Кіна не буде• 21 августа 2023

Ви також би хотіли, щоб дітей з РАС ізолювали від суспільства?

Я не буду давати посилання, просто вставлю скрін, якщо захочете перейдете на профіль і подивитесь. Короткий опис історії: директорка дитячого центру розвитку "Простір розвитку дітей" в Івано-Франківську стикнулася з дискримінацією своєї дитини з РАС. Її 14-літнього сина вигнали з магазина (за ініціативою власника), тому що він не міг спокійно стояти в черзі (через сенсорне перевантаження) і трогав товари іноді.

Мене "бомбить" з ночі, коли побачила її допис. Ходимо займатися зі своїм 4-річним сином, у якого також аутизм, до неї. І поки він малий і все наче не так критично, але ж він колись виросте. Просто побачила його майбутнє в цій історії. Наше суспільство невиліковно хворе чи це ставлення до інакшості, людей з інвалідністю колись зміниться?
Результат:
вже голосів: 1018
482 (47.35%) Ні
307 (30.16%) Результат
140 (13.75%) Так
89 (8.74%) Моя дитина з РАС
Майор Медуза• 21 августа 2023
Ответ дляЛенивица-красавица
Я не могу определить по внешнему виду, какая степень отсутствия интеллекта. Предпочитаю не пересекаться с такими людьми.
Так одразу видно по погляду
Куколка-мяуколка• 21 августа 2023
Ответ дляКаркуша Клара
А як можна купити не чипаючи?
Попросить консультанта, наверное, он всё покажет, но в своих руках.. Но это бред, мы ничего не купили, ушли..
Дама_с_караваем• 21 августа 2023
Ответ дляСкоро_вчера
Не голосовала. Мало данных.Какие товары трогал? Как трогал? Если стекло/посуда, то я могу понять хозяина магазина. Никто за разбитый или испорченный товар не заплатит.
По теме. Рас бывает разный. Есть спокойные люди, может слегка странные, а есть ’тяжёлые’.
Вот тут многие про Европу пишут. В таких темах писали родители детей с особенностями, которые выехали. В Европе детям выписывают лекарства, чтобы они были спокойными. Они не кричат, ничего не ломают, никому не мешают. Вот и вся толерантность.
За ними родители постоянно ходят
Мать драконов• 21 августа 2023
Ответ дляСнежнакомка
От скажіть. Не розумію чому деякі дурочками прикидаються тут , ніби здорові діти такого не роблять. Роблять. Але ще в більш збоченій формі
Ну значит здоровые дети сядут в тюрьму , а с психа не посадят
Невгамовна сила• 21 августа 2023
Ответ дляТам-тарарам
Та вони в будинку і жили.
І що коли вони показали документы з діагнозом поліцаям? Яка була реакція ?
Каркуша Клара• 21 августа 2023
Ответ дляЯзикувата Хвеська
Автор, выгнали бы любого, даже здорового. Частный бизнес сейчас еле дышит. Если на витрине белая одежда или другой товар, который от прикосновений теряет товарный вид, то это реальный ущерб, который причинен магазину. Знаете, в толерантной Европе есть отели, рестораны, спа центры 18+. И дело не в том, что там стриптиз, разврат и свинг пати. Они дороже, но люди готовы платить за покой. Если ребёнок своим поведением раздражал окружающих, то бизнес выбрал потерять его как клиента, но удержать других. Этот мир жесток. А в нашей стране сейчас у всех нервы на пределе. У той мамы обостренное восприятие.
Магазин в селі. Я так розумію, звичайний продуктовий
Бяки-козяки• 21 августа 2023
Ответ дляУкраиночка
Он и так поймет. Просто пока дети все пускают слезу, а когда взрослый с УО или РАС, то никто не хочет с ними иметь дело. Отсроченное лицемерие.
я прекрасно понимаю эти проблемы, но я не говорю, что хочу опекать таких детей или взрослых, я не понимаю зачем их изолировать, ну если конечно они не опасны для общества, с такой поправкой. чем опасен орущий мальчик трогающий товар?
Ленивица-красавица• 21 августа 2023
Ответ дляМайор Медуза
Так одразу видно по погляду
Я должна заглядывать на взгляд и оценивать уровень угрозы?
ДелиВерка• 21 августа 2023
Ответ дляРеанимация
Не пишіть фігню.
Макс.2 години з 10-12 не включають музику в смику
Все.
По темі: так, мають бути ізольовані чи під наглядом, якщо становлять небезпеку для оточуючих. В садку дитини була така дитина: весь час вила, плювалась, кусалась , знімала труси зі всіх( дівчаток і хлопчиків) , валила на підлогу і сідала зверху, імітуючи секс.
14- статеве дозрівання. Якщо по дорозі в магазин він на когось нападе- хто відповідати буде ? Напевно ,не маман- блохерша.
В вашем городе так, в моем вторник после 16 00 время для таких детей
Khmelnichanka• 21 августа 2023
Всі коменти почитаю пізніше.
Але скажу, що свого часу мого сина виганяли не лише з магазинів, а і з транспорту, і з лікарень, і з розважальних центрів. Інколи його поведінка була дійсно вкрай складною, але частіше - саме оточуючі були вкрай нетерпимими.
Мені бажали подохнути разом зі своїм виродком, пропонували їздити лише на власному авто і взагалі - не відсвічувати і не псувати картинки життя нормальним людям.

