Петриківна• Изменено 05 ноября 2023

Шкільна реформа. Закриття 10-12 класів.

1-4 класи Початкова школа
5-9 класи Гімназія
10-12 - Ліцей. Академічний та профільний.

Реорганізація у всіх школах. Багато шкіл більше не матимуть 10-12 класи.
Школи змінили назви, можете подивитись, як називається ваша школа та зрозуміти, чи будуть в неї 10-12 класи.

Міф 1. Місць у ліцеях на всіх не вистачить.
Правда.

Міф 2. Ліцей тепер буде далеко від дому.
Правда.

Міф 3. До ліцею важко буде дістатися.
Правда.

Міф 4. У містчках із населенням до 50 тисяч ліцеїв не буде.
Правда.

Міф 5. Ліцеїстам з інших міст та сіл доведеться винаймати житло.
Правда.

Міф 6. Після гімназії складно буде вступити до ліцею.
Правда.

Як вам реформа? Які наслідки ви бачите?
Sk-kik-mango-tesco• 05 ноября 2023
Ответ дляanutka-e220
Тобто механік , то тупі? Слухайте, оце ваше тупі в ПТУ, роблять неможливим розвиток будь чого.
Вихователь після пед училища і інституту то небо і земля.
Для академически неспособных. Учитесь читать текст с пониманием.

Soufit• 05 ноября 2023
Ответ дляПавела
ПТУ? Я вам відповіда на ваше запитання про те, на якій підставі автор думає, що у ліцей потрібно буде вступати, а не переходити дальше, як це було раніше. А ви про профільну освіту. ПТУ були завжди, діти як поступали туди, так і дальше будуть. Питання про тих, хто хоче продовжити навчання у 10-12 класах. Вони по своєму бажання не зможуть це зробити, потрібно буде поступати.
У мене в школі теж конкурс до 10 класу був. Двох не прийняли
Тельма• 05 ноября 2023
В Чехїі всі школи до 9 класу. Називаються вони ’основна школа’. Гімназії (навчання там з 9 по 12 клас, 4 роки) у них тільки в містах, і туди ще треба поступити. Я живу в маленькому містечку на 30 тис, гімназія тільки 1. Екзамен вступний не простий. В селах школи тільки з 1 по 5 клас, починаючи з 5 класу всі їздять на навчання до міста. Але, автобуси комфортабельні, за розкладом... ’Їзденки’ учнівськи доступні. Ніяких ’пансіонів’. У нас, перед тим, як робити ’все,як в Європі’, треба врахувати, що у нас довоз зовсім не як в Європі
автор julianaht • 05 ноября 2023
Ответ дляSoufit
Моя дитина з пешого класу навчається в школі з поглибленим вивченням іноземних мов.
Брат в математичній школі навчався. Це щось погане?
Ви вирішили за дитину))) нічого поганого)
А за свою вирішувати не збираюсь, як це зробили за мене)
Тому ця тема мені актуальна!
Sk-kik-mango-tesco• 05 ноября 2023
Ответ дляjulianaht
Вы много написали букв, обсирая родителей..
Напишите лучше, ваш алгоритм как надо развивать ребенка, чтоб он в 13-14 лет понимал свою будущую специальность и кем хочет стать.
Я думаю ваши мысли важны и нужны, если вы действительно владеете таким даром!
Развитие ребенка состоит в познании мира. Рассказывайте про разные специальности, обсуждайте плюсы, минусы, возможности, смотрите какие способности у ребенка, что легче даётся, не настаиваете на обучении того, что изначально ребенку не интересно. Основное это хороший настрой
genteestupida• 05 ноября 2023
Ответ дляЗлатка 07
Ліцеї, коледжі, моя дитина цього року закінчила 9 клас, в школі 10 вже не набирали, але всі кудись влаштувалися, без освіти ніхто не залишиться
А ваша дитина де ? Цікаво .. після 9 класу ?
Павела• 05 ноября 2023
Ответ дляSoufit
Але в більшості не було. Діти могли продовжити навчання. Я все ж сподіваюсь, що розширять кількість класів. У тих ліцеях, які зараз є у моєму місті, раніше навчались діти 1-11 класів. Зараз тільки 10-12. Тому думаю, що там буде велика кількість старших класів, а не 4, як раніше.
H.Ter• 05 ноября 2023
Живу в селі де 3000 людей, наша школа стала академічним ліцеєм, до якої здійснюють підвіз з сусідніх сіл (в школі навчаються 530 дітей). Причому в школі генератор, інтернет, мультимедійні дошки, нормальний комп´ютерний клас на 20 мість, футбольне поле із штучним покриттям, прекрасне бомбосховище.

’Головне село’ нашої ОТГ має населення 12 тис.людей, їх дві школи також ліцеї. У бідь-якому випадку, по різним ліцеям розподіляють спеціалізації та буде підвіз в рамках ОТГ. Яка різниця, сідаючи в шкільний автобус, їхати 15 хвилин чи 25?

Ну для міських дітей буде необхідність проїхатися автобусом декілька зупинок, для діточок в 15 років це не страшно
автор julianaht • 05 ноября 2023
Ответ дляЛЮБА
Правила не нарушайте , и все ок будет!
Кто захочет учиться , тот и будет …
Честно кажучі не розумію де ви бачите, що правила нарушаються…🌝
Люблю спілкуватися, люблю піднімати актуальні питання. Але не хочу під своїм ніком це писати по декількома причинам. З порушенням правил це не має ніякого зв’язку.

