Галя із Дарниці• 30 октября 2023

У кого діти вчаться в польських школах?

Дівчата, хто може підказати про шкільну освіту в Польщі. Відрізняється від нашої? Чи є побори? Яке оцінювання? Які взагалі там нюанси.
Пишу каліграфічно• 30 октября 2023
Оцінювання від 1 до 6
Спроб поборів за 2 місяці навчання не спостерігаю. Син хотів пригостити улюбленного вчителя українською шоколадкою - вчитель мало не в істериці відбивався, не взяв.
1 курс технікуму (наш 10 клас), по словах сина - англійська і німецька на рівні нашого 6-7 класу, математика і фізика - наш 9 клас.
Нюанси - все польською.

СережкинаЯ• 30 октября 2023
Школи нормальні. Треба страховку купувати, є взноси на потреби класу. Підручники потрібно купувати. І головне потрапити до хорошого класу. Є відверто налаштовані агресивно діти до українців.
Коник-стрибунець• 30 октября 2023
Ответ дляСережкинаЯ
Підручники тількі з 9 класу купують(ліцеї,технікуми)
Аристократка-тунеядка• 30 октября 2023
Програма легша ніж в Україні, значно менше дз. Є тіпа нашого батьківського комітету, збирають на всякі потреби але здають за бажанням, ніхто гнобити дитину не буде якщо не здаєш гроші і нагадувати про борги теж.
автор Галя із Дарниці • 30 октября 2023
Ответ дляСережкинаЯ
А безкоштовно підручників немає? Потрібно весь комплекси за свої гроші купляти?
Аристократка-тунеядка• 30 октября 2023
Ответ дляСережкинаЯ
Дуже багато залежить від директора та вчителів. Від класного керівника залежить обстановка в класі. Людський фактор як і всюди.
Инстагра_мерша• 30 октября 2023
поборів нема. 100 зл на рік суто дітям на смачненьке на свята . два рази на рік увіти від класу та листівка з побажаннями.
всі підручники нові. не старіше як два роки. потім поновлюють. з іноземних мов бескоштовні ті, за які в україні платимо. типу Фокус.
домашки майже нема. тільки математика та англійська. все інше вчать у школі.
тести часто, але не на 20 параграфів. вивчили парочку, зробили мікротест . всі тести і контрольні офіційно можна писати двічи. чи оцінку хоче дитина підвищити, чи затупила/ занервулала/ не підготовилась.
на релігію можна не ходити.
кількість безкоштовного польського для українців залежить від воєвудства. В селезійському 6 годин на тиждень.
програму не можу порівняти, бо в Україні мої навчались в спецкласах.
відношення добре.
оцінку купити не можна. взагалі. наших оцінюють як поляків.
Педиатор_я• 30 октября 2023
Ответ дляПишу каліграфічно
Оцінювання від 1 до 6
Нюанси - все польською.
Как может быть 1 год техникума быть 10 классом, если обучение в Польше: 8 класс начальная, подставувке, дальше лицей/техникум/завудувка

Уровень обучения в техникумах/лицеях очень зависит от уровня лицея.
Аристократка-тунеядка• 30 октября 2023
Ответ дляГаля із Дарниці
В початковій школі все безкоштовно. То в ліцеях і технікумах треба купляти.

Пишу каліграфічно• 30 октября 2023
Ответ дляСережкинаЯ
Доречі, так, підручники син купляв собі сам. Недешево у них книжки. Більшу частину відкупив у старшокурсників, німецьку і англійську замовляла йому на алегро.
Инстагра_мерша• 30 октября 2023
Ответ дляГаля із Дарниці
в ліцеях і технікумах так. але на початку року старші курси продають дешево. можна у них купити
Пишу каліграфічно• 30 октября 2023
Ответ дляПедиатор_я

Я зрівнювала програму. Мій син вступив після 9 класу нашої школи. Зараз би в Україні був у 10 класі.
Педиатор_я• 30 октября 2023
Дочка в 8 лицее в Кракове, покупали все учебники на аллегро. Вышло порядка 850-900 злотых. Купить бу было нереально, поскольку учебники почти во все издания 2022 года
Педиатор_я• 30 октября 2023
Ответ дляПишу каліграфічно
Ну так его год должен идти на второй год техникума. Это он пошел как бы на повтор года в Польше.
автор Галя із Дарниці • 30 октября 2023
Ответ дляПедиатор_я

