З родзинкою• 30 октября 2023
Деньги взрослого сына
Будет много текста, извините.
Сын 20 лет.инвалид. зарабатывает в месяц 30 к. Около года назад дала карт-бланш. Не проверяла , не контролировала.иногда спрашивала, сколько есть денег, называл сумму и ок. Пришло время выезжать ему заграницу. И узнаю, что у него нет ни копейки на картах( где? Куда? Обманули, гулял, вложил в дело, не отдают, одолжил не отдают.... Короче протрынькал. Деньги достала из заначки, дала. Если бы не дала, был бы реально голодный 3 недели. Договорились, что оставляет себе 7 тыс, остальное я снимаю и перевожу в валюту. И она просто лежит. Сейчас узнаю, опять кому то что то купил, перепродал, денег нет. Когда будут не знает. Контролировать и бугать к банкомата каждую секунду не могу. Карты у меня, у него оплата с телефона.
Девочки, советуйте. Я ж понимаю, что ему нужно учиться жить, что я не вечная.но вот дала возможность, столкнулись с тем, что проблема. Живёт бесплатно, есть бесплатно, одежда есть,лечение есть.
Как правильно поступать?
Самое страшное, что он всем верит! Один раз его пригласили на кофе, он готов отдать последние трусы((
Как правильно поступать?
З родзинкою
• 30 октября 2023
Ответ дляЛика-прилипка
Поставте обмеження по оплаті з картки і зняттю готівки.Якщо можливо, змініть паролі до доступі в на приват чи т.п.І більше чим поставили ліміт списатися не зможе
Увы. Учитывая его возможности и способности в компьютерах и телефонах. Он просто все перееустановит. И вообще заберёт у меня карты. Ищу лояльный и правильный подход. По осу и мнения ваши спрашиваю
ЗаведУющая• 30 октября 2023
Ответ дляТоскующая
В 20 лет 30к зп? Обычно это 3 курс вуза люди только учатся
Вы серьезно думаете, что студент не может за заработать такие деньги. В зависимости от специальности может и больше. Муж взял себе помощника там 1т. Долларов выходит у парня, и то могло бы больше , от часов зависит
З родзинкою
• 30 октября 2023
Ответ дляМалявка ще та
Ну так если в детстве не научили то сейчас как в детстве надо - раз в неделю выдавать карманные деньги и крутись как хочешь.
Все больше денег нет.
Ок. Услышала. Буду говорить
Не зви чайна• 30 октября 2023
Автор, я мама. Заробляє, то нехай оплачує і комуналку за себе і їжу і лікування і нехай сам думає як виїхати закордон. Поки Ви йому хвости заносите, діла не буде, тим паче він має навчитись жити сам і розраховувати на себе. Протринькав, посидить на одній каші, мізки одразу з´являться.
З родзинкою
• 30 октября 2023
Ответ дляНе зви чайна
Було б легше це казати, коли б його годування не залежило від його заробітку. Система така, що якщо погано працює, то на рік лишиться без заробітку( а хворіє тяжко. Лікування не допомогає, або дуже слабо і треба чекати, коли імунітет сам вигребе. А працює дуже тяжко. І перерви на лікування вкрай рідко. Ось таке замкнуте коло(((
лаМпочка• 30 октября 2023
Я б оплатила курсі фін грамотності онлайн. Але тут питання чи вчитиметься(
Не зви чайна• 30 октября 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Повторюю, поки будете жаліти, буде все так, як є. Вас не буде - життя не пожаліє! А Ви своєю ’соломкою’ робите медвежу послугу. Отримав гроші - оговорену сумму одразу дав, на їжу, лікування, комуналку і що відкласти йому. Одразу! Залишок нехай роздає на свій розсуд.
Хочу в БАНю• 30 октября 2023
Частину грошей одразу відкладаєте. Залучайте його до сімейного бюджету, хай платить за електроенергію, видавайте якийсь список продуктів кожного тижня, доручіть купувати туалетний папір.
Коли закінчаться гроші не давайте, як би шкода не було. Готуйте щось аскетичне.
Не зви чайна• 30 октября 2023
Ответ дляЗ родзинкою
І яка різниця працює чи ні, якщо гроші роздає, а Ви йому все самі оплачуєте??? Дорослому працюючому сину.
Не зви чайна• 30 октября 2023
Ответ длялаМпочка
А нащо? Яка мотивація? Мама побурчить і все одно все зробить і оплатить, тож можна робити, що хочеться.
Хочу наколоти губи• 30 октября 2023
Може, варто звернутися до психолога? Він явно намагається купити увагу.
Не зви чайна• 30 октября 2023
Ответ дляХочу наколоти губи
Ні. Навіть по піраміді Маслоу - перші ідуть базові потреби. От їх він і має закривати, тим паче ресурс є. Але не робить. А чому? Тому що все закриває мама. Там не йому потрібен психолог, а мамі що біжить рятувальницею до жертви сина, розвиваючи в ньому егоїзм і інфантилізм.
Лика-прилипка• 30 октября 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Тоді не знаю, але бажаю вам знайти вихід з цієї ситуації
Блакитне небо• 30 октября 2023
Подивіться в інсті ефіри Юля Спасібова, блог 30_sotok. Багато говорить про фінансову грамотність, просто як для дітей. Розберіть процес накопичення як гру для сина