Кіна не буде• 21 августа 2023
Ви також би хотіли, щоб дітей з РАС ізолювали від суспільства?
Я не буду давати посилання, просто вставлю скрін, якщо захочете перейдете на профіль і подивитесь. Короткий опис історії: директорка дитячого центру розвитку "Простір розвитку дітей" в Івано-Франківську стикнулася з дискримінацією своєї дитини з РАС. Її 14-літнього сина вигнали з магазина (за ініціативою власника), тому що він не міг спокійно стояти в черзі (через сенсорне перевантаження) і трогав товари іноді.
Мене "бомбить" з ночі, коли побачила її допис. Ходимо займатися зі своїм 4-річним сином, у якого також аутизм, до неї. І поки він малий і все наче не так критично, але ж він колись виросте. Просто побачила його майбутнє в цій історії. Наше суспільство невиліковно хворе чи це ставлення до інакшості, людей з інвалідністю колись зміниться?
Результат:
вже голосів:
482 (47.35%)
Ні
307 (30.16%)
Результат
140 (13.75%)
Так
89 (8.74%)
Моя дитина з РАС
Щось не спиться• 21 августа 2023
есть разные степени расстройства... Когда в классе моей дочери одноклассник начал вываливать половой орган и трясти им, а родители простят нас быть терпимее))) , моя толерантность закончилась, я не устраивала скандал - перевела дочь в школу, где нет инклюзии. Второй пример - обеспеченные соседи не давали гормона-подавляющее солнечному мальчику (14 лет), ’мальчик’ полез на свою племянницу 11 лет... кидайте в меня палками, но есть разные умственные расстройства, есть опасные дети.
Леди_на_драндулете• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Ну от продавчині та хазяїн магазину також вважають, що дитину в 14 років не можна пускати до магазину. Людмила ж каже, а в 24 роки вона також повинна супроводжувати свою дитину в магазин, бо він ’не такий’? А може вона вже помре до того часу, коли йому виповниться 24, що тоді? Нехай вдома сидить? Дітей з РАС треба вчити самостійності, хлопчика (його звати Матвій) вчили ходити в магазин, попереджали, що він з аутизмом і може бути нетерплячим наприклад. Людмила мені особисто розповідала, що от Матвій ходе в магазин, дуже цим пишалась - це для нього неабияких зусиль коштувало. А тепер що? Тримати вдома? Він нічого поганого не зробив.
и 8 дизлайков под вашим постом, я в шоке, люди против чтобы ребенок ходил в магазин сам?
Кіна не буде
• 21 августа 2023
Ответ дляЗаикальница
Нет, я бы не хотела, чтобы этих людей изолировали от общества.
Но я бы хотела, чтобы государство создавало для них специальные программы поддержки, специальные образовательные заведения, службы патроната, реабилитации. А не лицемерно делало вид, что они ’такие же, как все’ и умывало руки просто проталкивая людей с особыми потребностями в общество людей без таких потребностей.
Зараз вся реабілітація платна. Коштує нам це 8000 грн на місяць.
Первая ласточка инфляции• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Я розуміла, коли ставила так питання, що цей форум - це зріз нашого суспільна. І стає просто жахливо, бо на мою дитину чекає те саме. І неважливо наскільки він буде компенсований..
Сейчас мне наставят злых смайликов, но увы, так и есть - форум это срез общества. У меня очень специфический круг общения, поэтому прихожу на форум, чтобы не забывать, что живу не в лесу розовых единорогов. Чтобы при выходе из своей ’бульбашки’ в обычный мир не было стресса.
В данном случае, мне кажется, дело не только в том, что мальчик особенный, а и в том, что это подросток (к ним тоже наше общество не особо терпимо), и в том, что дело происходит в селе. Возможно, у вас получится выстроить вокруг своего ребёнка тоже комфортный круг, но за его пределами скорее всего будет то же, что на форуме. Общество меняется, но медленно. 20-30 лет назад все было намного хуже.
Кто крайний?• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Ще раз, мама - директорка центру розвитку. Вона сама - кваліфікований психолог, сенсорний терапевт. Її діти займаються з іншими спеціалістами щодня в центрі. Дитина вела себе не агресивно, нічого не псувала. Він не міг спокійно стояти в черзі через сенсорне перевантаження і міг трогати товари (не псувати!). Він отримує максимальну допомогу, навіть я б сказала більше ніж максимальну. Дитину вчать бути адаптованим в цьому світі, з ним неодноразово ходили в цей магазин, розмовляли з продавчинями, перед тим, як відпустити туди самостійно. Він не зробив ніочого поганого, у нього просто типова аутистична поведінка (не агресивна, повторюю), яку у нас сприймають як шось жахливе.
