Правильно_Валерчик• 08 ноября 2023

Замісна гормонотерапія - не ведіться на цей бізнес.

Зараз все більше обертів набирає реклама (інакше це і не назвеш) замісної гормонотерапії для жінок в при- та менопаузі. Ця тема розкручується в тому числі відомими/популярними жінками-блогерками в соцмережах. Не сумніваюсь, що вони в долі (або отримують безкоштовно) ці диво-препарати, які "подовжують молодість", не розуміючи, які ризики це несе. Вони розміщують переконливі відео з хвацькими "гінекологами-ендокринологами", які гарно співають про переваги ГЗТ. Та тільки ніхто не говорить про її ризики. Бо про них завжди говорять онкологи, але їх ніхто не питає і не постить відоси. Жовтень - це був місяць боротьби з раком молочної залози - найрозповсюдженішим онкозахворюванням серед жінок у світі. І ГЗТ в менопаузі завжди була і лишається одним із факторів ризику розвитку цього захворювання. В першому коментарі - посилання на текст від моєї лікарки-хіміотерапевтки (бо я маю цей діагноз), де вона перераховує основні ризики. На відміну від ендокринологів-комерсантів, ця жінка щодня багато років веде боротьбу з цією страшною хворобою і заслуговує на те, щоб до неї дослухались.
автор Правильно_Валерчик • 08 ноября 2023
Ответ дляЗавжди недо...
Автор, вы б проконсультировались у других онкологов, настоятельно советую, вы попали к недобросовестному врачу, какую б лапшу она вам не вешала, сходите к другим, хотя бы послушайте их мнение.
Я була практично у всіх провідних онкологів Києва. Запевняю, що більшість з них дотримуються такої ж думки. Просто цей допис потрапив на очі наприкінці ’рожевого жовтня’, тому і поділилася.

Кубик Рубика• 08 ноября 2023
Ответ дляНафаня Маня
Якби ви автор на собі відчули всі ’радощі’ клімаксу на максимумі, то такого б не писали.
У авторки буваю рак та штучний клімакс, що ще гірше.
Кубик Рубика• 08 ноября 2023
Ответ дляВ гости звали?
А якщо цей процес не поступовий, а раптовий? І цей процес занадто швидко прогресує?
Тоді радитись з лікарем, процти чекап, в першу чергу, це консультація мамолога, мамографія, гінекологія, ендокринологія, перевірити серце та судини, а далі, якщо все добре, то приймати гормони.
Нафаня Маня• 08 ноября 2023
Ответ дляКубик Рубика
Рак то рак, а клімакс то клімакс. І кожний має різні рівні важкості клімаксу, хоч натурального, хоч штучного.
Кубик Рубика• 08 ноября 2023
Ответ дляНафаня Маня
Питання в тому, що, згідно офіційних досліджень, прийом гормонозамісної терапії підвищує ризик раку молочної залози. Тож, потрібно враховувати ризики та користь. Пройти попереднє обстеження, щоби бути відносно впевненою, що гормони не будуть бустером для розвитку пухлини, якщо вона вже є, наприклад.
Нафаня Маня• 08 ноября 2023
Ответ дляКубик Рубика
Ви видрали з контекста один єдиний пункт, давайте всі фактори ризику.
Ответ дляКубик Рубика
Але й це, на жаль, не є гарантією. Бо є ще спадкові мутації, про які можна дізнатись тільки здавши відповідний аналіз.

