ПрипоРошенная• 21 июля 2023

Суп VS Зупа.

Як правильно? Зупа звучить тепер якось по дурному
Суп мовою, яку не люблю. І як бути? Рідке ще кажуть але теж не те.
Овочі в воді?))
Результат:
вже голосів: 794
654 (82.37%) Суп
71 (8.94%) І так і так
69 (8.69%) Зупа
Борисфенка• 21 июля 2023
Юшка.
А поговорить?• 21 июля 2023
Ответ дляКрасавица писяная
а причем здесь зупа к Украине?
Бо в Західних областях так часто кажуть. Але, мабуть, вже поступово виходять з вжитку полонізми. Подруга ще багато полонізмів вживає, але морозиво у неї морозиво, а не льоди, а чай - це чай, а не гербата.
Ms. При теле• 21 июля 2023
Ответ дляПрипоРошенная
Захід України
Ясно, в Киеве и области ни разу не слышала таких названий
Два-три тижні і фсьо• 21 июля 2023
Ответ дляКудряшка Сью
Путня це відро, рондель це сковорідка.
Рондель це ковшик з ручкою типа такого.
Чудовий каламбур• 21 июля 2023
Ответ дляДівка в намисті
Гуцулы зупа говорят.
В львівських ресторанах в меню часто можна зустріти - зупа, зупка.
Освічую темряву• 21 июля 2023
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Рондель це ковшик з ручкою типа такого.
Рондель це пательня(Тернопільщина). А не ковшик.
Кудряшка Сью• 21 июля 2023
Ответ дляПрипоРошенная
все окей)
може) я просто хочу покращити свою українську, бо багато суржику
А з якої саме Ви області? Я з Тернопільщини. 20 років уже киянка російськомовна. Вже пів року як намагаюся говорити українською, і це повний атас. Крім російських слів, з рота лізуть ще й польські блін, якими батьки, бабусі і дідусі спілкувалися.
Всі знайомі не розуміють як це мені важко українською спілкуватися, я ж 18 років нею спілкувалася. Но ніхто но розуміє, що коди я жила на Тернопільщині я спілкувалася не українською, а суржиком..
Два-три тижні і фсьо• 21 июля 2023
Ответ дляОсвічую темряву
У Львові це такий ковшик.
Чудовий каламбур• 21 июля 2023
Ответ дляОсвічую темряву
На Львівщині теж рондель. Ще блята, ринька, рампа.
Освічую темряву• 21 июля 2023
Ответ дляПрипоРошенная
і я виевннна що зараз прибіжить скоро якесь чудо і напише :

автор мовний троль , скарга і бан. А потім :

Без анонімів, з повагою адміністратор
А як вірно: тремпель чи вішачок???
annetta888• 21 июля 2023
Оце начитаєшся і їсти хочеться.
Майте совість
Я так люблю грибну юшку.
ИМХОля• 21 июля 2023
Ответ дляГлас_Народа
*zajmować jednak
Pani brała byka za rogi, ale cóż poszło nie tak.
Wszystko gra.
Przepraszam, za mój błąd. Nie mieszkam w Polsce już dwa lata, i nie pamiętam już poskiego, trochę takie życie…
Освічую темряву• 21 июля 2023
Ответ дляА поговорить?
Може десь і говорять) в мене є подруга з Полтавщини, так вона на білку каже вивірка, а поросята - це пацята в неї) може так не на всій Полтавщині, але в тому районі чомусь так.
Це навіть як є деруни і драники, заступ і лопата, черпак і ополоник.
Вивірка це синонім до білка. Ви знайдетеице слово в багатьох українцях.класиків. Пацятка є не лише на Полтавщині,в багатьох регіонах порося= паця
Кудряшка Сью• 21 июля 2023
Ответ дляЧудовий каламбур
А варга, бомбони і батяр
Ні, такого не знаю.
Хоча батяр наче чула. Це не парубок?
Бомбони це не про шапку мова?
Варга ніколи не чула.
Я з Тернопільщини.
МастерЮля• 21 июля 2023
Суппа)))
Освічую темряву• 21 июля 2023
Ответ дляПрипоРошенная
все окей)
То для різноманіття. Чого соромитися?
Гарнюнька• 21 июля 2023
Моя бабуся на суп казали ’юшка’ (варіант - юшАчки або ’рідЕнькє’, коли без м*яса на зажарці з сала або на невеликій кількості соленого м*яса з банки, тільки щоб пахло ним) - і завжди варили його вранці, ’щоби кишечки попарити’. На обід завжди борщ, на сніданок - юшка або ріденьке з хлібом і домашнім підсоленим маслом.
Вже потім я взнала, що юшка - то уха (з риби).
Бабусі немає вже 30 років, а я й досі згадую, як вона вставали у 5 ранку, щоб на 6 годин батькові на роботу зварити ’ріденьке, аби кишечки попарив перед роботою’.
Ксерокопия ночи• 21 июля 2023
Ответ дляДжем Шакіри
Зупа-це ж польскою начебто
Это супер на немецком
Освічую темряву• 21 июля 2023
Ответ дляКудряшка Сью
Там діалект, а не суржик. Не жили Ви на Тернопільщині, коли на діалект кажете, що то суржик.
Кудряшка Сью• 21 июля 2023
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Рондель це ковшик з ручкою типа такого.
У нас на Тернопільщині бабуся називала чугунну велику сковорідку.
ИМХОля• 21 июля 2023
Ответ дляКудряшка Сью
А чого на Тернопільщині вживають польські слова?
Борисфенка• 21 июля 2023
Ответ дляГарнюнька
Ні, юшка - це якраз те, що тут називають суп і зупа.
Буває рибна юшка - тоді це уха.
Освічую темряву• 21 июля 2023
Ответ дляИМХОля
Ви історію не вчили?
Кудряшка Сью• 21 июля 2023
Ответ дляОсвічую темряву
Ну Вам видніше, де я жила..
Чудовий каламбур• 21 июля 2023
Ответ дляКудряшка Сью
Ні, такого не знаю.
Хоча батяр наче чула. Це не парубок?
Бомбони це не про шапку мова?
Варга ніколи не чула.
Я з Тернопільщини.
Варги губи, бомбони цукерки
Гарнюнька• 21 июля 2023
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Рондель це ковшик з ручкою типа такого.
у моєї мами був рондель - це утятниця, чавунна, велика, з кришкою. Там картоплю тушкували, курку запікали, качку, гуску, гиндика.
ИМХОля• 21 июля 2023
Ответ дляОсвічую темряву
Ви історію не вчили?
Вчила. І?
Освічую темряву• 21 июля 2023
Ответ дляБорисфенка
Буває рибна юшка - тоді це уха.
У нас в родині варили завжди рибну юшку, а уху, ну хіба гості з інших регіонів
Чудовий каламбур• 21 июля 2023
Ответ дляИМХОля
Історію не вчили?
КрестьянинДиор• 21 июля 2023
Ответ дляКопуша
Зупа - це десь у Львові. А літературною українською мовою - суп.
Zupa - это суп по-польски. Вряд ли они у Львова переняли