Петриківна• Изменено 05 ноября 2023
Шкільна реформа. Закриття 10-12 класів.
1-4 класи Початкова школа
5-9 класи Гімназія
10-12 - Ліцей. Академічний та профільний.
Реорганізація у всіх школах. Багато шкіл більше не матимуть 10-12 класи.
Школи змінили назви, можете подивитись, як називається ваша школа та зрозуміти, чи будуть в неї 10-12 класи.
Міф 1. Місць у ліцеях на всіх не вистачить.
Правда.
Міф 2. Ліцей тепер буде далеко від дому.
Правда.
Міф 3. До ліцею важко буде дістатися.
Правда.
Міф 4. У містчках із населенням до 50 тисяч ліцеїв не буде.
Правда.
Міф 5. Ліцеїстам з інших міст та сіл доведеться винаймати житло.
Правда.
Міф 6. Після гімназії складно буде вступити до ліцею.
Правда.
Як вам реформа? Які наслідки ви бачите?
5-9 класи Гімназія
Правда.
Міф 3. До ліцею важко буде дістатися.
Правда.
Як вам реформа? Які наслідки ви бачите?
Vlada-Maria• 05 ноября 2023
Ответ для звездная галактика
но тогда тревог не было
а зараз не так? Ну для чого ці маніпуляції? Чи з престижних далеко розташованих шкіл через тривоги перевели дітей в непрестижну, але у дворі дому?
звездная галактика• 05 ноября 2023
Ответ дляVlada-Maria
манипуляции? вам планомерно ухудшают качество жизни. оставляя выбор без выбора. а вы радуетесь и поддерживаете. вам ок? чудесно.
Ответ дляАлександраА
Я не дізнавалася про Сузір´я і Інтелект, якщо чесно. Але якщо перша школа - ліцей, то, аж ніяк не дивуюся, що і дві інші - також ліцеї.
Взагалі, цікаво: у Вишгороді є хоч одна державна гімназія? Чи всі державні школи стали ліцеями?
Сузір´я вже не перший рік як ліцей, а Інтелект був гімназією, якщо не помиляюсь також давно. Всі 3 школи є комунальними підприємствами, нажалаь ніколи не цікавилась цим питанням.
Люсильда.ua• 05 ноября 2023
Ответ дляSoufit
’Конкурс до ліцею проводитимуть тільки у тому випадку, якщо кількість поданих заяв про зарахування перевищить загальну кількість вільних місць’
Що будуть робити, якщо кількість поданих заяв не перевищуватиме кількість вільних місць? Яка ваша думка?
Звичайно в найближчі роки - не перевищіть. Мої знайомі вивезли синів у віці 16-17 років. Та й дівчаток теж немало виїхало з матусями.
Клементина• 05 ноября 2023
Да.
Це правда.
Мій син спеціально вступав на конкурсній основі в школу, де будуть 10-11 клас.
Правда, школа зветься ’інженерна гімназія’ - саме гімназія , а не ліцей.
Але вона одна із перших, хто приймає участь у цій реформі .
Це правда.
Люсильда.ua• 05 ноября 2023
Ответ дляЗлатка 07
ПТУ це якраз зараз називаються ліцеями. А ось коледж то бувший технікум, це різні речі
Я не могу Вам сказать относительно всей Украины. По Киеву и области все техникумы давно стали Институтами. Нпр, был такой Техникум гостиничного хозяйства. Теперь Институ туризма. Все бывшие ПТУ (нпр, медицинские, педагогические, торговые и т.д. и т п.) теперь у нас именуются КОЛЕДЖАМИ. Можете загуглить. Школы в КО - ЗОШ 1-3 ст. ещё до Ковида переименованы в Лицеи. Знаю такие в Макарове, Колонщине, Бузовой. Были обычные сельские школы. Загуглите - у них есть свои сайты. Примеров учебных заведений с названием ПРОФТЕХУЧИЛИЩЕ или ТЕХНИКУМ на сегодняшний день по Киеву я не встречала. Может и есть... Я не спорю. Надо загуглить.
Люсильда.ua• 05 ноября 2023
Ответ для4erepashka
подивилася в гуглі,у нас так само ’спеціалізована школа’
У нас тоже в КИЕВЕ сейчас Спеціалізована школа з поглибленим виаченням.... За городом был Лицей, но по факту - обычная сельская школа.
Люсильда.ua• 05 ноября 2023
Ответ дляТатьяна -3329
Що значить куди йти?
Ну в идеале я бы хотела, чтобы сын закончил 10 и 11 класс, потом в Универ поступил. Сам он пока не знает, чего хочет... А у нас Школа только по 9-й клас включительно.
Люсильда.ua• 05 ноября 2023
Ответ дляСалт
Ну хоч розберіться для себе, які рівні освіти можуть надавати коледжі. Тому що фаховий коледж - це взагалі фахова передвища освіта.
Був би зрозумілий Ваш підхід до інформації, якщо б не планували іти туди після 9 класу. А так, все рівняєте до одного рівня: і профільну середню, і професійно-технічну, і фахову освіту. Після певних коледжів діти вступають до вишів по фаху і отримують вищу освіту по скороченому терміну.