Кубик Рубика• 08 ноября 2023
Ответ дляНафаня Маня
Ризику чого, РМЗ? Я ж чітко написала, що жінці, яка хоче приймати МГТ, бажано обстежитись і разом з лікарем зважити співвідношення ризик-користь.
Ответ дляНафаня Маня
Всі фактори перераховані в дописі фахівця. Більше того, ви можете навіть загуглити фактори ризику. Тільки не читайте копірайтерів, будь ласка. Зайдіть на сайти провідних онкоклінік (навіть державних) - там все є.
Кубик Рубика• 08 ноября 2023
Ответ дляПравильно_Валерчик
Немає сенсу їм щось доводити, нехай самі розпоряджаються власним здоровʼям. Он навіть не вірять в існування доказових даних про ризик раку.
Нафаня Маня• 08 ноября 2023
Ответ дляПравильно_Валерчик
Прошу. Усі ці фактори присутні у жінок, а ви причепилися до ЗГТ, ніби це отрута, яку ні в якому разні не приймати. Це спасає жінкам життя.
вік понад 40 років;
високий рівень естрогенів у крові;
наявність родичів 1-ї лінії (мама, сестра, тітка, бабуся), хворих на рак молочної залози;
перша вагітність після 30 років;
раніше перенесений рак яєчника чи молочної залози;
контакт із джерелами радіації;
зміни у молочній залозі, що трактуються лікарем як виникнення атипової епітеліальної гіперплазії;
відсутність пологів та вагітностей;
ендокринологічні та обмінні порушення (захворювання щитоподібної залози, ожиріння);
ранній початок менструацій (до 12 років) та/або пізній початок менопаузи (після 55 років);
вживання великої кількості жирної їжі (таким чином виробляється більше естрогенів);
зловживання алкоголем (страждає функція печінки, яка регулює рівень естрогенів у крові).
Дама_с_коготками• 08 ноября 2023
Ответ дляФісташкова кава
Автор, правильно писати МГТ. Менопаузальна гормональна терапія. Я лікар ендокринолог, знаю трохи більше за вас і можу з впевненістю сказати, що ця тема не нова. Не нова для світу, для країн Європи та Америки. Там жінки вже років 20 масово приймають препарати МГТ. Так, ризики є, але є і користь.
Спитайте свого свого лікаря який відсоток її пацієнток з раком молочної залози приймали препарати МГТ. Це буде дуже малий відсоток хочаб тому, що в нас дуже мало жінок приймають МГТ. Крім того, 10-20-30 років тому в нас взагалі одиниці приймали МГТ, а рак молочної залози був.
Роки 2 тому я дивилась вебінар, де була сумісна лекція гінеколога та онколога, оцінювали співвідношення ризик/користь при прийомі МГТ. Так от ризик інфаркту, інсульту, деменції без прийому МГТ значно вищі ніж ризик раку молочної залози при прийомі МГТ.
Доктор, мне 36 лет. У меня ранний климакс. Гинеколог сказала, что мне вот эти препараты нужно принимать. Что они мне дадут?
Кубик Рубика• 08 ноября 2023
Ответ дляНафаня Маня
Читайте уважно інформацію за посиланням. Серед ризиків не тільки РМЗ, до речі, а й серцево-судинні захворювання, інсульти, утворення тромбів. Можете погуглити окремі дослідження.
https://www.breastcancer.org/risk/risk-factors/usi...
Завжди недо...• 08 ноября 2023
Ответ дляПравильно_Валерчик
Тогда надеюсь, что вас лечит другой врач
Нафаня Маня• 08 ноября 2023
Ответ дляКубик Рубика
Відправлю вас за вашим же посиланням, читайте уважно https://www.breastcancer.org/risk/risk-factors
Дама_с_коготками• 08 ноября 2023
Ответ дляyana borozenec
Слухайте,в мене зараз(так сталося)перерва у ЗГТ і це жах!
Як на мене,краще прожити менше,але якісніше;)
Мне в 36 лет назначает эти препараты гинеколог. Что они вам дали?
Ответ дляНафаня Маня
вік понад 40 років;
високий рівень естрогенів у крові;
перша вагітність після 30 років;
контакт із джерелами радіації;
відсутність пологів та вагітностей;
Так мета допису - не ознайомити вас з УСІМА факторами ризику РМЗ, а саме з ризиком ГЗТ через те, що пішла купа реклами останнім часом, де акцент робиться на збереженні краси, молодості і якості життя, і нічого не повідомляється про можливі ризики.
Замрійлива• 08 ноября 2023
Ответ дляКукарикуууууу
Вік фактор рищику, тому, що гормони угасають, але не пропорційно, а йде перекос прогестерону мало, а естроген шарашить. Саме тому в 40+ в осному і вилазять всілякі кісти і гіперпалзії з поліпами.
Вот это очень похоже на правду. С возрастом у многих характер меняется так, что больше похоже именно на избыток женских гормонов.
Нафаня Маня• 08 ноября 2023
Ответ дляПравильно_Валерчик
Жодного разу такого не бачила. Не знаю, звідки ви це взяли

Завжди недо...• 08 ноября 2023
Ответ дляДама_с_коготками
А какой у вас фсг? И какие жалобы?
yana borozenec• 08 ноября 2023
Ответ дляДама_с_коготками
Зняли симптоми:) Але тепер,через мою дурість,усе повернулося:(
Ответ дляЗавжди недо...
А я сподіваюсь, що вам ніколи не доведеться звернутись до цієї лікарки, бо вона не заслуговує на таких пацієнтів, як ви.
Завжди недо...• 08 ноября 2023
Ответ дляПравильно_Валерчик
Еще раз, я вам пишу как врач и вы выбрали не того доктора, мне вас жаль, вы заблуждаетесь в своей уверенности
Ответ дляЗавжди недо...
Ви онколог?
Кубик Рубика• 08 ноября 2023
Ответ дляНафаня Маня
Все ясно, ви загубили суть розмови. Основний посил в тому, що препарати для МГТ - це препарати, прийом яких може потягнути за собою певні серйозні ризики. А тому лікарям варто не рекламувати їх, як ʼвітаміни для краси та молодостіʼ і не навʼязувати без додаткових обстежень та належної оцінки співвідношення користь/ризик.
Дама_с_коготками• 08 ноября 2023
Ответ дляЗавжди недо...
А какой у вас фсг? И какие жалобы?
Фсг 8,4
АМГ 0,58
Я хочу забеременеть. Назначили анализы. А по анализом уже сказала врач пить эти лекарства.
Завжди недо...• 08 ноября 2023
Ответ дляПравильно_Валерчик
Ви онколог?
Я- гинеколог.
Замрійлива• 08 ноября 2023
Ответ дляНафаня Маня
Автор не дала жодного дослідження щощо зв’язку ЗГТ та РМЖ, а ризики є у будь-якої людини. То ж не треба нести всякю нісенітницю сюди.
При гормонозависимом раке опухоль растет под влиянием эстрогена, который как раз есть в гормональной терапии. Какие доказательства нужны?
Завжди недо...• 08 ноября 2023
Ответ дляДама_с_коготками
Фсг 8,4
АМГ 0,58
У вас нарушение цикла? С какой целью врач назначила гормоны и какие, как обьяснила? Климакса у вас нет
Ответ дляЗавжди недо...
Я- гинеколог.
Ясно. Далі немає сенсу продовжувати дискусію. Ні, як гінеколог, може, ви і профі. Але онко - це не ваша єпархія, вибачте.