Та останеіми роками ситуація змінилась.суттєво.
Наше суспільство стало набагато толерантнішим.
Ну, або я стала товстошкірою і відростила дзен )))))).
З початком війни, боюсь, все знову відкотиться назад і до людей з особливими потребами знову почнуть сиавитись як до скота (((((.
Вже були прецеденти.
І це є однією з причин, чому ми з дітьми найближчим часом не повернемось в Україну.
До людського ставлення швидко звикаєш....я не хочу, щоб на моїх дітей знову прказували пальцями як на мавпочок в звіринці....
Дюйм оф о4ка• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Він його не псував.
этого мы не знаем наверняка
Ранковий базар• 21 августа 2023
Ответ дляТам-тарарам
Для того, щоб у нас такі діти не зазнавали дискримінації і були соціалізовані, як в Зах. Європі, наприклад, потрібно буде їм всім давати такі препарати, які будуть робити їх максимально спокійними. Саме так це відбувається там. Зараз наших багато в Європі, чи багато вони бачать/чують дітей з аутизмом чи психічними розладами? Щоб ті діти кричали, чіпали інших людей, заважали гуляти/навчатись? А там такіх дітей не менше, ніж у нас. Перш, ніж їх інтегрувати в суспільство, їх там зробили максимально зручними для суспільства. За допомогою медпрепаратів. У нас багато батьків таких дітей не погоджуються давати своїм дітям ці ліки.
Кстати да. Я сейчас в Европе вижу много и детей и взрослых с синдромом Дауна. И они все спокойные и не агрессивные, никого не трогают , никому не мешают. В Украине на моего маленького ребёнка дважды нападали дети с ментальной инвалидностью. Один раз это была девочка с синдромом Дауна и один раз мальчик с каким то другим диагнозом. Но в свои 5 - 6 лет он мычал , не разговаривал и вёл себя агрессивно с другими детьми. Его папе было пофиг. Первый раз я успела своего ребёнка схватить до того , с мальчиком не успела. Он оказался быстрее , сильнее моего 2 летнего ребёнка. И как я должна реагировать на этих детей ? Мне мой ребёнок однозначно дороже.
Трусиковед• 21 августа 2023
Если он портил товары, то правильно, что выгнал его. Пусть на улице ждет или в углу стоит, подальше от витрин.
Рассказница• 21 августа 2023
Ответ дляKhmelnichanka
Всі коменти почитаю пізніше.

