БолеИменее• 18 ноября 2023

ВПО, как планируете выживать после отмены выплат в 2024г?

Знаю,что сейчас все напишут-мол, идите работать. Но никто и не говорит, что переселенцы не работают. Но пока платили ВПО, можно было хоть какую-то часть аренды покрывать, а теперь что делать?
Результат:
вже голосів: 423
278 (65.72%) Результат
54 (12.77%) Затянем пояса еще туже
49 (11.58%) Выедем заграницу
42 (9.93%) Вернемся в оккупацию/на прифро
Ollka• 19 ноября 2023
Ответ дляMrsQueen
Я не знала, что в Украине есть ещё такая возможность жить бесплатно где-то. Думала, что выгнали уже всех.
Да, на эти гроши не разгонишься, даже если очень экономить.
Надеюсь , вы хоть гуманитарку какую-то получаете от международных организаций. До западных обл она вроде ещё доходит
Чернігівська обл
Сестра волонтер
У них дають гуманітарку - їжу, одяг, підгузки, побутове. Не знаю як довго, але поки що дають.

Ollka• 19 ноября 2023
Ответ дляMrsQueen
Это хорошо! В Харькове и Киеве нет вроде ничего. Может я ошибаюсь
Живу в Киеве. Рядом с домом приемная депутата. Там периодически очередь - по спискам выдают гуманитарку.
А сотрудник в Харькове о таком же говорит.
Ollka• 19 ноября 2023
Ответ дляВсем_Рада
Нет родителей
Но были же раньше и гдето жили. Или из детдома?
Танюша• 19 ноября 2023
Ответ дляМишкина Кошка
https://www.kmu.gov.ua/news/zminy-u-poriadku-pryzn...

С 1 марта выплаты впо останутся ограниченным категориям людей. Об этом кричали в новостях еще месяц назад.
Я не бачу що впо зостануться обмеженим категоріям.
Так, приберуть тим хто закордоном, хто має нерухомість чи депозити.
Я так розумію що з 1 лютого потрібно буде просто оформлювати виплати впо за новим порядком, і терміном на півроку
Танюша• 19 ноября 2023
Ответ дляМишкина Кошка
После 1 марта впо будет только следующим категориям:
діти з інвалідністю,
особи, які доглядають за особою з інвалідністю,
особи пенсійного віку,
які мають трьох і більше дітей віком до 18 років
неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника,
якщо сукупний дохід на одного члена сім´ї не перевищує 4 прожиткових мінімумів.
Ні, там написано що з вересня 2023 року ці категорії людей зможуть оформити допомогу не на 6 місяців а 6+6, тобто на рік.
Astraja_• 19 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Нет там такой информации ни в конце,ни в начале.Зачем вы врете?
На даний час це правда, впо з лютого може бути продовжено лише тим хто подавав з серпня https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/709-2023-п#Tex... , там вказано що тим хто до 1 серпня оформив продовжили автоматично на півроку і все.А от хто після вже отримати 6+6 місяців може і теж все
Ось відповідь заступн.міністра соціальної політики Марчак Д. на запитання ВПО (18.10.2023року)

Питання:
- Якщо довідка ВПО оформлена більше року, то через три місяці припиняється виплата?

Відповідь:
- Якщо ви отримуєте допомогу понад - рік, то термін її отримання припиняється з лютого 2024 року. Причина - тимчасовий інструмент захисту громадян після переїзду, який дається на обмежений строк, щоб зменшити ефект стресу після переїзду. Він не націлений на заміщення власного доходу людини. Якщо в родині є особа з інвалідністю і допомога призначена після 1 серпня, то допомога буде виплачуватись протягом року. Оскільки ви отримували допомогу для ВПО до 1 серпня, то критерій щодо розміру зарплати і пенсій не буде впливати на її подальше отримання. Вона буде припинена з 1 лютого наступного року. Якщо у вас низький майновий стан, ви можете звернутись на інші програми допомоги, зокрема, малозабезпеченим родинам. Ми розвиваємо цей інструмент і розмір допомоги для малозабезпечених буде
підвищуватись.
Оксана-004e• 19 ноября 2023
Наша власть конечно куку, но думаю не настолько, что бы отменить Впо выплаты

