КапитанльнаЯ• 09 сентября 2023

СОС! Онко у близької людини, напишіть чого чекати

У жінки 55рокіа Виявлено рак 1 ступеня, є новоутворення в груді і підмишкою(лімфовузол).
Зараз ще не призначена операція, бо чекають загоєння синців після пункції.
Дівчата! Хто може стикався чи лікарі є, скільки приблизно коштує операція та період після(хімія буде). Скільки тримають людину в лікарні і чи може вона після цього себе самостійно обслуговувати? І скільки і як саме проходить та хімія?? Сказали, що вона буде після операції.
Я сьогодні цілу ніч не спала, допоможіть хоч інформацією, будь ласка!
Я таке знаю• 09 сентября 2023
З інформацією не допоможу, але з 1 стадією все виоіковне, добре, що вчасно виявили.

Рожки-да-ножки• 09 сентября 2023
1 ст., ну, пролікують і все. Люди з тяжчими стадіями виходять у ремісії тривалі. Про ціни судити важко,бо деякі ліки безкоштовно є в онкоцентрах,. Їх ай додаються на фб в закриту групу ’Афінах’ і читають деталі. Що на такій ранній стадії виявили, круто. Вона на мамографію пішла чи як? Реально цікаво, як так рано
Рожки-да-ножки• 09 сентября 2023
Знайома після 3 ст. Рмз (і не одна) в ремісії, працює. Знайомий з різницею у 17 років різні види онкології переніс, працює. Ще один після лікування лімфони з 4 ст.(це всі вузли були вражені, і розміри...) в ремісії на роботу ходить. А не тільки себе обслуговувати
автор КапитанльнаЯ • 09 сентября 2023
Ответ дляРожки-да-ножки
Сама нащупала, пішла до терапевта і вже на наступний день був невтішний діагноз
hrystia• 09 сентября 2023
Група у ФБ «Афіна. Життя проти раку». Запитайте там. Дуже інформативна група. Кажу це з власного досвіду. Там і лікарі є. І дівчата вам відпишуть. Порадять що робити.
Рожки-да-ножки• 09 сентября 2023
Ответ дляКапитанльнаЯ
Щось фантастичне. Для встановлення діагнозу має бути трепан-біопсія, ІГЗ, гістологія. Це все суто процедурно вимагає часу. Для сталіювання КТ трьох зон. А у випадку з рмз краще ще і аналіз на мутації. Це нереально за один день
автор КапитанльнаЯ • 09 сентября 2023
Ответ дляРожки-да-ножки
Напишіть, будь ласка, точну назву групи. В ФБ я ж так зрозуміла?
автор КапитанльнаЯ • 09 сентября 2023
Ответ дляРожки-да-ножки
Зробили біопсію і купу аналізів взяли, на наступний день платно розшифрували, щоб не чекати результат. Нічого фантастичного. Вона медик, але не лікар, тому дуже звʼязків глобальних немає
Рожки-да-ножки• 09 сентября 2023
Ответ дляКапитанльнаЯ
ІГХ не робиться за день, бо це просто нереально, бо там визначають тип клітин, це потребує часу. У мене онкохворим був родич-лікар якраз. Це як ’я зварила яйце за 3 сек., бо доплатила’.
Я Вам про те, що у Вас іще неточний діагноз, ідіть в Афіну. Рмз не один і не два види, від правильності діагнозу значно залежить успішність лікування. Різні протоколи, для різних типів рмз

Рожки-да-ножки• 09 сентября 2023
Ответ дляКапитанльнаЯ
Афінах. Жінки проти раку.
Це закрита група, вона знаходиться пошуком, але для вступу треба подати запит і написати причину,чому проситься в групу (хто в діагнозі, який діагноз, якось так)
Добродійка• 09 сентября 2023
В мене батько був хірургом, він завжди казав, що онкологогія того,що можна відрізати та жити далі, то щастя для паціента. Моя кума вже п´ятий рік після операції, теж рано виявили, все добре. Почуває себе нормально, активна, працює та живе повноцінне життя. Дуже багато залежить від настрою, а він має бути бойовим. Тримайтесь і підтримуйте вашу хвору, бажаю вам пройти це випробування.
Області пітьми• 09 сентября 2023
да не переживайте. конечно нужно знать вид рака. но знаю что и на второй стадии спокойно вылечивались полностью после операции, потом проходили осмотры постоянно. но сам факт

