Кіна не буде• 21 августа 2023
Ви також би хотіли, щоб дітей з РАС ізолювали від суспільства?
Я не буду давати посилання, просто вставлю скрін, якщо захочете перейдете на профіль і подивитесь. Короткий опис історії: директорка дитячого центру розвитку "Простір розвитку дітей" в Івано-Франківську стикнулася з дискримінацією своєї дитини з РАС. Її 14-літнього сина вигнали з магазина (за ініціативою власника), тому що він не міг спокійно стояти в черзі (через сенсорне перевантаження) і трогав товари іноді.
Мене "бомбить" з ночі, коли побачила її допис. Ходимо займатися зі своїм 4-річним сином, у якого також аутизм, до неї. І поки він малий і все наче не так критично, але ж він колись виросте. Просто побачила його майбутнє в цій історії. Наше суспільство невиліковно хворе чи це ставлення до інакшості, людей з інвалідністю колись зміниться?
Результат:
вже голосів:
482 (47.35%)
Ні
307 (30.16%)
Результат
140 (13.75%)
Так
89 (8.74%)
Моя дитина з РАС
ДелиВерка• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Наприклад я виїду, думаєте виїдуть всі батьки дітей з РАС?
У многих есть инвалидность и папы могут выехать- не думайте об экономике, стране- думайте о будущем ребёнка. К сожалению, для особенных в Украине его нет
Даю справку• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Тому що ви не розумієте, що таке розлад аутистичного спектру взагалі.
Ну, тогда не одна я, а все комментаторши, которые ’не против’...
Кто крайний?• 21 августа 2023
Ответ дляГореотума
Та ні. Ви просто зараз так думаєте. Підходить до мене юнак років 25-30 і просить перевести його через дорогу. Видно, що з розумовою відсталістю. Як дитина, протягує руку. Не знаю, жодна здорова адекватна людина не відмовить на мою думку. От довела його до середини дороги, тримаю за руку, а він мене питає, дослівно - ’помацаєш мене за піс*ку’... я чуть не впала від несподіванки). Спокійно кажу, вибач не можу, перевожу через дорогу, повертаюсь, а він мені у слід кричить, ’давай тоді займемось сексом’.. на всю вулицю, йдуть інші люди. І..?? що в такому випадку робити? Бити в обличчя? Жодна людина не відреагувала, бо видно, що людина з відхиленням. Я повернулась і відповіла йому, ’ні, дякую. Бувай здоровий’.
Не били б Ви в ніс)
так вам и не за что было бить - он же ничего не сделал кроме слов.
а если бы он силу применил?
и да, все только про возраст упоминают. но немаловажен вес и рост, а не только статусы ’дитина’ и ’людина з инвалиднистю’. потому как бывают мощные дети и в 13, ростом с обычную женщину.
а если бы он силу применил?
Сунуся в чужі справи• 21 августа 2023
Ответ дляСнежнакомка
А ви вважаєте що дітей з рас не потрібно виховувати, просто не звертати уваги на неадекватну поведінку і посміхатися толерантно?
Ключове тут що ви називаєте неадекватною поведінкою
Кнопкотиць• 21 августа 2023
Ответ дляСнежнакомка
Я вважаю що такі діти повинні жити серед нормотипових дітей і людей. Але їх треба виховувати, як і всіх дітей, пояснювати щоб не хапали нічого, зважали на інших і т.д. Не потрібно прогалини виховання спихати на рас, гіперактивність чи ще щось.
Вы это серьезно пишите? Это все равно, что безногому заставить тренироваться бегать. Поражают насколько люди не понимают что такое человек с инвалидностью.
Сунуся в чужі справи• 21 августа 2023
Ответ дляТреба ось так
Дуже співчуваю вашій дитині.
Виходить , що страждають більше звичайні діти.
В нашій школі майже кожний клас інклюзивний. Тобто є дитина хвора.
Деяким повезло і такі діти сидять тихо не заважають ,а деякі так як ви описали.
Не хвора, а інша. У вас зразу упередженість
ПочтальЁнша• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Ну от бачите, тобто поведінка лякала і тому його вигнали і сказали більше не приходити. І це типу ок, за думкою багатьох.
Ну вообще это логично. Если поведение одного покупателя отпугивает других, то кому из владельцев магазина это нужно?
Это наша реальная жизнь и маме нужно это учитывать, а не валить все шишки на магазин
Гореотума• 21 августа 2023
Ответ дляКто крайний?
