Кондуктор маршрутки• 14 августа 2023

Як люди мають купувати житло з середньою зп 15 тисяч?

Виходить, житло тільки для еліти? А де ж решті мільйонам жити? В коробці чи в батьків на голові? Чи 15 років на житло витратити?
Сумка з негодою• 14 августа 2023
Всі хочуть працювати на 15, а жити добре.
Ви ж напевно не в Кривому Розі житло дивитесь?
Миколаїв, Суми, Чернігів чи мені міста буде дешевше

Пьяная вишня• 14 августа 2023
Ми десь за два роки перед війною в розстрочку від забудовника купили в будинку, який будується.
Квартира моєї мріі.
Половину суму мали іншу половину виплачували.
У чоловіка була зарплатня 40, у мене 20.
Всі його 40 і віддавали. І так протягом двох років. Якби курс виріс, як сталося під час війни, ми б вже не змогли платити.
Чисто повезло
І будівництво йшло добре.
Тепер є квартира, тільки на ремонт коштів немає)))))
СережкинаЯ• 14 августа 2023
Ответ дляСердючка
Взагалі-то так, загалом це ненормально, щоб людина на свою мінімальну зарплату не могла закрити свої базові потреби.

А житло - це базова потреба.
Хай не купівля власного житла кожній прибиральниці чи касиру, але держава має забезпечити можливість отримати житло кожному. Ну, це в ідеальному світі, звісно. За Конституцією, ага.
Ні, не ’отримати’. Заробити, відчуйте різницю.
І базова потреба - це мати дах над головою, але не обов´язково цей дах повинен бути у власності.
Можна посилання на статтю Конституції, де вказано, що кожен має право отримати житло у власність?
ДинамоКит• 14 августа 2023
Ответ дляЯ_уеду_жить_в_Лондон!
Тут деякі люди пишуть, що все можливо. Дуже смішно) Може в Києві ще й і можна з високими зп щось назбирати. Але ж Київ то не вся Україна. І от дехто пише - іпотека. Яка іпотека? Та, що під 20+% ? Ви в курсі взагалі яка це неймовірна переплата в довгостроковій перспективі? Таких ставок нема в розвинених країнах ніде! Люди он в США та Європі стогнуть, бо підняли з 1-3% до 5%. А в нас? Ну ок, допустимо - це єдиний варіант. А хто Вам дасть ту іпотеку? Банк ж розглядає заробіток Вашої сім`ї і на основі нього дає рішення про іпотеку. Для цього треба мати, ну явно чистими більше 15 тис. грн./особу. А тепер скажіть, який % людей працює на роботах, де все платять по білому та ще й неоподаткований дохід суттєво більший середнього по країні. Тут нереально купити житло, якщо Ви не на високоплачуваній роботі в містах-мільйонниках або не в ІТ.
Вы давно смотрели проценты по ипотеке?
Дайте подумать• 14 августа 2023
Ответ дляСережкинаЯ
Почему у них по 15? Нет образования или нездоровы, чтобы активно работать?
У нас в АТБ под домом листовки лежат, все время нужен персонал, так это там 14-15, просто без ничего, без образования, квалификации и т.д. Не удивительно, что кассир или уборщица не могут себе позволить купить квартиру. Это не нормально, на Ваш взгляд?
Так, це ненормально , касир і прибиральниця теж повинні мати доступ до житла і всього іншого.
Булькаю• 14 августа 2023
Ответ дляAishiteru
Те ж саме питання, знайома хоче взяти іпотеку, там мінімальний платіж в місяць буде 15 тис, і це більше 20 років.

Не уявляю, як і де брати таку суму їй
Це все рівно краще, ніж аренда
СережкинаЯ• 14 августа 2023
Ответ дляДайте подумать
Им разве запрещено арендовать жилье?
Директор Пляжу• 14 августа 2023
Ответ дляМалинка
И на горшок за компьютером сходить, в шоке будут только ваши родственники.
Не будут, я осталась на свободном графике на фрилансе, пусть сами работают без обеда
ДинамоКит• 14 августа 2023
Ответ дляДайте подумать
Такого нет ни в одной стране, чтоб уборщица квартиру в столице покупала со свой зп