Початкова школа також 4 класи? А
Почемучечка• 30 октября 2023
Ответ дляИнстагра_мерша
на релігію можна не ходити.
відношення добре.
Непогано так святкують - на 900 грн. в рік))
Стильна штучка• 30 октября 2023
3 клас. Вчиться в польській школі з 1 вересня. Вимоги такі самі, як і до дітей, які вчаться з 1 класу. У нас вчитель строга і вимоглива. Ніяких скидок. Постійне д/з. Але є такі вчителі, по відгукам, що тільки гуляють. Є батьківський комітет. Здаємо гроші б/к, здаємо гроші на потреби класу, на кіно, екскурсії і т.д. На ДН носимо цукерки.. Столова платна. Продовжений день платний. Але найбільше не зручно, що кожного дня в різний час розпочинаються уроки. То на 8, то на 9, то на 10, є і на 12.30. І ще, немає постійного розкладу. Тобто є, тільки кількість уроків і все.. Все залежить від настрою вчителя. За 2 місяці жодного разу не було навколишнього світу. Тільки 1 раз була музика, 2 рази інформатика. Кожного дня треба готуватися до всіх предметів, бо невідомо, що буде завтра.
Пишу каліграфічно• 30 октября 2023
Ответ дляПедиатор_я
Я не знаю кому там хто що винен. Після 8 класу нашої школи в Польщі нам відмовили у вступі.
Педиатор_я• 30 октября 2023
Ответ дляПишу каліграфічно
Скорее всего, это связано не со свободным знанием польского языка и с наличием уже на первом году обучения в техникуме предметов по специализации
Обучение в Польше: 8 класс подставувки, далее 4 года лицей, техникум не помню 4 или 5 лет

автор Галя із Дарниці • 30 октября 2023
Ответ дляСтильна штучка
О боже, а як тоді спланувати роботу, якщо кожного дня на різний час до школи? Вам дають завчасно цей розклад?
Колишня муза• 30 октября 2023
Ответ дляПочемучечка
Це день хлопців, день дівчат, день школяра чи дошкільника, Миколая, Новий рік. От і рахуйте що ви своїй дитині купуєте на всі ці свята подарунок. Ну і купують вкусняшки зазвичай на ці свята до столу
Пишу каліграфічно• 30 октября 2023
Ответ дляПедиатор_я
Технікум - 5 років
Так, у сина з першого дня 3 предмети по спеціалізації.
Важко. Але, в цілому, син задоволений.
Стильна штучка• 30 октября 2023
Ответ дляГаля із Дарниці
Взагалі, так. Але не завжди. Вранці снідаємо, по розкладу на 11.50. В 9.30 пише смс чекаю на 10.10. Сьогодні на 10.50, вчора пише смс чекаю на 9.10. Дуже не зручно.
Почемучечка• 30 октября 2023
Ответ дляКолишня муза
поляки люблять своїх дітей хіматозою напхати
Стильна штучка• 30 октября 2023
Ще забула написати за оцінки. До оцінок учні відносяться спокійно. 1 (одиниці) вчитель роздає на ліво і направо. Ніхто не плаче, хоча 1 може бути у півкласу. Крім контрольних їх можна пересдати.
Апофиозная• 30 октября 2023
Ответ дляГаля із Дарниці
Так, я в шоці була коли за підручники до технікуму більше тисячі злотих відвалила. 😱
Педиатор_я• 30 октября 2023
Ответ дляПишу каліграфічно
Технікум - 5 років
Важко. Але, в цілому, син задоволений.
Главное чтобы нравилось. Что заметила, так это то, что нет дикого прессинга поступать после лицея или техникума в ВУЗ. Кроме того, нет такого отношения, что техникум - это второй сорт. Куча техникумов, которые в рейтинги на высоких позициях после подставувки образования
Попразендовна• 30 октября 2023
Ответ дляГаля із Дарниці
у нас больше 200 евро ушло на учебники. сын попробовал купить пару б.у - учителя их забраковали, хотя сначала говорили, что устаревшие тоже разрешат. англ купили комплект, который нам отметили. сын попал в группу из 4х - а там сказали покупать другой комплект. это будет еще +150 зл. и какие-то из заводовых учебников еще покупают.
это ежегодно.
бесплатно учебников - такого не видела
в школе понятие поборов относительное - просто пишут, сколько принести. уже были кино, зоопарк, поездка в Гдыню. ну и всякие страховки, фонд класса и чет еще
автор Галя із Дарниці • 30 октября 2023
Дівчата, а правда, що в польську школу ходити мають всі діти обовʼязково? Чи можна в українській вчитися на он-лайні?
Мастер Пис• 30 октября 2023
Ответ дляСережкинаЯ
Страхівка добровільна. Я своїм у 3 кл і 1 ліцеум цього року не купувала- відмовилася. Минулого брала, бо не знала що можна відмовитися.