Вже були прецеденти.
Ну виїхали і молодці. У всіх купа своїх проблем, щоб ще на чужі увагу звертати
Первая ласточка инфляции• 21 августа 2023
Ответ дляРанковий базар
Ну давайте будем смотреть правде в глазе. Когда мамы не станет , то её ребёнка с аутизмом скорей всего определят в ПНИ, если никто из родственников не возьмёт его под опеку. Тех кто может самостоятельно жить и обеспечивать себя и вести себя адекватно не так уж много. Я конечно не знаю , что там делал ребёнок в магазине , что его выгнали, но возможно не только трогал товар. А если он испортит этот товар, поломает, разобьёт, кто это будет оплачивать ? Если мама рядом , то она оплатит, а если нет , то оплачивать продавцам из своего кармана?
Если мама изначально договаривались с продавцами, что ребёнок будет приходить в магазин сам, мне кажется, не должно было быть большой проблемой договориться и о том, что убытки она покроет. Я так поняла, это село, все друг друга знают.
курасаны• 21 августа 2023
Ответ дляЧупа-чупс
Хто відповів так, ви нащадки фашистів?
Їх просто не торкнулось)
Ото і вся думка )
автор Кіна не буде • 21 августа 2023
Ответ дляДайте подуться
Я мама ребенка с аутизмом. Ему уже 17 лет. То что сделали владельцы магазина, за гранью.
Но... диагноз это не право вести себя как угодно в обществе. Это не индульгенция на плохие поступки или неадекватное поведение.
Диагноз говорит о том, что этому человеку нужно больше помощи. Тьютеры, репетиторы, реабилитация.
Да, мамам особых детей адски тяжело их воспитывать. Но если мама хочет чтобы ребенок жил условно обычной жизнью среди обычных детей она должна научить его сдерживать девиантное поведение.
Не он укусил у него диагноз и вы обязаны понять и простить а он научен не кусаться. А вот ходить по кругу, раскачиваться, мычать себе под нос, сесть на пол это имеет право каждый человек. Да, это приносит неудобство окружающим, но не несет никакой угрозы.
Ще раз, мама - директорка центру розвитку. Вона сама - кваліфікований психолог, сенсорний терапевт. Її діти займаються з іншими спеціалістами щодня в центрі. Дитина вела себе не агресивно, нічого не псувала. Він не міг спокійно стояти в черзі через сенсорне перевантаження і міг трогати товари (не псувати!). Він отримує максимальну допомогу, навіть я б сказала більше ніж максимальну. Дитину вчать бути адаптованим в цьому світі, з ним неодноразово ходили в цей магазин, розмовляли з продавчинями, перед тим, як відпустити туди самостійно. Він не зробив ніочого поганого, у нього просто типова аутистична поведінка (не агресивна, повторюю), яку у нас сприймають як шось жахливе.
Распутница• 21 августа 2023
Якщо вони небезпечні для оточуючих, то так.
Айболитная• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Ну от продавчині та хазяїн магазину також вважають, що дитину в 14 років не можна пускати до магазину. Людмила ж каже, а в 24 роки вона також повинна супроводжувати свою дитину в магазин, бо він ’не такий’? А може вона вже помре до того часу, коли йому виповниться 24, що тоді? Нехай вдома сидить? Дітей з РАС треба вчити самостійності, хлопчика (його звати Матвій) вчили ходити в магазин, попереджали, що він з аутизмом і може бути нетерплячим наприклад. Людмила мені особисто розповідала, що от Матвій ходе в магазин, дуже цим пишалась - це для нього неабияких зусиль коштувало. А тепер що? Тримати вдома? Він нічого поганого не зробив.
Маю племінника з РАС, 15 років. Про ходити в магазин й мови нема, хоча хлопець на перший погляд просто занадто розумний. Особлива дитина - особливий підхід. Так, можливо й до 24 водити в магазин доведеться.
Рассказница• 21 августа 2023
Ответ длякурасаны
Їх просто не торкнулось)
Ото і вся думка )
І чудово, що не торкнулося. Мами особливих дітей злі і зациклені на своїх чадах. Але ніколи вони не стануть нормотипічними.
Г@Л@В@ломка• 21 августа 2023
Ответ дляЧупа-чупс
Хто відповів так, ви нащадки фашистів?
Авторка задала 2 питання
Одне в заголовку
Друге в тексті перед голосуванням ’Ви також би хотіли, щоб дітей з РАС ізолювали від суспільства?’
’Наше суспільство невиліковно хворе чи це ставлення до інакшості, людей з інвалідністю колись зміниться?’