Дайте подумать• 14 августа 2023
Ответ дляСережкинаЯ
Абсолютно ненормально , що сім´я з простими професіями не може собі дозволити іпотеку. Не можуть всі працювати на високооплачуваних посадах , тоді зникне будь-яка сфера послуг
СережкинаЯ• 14 августа 2023
Ответ дляДинамоКит
Не понимают они. Им должы жилье - и все тут.
Сердючка• 14 августа 2023
Ответ дляСережкинаЯ
Жилье - это собственность арендодателя. Ситуация, когда он не может выселить арендаторов, распоряжаться своим жильем, - тоже не нормальная.
Чому це ненормальна, якщо є довгостроковий договір?
Не повинен господар житла мати право виселяти, поки діє договір, і поки людина дотримується умов договору.
У нас ця сфера взагалі ще дика! Тому й не хочуть люди жити на зйомі та прагнуть будь-що своє житло, бо це дуже ненадійно.
Анонимба• 14 августа 2023
Ответ дляДайте подумать
тут деякі думають, що забитий гівном унітаз їм прийде вичищати топ-менеджер) іноді складається враження, що деякі пишуть з дикого лісу)
Дайте подумать• 14 августа 2023
Ответ дляСережкинаЯ
Им разве запрещено арендовать жилье?
На українську зарплату?
СережкинаЯ• 14 августа 2023
Ответ дляСердючка
Так заключайте договор!!! По нему и не выселят, или с большими штрафами.
Пьяная вишня• 14 августа 2023
Ответ дляСердючка
Так в цивілізованих сфера оренди житла більш-менш впорядкована, і ти дійсно можеш спокійно орендувати пристойне житло хоч десятиліттями.
А не так, як у нас, зняв квартиру - а тебе через рік на вихід, бо господарі передумали/змінилися обставини/дитятко вивчилося і хоче там жити/на дачі взимку, виявляється холодно/і теде і тепе. Знаємо, проходили не раз.
100%
Одного разу знімала : ввечері приходить хазяйка. Я посварилася з чоловіком. Переїджайте кудись, я буду тут жити. Вам пару днів, поки я у подруги.
В іншій квартирі, поки нас не було вдома, весь час приходили хазяїни щось робити у своїй закритій кімнаті з речами.
Миззери• 14 августа 2023
Ответ дляAishiteru

Не уявляю, як і де брати таку суму їй
Если в Украине то вообще абсурд
СережкинаЯ• 14 августа 2023
Ответ дляДайте подумать
На українську зарплату?
Да. Или арендовать семье с зп мужа и жены по 15 тыс тоже невозможно?
Дайте подумать• 14 августа 2023
Ответ дляДинамоКит
Є, звичайно. Моя мама багато років працює прибиральницею за кордоном, чоловік сантехнік , спокійно купили квартиру в кредит в столиці, платять менше, ніж платили за оренду.

ДинамоКит• 14 августа 2023
Ответ дляСережкинаЯ
Три года назад мы с кумой собирались брать по ипотеке. В итоге я взяла, а она сказала что не готова на несколько лет отказаться от отдыха, ресторанов, покупок шмоток каждый месяц, гулек и т.д. И осиалась жить семьёй у родителей, так и живут.
Сердючка• 14 августа 2023
Ответ дляСумка з негодою
Не забувайте, що зарплати та вартість житла в різних містах, як правило, теж корелюють.

У нашому райцентрі (ще більш-менш пристойне місто) середня зарплата по місту у кращому випадку 8-10 тис грн, а однокімнатна квартира коштує $10000. Порахуєте, за скільки століть звичайній людині можна назбирати на це дуже дешеве житло?
Анонимба• 14 августа 2023
Ответ дляСережкинаЯ
все життя віддавати гроші за чужі клоповники?
Нічна ненажера• 14 августа 2023
ніяк. Або заробляти більше, шукати як саме. Я б не сказала, що житло прям для єліти
СережкинаЯ• 14 августа 2023
Ответ дляПьяная вишня
100%
Договор заключали? Уверена, что нет. Потому что с договором вы бы вызвали полицию и арендодатель отправилась бы мириться с мужем.
СережкинаЯ• 14 августа 2023
Ответ дляДинамоКит
Верю. Кто старается, у тех все получается.
ДинамоКит• 14 августа 2023
Ответ дляДайте подумать
Я Вам скажу что хороший сантехник в Украине тоже купит квартиру, даже без ипотеки.
СережкинаЯ• 14 августа 2023
Ответ дляАнонимба
Конечно. Или впахивать и зарабатывать больше, или за чужие клоповники отдавать.
Дайте подумать• 14 августа 2023
Ответ дляДинамоКит
Він абсолютно звичайний сантехнік, який працює на підприємстві, аналог нашого жеку ,за фіксовану зарплату трохи більше мінімальної
ДинамоКит• 14 августа 2023
Ответ дляАнонимба
Нет, сидеть на минималку всю жизнь и страдать что квартиру не получается купить.
Идти в клининг значит, на две работы, если не хочется чужого клоповника
СережкинаЯ• 14 августа 2023
Ответ дляДинамоКит
Точно.
Рекомендую всем страницу в ФБ сантехника Сергея Поворозника.