Петриківна• Изменено 05 ноября 2023
Шкільна реформа. Закриття 10-12 класів.
1-4 класи Початкова школа
5-9 класи Гімназія
10-12 - Ліцей. Академічний та профільний.
Реорганізація у всіх школах. Багато шкіл більше не матимуть 10-12 класи.
Школи змінили назви, можете подивитись, як називається ваша школа та зрозуміти, чи будуть в неї 10-12 класи.
Міф 1. Місць у ліцеях на всіх не вистачить.
Правда.
Міф 2. Ліцей тепер буде далеко від дому.
Правда.
Міф 3. До ліцею важко буде дістатися.
Правда.
Міф 4. У містчках із населенням до 50 тисяч ліцеїв не буде.
Правда.
Міф 5. Ліцеїстам з інших міст та сіл доведеться винаймати житло.
Правда.
Міф 6. Після гімназії складно буде вступити до ліцею.
Правда.
Як вам реформа? Які наслідки ви бачите?
5-9 класи Гімназія
Правда.
Міф 3. До ліцею важко буде дістатися.
Правда.
Як вам реформа? Які наслідки ви бачите?
Клементина• 05 ноября 2023
Ответ дляolya8385
Бо без вишу не беруть на роботу, у нас в банку щоб влаштуватися касиром потрібно було мати вищу економічну або юридичну освіту, не кажучи про інші посади
Та я знаю.
В нас в офіс також. Нариклад, на менеджера з продажу - вимога ВО.
При чому , не важливо яка ВО))) - головне ВО
От я інженер після Політеху працюю менеджером з продажу.
Мене ніхто жодного разу диплом показати не просив, ніхто жодного раху не питав щось по спеціальності.
Достатньо було написати в резюме , що в мене ВО.
І так весь офіс з ВО: географи, філософи, інженери, філологи)))
Marge Simpson• 05 ноября 2023
Ответ дляЗапасная спина
Це хороша система, але думаю в Україні знайдуть як її зіпсувати
В Германии школа тоже заканчивается условно в 9 (у них в 10) классе. Хочешь в ВУЗ - иди в гимназию до 13 класса, если знания позволят конечно. Нет - делай аусбилдунг (учись на профессию, А-ля колледж у нас).
Ответ дляКлементина
Та я знаю.
Тому так багато людей з во, якщо роботодавці не змінять своїх запитів
Клементина• 05 ноября 2023
Ответ дляjulianaht
Ви знали? А ваші діти?
Таких про яких ви пишите - одиниці!
Я ось тільки в сорок років взнала, що в мене дуже круто виходить програмування. Думаю, чому я раніше не почала)))
Що за дітей казати?
вот так и представила ребенка с низкой успеваемостью и с высокой успеваемостью в гимназии. И что они там курят ? Они пытаются сделать по подобию Европы, но все так криво-криво. Почему бы не разделить 5-9 классы школы по уровням, как это в Европе ?
То, что 10-12 классы лицеи - это хорошо, но только что делать тем детям, кто не пошел в 10 класс ? В ПТУ ? Ну ок, только ПТУ у нас сейчас на такой уровне, что туда вряд ли захотят поступать дети, например со средней успеваемостью. А если ребенок с высокой успеваемостью, но в городе меньше 50 тыс. населения ? Например, у моей мамы ближайший город с населением больше 50 тыс. в 100 км - как вы думаете , много родителей отпустят своих детей в 14 лет вот так учиться ?
У меня такое ощущение, что наше МОН обкурилось чего-то прежде, чем принимать новую систему образования
Olenka_bum• 05 ноября 2023
Ответ дляЗапасная спина
В Україні ще жодну шкільну реформу не довели до ладу. Як саме мені вже зараз не актуально. Але живу в країні, де якраз схожа система освіти, все зручно і продумано.
Що за країна?
Ответ дляAnna2901
Спасибо вам пост)
Клементина• 05 ноября 2023
Ответ дляlisulya
То що, треба було до 40 Вас в школі тримати?
Нє)))
Я як раз за реформу.
Вищу освіту мають отримувати відмінники. Іншим достатньо коледжу.
Прсто в нашому суспільстві якось немає поваги до простих спеціальностей. Це чомусь не престижно. Тобто, коли в тебе ВО, хоч ти і ’дуб дубом’ після нього, то це круто. А от коли людина навчаєтья в коледжі, то це чомусь ні
Я як раз за реформу.
Клементина• 05 ноября 2023
Ответ дляOlenka_bum
Що за країна?
Ви не мене питали.
Але реформу Україна переймає з Фінляндіі.
А фінські школи вважаються одніми з найкращих в світі
Ответ дляКлементина
Нє)))
Я як раз за реформу.
Нема. Хоча хороший електрик отримає дохід вище, ніж середній манагер в офісі. А ’роблячи ноготочки’ можна отримувати більший кайф, ніж працюючи в банку, наприклад.
Але ж то саме батьки пруть дітей в ВУЗ. Часто незважаючи на бажання тих самих дітей. Бо престижно. Таких же в темі й багато. Вони просто не чують, що дитині подобається пекти пряники. Треба йти вчитись на юриста, то престижно. Шо ті твої пряники, баловство.
Клементина• 05 ноября 2023
Ответ дляlisulya
Так і є!
І потім виходить, що гарного плиточника вдень з вогнем не знайдеш, зато тупих юристів з ВО вагон. Зато з ВО))
Olenka_bum• 05 ноября 2023
Ответ дляКлементина
Ви не мене питали.
