Слава Україні!З жовтня місяця стає питання сплати на рахунок ФОП.на ОЛХ це наразі неможливо(олх доставка),тільки фізична карта.Які є думки або рішення цієї проблєми?
Юлия Крамарева• 26 сентября 2023
Додавайте номер карти від карти ключ до рахунку ФОП, і вибивайте чеки на рро(прро).
Служба підтримки ОЛХ для бізнес-клієнтів що каже з цього приводу?Можливо у них скоро з’явиться така технічна можливість:переказувати гроші на розрахунковий рахунок ФОП?
Ответ дляЮлия Крамарева
Служба підтримки ОЛХ вже рік нічого не робить,їм по барабану.немає наразі такої можливості,хоча перед повномасштобною війною вже була ж така сітуація.Виходить через ОЛХ з жовтня я законно не можу працювати!
Ответ дляЮлия Крамарева
Кошти через НП повинні заходити на рахунок,ОЛХ доставка звісно теж.
Юлия Крамарева• 26 сентября 2023
Ответ дляtriolan64
Там щось змінилось з новою поштою. Якщо вам надходять гроші від НП на р/р ФОП все одно треба пробивати чек на рро(прро)
Юлия Крамарева• 26 сентября 2023
Ответ дляtriolan64
Це я знаю,договір з новапей..прро чекбокс,післяоплата..все працює..мова йде саме за ОЛХ доставка)
Якщо хочете працювати законно по ОЛХ доставка тоді додавайте номер карти від карти ключ до рахунку ФОП, і вибивайте чеки на рро(прро).Більше законних шляхів не бачу.
Ответ дляЮлия Крамарева
Я законно працюю вже 3 роки)на номер ключ карти пройде тільки по ПБ зарахування(через П24),я ж не можу контролювати як клієнт здійснює оплату на ОЛХ.
Юлия Крамарева• 26 сентября 2023
Ответ дляtriolan64
Маєте на увазі,що у вас декілька карт різних банків по ОЛХ доставці проходить?Я не розумію,що означає ваш вислів ’я ж не можу контролювати як клієнт здійснює оплату на ОЛХ.’
Ответ дляtriolan64
Справа в тому, що податкова визначила оплату через новапей розрахуноковою операцією, тобто треба рро .. це нещодавно по групах ФОПів такий лист люди скидали.
Післяплата від «Нової пошти»: РРО/ПРРО потрібен всім!
Податкова нарешті визначилася зі своєю позицією щодо відправки товарів через «Нову пошту» на умовах післяплати із наступним зарахуванням коштів на розрахунковий рахунок ФОП. Якщо коротко – всім потрібно застосовувати РРО/ПРРО.
Хочу нагадати, що останні півтора року ДПС України в своїх індивідуальних податкових консультаціях (далі – ІПК) писала, що РРО/ПРРО у таких випадках можна не застосовувати. Але у травні 2023 року податкова перестала надавати ІПК такого змісту і почала писати щось незрозуміле. І от нарешті нова позиція ДПС України з цього питання.
Так, ДПС України в своїй консультації від 04.07.2023 року № 1693/ІПК/99-00-07-04-01-06 (далі – ІПК №1693) зокрема зазначає:
«Враховуючи викладене вище, повідомляємо, що в описаних Підприємцем у зверненні обставинах застосування РРО, формування та надсилання разом із товаром розрахункового документу встановленої форми та змісту є обов’язковим щодо всіх договорів купівлі-продажу, укладених із покупцями».
Стосовно фрази «в описаних Підприємцем у зверненні обставинах» слід зазначити, що «описані обставини» були найстандартніші: ФОП продає товари в інтернеті, відправляє товари через «Нову пошту» й отримує післяплату на свій розрахунковий рахунок ФОП через NovaPay.
Отже!
Виходячи із цієї консультації, всі ФОП, які відправляють товари через «Нову пошту» й отримують післяплату на свій розрахунковий рахунок через NovaPay – зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО.
Ну і ще один дуже цікавий момент, що є в цій ІПК.
Готуючи запит про її надання, я посилався і цитував раніше надані ІПК, в яких ДПС України писала, що за вищевказаних обставин РРО/ПРРО не потрібен.
Щодо цього моменту ДПС в ІПК №1693 зазначила:
«…індивідуальні податкові консультації, на які Підприємець посилається у зверненні, надавались іншим платникам податків з урахуванням фактичних обставин, наведених ними у зверненнях на момент їх складання, та носять виключно індивідуальний характер».
Цією фразою ДПС України, як на мій погляд, натякає, що всі ІПК, що ними надавалися раніше і на які я посилався в запиті, є чинними, бо там начебто «інші обставини». От тільки запити на всі ті ІПК готував теж я. І там не було «інших обставин». Вони були такі ж самі, як і в запиті, на який було надано ІПК №1693.
Проте якщо ДПС України вважає всі раніше надані відповіді чинними для тих, хто їх отримав, – це дуже позитивний момент, бо ці раніше отримані ІПК і далі продовжують їх захищати.
Разом із тим, аби мінімізувати ризики, я рекомендував би все одно застосовувати РРО/ПРРО при відправці товарів через «Нову пошту» й отриманні післяплати від NovaPay (незалежно від того, як вона була отримана), навіть якщо ДПС України вам надала раніше ІПК, де сказано, що цього можна не робити. Просто про всяк випадок.
А тепер вишенька на торті.
Виявляється, «Нова пошта» – це ніфіга не кур’єрська служба, а всього-на-всього експедитор! І ДПС України окремо акцентує на цьому увагу в своїй ІПК №1693, зазначаючи, що:
«Поряд із зазначеним, зі змісту звернення Підприємця вбачається, що він асоціює ТОВ «НОВА ПОШТА» із кур’єрською службою, в той час як, відповідно до умов Договору про надання послуг з організації перевезення відправлень, розміщеного на сайті ТОВ «НОВА ПОШТА» та витяг з якого наведено в зверненні, вбачається, що ТОВ «НОВА ПОШТА» є експедитором, а не кур’єрською службою, а тому посилання Підприємця на роз’яснення ДПС щодо організації господарських взаємовідносин із кур’єрськими службами не відповідає фактичним обставинам, що наведені у його зверненні».
І це ще одна причина застосовувати касовий апарат (РРО/ПРРО) при пересиланні товарів через «Нову пошту» із наступним отримання післяплат через NovaPay (незалежно від способу їх отримання), навіть якщо ви раніше отримали ІПК, в якій сказано, що цього робити не потрібно. Адже у вашій ІПК йдеться про кур’єрську службу, а «Нова пошта», виходячи із поточної позиції ДПС України, такою кур’єрською службою начебто не є.
Повний текст ІПК №1693 я опублікував у попередньому дописі.
Отже!
А тепер вишенька на торті.