а если бы он силу применил?
Згодна повністю. З жахом думаю про іншу поведінку. Але тоді, певно агресивні мали б в обов’язковому порядку приймати ліки, на законодавчому рівні. Якщо ні- тоді дійсно ізоляція. Права хворих та права суспільства мають враховуватись однаково.
Проголосувала ’ні’.
Я супер-пупер• 21 августа 2023
Ответ дляПочтальЁнша
Треба більше інформувати населення про «особливості» таких діток
Людей лякає те, що незвично
Сунуся в чужі справи• 21 августа 2023
Ответ дляГореотума
Не били б Ви в ніс)
Ну, так РАС - це не розумова відсталість, хоч буває і з нею.
Знаю Люду особисто багато років , це дуже дуже вихована адекватна сім´я , їх центр розвитку для дітей з аутизмом це результат тотальної важкої праці в першу чергу зі своїми дітьми, в першу чергу багато вчились щоб дати своїм дітям а тоді вже маючи хороший досвід відкрили центр по роботі з іншими такими ж дітками.
У першому відео Люда дуже чітко роз´яснила претензії власників магазину , про жодну агресію як тут вже нафантазували люди і близько мова не йде.Батьки які так багато працюють для майбутнього своєї неповносправної дитини просто б не допустили до такого, хлопець абсолютно спокійний , тільки в силу свого діагнозу поведінка може бути дивною - він ходив взад вперед чекаючи своєї черги - людям з аутизмом важко чекати , потрогав продукти які потім не купив - чи не буває в здорових дорослих людей що в супермаркеті розглядають в руках товар а потім повертають назад , на поличку? То все дуже мінімальні дрібниці при цьому діагнозі , ЛЮДИ, ВИ СОБІ НЕ УЯВЛЯЄТЕ СКІЛЬКИ ПРАЦІ , ТИТАНІЧНОЇ ФІЗИЧНОЇ І ПСИХІЧНОЇ стоїть за тим ,щоб дитина з такою інвалідністю змогла себе обслужити в магазині у 14років.Це село, там всі +- один одного знають, а хлопчик не робив нічого агресивного ані поганого щоб люди так поводились, це дуже жорстоко і дуже нелюдсько, і це показує рівень емпатії і емоціонального зрілості в людей в 21столітті, в людей в країні яких йде жорстока війна - чи ви думаєте хлопці які повернуться зі складними контузіями повинні теж сидіти вдома?
Дико, дуже дико.Ми зі своїм сином з аутизмом дуже багато подорожували , їздили по різних країнах, і лише у нас така дикість може виникати, всюди виключно толеранція і підтримка , розуміння на кожному кроці, тим паче коли зараз така епідемія з тим страшним аутизмом .
Дуже прикро бачити за стільки років що в нас, вдома ,нічого не змінюється , навіть бачачи що це дитина хорошого терапевта дітей з РАС, яка сама володіє центром для тих діток, говорити що там занедбана чи агресивна дитина і він чудив в магазині, люди, агов! якби сталась така ситуація ті власники говорили б у зовсім іншому порядку а не просто відмовили в обслузі дитині.Це просто сраний гонор, пиха і 0 емпатії до людей слабших за себе, і кожен думає що це десь далеко і ніколи не може бути дотичним до тебе особисто , але ти не можеж знати яку дорогу приготувало життя для тебе, хто зна що чекає колись в майбутньому, тим паче така небезпечна війна йде надворі , і навіть вона не змякшила деякі кам´яні серця😪
ПочтальЁнша• 21 августа 2023
Ответ дляЯ супер-пупер
Людей лякає те, що незвично
Нужно. Как предлагаете это делать в конкретном селе? Плакаты развесить?
В любом случае все ляжет на маму
ДелиВерка• 21 августа 2023
Ответ дляЯ на хвилинку
Так, я знаю це. У друзів дівчинка з РАС. Заради неї переїхали у Польщу ще до війни. Там багато програм для таких діток. Каже, що нарешті відчувають себе нормальними людьми, бо ставлення і людей і держави геть інше.
Подтверждаю! Даже в селе далеком Польше знали про инклюзию и с моим ребёнком занималась специалист из Англии.
забиякина• 21 августа 2023
Ответ дляSo_so
Я не думаю, что наше общество когда-нибудь изменится.
