Кіна не буде• 21 августа 2023
Ви також би хотіли, щоб дітей з РАС ізолювали від суспільства?
Я не буду давати посилання, просто вставлю скрін, якщо захочете перейдете на профіль і подивитесь. Короткий опис історії: директорка дитячого центру розвитку "Простір розвитку дітей" в Івано-Франківську стикнулася з дискримінацією своєї дитини з РАС. Її 14-літнього сина вигнали з магазина (за ініціативою власника), тому що він не міг спокійно стояти в черзі (через сенсорне перевантаження) і трогав товари іноді.
Мене "бомбить" з ночі, коли побачила її допис. Ходимо займатися зі своїм 4-річним сином, у якого також аутизм, до неї. І поки він малий і все наче не так критично, але ж він колись виросте. Просто побачила його майбутнє в цій історії. Наше суспільство невиліковно хворе чи це ставлення до інакшості, людей з інвалідністю колись зміниться?
Результат:
вже голосів:
482 (47.35%)
Ні
307 (30.16%)
Результат
140 (13.75%)
Так
89 (8.74%)
Моя дитина з РАС
Ответ дляРассказница
Ну виїхали і молодці. У всіх купа своїх проблем, щоб ще на чужі увагу звертати
Вам эту позицию надо высказать нашим инвалидам военным, дескать у вас свои проблемы…
По теме: сложно это все и больно. И еще больнее потому что поддержки таким людям и их семьям совсем мало. Такие детки априори растут и взрослеют в среде, которая отказывается их принимать.
Снежнакомка• 21 августа 2023
Ответ дляСунуся в чужі справи
Тобто ви, нормотипова, не зважаючи на пояснення про те, що хапання - це і є саме прояв порушень сенсорної інтеграції, замість толерантності все одно все пояснюєте це ’поганим недостатнім вихованням ’ ?
А ви вважаєте що дітей з рас не потрібно виховувати, просто не звертати уваги на неадекватну поведінку і посміхатися толерантно?
Кіна не буде
• 21 августа 2023
Ответ дляЯ на хвилинку
Я хочу щоб у нашому суспільстві жінки не залишались 1-на-1 з проблемами своїх дітей! І не важливо, рас це чи щось інше. Я хочу щоб були програми соціалізації таких діток і не тільки. На ранніх стадіях це корегується і дуже добре! Моя доня ходила у садочок, де була така дівчинка. Витягнули! Вона піде у звичайний перший клас!
Це - спектр. Є різні ступені, і не всі корегуються, на жаль.
Сунуся в чужі справи• 21 августа 2023
Ответ дляАноним_Русалка
У него не будет выхода. Оно просто примет жестокую правду, о том,что такое может случится с любым. И примет людей с особенностями.
Було з РАС раніше 1 на 600, потім 1 на 100, зараз чи не 1 на 50 дітей. Тому ті, хто зараз не приймає, може бачачи уже своїх внуків (серед яких буде з більшою вірогідністю хтось з РАС) тоді і зможе прийняти правду
Треба ось так• 21 августа 2023
Ответ дляЛеди_в_ночи
А у нашому класі ж така одна дівчинка,6 клас, яка верещить що на уроці нічого робить не буде, зриває вчителям уроки, заважає навчатись в класі всім. Вчитель просить не відбирати у тої дівчинки телефон заради тиші в класі і можливості провести урок для 34 учнів.
Дуже співчуваю вашій дитині.
Виходить , що страждають більше звичайні діти.
В нашій школі майже кожний клас інклюзивний. Тобто є дитина хвора.
Деяким повезло і такі діти сидять тихо не заважають ,а деякі так як ви описали.
