Кіна не буде• 21 августа 2023
Ви також би хотіли, щоб дітей з РАС ізолювали від суспільства?
Я не буду давати посилання, просто вставлю скрін, якщо захочете перейдете на профіль і подивитесь. Короткий опис історії: директорка дитячого центру розвитку "Простір розвитку дітей" в Івано-Франківську стикнулася з дискримінацією своєї дитини з РАС. Її 14-літнього сина вигнали з магазина (за ініціативою власника), тому що він не міг спокійно стояти в черзі (через сенсорне перевантаження) і трогав товари іноді.
Мене "бомбить" з ночі, коли побачила її допис. Ходимо займатися зі своїм 4-річним сином, у якого також аутизм, до неї. І поки він малий і все наче не так критично, але ж він колись виросте. Просто побачила його майбутнє в цій історії. Наше суспільство невиліковно хворе чи це ставлення до інакшості, людей з інвалідністю колись зміниться?
Результат:
вже голосів:
482 (47.35%)
Ні
307 (30.16%)
Результат
140 (13.75%)
Так
89 (8.74%)
Моя дитина з РАС
Ответ дляФайна пані
І пробачте, що відповідаю вам не українською. Дуже важлива тема для мене, але українську знаю не дуже добре і зараз не маю достатньо сил, щоб перевіряти себе, а писати с багатьма помилками якось невдобно))
Нічого страшного) Я ж не мовна комісія
Я просто зі школи тусила з такими людьми, і ніхто з них не був схожий на тих, хто навіть має аутичні риси, багато хто з них був харизматичний, що створював навколо себе вічне свято, я в нульових в цій компанії познайомилася з майбутнімі п´ятницями, які тоді ще не були відомі, постійне спілкування, веселі вечірки, якби це не те, чого очікуєш від аутичних людей) Можливо, вже пізніше, коли були уже всякі готи, емо, то там більше подібне до аутистів, а в моїй юності це був більше вайб великих фестивалів, літературних вечорів, концертів, масових тус)
Файна пані• 24 августа 2023
Ответ дляЧаюри
Нічого страшного) Я ж не мовна комісія
Я знаю, що офиційна медицина розглядає аутизм не в такому широкому сенсі, в якому його розглядаю я. Але для мене це ключ до глобального розуміння, що таке аутизм і нащо він взагалі потрібен суспільству. Ось бачите, я і про себе тривалий час не здогадувалась, що я відрізняюсь. Тому что обожнюю спілкуватись з зовсім різними людьми. І серед своїх друзів я душа компанії. Але потім я виходжу заміж, як я зараз вже розумію, за типового аутіста, народжую трьох дітей, двоє з яких офіційно мають аутизм, а третій просто дивак, як і я, але ніяких проблем з мовленням не мав ніколи, і до мене доходить, що аутизм це не порушення мовлення, це не той, хто відгороджується від людей, а це людина, яка має специфічні інтереси і заради них вона може навіть не мати бажання навчатися розмовляти. Але є такі аутісти, як я, хто має такий специфічний інтерес, як люди, і ось вони і розмовляють, і спілкуються багато, але все ж такі навіть в звичайному спілкуванні вони і приймають, і переробляють інформацію не так, як звичайні люди. Рокерські вечірки суттево відрізняються від звичайних. Я вже не кажу про їх жорстокі будні.
Ответ дляФайна пані
Я це так не сприймаю) Багато людей мають специфічні інтереси. Я все знаю про своє хоббі, про ляльок, їх коллекціонування, історію костюму, про вишивання різноманітне, техніки гладдю, хрестиком, мережки, різні види швів, люневільське шиття, батько знає все про риболовлю, всяке приладдя для неї, мама знала все про городництво і догляд за свійськими тваринами, чоловік шарить знає історію як фанат, всі події дати, інша подруга талановитий анатом, ну це ніби тоді виходять, що всі люди з захопленнями РАС? Рокерські вечірки відрізняються від звичайних (ну з моєго досвіду), що з тими людьми я можу поговорити про музику, літературу, історію вільно, а на попсових вечірках просто бухають, танцюють та, вибачте, готуються займатися сексом. Я оце думаю, ми про різне говоримо, бо неясно, які жорстокі будні)
Файна пані• 24 августа 2023
Ответ дляЧаюри
Є багато людей, які нічим не захоплюються, інакше б їм було про що розмовляти на попсових вечірках. До речі, я дуже люблю танцювати і, якщо я вас ні з ким не плутаю, ви, як і я, серйозно займались східними танцями. Бачите, навіть любити танцювати можна по-різному. Аутист це людина, яка, можна сказати, занурюється цілком в те, що ії подобається. Ось ви написали про своє хоббі і я бачу, що ви теж занурюютесь. І чоловік ваш, і батьки. Але це виключення з правил. Далеко не всі так роблять.
Ответ дляФайна пані
Оце у Вас пам´ять) Багато років тому була танцівницею, одразу з тренування у вагітність скаконула, це, виходить, уже 13 років не танцюю. Я думаю так, що аутисти занурюються у своє хоббі, але не всі, хто занурюються, є аутистами. Приблизно так.
Khmelnichanka• 24 августа 2023
Ответ дляЧаюри
Ви дуже влучно написпли. Плюсуюсь до останніх речень :)
Файна пані• 25 августа 2023
Ответ дляЧаюри
Не тiльки в хоббi. Взагалi в усе, що цiкавить. Це може i коротке занурення, на хвилинку, i занурення длиною в життя. I я бачу в цьому ключову характеристику аутизму i навiть ключову причину негативного ставлення деякiх людей до аутистiв. Як так, вони можуть бути такими, як э, можуть робити, що хочуть, бо не можуть прилаштуватись, а ми повiннi це робити, завжди прилаштовуватись, наступати на горло собi? I коли я пишу, що суспiльство маэ змiнитись, я маю на увазi, що кожна людина маэ почати цiнити свою iндивiдуальнiсть, маэ дозволити собi бути собою i мати можливiсть занурюватись в своэ особисте, а не прилаштовуватись до спiльного. Тодi не буде цiх заздрощiв до аутистiв.
Тепер вибачте за шрифт)) пишу з iншого телефона.
I взагалi вибачте за те, що сiла на свого конька i поскакала)) Я розумiю, що моi iдеi занадто новаторськi, iнодi я сама не можу вкласти це в своiй головi, але тодi життя пiдкидуэ менi новi докази моэi теорii. Ось що пiдкинуло вчора
Такий менi подарунок до дня незалежностi, щоб я не думала, що все пропало. До речi, повертаючись до неформалiв, ця писателька розказуэ тут i про те, як вийшла замiж за рок-музиканта))