Чтоб оно изменилось надо что-то делать. Сама по себе толерантность не родится, ее нужно прививать. В том числе с помощью государства, через медиа, соц рекламы, доп программы в обучении у нормотипичных детей. Чтоб дети с детства знали, что существуют другие детки и не тыкали пальцами.
Многие просто не знают как себя вести и в какую сторону смотреть когда видят артиста, и это тоже нужно исправлять.
Дюйм оф о4ка• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
А вы не понимаете, что если с обычным человеком что-то случится из-за действий особенного, никому от этого легче не будет, какой там спектр и т.д. Это вам и пытаются донести, люди не против особенных, но опасаются за себя и своих детей в случае агрессии
Снежнакомка• 21 августа 2023
Ответ дляКнопкотиць
Безногі бігають . Навіть змагання серед них є.
Мамин тріль• 21 августа 2023
Прятать их не надо , но стараюсь сама держаться подальше от таких детей. Меня невоспитанные чужие дети раздражают , и действия детей с аутизмом могут тоже раздражать .
Кіна не буде
• 21 августа 2023
Ответ дляПочтальЁнша
Саме так, все ж це і є наше майбутнє і можливо вже сьогодення. Адже з фронту повертається купа людей, які з ’таких’ різко стали ’не такими’. З ПТСРами, зовнішніми каліцтвами і залежностями. Дуже шкода, що ви не розумієте, що таке прийняття інакшості.
Заюшка_хозяюшка• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Я вже писала 30 разів, що бітьки перед тим, як взагалі пустити туди сина самого ходили в той магазин, попереджали продавчинь і самі туди часто заходять, бо живуть поруч.
Напевно трапилося те на що вони не очікували.
ВундерКИНГ• 21 августа 2023
Не думаю, що власник прям проти дітей з особливостями в розвитку, думаю, що боялась щоб нічого не поцупили.
БершкомангоЗар• 21 августа 2023
Ответ дляМать драконов
Не надо никого прятать, просто Я не хочу что б меня трогал например такой ребенок/человек руками , я имею на это право.
Всё остальное имеет место быть
Мне интересно, что будет когда эти дети, интегрированные в общество, вырастут, а родители постареют/умрут? Люди с особенностями развития могут себя контролировать, жить самостоятельно, (есть же, я так понимаю, разные степени и формы аутизма), и кто решает это, кто несёт ответственность за их действия, а если болезнь ухудшится в следствие каких-то взрослых житейских проблем или травм? Здоровым людям тяжело в современном мире, а как таким? могут ли они быть судимы за нарушение закона и если нет, то как обезопасить общество? Все говорят о детях, дети то дети это, почему никто не говорит о людях? Дети ведь взрослеют.
Я супер-пупер• 21 августа 2023
Ответ дляіреннка
Тут люди правильно писали, що треба більше інформування
Я одного разу випадково натрапила на статтю про нейровідмінність, потім у колеги була дитинка з РАС. Тобто, я випадково прочитала, щось поверхнево знаю, тому чіпання речей чи істерики від сенсорного навантаження мене не дивують чи лякають.
Але, ось моя свекруха - дуже добра жіночка, але вона й не чула у свої 75 про якесь сенсорне навантаження чи щось таке. Для неї, як би погано це не звучало, ще радянські стигми - «хворий на голову» (вибачте будь ласка, але так було у союзі). І добре, якщо ми з чоловіком будемо поруч при їх взаємодії і все пояснимо, але якщо ні? Вона і може «нетолерантно» себе поводити лише через брак інформації
Я супер-пупер• 21 августа 2023
Ответ дляПочтальЁнша
В любом случае все ляжет на маму
Ролики по телебаченню, як варіант
Ті ж самі плакати та брошури у дитячих поліклініках, наприклад
Сунуся в чужі справи• 21 августа 2023
Ответ дляГореотума
Проголосувала ’ні’.
Які ліки? Будете як в концтаборах якісь ліки випробовувати? Бо жодних офіційних ліків від РАС - не існує.
Соображалочка• 21 августа 2023
Ответ дляТреба ось так
І хворому нічого не буде. В нього діагноз.
А дитина постраждала.
Це не тільки фізично вплинуло на племінника, але й психічно. Це я мовчу витрачені кошти на обстеження і лікування... Він тепер боїться стояти у черзі(( Боїться сам заходити у магазин((
Я до цього випадку була дуже лояльна до дітей із собливостями і їх батьків. Зараз - я не лояльна до батьків, вони мають відповідальність і мають завадити ось таким випадкам. Інші діти не мають страждати від особливих дітей фізично!