ВерСаСе• 21 августа 2023
Ответ дляГореотума
Та ні. Ви просто зараз так думаєте. Підходить до мене юнак років 25-30 і просить перевести його через дорогу. Видно, що з розумовою відсталістю. Як дитина, протягує руку. Не знаю, жодна здорова адекватна людина не відмовить на мою думку. От довела його до середини дороги, тримаю за руку, а він мене питає, дослівно - ’помацаєш мене за піс*ку’... я чуть не впала від несподіванки). Спокійно кажу, вибач не можу, перевожу через дорогу, повертаюсь, а він мені у слід кричить, ’давай тоді займемось сексом’.. на всю вулицю, йдуть інші люди. І..?? що в такому випадку робити? Бити в обличчя? Жодна людина не відреагувала, бо видно, що людина з відхиленням. Я повернулась і відповіла йому, ’ні, дякую. Бувай здоровий’.
Не били б Ви в ніс)
Ужас какой. Но вы взрослая опытная женщина, отнеслись спокойно.
А как такие предложения должна отреагировать девочка 7-10 лет? Или вы думате, он не подойдет к детям?
Вот поэтому люди и поддерживают изоляцию
Жерица ночи• 21 августа 2023
Ответ дляДюйм оф о4ка
его отдадут в интернат, не будет он один жить
Интернаты все позакрывали. Будущее очень плачевно.
Варена цибуля• 21 августа 2023
Ответ дляКудрі кручу сама
Жах. Звичайно ні. Так склалося, що моя дитина і в садочку і в школі була в інклюзивній групі\класі. В садочку був хлопчик якому поставили аутизм. Він спочатку прийшов як усі дітки, а в кінці молодшої групи отримав діагноз, але вже продовжував до випускної групи навчатися. Нам неймовірно пощастило з вихователями, які не злякалися, які дуже грамотно ставилися до цього хлопчика. Ми знали, що його поведінка може бути неконтрольованою і спочатку серед батьків були нотки невдоволення від того, що така дитина буде в групі. Але нам зібрали батьківські збори, пояснили що все буде добре. Пам´ятаю, що колись у виховательки помітила синці на руці в районі зап´ястка - на мій погляд вона відповіла, що це так за неї тримається цей хлопчик і нічого страшного, воно не болить. Вона завжди була поруч з ним, пояснювала дітям його поведінку та вчила з ним спілкуватися. За 3 роки не було жодної конфліктної ситуації і це реально усе завдяки грамотному підходу вихователей. Хлопчику і ролі на святах давали, без слів, але з діями. І в окремий заклад його ніхто не відправляв.
А в школі в класі у доньки була дівчинка з ДЦП. Спочатку вона була на візочку і діти окрім чергування по класу мали ще ’чергування з Настунькою’. У неї був і асистент, але щоб дитина була частиною колективу і діти її не боялися класний керівник таким чином навчала їх з нею контактувати. Вони допомогали їй доїхати до столової або винести рюкзак з книжками до мами після уроків. Приносили водичку або серветки, ну і просто були поруч і слідкували щоб її ніхто випадково не задів. Потім в кінці 1 класу дитині зробили операцію на ніжках, вона пів року була в гіпсі а потім почала по троху ходити. І вже далі чергування з Настунькою стало допомагати їх ходити по коридорам, по сходам. Діти в класі не те що не зачіпали та не ображали цю дитину, вони навчилися так рухатися, щоб ніяк не нашкодити їй, кожен слідкував за рухами інших коли вони знаходилися поруч з дівчинкою, весь клас на підсвідомому рівні нею опікувався. Зараз дівчинка з родиною втекли від війни закордон, але я знаю що є дівчатка які продовжують з нею спілкуватися.
Я мега щаслива, що моя дитина зростала поруч з такими дітьми та вчилася толерантності та людяності, я знаю що я свою доньку ніколи не побачу на відео, де підлітки ображають пенсіонера чи безхатька, для неї це протиприродньо. Нікого ховати не потрібно, потрібна інтеграція таких людей у суспільство, користь від цього отримають усі сторони.
Дуже все залежить від вихователя та вчителя! На жаль, в більшості випадків, ніхто не хоче напрягатися, навіть у спеціальних класах( на канікулах віддала дитину до приватного центру, щоб вчили комунікації , так і за гроші садять дітей гратися, а самі відпочивають( Дякую Вам за розповідь, є хоч надія, що ще є існують вихователі та вчителі, у яких є бажання допомогти особливій дитині.