Так, але по опису щось схоже на німецькі. Син вчиться в 5му класі. ВО світить тим, хто в гімназії. Або після звичайної школи на абітур іти а потім ВО. Також окремо молодша школа після якої вчитель дає рекомендацію а яку школу рекомендує: гімназії, гезамшулє або реальшулє.
Вчителі відносяться суб´єктивно, більшість. Також як і в нас, не вбачають індивідуальність дитини та головне, щоб сиділи тихо та не відсвічували. Нагадує совок. Яле ми в маленькому містечку на 26тис населення.
Я була кращої думки за освіту в Німеччині раніше
Olenka_bum• 05 ноября 2023
Ответ дляКлементина
Нє)))
Я як раз за реформу.
Чомусь ні, бо не оплачується належно. А коли потрібно відремонтувати авто, зробити ремонт, розвести електрику чи відремонтувати дах, то спеціаліста попробуй ще знайди.
Ответ дляlisulya
это еще постсоветский менталитет, когда было престижно похвастаться тем, что мой ребенок поступил в ВУЗ. Куда поступил, зачем - не важно. Главное, что поступил. И потом перед соседями можно хвастаться.
Сейчас уже потихоньку начинаем отходить от этого наконец-то. но это еще процесс долгий.
Для того, чтобы окончательно отойти, нам надо показать престижность тех же электриков, сантехников и т.д. И , чтобы ПТУ были на должном уровне, а не такие , как у нас.
Мне, кстати, понравилось, как в Германии - у них в беруфколледже (по типу нашего ПТУ) ребенок 3 месяца проходит теорию, а потом у него теория + параллельно работа на предприятии по специальности. И так 2 года. По факту ребенок после беруфколледжа уже имеет практикующую специальность и может спокойно идти работать, а не знать теорию только.
Olenka_bum• 05 ноября 2023
Ответ дляSk-kik-mango-tesco
Для тупых достаточно 10 классов и профильного обучения.
Абсолютно согласна. Умных детей надо учить, всех подряд- нет. Если ребенок не тянет даже 9 пласс, о каком во может быть речь?
Профориентация должна начинаться после 10 класса. Кто художник, кто моряк, кто механик- это уже понятно.
Так в Німеччині, але чомусь ні лікарів не вистачає ні вчителів. Можливо, воно так не працює? Можливо, потрібно по іншому?
Левобережная• 05 ноября 2023
А чому вирішили обговорити те, що всі вже обговорили ще у 2019-2021 роках, що давно прописано у Законі про повну середню освіту та вже практично у всіх містах давно впровадили?
Для когось це відкриття?
Татьяна -3329• 05 ноября 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Ну в идеале я бы хотела, чтобы сын закончил 10 и 11 класс, потом в Универ поступил. Сам он пока не знает, чего хочет... А у нас Школа только по 9-й клас включительно.
І інших школ в місті немає?
Olenka_bum• 05 ноября 2023
Ответ дляSk-kik-mango-tesco
А на работу детки потом не будут ездить🤣
Для вас зовсім не має різниці їздить самостійно в 14 років чи в 34?
Була вже реформа та розподілили за якою школою закріплено адреси місця проживання. В школу діти пішли, що ближче знаходилася до місця проживання. А тепер їздити і інший кінець комусь?
І таки є різниця в якому віці їздити самостійно. Тим паче в наш час
Olenka_bum• 05 ноября 2023
Ответ дляanutka-e220
Тільки ПТУ ці десять років скорочували і закривали.
Надіюсь їх також модернізують та покращать матеріальну та навчальні бази. Бо інакше це буде треш.
Ответ дляOlenka_bum
не соглашусь с вами по поводу немецкой школы - мой тоже сейчас в 5 классе в гимназии. Если ребенок поступил в гимназию, то еще не факт, что будет там учиться, т.к. в 7 классе будут смотреть на успеваемость и если не тянет, то будут рекомендовать гезамтшулле. Это первый этап отбора, после отбора в 5 класс. Потом после 10 класса такая же ситуация - то ли ребенок по результатам успеваемости пойдет 11 класс, то ли беруфколледж.
Что в младшей школе, что в гимназии к детям прислушиваются. Сказать, что их гоняют, чтобы сидели тихо - впервые от вас услышала подобное о немецкой школе. Другое, что наши дети более активны, чем немецкие и я вам скажу, что наших детей, я например, безошибочно, узнаю в автобусах, на улице. При всей любви к нашим детям, но они откровенно более балованны, чем немецкие с их вседозволенностью. И на уроках наши дети действительно себя ведут иногда не совсем адекватно. Нам учителя говорили за проблемы с поведением, мы разговаривали с ребенком и проблем не было. Здесь никто не будет возиться с вашим ребенком, суетиться вокруг него и т.д. И немецкие дети к этому приучены, также приучены к тому, что есть места, где они себя ведут тихо и спокойно, а есть, где они могут себя вести , как хотят.
Клементина• 05 ноября 2023
Ответ дляOlenka_bum
Я в Фінляндіі.
Саме фінська система зараз запроваджується в Україні.
Тут чудові школи. Прсто не факт, що Україна правильно зможе цю систему втілити.
Молодша школа без оцінок - як і в Україні зараз.
5-9 клас всіх вчать однаково.
А от в 10-11 вже треба вступати, щоб отримати академічну освіту і після неї ідти в університет. Але це більше для тих, хто хоче займатися саме наукою. Тобто, хоче бути вченим, чи викладачем в університеті, якимось розробником.
Можна не вступати 10, а ідти в колдеж за спеціальністю і вже потім вступити в університет на третій курс. І цей шлях вважається, навіть кращим, бо дитина вже старше і більше знає чого вона хоче.
Але тут у людей немає дикого бажання всім ідти університет.
5-9 клас всіх вчать однаково.