мульти1• 19 ноября 2023
Ответ дляОксана-004e
Грошей нема, побачивши ганебну корупцію і не буде, державу роззброїли давно, воювати бажаючих нема, сиди не рівні, то може капітулювати був би кращий варіант для нас, я уже незнаю просто…. Так людей шкода😭
Astraja_• 19 ноября 2023
Ответ дляОксана-004e
У них виходу немає, фінансування на це було з-за кордону, але не розраховували що все так затягнеться, тож допомогу згортають
Janeke_in_UA• 19 ноября 2023
Ответ дляMrsQueen
В Харькове. По две тыс с человека было за проживание. Друзьям предлогали.... Но дешевле кв снять, чем за семью в общаге 6 тыс отдать. О бесплатном даже не слышала... Но может для кого-то и есть
Sofia Tatra• 19 ноября 2023
Честно говоря будет очень тяжело и значит какой-то процент мам с детьми опять уедут заграницу . Это плохо . Это наши дети
Peres Lal• 19 ноября 2023
Часть ВПО уедут за границу, часть пенсионеров вернутся на оккупированную тер-рию, т.к. снимать квартиру за пенсию будет затруднительно.
мульти1• 19 ноября 2023
Ответ дляPeres Lal
Якщо є куди повернутися….. А цікаво чи платить рашка шось?
user771• 19 ноября 2023
Ответ дляТутти-фрутти12
А зараз ще е там мiсця вiльнi?
Попытайтесь связаться с Красным крестом, и, подобными фондами, Каритас, или др. У них есть бесплатная горячая линия. Поищите в сети, и свяжитесь.
мульти1• 19 ноября 2023
Ответ дляSofia Tatra
Можна подумати закордоном їх хтось чекає
Танюша• 19 ноября 2023
Ответ дляAstraja_
Ми вже з колегами думали. Можливо б такий механізм придумали. Щоб будували житло, видавали іпотеку ( як зараз є оселя) і ці кошти що розраховані на сім´ю частково покривали б іпотеку .нехай там 3-5 років.
Бо по суті, дійсно, ці впо кошти зараз тупо проїдаються.
Якщо взяти ситуацію що переселенці або втратили житло або з окупованої території.
Їм потрібно житло. І коли спрямовувати кошти саме на будівництво житла , по перше робочі місця, по друге забезпечення людей житлом.
Sofia Tatra• 19 ноября 2023
Ответ длямульти1
Ну если там платят деньги то для многих это единственный выход .люди с детьми и им очень тяжело без своей квартиры . Вы только представьте это. А так у кого двое детей то могли оплатить жилье за эти деньги аренда . А Как теперь я незнаю
Танюша• 19 ноября 2023
Ответ длямульти1
Вас / нас ніхто ніде ніколи не чекав.
Ми самі будуємо своє життя
Peres Lal• 19 ноября 2023
Ответ длямульти1
Платит, но нужно побегать для оформления паспорта, назначения пенсии. Особо умелые умудряются 2 пенсии получать: от Украины и от рашки. Украинскую обналичивают местные дельцы за нехилый процент. Там, где боевых действий не было (одни вышли, вторые зашли) для людей особо ничего и не изменилось, только флаг на сильраду другой повесили. Зато вторая пенсия прибавилась. А работы как небыло при Украине, так и нет при рашке.

Танюша• 19 ноября 2023
Ответ дляPeres Lal
Цікаво, ви зараз про який регіон конкретно?
мульти1• 19 ноября 2023
Ответ дляPeres Lal
А скільки платить раша в рублях?
Булочка13• 19 ноября 2023
Ответ дляВсем_Рада
Аналогично. И другого дохода нет. Мужа тоже. Ночами просыпаюсь и плачу, что нечем кредитки гасить. А теперь еще и за жилье нечем будет платить и я не знаю, где мне с ребенком теперь жить.
А почему не идете работать? Даже пенсионеры находят работу при желании.
Клементина• 19 ноября 2023
Ответ длямульти1
Сама фігня, що платить.
А жителям Херсонської області навіть житлові сертифікати видавали, для тих, хто виїхав на рашку, по яким можна було придбати житло де завгодно на території кацапіі. Вчора як раз про це гуглила, насміялась: русня там незадоволена, що їм іпотеку платити треба, а нашим безкоштовно.
В іншій темі вже викладала скріни, ось покажу
Оксана_12• 19 ноября 2023
Ответ дляТанюша
Вибачте, але де ви пропонуєте людям, у яких немає ковдри і рушника, брати залишок на виплату іпотеки??? А воно їм треба? Одне житло вони вже втратили, не певна що всі будуть рватись влізти в кабалу на друге. Ці виплати і мають своєю ціллю - на поїсти. Вам з колегами аби говорити
Клементина• 19 ноября 2023
Ответ дляТанюша
До речі, гарна ідея!
Якби гроші ВПО погашали іпотеку.
А так, дійсно, вони ідуть на заробіток орендодавцям. А ВПО: як були без нічого, так і лишаються.
Булочка13• 19 ноября 2023
Ответ дляВсем_Рада
Квартира разрушена и не пригодна для жилья. Там линия фронта. И это квартира мужа, мы в разводе. Я на нее прав никаких не имею.
Если вы в разводе, квартира мужа, вы где-то же планировали жить? Работать? Как-то содержать себя и ребенка?
Немного не понимаю этой паники по поводу выплат: раньше платили 3 месяца и идите работайте, гуманитарку было меньше, отношение к переселенцам было хуже и никто не раздувал проблему. Сейчас пособие получают годами, помощь от ООН, гуманитарные наборы и все равно мало. Сложно сейчас всем: посмотрите сколько семей живут на съеме и они не ВПО и каждой семье, если бы капало по 4-5 тыс в месяц было бы очень даже неплохо. Но сейчас тяжело всем, в стране экономический кризис и война и социальные выплаты выплачиваются из бюджета этой же страны, поэтому фильтрация выплат необходимая мера..а перечитывая комментарии только и звучит ’должны’, ’обязаны’, но ’работать не хочу’, ’искать варианты не хочу’, ’что-то делать не хочу’. Кому из вас деньги сыпятся на голову просто так или при любимой работе 2 часа в день?! Никому!
Оксана_12• 19 ноября 2023
Ответ дляКлементина
До речі, гарна ідея!
Якби гроші ВПО погашали іпотеку.
Ще одна. Боги. І цілюди живуть поряд (((
Клементина• 19 ноября 2023
Ответ дляОксана_12
Уявіть собі!
Ну проїдять вони свої гроші ВПО зараз , що далі?
Звідки в них квартира з´явиться?
А так би платили вже за свою, а не все життя оренда
Natka A.• 19 ноября 2023
Ответ дляОксана_12
Якщо жити одним днем, то так!
А якщо думати, про майбутнє : компенсація державою іпотеки гарна ідея
мульти1• 19 ноября 2023
Ответ дляКлементина
Сама фігня, що платить.
За сертифікати знаю, а чому вони тільки херсонцям видавали? Вони напевно тим, видали хто з ними співробітничав, наводки робив