Пищалка• 21 августа 2023
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Закликаю максимально толерантно ставитись до людей з інвалідністю. АЛЕ! Часто інвалідність, що пов`язана з розумовим і психічним станом може нести загрози не тільки для власника інвалідності, а й оточуючих. Наведу в приклад випадок, що цього місяця стався зі мною. Ходила в АТБ за продуктами, стояла на касі, позаду підійшла жіночка років 45-50 з своїм сином з інвалідністю (сину на вигляд 20+, я не спеціаліст, але схоже було, що в нього інвалідність пов`язана з розумовим чи психічним станом). Я так і не зрозуміла до кінця, що послугувало причиною, чи те, що я опинилась в черзі перед ними, чи що? Але той хлопець лупнув мене 1.5 літровою пляшкою коли по плечах. Це звичайно не було прям дуже боляче, бо він це не робив з розмаху і з всієї сили. Але я трохи офігіла. Його мама почала вибачатись і насварила на хлопця типу що він робить та і він сам почав робити якісь спроби вибачитись. Я типу не знала, що сказати. Сказала ’та нічого, все окей’, пропустила їх перед собою і перейшла на іншу касу. З 1 боку я розумію, що людина не контролює свої повадки і вона по життю і так вже страждає. Але з іншого боку, такі люди не мають ніколи залишатись без нагляду інших. А що, якби там не я стояла, а дитина і він приклався б сильніше? От наче нема винних, але підходимо до того, що на жаль через збої в розумовій роботі та психіці таких людей необхідно додатково контролювати, якби їх не любили їх мами.
Ну как это - никто не виноват Я своих детей научила, что делать в таких ситуациях, они понимают, что есть разные особенности, всякое может быть, не надо тыкать пальцем и т.д
Но если страдают они, если трогают без всякой причины их - то выбор очевидный
Давать сдачи сразу, без разбору кто это, хоть 10 летний пацан, хоть 20 летний
Болезнь - не индульгенция, я людей с такими особенностями совершенно не считаю святыми и жалости особой нет
Просто они другие, так бывает, природа
Но вред окружающим они наносить не должны, никаким образом
Почему из-за него должны напрягаться, получать увечья другие нормальные? О да, толерасты, простите
Ну не получается у них быть безопасными для общества, ОК , бывает, разные ситуации
Но зачем вы из тогда выпускаете из дома? Если даже в вашем сопровождении они творят такое?
Ваши дети будут получать сдачи
Если вы за ними уследить не можете 🤷🏻♀️
Это просто и логично
Просто они другие, так бывает, природа
Ваши дети будут получать сдачи
Если вы за ними уследить не можете 🤷🏻♀️
Это просто и логично
Даю справку• 21 августа 2023
Ответ дляіреннка
Вполне возможно, что люди толерантны там потому, что точно уверены. что такие дети получают необходимую помощь, лечение, и не поведут себя агрессивно. Наверняка есть и ответственность для родителей, если ребенок кому-то вред нанесет. У нас такое есть? Ну и тогда обвинять владельца магазина глупо. Все вопросы к государству.
ПочтальЁнша• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
я отлично все понимаю. Я врач, после интернатуры работала на участке - и детей с РАС хватало в семьях, и с синдромом Дауна, и мужчин с ПТСР после Афгана, чернобыльцев, УБД и прочих уязвимых категорий.
Больше всего запомнился мальчишка - чудный ребенок, кстати, изумительно красивый - который не останавливаясь бегал по поверхностям. Кровать-стол-пианино-кровать-диван-стул. И так полчаса-часа, пока я там сидела.
Но я смотрю на мир без розовых очков. Пока в Украине продуктивнее подстраиваться под реальность, если хочешь помочь своему близкому, чем устраивать хайп
Сунуся в чужі справи• 21 августа 2023
Ответ дляДюйм оф о4ка
через дії неособливих трапляється набагато більше лиха. Наприклад, від тупості. Давайте всім з нижчим айкью ізолюємо, бо раптом трапиться лихо
Треба ось так• 21 августа 2023
Ответ дляСунуся в чужі справи
Я не тільки про РАС.
Є діти в нашій школі з ДЦП , хлопчик з глухотою , майже сліпа дівчинка і клас тоді теж інклюзивний . Так, вони хворі.