так он умеет сосчитать здачу в магазине, понимает слова окружающих, связно говорит?
и зачем ему в одиночку в тот магазин, не пойму. какая необходимость?
Заикальница• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Так не должно быть.
Я же говорю - государство умыло руки.
Кіна не буде
• 21 августа 2023
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Я серйозно не була готова до таких реакцій. Я саме тому і поставила так питання, щоб все було однозначно - або так або ні.
Даю справку• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Еще раз - то что она директор чего-то там, не дает гарантий, что ее ребенок в ее отсутствие будет вести себя так же, как и при ней. И договариваться нужно было с владельцем магазина, а не с продавцами.
Заикальница• 21 августа 2023
Ответ дляКто крайний?
А кто будет вместо него ходить в магазин, когда родители, уж извините за прямоту, умрут?
Кіна не буде
• 21 августа 2023
Ответ дляПервая ласточка инфляции
Це село - передмістя Франика. Тобто не глухе село якесь.
У мене та моєї дитини немає 20-30 років, щоб почати нормально жити.
Бутербродница• 21 августа 2023
Я не вважаю, що таких дітей потрібно ізолювати, але да пробачать мене батьки, в класі чи в садочку в групі таких діток з нормальними дітками я би бачити не хотіла. Велика причина - це поведінка...
Однозначно• 21 августа 2023
Ну это настолько растяжимое понятие..
Сейчас конечно у нас уже почти что гипердиагностика и в Европе уже все-все включая высокочувствительность, сдвг и интроверсию включают в спектр РАС, а если есть еще и РПП какое-то, то по-любому ставят аутизм.
Звучит страшно, но то на самом деле спектр.
Потому изолировать можно и в 35 лет
Так как в большинстве случаев это наследственность, то в групах детей рас/сдвг больше половины мам и пап диагностировались в РАС/СДВГ
Как-то ж мы с ними не изолированными жили?
Моему ребенку РАС поставили в 14!
До этого как-то с ней жили в школе и саду? В магазинах...Там да, она себя плохо чувствует и почти не ходит.
На самом деле больше страдает этот % РАС и даже СДВГ(хотя казалось бы не так совсем)
Потому изолировать можно и в 35 лет
Моему ребенку РАС поставили в 14!
Кіна не буде
• 21 августа 2023
Ответ дляКто крайний?
Саме так, він може розрахуватися, може помилитись, але якщо йому не вистачало на шось - то продавчиня казала і він спокійно йшов додому. Мовлення у нього чітке, воно трошки гальмує через особливості, тобто слова в реченні розділені. Його чудово розуміють оточуючі, я в тому числі. Подивіться відео на сторінці Людмили, там є відео з Матвієм.
ДелиВерка• 21 августа 2023
Ответ дляKhmelnichanka
Всі коменти почитаю пізніше.
Але скажу, що свого часу мого сина виганяли не лише з магазинів, а і з транспорту, і з лікарень, і з розважальних центрів. Інколи його поведінка була дійсно вкрай складною, але частіше - саме оточуючі були вкрай нетерпимими.
Мені бажали подохнути разом зі своїм виродком, пропонували їздити лише на власному авто і взагалі - не відсвічувати і не псувати картинки життя нормальним людям.
Та останеіми роками ситуація змінилась.суттєво.
Наше суспільство стало набагато толерантнішим.
Ну, або я стала товстошкірою і відростила дзен )))))).
З початком війни, боюсь, все знову відкотиться назад і до людей з особливими потребами знову почнуть сиавитись як до скота (((((.
Вже були прецеденти.
І це є однією з причин, чому ми з дітьми найближчим часом не повернемось в Україну.
До людського ставлення швидко звикаєш....я не хочу, щоб на моїх дітей знову прказували пальцями як на мавпочок в звіринці....
Вже були прецеденти.
А в какой вы стране? Какая там инклюзия?
Жерица ночи• 21 августа 2023
Ответ дляГостра на язик
Ні,звичайно,але за ними має бути нагляд,є агресивні.Та й психіатрія вся складна і небезпечна.
Пишите, что есть агрессивные... Мы с ребенком едем в автобусе. Он сидит тихо у окна, рядом мужчина 45 лет Достает из кармана конфету и сует ребенку. Я прошу - пожалуйста, не надо. Тот сует все равно. Ребенок не привык ничего ни у кого брать. Отводит его руку. А потом сильно ущипнул. Знаю, что больно. Мужчина возмущен, толкнул и обозвал его придурком. Ребенок плачет. Какая-то женщина говорит, зачем вы так, ребенок нездоров. Мужчина выходит и говорит мне: ’Ты, идиотка, сиди дома со своим придурком’. Ну вот за что мне досталось?