а вообще грустно становится от того, что с каждым годом количество заболеваемости раком растёт в неумолимой прогрессии.
hrystia• 09 сентября 2023
Ответ дляКапитанльнаЯ
Я вам написала вище.
Рожки-да-ножки• 09 сентября 2023
Ответ дляОбласті пітьми

А не думали, що діагностика покращилася, раніше просто помирали, тепер діагностують, лікують
Бабулька• 09 сентября 2023
Подруга з гормональним раком молочної залози, 2 стадія. Операція в Дніпрі в 2019 році коштувала 25000 грн, грудь зберегли, лімфовузли вирізали, бо були метастази у них. Місяць в лікарні, через 3 місяці червона хімія, променева хімія-безкоштовно. Як вона пояснювала- 1-3 стадії держава оплачує. Потім горманольеа терапія, пожиттєво. Також безкоштовно. (Укол такий коштує приблизно 6 тис грн). Живе повноцінним життям, їзде по закордонам. У період проходження хімій, була слабка і агресивна, волосся припадало, звісно
Шеллар• 09 сентября 2023
Богу свічку поставте. Вам дуже пощастило, що на першій стадії виявили, прооперуєтесь і все буде добре. Ще на весілля внуків станцюєте.
personality• 09 сентября 2023
Ответ дляКапитанльнаЯ
Як на наступний день діагноз? Їй біопсію робили?
Ленне-Рейма• 09 сентября 2023
В сестри на 2 ст діагностували.8 курсів хіміі,операція,зараз 2 роки на табл.Місяць потому ще лапароскопічно видалила яєчники.Дуже дорого,але жива.працює,ще малі діти щасливі.
Salsa-24da• 09 сентября 2023
Мои знакомые поехали в Германию лечиться. Хорошо лечат и бесплатно

Salsa-24da• 09 сентября 2023
Ответ дляКапитанльнаЯ
Все буде добре. Видужаєте.
БезПаспортаНеПродаю• 09 сентября 2023
Ответ дляКапитанльнаЯ
Остаточний діагноз поставлять тільки після операції іністології. Там буде видно яка форма раку - бо їх декілька. Є гормогозалежні, є ні. Лікування теж різне. Інколи з хімією, інколи з гормонами, інколи лише операція і опромінення.

Лікування по різному - на пів року приблизно розраховуйте. Але не постійно а періодами, якщо хімія. Якщо операція випромінення - пару місяців потім обстеження , гормогозалежні ще гормони років 5.
Перша стадія зазвичай лікується добре.

У мене невістка з онко молочної залози, хімію не робили. Правда, через 5 років рецедив, але на нервах - чоловік (брат мій) загинув до війни, потім війна, квартиру розбомбило. Лікується тепер другий раз.
Моя тьотя рідна - вже 20 років пройшло, була 2 стадія, операція, опромінення, хімія - веде повноцінне життя.