Rosewo• 05 ноября 2023
Ответ дляjulianaht
Тому ця тема мені актуальна!
а хто має вирішувати за неповнолітню дитину, у якій ще немає ані досвіду, ані бачення перспективи?
може дитина взагалі не хоче нічого вчити, чи хоче жити десь на Берегу Слонової Кістки, чи хоче заробляти на онлифанз - то хай робить, що хоче? Бо батьки не мають право вирішувати за неї?
Vlada-Maria• 05 ноября 2023
Ответ дляПавела
Я поступала в інститут по іспитах. У 2004 році. Хабарі цвіли і пахли. Майже кожен проходив через хабар. Дітей реально валили на іспитах, які намагались самі пройти. Вже за кілька років почався вступ через зно. З того часу, серед великої кількості знайомих/родичів, я не знаю нікого, хто б давав хабар за вступ. Всі діти поступили самі. Можливо не всі в топові вузи, але кожен для себе вибрав заклад, у якому зміг вчитись безкоштовно.
мої старші були в числі перших випускників, котрі поступали саме по результатах ЗНО. Тому обома руками ’за’ таку систему
автор julianaht • 05 ноября 2023
Ответ дляRosewo
Відповім)
1-4 клас - це час побачити, в яких науках дитина має хист. І тільки з 5 класу вибирати направлення з поглибленим вивченням наук.
Чи ви вважаєте природженому гуманітарію буде добре навчатися в математичному ліцеї?
Чи математику вивчати мистецтво?
Дати дитині шанс на самовизначення не потрібно?
Vlada-Maria• 05 ноября 2023
Ответ дляH.Ter

аналогічно і в нашій, звідки я родом
Rosewo• 05 ноября 2023
Ответ дляjulianaht
Відповім)
Чи математику вивчати мистецтво?
шанс на самовизначення
і нічого невирішувати за дитину - це різне
Дафна• 05 ноября 2023
Хотят сделать аналог европейской системы образования. В Словакии тоже такая система - младшая школа отдельно, средняя отдельно( 5-9классы), после 9-го или гимназия, после которой можно поступить в ВУЗ, или училища, где получают профессию.
Младшие школы есть даже в небольших поселках, до средней школы ездят автобусами, но это уже дети постарше, которые могут ездить сами
Vlada-Maria• 05 ноября 2023
Ответ дляjulianaht
Відповім)
Чи математику вивчати мистецтво?
Ви вже якось визначтесь ’труси чи хрестик’
https://sovet.kidstaff.com.ua/answers-81680086
автор julianaht • 05 ноября 2023
Ответ дляRosewo
шанс на самовизначення
Єдине що ви можете визначити за дитину,
- це знайти першу вчительку, яка навчить дитину вчитися та допоможе йому розкрити його потенціал.
це надати дитині можливість якомога більше спробувати направлень у спорті, мистецтві, в вивченні чогось поза шкільною програмою
lisulya• 05 ноября 2023
Не розумію чого батьки так чіпляються за 10-12 класи. Об´єктивно, дітей ’закоханих в науку’ дуже мало. Навіщо витрачати час дітей на те, шо їм не потрібно і не цікаво.
Vlada-Maria• 05 ноября 2023
Ответ дляlisulya
а то по принципу ’баба Яга проти’)) часто навіть наперекір фактам і логіці

Vlada-Maria• 05 ноября 2023
Ответ дляДафна
в Польщі аналогічно
lisulya• 05 ноября 2023
Ответ дляVlada-Maria
Але ж ці ж батьки регулярно й пишуть ’вчать кучу непотрібної фігні’, ’програма перенасичена непотрібною інформацією’. Ну не потрібною, то не потрібною твоїй дитині. Ось є коледж, де буде вузька направленість.
Але ж ні, і в школі погано, але будуть триматись за ту школу до останнього. Навіщо?
Vlada-Maria• 05 ноября 2023
Ответ дляlisulya
так отож))) а зробили б 10-11 класи обов’язковими - стояв би лемент в інший бік
lisulya• 05 ноября 2023
Ответ дляVlada-Maria
Так і стояв, коли 12 клас ввели. Тепер б´ються за той лишній рік у школі
звездная галактика• 05 ноября 2023
Ответ дляH.Ter

мне интересно было б послушать, если б эта школа была не в вашем, а соседнем селе. и ваш ребенок под тревогами должен был бы добираться час до прекрасного бомбосховища
Vlada-Maria• 05 ноября 2023
Ответ дляlisulya
перманентна форма існування - принцип ’а баба Яга проти’ навіть якщо наперекір здоровому глузду і логіці
Ворона• 05 ноября 2023
уже несколько лет так. В школе, где учится сын уже 2 года не набирают первоклашек. 10-11 классы по уклонам делятся и в них приходят дети из разных школ. Несмотря на то, что осталось мало школ для старших классов - все равно недобор. Большинство детей уходят после 9 класса в колледжи.
Vlada-Maria• 05 ноября 2023
Ответ для звездная галактика
От люблю такі маніпуляції))) чогось лишень таких переживань не виникає, коли дитина їздить у ’престижну’ (на думку батьків) школу на другий кінець міста. у нас дітей до опорних шкіл довозять автобуси вже давно. Ще задовго до реформи
H.Ter• 05 ноября 2023
Ответ для звездная галактика
Є шкільний автобус, який возить дітей, моїм пішки йти 35 хвилин, тому теж користуються ним. Що робити, так працює сільське життя,
lisulya• 05 ноября 2023
Ответ дляVlada-Maria
Об´єктивно, в класах з 30 дітей є до 7 дітей, з якими можна ефективно працювати на уроках. Ще 5-7 не визначились поки ’до розумних вони чи до красивих’.
А половина сидить на уроках по принципу ’я не трогаю Вас, а ви не трогайте мене’. Нашо вони там сидять?
З них же є індивідууми, які ще й намагаються зривати уроки.
звездная галактика• 05 ноября 2023
Ответ дляVlada-Maria
но тогда тревог не было