, але бувають звичайно моменти, які можуть викликати і розчарування.
ПодругаМужа• 18 июля 2023
Ответ дляЛама_мама
дивлячись, що саме мається на увазі.
а що саме розчаровувало?
zoya_25• 18 июля 2023
Скажіть, будь ласка, як зрозуміти чи просто порушуються мої кордони, чи я занадто бурхливо реагую? Я прошу чоловіка не приводити друзів і родичів додому ночувати. Є інші варіанти їх розміщення. Він все одно продовжує це робити, хоча була домовленість. Виникають конфлікти. Він мене звинувачує, що я ненормальна. Мій дім - моя фортеця. Мене напружують сторонні люди в ньому. В гості зайти - будь ласка, але не з ночівлею.
автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляЗубачистка
Якщо клієнт готовий і хоче в терапію, то можна хоч і в 80 років.
Але так, пластичність зменшується, і якщо це вимушена терапія, наприклад у випадку депресії, то результати можуть бути гіршими, і як правило надається перевага медикаментозній терапії.
Але якщо сам клієнт хоче, то хто йому може заборонити? Ну і 50 років - це ще досить молодий вік)
А бути ригідним і не здатним до змін можна і в 30 і в 40 років.
Питання мотивації.

автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляПодругаМужа
я люблю більше читати наукову літературу, так краще засвоюється)
ПодругаМужа• 18 июля 2023
Ответ дляЛама_мама
тобто Ви не аудіал?
і неме нікого, кого б виділити із спікерів ютуба?
ПодругаМужа• 18 июля 2023
Ответ дляЛама_мама
Університет, вища психологічна, потім післядипломна психотерапевтична освіта, навіть зараз продовжую вчитись)
скільки вже років цей шлях? Вам вже десь 40?
ПодругаМужа• 18 июля 2023
якщо кліенти запитують про ваше особисте життя - розказуєте?
чи у Вас і так усе в інсті видно, а більшість клієнтів саме звідти?
ПодругаМужа• 18 июля 2023
не страшно, коли чоловік-клієнт вперше приходить до Вас оффлайн? ну мало ж чи, може він насильник?
автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляzoya_25
це ваша спільна територія, тут треба домовлятись.
Але ви в праві забезпечити свій комфорт доступним способом.

Питання не в родичах і ночівлі, а в ваших стосунках, як чоловік ставиться до ваших емоцій і почуттів, наскільки рахується з ними, чи дослухається в інших питаннях, чи розумієте ви його почуття і емоції і тд.
автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляПодругаМужа
так, 39 років
ПодругаМужа• 18 июля 2023
Ответ дляЛама_мама
а які саме наукові джерела любете?
автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляПодругаМужа
ну я ж не в лісі консультую))
але зараз переважно онлайн.
автор Лама_мама • 18 июля 2023
Ответ дляПодругаМужа
а які саме наукові джерела любете?
книги читаю по темам, які цікавлять на даний момент.
Зазвичай атвори КПТ і схематерапії, або щось нове)
ПодругаМужа• 18 июля 2023
Ответ дляЛама_мама
ну я ж не в лісі консультую))
але зараз переважно онлайн.
а Ви не виїжджали закордон?