Сунуся в чужі справи• 21 августа 2023
Ответ дляАноним_Русалка
Что плохого в том,чтобы трогать товары? Наверняка и вы так делаете
Так дитина з РАС чіпає для відчуття дотику. І саме це дратує, напевно, оточуючих
Заюшка_хозяюшка• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Він ніякі правила не порушив. Цитата з відео - стояв не в черзі, а ходив, міг говорити до себе, трогав товари (це були іграшки, наскільки я розумію). Де тут порушення правил? В будь-якому випадку це можна було обговорити з батьками, а не виганяти дитину і забороняти їй приходити в цей магазин. Чи ні?
З якими батьками обговорювати, якщо дитина була сама?
Я супер-пупер• 21 августа 2023
Ответ дляСунуся в чужі справи
То проблеми оточуючих
якщо хапають не їх - то яка кому різниця
ДелиВерка• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Я просто у розпачі, бо розумію, що чекає на МОЮ дитину в цьому супсільстві. Ось і все. І у мого сина немає часу чекати, поки тут шось зміниться. Зі свого боку я роблю все, щоб його компенсувати і інтегрувати в суспільство, але я не можу повпливати на те, прийме його суспільство чи ні. Так шо вибачте, але я також маю право на власну думку, як би вона вам не подобалась.
Не боритесь с ветряными мельницами тут- езжайте в европейскую страну с хорошей инклюзией и социализируйте там.
Жизнь вашего ребёнка одна и не время тратить ее на эксперименты
ВерСаСе• 21 августа 2023
Ответ дляТам-тарарам
Зі мною поділилися досвідом наші співвітчизники, що виїхали в Німеччину з такою дитиною. Коли сусіди почали скаржитись і погрожувати поліцією через те, що дитина дуже часто кричить (вокалізації), вони почали дізнаватись - а як же місцеві діти з подібними розладами? Ну то їм і пояснили, що вони всі на препаратах. Все спокійно, ніхто тишу не плрушує, іншим людям не заважає. Якось так.
Так все правильно. Почему-то думают, что в цивизизованной Европе можно нарушать права других. А оказывается, нет.
Мию чакри щоденно• 21 августа 2023
нет конечно, вы не видите, что наши едят своих с удовольствием?
Кіна не буде
• 21 августа 2023
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Я вже писала 30 разів, що бітьки перед тим, як взагалі пустити туди сина самого ходили в той магазин, попереджали продавчинь і самі туди часто заходять, бо живуть поруч.
Даю справку• 21 августа 2023
Читаю ответы автора и получается такая картина: ей говорят: нет, мы не против, только при условии.... Она же: нет, вы все-таки против....
Я на хвилинку• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Так, я знаю це. У друзів дівчинка з РАС. Заради неї переїхали у Польщу ще до війни. Там багато програм для таких діток. Каже, що нарешті відчувають себе нормальними людьми, бо ставлення і людей і держави геть інше.
ПочтальЁнша• 21 августа 2023
Честно прочитала полтемы, но к определенному мнению не пришла. Единственное, мне кажется, на деле было немного не так, как описывает мама. Если директор магазина и продавцы были подготовлены (тем более в селе, где все друг друга знают), а мальчик просто трогал товары - с чего его выгонять? Просто пропустили б без очереди
Возможно, его поведение было слишком уж нетипичным и это пугало других покупателей
ПлакалаВАвто• 21 августа 2023
Подивилася я те відео, маму до сліз шкода. Але для повноти картини ще би другу сторону почути... Можливо, Матвія справді ще зарано самого за покупками відпускати. Переважно в селі, де всі про всіх знають, навряд чи стали би просто так придиратися до дитини, втім, може я і помиляюся.