Леди_на_драндулете• 21 августа 2023
Ответ дляЗаикальница
золотые слова, инклюзия только на словах, реабилитация раз в год...
Там-тарарам• 21 августа 2023
Ответ дляНевгамовна сила
І що коли вони показали документы з діагнозом поліцаям? Яка була реакція ?
До поліції справа не дійшла. Сусіди погрожували поліцією, якщо дитина не припинить кожного дня так кричати.
долой_лама• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
В таком вопросе все однозначно быть не может.
Якщо дитина не буйна, звичайно вона повинна бути в колективі. Якщо у дитини нестримна агресія в вона може завдати фізичного болю і шкоди іншим дітям, то вибачте ні.
У сина в класі є такий хлопчик . Іноді все добре, але іноді в нього трапляються приступи агресії. От на рівному місці починає жбурляти с парти всі речі в однокласників. Асистент вчителя і вчитель його починають заспокоювати він починає їм викручувати пальці і кусати за руки. Може ножиці кинути в когось. Чи ткнути олівцем. А якщо в око не дай Бог.
Складне запитання.
ДелиВерка• 21 августа 2023
Ответ дляРассказница
І чудово, що не торкнулося. Мами особливих дітей злі і зациклені на своїх чадах. Але ніколи вони не стануть нормотипічними.
А нормотипичные могут стать инвалидами или изгоями в Европе
Кто крайний?• 21 августа 2023
Ответ дляЗаикальница
в 14 лет он все равно не будет жить один, если останется сиротой. я бы как мама и нормотипичного в магаз не посылала, например. ну разве если сам сильно жаждет.
и потом, я задала вопрос автору. мне непонятно, точно ли там нужна самостоятельность. ребенок может общаться, распознавать дорогу? он не заблудится?
и да, не все люди способны обслужить себя, несмотря на гибель родителей.
Ответ дляКоханозадовільна
Но родители должны понимать, что с такими детками должны работать специалисты. Как пример: дорогая школа английского, учителя не предупредили об особенностях ребенка. Учитель имеет филологическое образование, и нет психологического. а с этими детками должны работать специально обученные люди.
Не у всіх є на це гроші!!!
Даю справку• 21 августа 2023
Ответ дляКто крайний?
Потому что если у него не тяжелая форма, когда совсем без тотального контроля никак, его еще можно адаптировать к самостоятельной жизни. Но мама в данном случае должна понимать, что далеко не все терпимо относятся к таким детям, и даже если в его намерениях реально ничего плохого нет, все равно найдется тот, кто выгонит, не пустит, не даст, не поможет. Она знает своего ребенка - остальные нет, и никто не должен разбираться почему он в магазине танцует и хватает все подряд - диагноз у него или соли нанюхался.
Дюйм оф о4ка• 21 августа 2023
Ответ дляЗаикальница
его отдадут в интернат, не будет он один жить
Рассказница• 21 августа 2023
Ответ дляДаю справку
Естественно. Но можно спокойно своему ребенку объяснить, что этот мальчик особенный и может быть не стоит звать его в игру и т.д. А не демонстрировать свой недоинтелект воплями на всю площадку.
Да не особенный, а больной. Почему не называть вещи своими именами
Помогалочка• 21 августа 2023
Ответ дляДаю справку
Это может быть первая не контролированная реакция, когда надо быстро убрать своего ребенка от источника опасности. Дома родители сели и спокойно рассказали, что бывают разные дети, и.т.д Люди боятся всего нетипичного и это нормально
Даю справку• 21 августа 2023
Ответ дляРассказница
Ну хорошо, пусть больной, это сути не меняет.
Там-тарарам• 21 августа 2023
Ответ дляСкоро_вчера
Не голосовала. Мало данных.Какие товары трогал? Как трогал? Если стекло/посуда, то я могу понять хозяина магазина. Никто за разбитый или испорченный товар не заплатит.
По теме. Рас бывает разный. Есть спокойные люди, может слегка странные, а есть ’тяжёлые’.
Вот тут многие про Европу пишут. В таких темах писали родители детей с особенностями, которые выехали. В Европе детям выписывают лекарства, чтобы они были спокойными. Они не кричат, ничего не ломают, никому не мешают. Вот и вся толерантность.
От і я ж про це пишу...що в Європі такі діти (та й дорослі) - всі на спецпрепаратах. Тому вони так не поводяться. А не мене накинулись, що я не лікар....
Не будь КакСвета• 21 августа 2023
Ответ дляБутербродница
Це ад для нормальних дітей і педагогів. Зірвані уроки. Нерви вчителя. Наслідування нормальними дітьми такої поведінки. Так не має бути. Помічників вчителя не вистачає. Вони є не завжди.