Єдине з досвіду - питайте лікарів про супроводжуючі препарати - для шлунка, від нудоти, інше, щоб полегшити стан. Бо чомусь не всі лікарі про ці препарати говорять. І під час лікування потрібно берегти ст, бо сідає імунітет і можна схопити звичайне орві, яке відкладе лікування ускладнить стан, а цього краще уникнути. Тим паче зима попереду.
БезПаспортаНеПродаю• 09 сентября 2023
Ответ дляSalsa-24da
Доречі по ціні.
Бо невістка щойно закінчила опромінення.
Чернігів.
Операція - 2 тис грн - це частково за пакет і 1000 лікарю (брати не хотів).
Опромінення безкоштовно.
Тільки препарати купувала від нудоти та підтримуючі.
Все.
Кидстаффовна• 09 сентября 2023
Ответ дляКапитанльнаЯ
Автор, яке місто? (може когось знаю)
У мене 2 ст. Розказую, як все буде.
Залежно від розміру грудей їй зроблять повну або секторальну органозберігаючу мастектомію, лімфовузли також можуть прибрати, принаймні під рукою точно приберуть.
Далі хімія, також залежно від самої пухлини і її показників (гормонозалежний чи ні) буде 4 курса червоної хімії (доксірубіцин) , потім можуть призначити білу (паклітексел), але мені наприклад призначили 6 курсів червоної.
Після першої хімії десь на 12 день почне випадати волосся, нічого страшного, це потрібно просто прийняти, відростуть, фігня. Хтось збриває, я ні, сипалось потроху, збирала його з себе відповідально, щоб не було всюди, довго ходила зі своїми, з-під косинки виглядало. Дівчата купляють перуки, хтось штучні, хтось натуральні, я теж купила б/у натуральну, але не носила її, так і проходила все літо в бандані. Після червоної почне відростати, таке цікаве, м´яке, пухнасте.

На хімію лягають в стаціонар на три дні і додому, через 21 день знову, і так стільки разів скільки вам призначать.
Сама хімія переноситься по різному, головне капаться не на голодний шлунок, пити водички багато, харчуватись краще частіше і невеликими порціями, якщо буде тошнота, я пила ондасетрон, добре допомогає.
Потім буде променева терапія, скільки сеансів не підкажу, я ще не добралась до променевої, дівчатам знайомим призначали курсів 16-20, кажуть що переноситься легше, тільки потрібно змащували шкіру, щоб не було опіків, але там все розкажуть.
Що я можу вам порадити, поговоріть зі своєю знайомою, саме головне це те, як себе налаштування. Як кажуть - якщо пацієнт хоче жити, то лікарі безсилі😉
Вона вчасно виявила, вилікують, все буде добре. Так буде не легко, не цукерками будуть годувати (доречі солодке і цукор треба звести до мінімуму), але зараз добре лікують. Школа себе, хоче поплакати, хай по плаче, пожаліє себе, це нормально, хоче про це говорити, хай говорить, проговорился, так легше. Але скажу так, не зациклюватись, жити звичайним життям, бо якщо страждати, сидіти вдома, то можна умом поїхати.
Мамин тріль• 09 сентября 2023
Автор не переживайте вылечат, у меня соседка со 2 стадии ушла в ремисию уже как 8 лет все норм.
Винник• 09 сентября 2023
1 степень - это же самая лёгкая? У моей родственница было онко самой начальной стадии. Матка. Операцию провели, метастастазов не было, хорошо что рано это увидели и сделали операцию. Через 10 дней домой выписали, ни химии, ни лучевой не понадобилось.
автор КапитанльнаЯ • 09 сентября 2023
Ответ дляКидстаффовна
Автор, яке місто? (може когось знаю)
У мене 2 ст. Розказую, як все буде.

м Полтава.
Дуже дякую за вичерпну відповідь 🙏
автор КапитанльнаЯ • 09 сентября 2023
Дівчата!
Всім дякую за відповіді, трохи заспокоїли!
МамОмужа• 09 сентября 2023
Якщо вражений л/вузол під пахвою, то це вже не 1 стадія. Буде довге лікування. Якщо немає віддалених метастазів, то можна розраховувати на ремісію.
Янгол в камуфляжі• 09 сентября 2023
Ответ дляРожки-да-ножки
Мені робили біопсію новоутворення молочної залози, відповідь через годину не знаю, що таке трепан-біопсія, мені прости шприцем брали рідину з новоутворення.
Кидстаффовна• 09 сентября 2023
Ответ дляЯнгол в камуфляжі
Трепан это берут образец самой опухоли, ткани