Сама голосувати не стала, бо неясно, на яке питання відповідати, тож результати невалідні.

По темі - ні, не вважаю, що дітей із РАС треба відокремлювати від суспільства.
Ms. Dolly• 21 августа 2023
Якесь натягування сови на глобус. Його вигнали не через його діагнози, а через те, що на думку присутніх він поводив себе якось невідповідно.
Типу психічно здорового б не вигнали з магазину якби він вчиняв хуліганство?
Майор Медуза• 21 августа 2023
Ответ дляЛенивица-красавица
Ви ніколи не оціните, як і те, що може збити авто серед білого дня, підкрастись ввечері хтось ззаду і вбити за 100 грн в гаманці.

Не потрібно звалювати все на аутистів, всі люди абсолютно різні.
Якщо людина агресивна, то їй дійсно потрібна ізоляція.

Статистика аутизму зросла і постійно росте (бачила в інтернеті, 1:36) і не тільки в Україні....
Помогалочка• 21 августа 2023
Ответ дляДаю справку
Наше общество еще воспитывать и воспитывать, учить и учить. Насмотрелась на мальчика на детской площадке, где с сыном гуляли, не знаю точно, какой у него диагноз, но он то спокойно сидел играл, то начинал бесцельно прыгать, бегать и при этом громко орать... Он не разговаривал, не подходил к детям и т.д. И хорошо, если на него просто не обращали внимание, были случаи когда на вид адекватные родители своим детям говорили ’не подходи к нему, он больной!!’ Причем на всю площадку....
Ну а по поводу истории в магазине - владелец, конечно, не особо прав, но кому хочется, чтобы ему товар портили, где гарантия, что парень просто потрогает что-то, а не завалит всю витрину? А за замечание от постороннего не впадет в агрессию? Может, маме не стоит его одного отпускать, пусть даже это село где все всех знают...
Это инстинкт - защитить ребенка от того, кто может представлять угрозу. Если ребенок бегает и громко орет, для человека, который его первый раз видит, нет гарантии, что он не причинит вред его ребенку.
Леди_на_драндулете• 21 августа 2023
моему 9, с отставанием в развитии. заболел, приходим в прийомное в больницу. первому доктору я говорю, у него ЗПР, мне сказали - нормальна дитина, мама що ви видумуєте. у второго доктора я промолчала - так она уже начала выходить из себя только потому что сын не понял после что надо подлнять футболку, после того как она дважды повторила. т.е если внешне не видно инвалидность с него спрос как с нормотипичного...
автор Кіна не буде • 21 августа 2023
Ответ дляKhmelnichanka
Всі коменти почитаю пізніше.

Вже були прецеденти.
Ми приїхали з Німеччини і була така надія жити в Україні. А тепер я не знаю, мене реально настільки вразила ця історія. І це ж людина, яку я особисто знаю. Я сьогодні у неї спитаю подробиці, але хлопець у неї не монстр, якого хочуть з нього намалювати тут в коментарях. Я його бачу тричі на тиждень, коли ми займаємось з моїм сином.
Заикальница• 21 августа 2023
Нет, я бы не хотела, чтобы этих людей изолировали от общества.
Но я бы хотела, чтобы государство создавало для них специальные программы поддержки, специальные образовательные заведения, службы патроната, реабилитации. А не лицемерно делало вид, что они ’такие же, как все’ и умывало руки просто проталкивая людей с особыми потребностями в общество людей без таких потребностей.
Майор Медуза• 21 августа 2023
Ответ длякурасаны
Їх просто не торкнулось)
Ото і вся думка )
Так статистика зростає.... , а висновків нуль
автор Кіна не буде • 21 августа 2023
Ответ дляДюйм оф о4ка
этого мы не знаем наверняка
Ні, ми це знаємо, бо це озвучив сам хазяїн і продавчиня. Що хлопци вигнали через те, що він не може стояти у черзі на одному місці і трогає (а не псує) товар.
Даю справку• 21 августа 2023
Ответ дляПомогалочка
Естественно. Но можно спокойно своему ребенку объяснить, что этот мальчик особенный и может быть не стоит звать его в игру и т.д. А не демонстрировать свой недоинтелект воплями на всю площадку.