Колись мою доньку ледь не травмувала сусідська дівчинка з легким РАС, років 4-5 їм тоді було, моїй здалося, що та хоче вибігти на дорогу, зловила її за руку, за що і відгребла, але якось розійшлися. За пару хвилин дивимось - та дівчинка крадеться до нашої ззаду з каменюкою в руці з явним наміром завалити в голову, чоловік підбіг з криком і забрав ту каменюку, за дві секунди матеріалізувадася мама з істерикою, що ніхто не має права рухати її донечку, і коли чоловік запитав, чи вона розуміє, що за пару секунд та могла би наробити біди, мама заявила, що їй пофіг, бо у неї дитина з особливостями, у них і довідка є.
До речі, з часом вона переросла, зараз цілком нормотипова 18-річна дівчина.
Кіна не буде
• 21 августа 2023
Ответ дляДелиВерка
Наприклад я виїду, думаєте виїдуть всі батьки дітей з РАС?
Упругая попка• 21 августа 2023
изолировать нельзя, но случаи бывают небезобидные - помнится, здесь женщина отписывалась с историей, как милый 6летний малыш с рас, глядя ей в глаза и с улыбкой, неожиданно поднял камень и запустил ей в живот.... в классе потом тоже не обойдется без подобных случаев - уверена, здесь тоже есть кому их рассказать
Гореотума• 21 августа 2023
Ответ дляВерСаСе
Да, теж про це думала. Мені 45. Тому всім розповідаю, щоб розуміли, що не треба реагувати на таких людей. Та й 20-річні б відреагували не так як я, що вже про 7-10 років казати.
Тому суспільство потрібно вчити. А з розумовою відсталістю інстинкти залишаються,. тільки хворі люди не знають/не розуміють, що іх треба приховувати, чи подавляти.
То добре, що він запропонував, а не перейшов одразу до діла. Тому мають бути певно і препарати якісь обов’язково.
Треба ось так• 21 августа 2023
Ответ дляДайте подуться
А можно я спрошу...
Допустим ...в автобусе есть дико орущий ребенок, люди у которых болит голова, пару человек с давлением, и двое с температурой. Все едут молча, кроме этого ребенка.
Что вы предлагаете делать?
Всем терпеть?
Всем выйти?
Да, мой в детстве в автобусе мог начать дико орать. Я вставала и выходила. Люди не обязаны страдать вместе со мной. Я до сих пор хожу по пятам в магазине за своим подростком, потому что он может задуматься и потрогать товар. Меня ни разу за все 17 лет сына не выперли ни с одного магазина, но и мой ребенок ничего не ломал. Ему кстати кассиры сами помогают оплатить, становятся рядом, поясняют, но я стараюсь обычным людям доставлять минимум неудобств. Они не обязаны учавствовать в реабилитации моего ребенка.
Что вы предлагаете делать?
Всем терпеть?
Всем выйти?
Ви адекватна, розумна людина.
Але більшість не такі.
Я супер-пупер• 21 августа 2023
Ответ дляДаю справку
От саме так
І тут багато прикладів привели з життя, проти чого саме конкретно, але ж Ніт …
Кіна не буде
• 21 августа 2023
Ответ дляДаю справку
Тому що ви не розумієте, що таке розлад аутистичного спектру взагалі.
Броніки для Моніки• 21 августа 2023
Ответ дляЯ Вас не боюся
Дуже неоднозначна тема. І неоднозначна вона не стільки своєю делікатністю, скільки показово-зухвалою подачею. Але, по черзі.
Перше. Жодна людина не повинна бути захована, ізольована, виключена з життя.
Але.
Ви усвідомлюєте, що першочергово є поняття норми і відхилення від неї? І це не просто образливий поділ. Не для того, щоб виокремити ’щасливчиків’ і решту. Поняття норми потрібне, в першу чергу, для уникнення хаосу, безпорядку, свавілля. Чому, наприклад, я не маю права шуміти після 22.00, а, для прикладу, з аутиста нема чого взяти? Якщо аутику можна, бо він не розуміє, чому заборонено решті і ніхто не подає це під соусом дискримінації? Ок, магазин. Для чого придумані черги, чемне поводження, правила і т.д. Аутику можна чіпати, стрибати, викрикувати, чому тоді іншим ні? А якщо я стою в цій черзі і маю якусь гіперчутливість, тривожний стан, мене лякають різкі неочікувані звуки? То може мені ізолюватись, щоб інший мав можливість кричати в магазині? Це дуже глибока тема. Проте суть єдина - особиста свобода кожного закінчується рівно там, де починається свобода іншого. Жирна крапка. І якщо особа не здатна, в силу різних причин, контролювати і коригувати свою поведінку в цьому плані - за неї повинні нести відповідальність люди, які опікуються такою особою.