Да, я в курсе. Сразу на 3 курс зачисляют. Так, например в Национальном транспортном университете. И во многих других. Но за учебу надо платить. А доучитьсяв школе 10 и 11 класс можно абсолютно бесплатно.
Ответ дляЛюсильда.ua
То що давно колись ставало інститутами вже неактуально.
З 2021 року багато вищих закладів були реорганізовані та об‘єднані в один заклад.
Є випадки, коли з 4 вищів робили один.
Тому вступити здобути вищу освіту складніше.
Реорганізація відбувається поступово та тихо вже декілька років.
Ціль її дівчина написала одна, я з нею згодна. І я її підтримую.
Я не згодна тільки, що після 14 років дитина повинна бути визначеною ким хоче стати. В більшості вибір зроблять батьки, а це в майбутньому не дуже добре для самої дитини та і для суспільства.
Чого тільки стоять лікарі, які навчаються за бажанням батьків.
Є випадки, коли з 4 вищів робили один.
Клементина• 05 ноября 2023
На справді, реформа правильна!
Подивіться, що маємо зараз: сила - силенна людей з ВО, які жодного дня не працювали за спеціальністю. Який сенс в таких дипломах?
Краще закінчити фаховий коледж і ідти працювати за тією спеціальністю, що отримав!
Навіщо шість років вчитися на умовну філологиню, щоб потім робити зачиски? Навіщо вчитися на інженера - механіка, щоб потім працювати секретаркою?
Так! - роблять обмежену кількість місць, щоб потрапити туди могли тільки по справжньому мотивовані діти з гарними оцінками
nabludatel• 05 ноября 2023
Ответ дляinresta
только в союзе была заочка.
теперь всьо.
как в Европе
теперь всьо.
как в Европе
Заочка - це купівля диплома.
Ответ дляКлементина
На справді, реформа правильна!
Маємо насамперед корупцію. Як би не було взяток за вступ, не було б стільки з ВО!
Люсильда.ua• 05 ноября 2023
Ответ дляКлементина
Да.
Це правда.
Это на бывшей улице Саратовской, где раньше был детский дом? Слышала хорошие отзывы. Но мой малой не потянет, у него точные науки хромают(
Ответ дляКлементина
На справді, реформа правильна!
Бо без вишу не беруть на роботу, у нас в банку щоб влаштуватися касиром потрібно було мати вищу економічну або юридичну освіту, не кажучи про інші посади
Ответ дляЛюсильда.ua
Ну я можу сказати про Миколаївський будівкльний фаховий коледж. По статистиці 2022 року на бюджет після 9 класу були прийняті 99 учнів, в 2021 - 94.
В фаховому коледжі транспортної інфраструктури - 81 учень в 2022. Тобто безкоштовне навчання існує.
Ответ дляjulianaht
Є випадки, коли з 4 вищів робили один.
Об´єктивно, то ті, хто в майбутньому чогось доб´ється у своїй спеціальності, то вже в школі знають про своє захоплення.
А всі інші, то їм невелика різниця - бути середньостатистичним менеджером, чи середньостатистичним вчителем, чи середньостатистичним сантехніком, чи середньостатистичним бухгалтером.
Ирина-bbd0• 05 ноября 2023
Ответ дляПетриківна
Дитина в 14 років в 90% ще може не розуміти, яку саму професію обрати…
По секрету...до 21
Созревание лобных долей мозга .отвечающих за просчет последствий действий.прогноз.у многих происходит только к 21. У некоторых затягивается до 25
От этого так много ’поступил в институт/училище....выучился.но понял что не моё’
Ответ дляlisulya
Ви знали? А ваші діти?
Таких про яких ви пишите - одиниці!
Ответ для звездная галактика
какая разница, анонимно или нет? повторюсь. наш город был пилотным. ввели это 3 или 4 года назад. из 12, что ли школ, с 11-12 классами осталось, по моему, 3. кроме того, что дети без образования, теперь дети должны ездить из одного конца города в другой. могу представить, что там творится в час пик
Не тільки Ваше місто. В нас вже 3 роки поспіль ліцеї не набирають 1-ші класи, а гімназії - 10-ті класи. Деякі заклади дійсно стали ліцеями або гімназіями. Але ще залишилися і ЗОШі. Чому так - не знаю.
Я живу у великому місті, то в мене в пішій доступності 10-25 хвилин є 4 ліцеї.
До 10-го класу зараз беруть усіх бажаючих, можливо, просто треба пошукати такий ліцей, де підійдуть оцінки за 9-ий клас.
Клементина• 05 ноября 2023
Ответ дляjulianaht
Так! Корупція теж має місто.
Наведу приклад, син моєї колеги.
Він погано навчався в школі. Але вони родина не бідна і віддали його на навчання в досить прстижний європейський університет, на платній основі. Там платно приймають всіх. Але)))) Перша ж сесійя - це момент істини. Звісно, його відрахували і ніякі гроші не допомогли.
А в нас такі сдутенти за гроші здають всі екзамени, отримують диплом, кладуть його на полицю і все. Все для чого потрібен диплом , щоб потім сказати ’у мене ВО’.
Наведу приклад, син моєї колеги.
Ответ дляИрина-bbd0
По секрету...до 21
Саме так)
Але ж є велика різниця 14 чи 16. Особливо для хлопчиків