Чому таке напружене ставлення до інвалідів зараз? Бо це вже схоже на рух за расову рівність. Коли перетинаються всі розумні межі. Коли, якщо в тебе немає якоїсь з особливостей, то ти відчуваєш себе вже заздалегідь винним і неповноцінним.
Знову ж школа. Чому по всьому світу запроваджений поділ на класи згідно віку, а, отже, і фізичних/розумових здібностей (можливостей) до засвоєння матеріалу різного ступеня складності? Чому я свою шестирічну не можу привести одразу в десятий клас, приміром? Бо він не здатен зрозуміти/засвоїти навчальний матеріал, що не відповідає його рівню розвитку на даний момент, не має відповідних навичок поведінки, самообслуговування, самоконтролю і т.д. То чому ж батьки дітей з особливостями розвитку так відчайдушно, агресивно намагаються ’всунути’ (вибачте за слово) їх у невідповідне середовище? Я стовідсотково ЗА інтеграцію дітей/людей з особливостями. За те, щоб вони були членами соціуму, бо це взагалі не має обговорюватись. Всі без виключення люди мають право на життя. Але, знову ж таки, всі процеси повинні відповідати рівню можливостей. А не за рахунок інших. Весь клас не повинен сидіти і чекати, поки одного витягають з-під столу. Проводьте перерви разом, допомагайте в їдальні, організовуйте сумісні позанавчальні активності. В класі одного з моїх дітей є хлопчик з ЗПР. Він на уроці стоїть на парті зі спущеними трусами, справляє нужду у відро, де миють ганчірку для дошки, плює слину собі в долоню і розвозить по голові учня, що сидить спереду або проходить повз і т.д. Це пекло. Батьки спихнули цю дитину в школу, бо не мають права не прийняти, бо інклюзія і боротьба за толерантність, робіть що хочете, дирекція безсила. А у моєї дитини невроз і жодного навчання.
Словом, єдине гасло, особиста свобода закінчується, щойно починається свобода іншого. І це ніяким чином не про поділ на інвалідів і нормальних.
Але.
Дуже часто батьки таких дітей самі не хочуть вести дітей в звичайну школу, але за новими реформами у них немає вибору
Треба ось так• 21 августа 2023
Ответ дляСоображалочка
Мого племінника 10 років у черзі в магазині почав лупцювати хлопчик років 15. Ні з того, ні з сього. Потім його мама підбігла і почала пояснювати, що в племінника на кепці зображення, яке обурило її сина. Вибачте, але в племінника стався струс мозку і ніхто спочатку навіть не зрозумів, що сталося... а дитина просто зайшла купити морозиво, сестра стояла із собакою біля входу в магазин в цей час...
І хворому нічого не буде. В нього діагноз.
А дитина постраждала.
Khmelnichanka• 21 августа 2023
Ответ дляРассказница
Не заперечую. Але зараз такі часи, що кожному з нас треба підтримка, а не цькування. І нормотиповим і ні.
Кіна не буде
• 21 августа 2023
Ответ дляПочтальЁнша
Ну от бачите, тобто поведінка лякала і тому його вигнали і сказали більше не приходити. І це типу ок, за думкою багатьох.
Сунуся в чужі справи• 21 августа 2023
Ответ дляЛенивица-красавица
Бывают разные случаи. Нередко, такие люди становятся агрессивными в процессе взросления.
Я когда-то писала здесь, что мне пришлось продать квартиру из-за того, что в соседней квартире жил ребенок с тяжёлой формой аутизма. Это страшно
А нормотиві не стають агресивними, деякі з них?