LudaSHS• 19 ноября 2023

НАТО должна готовиться к нападению РФ? Мы первые - портников

📸 на глаза попали сегодня 2 статьи.

1 немецкая пресса
Согласно новому исследованию немецких аналитиков, Россия может подготовить свои сухопутные войска к нападению на НАТО в течение шести лет, если боевые действия в Украине будут заморожены.
Такой вывод содержится в аналитическом исследовании Германского общества внешней политики (DGAP). Его авторы Кристиан Мёллинг (Christian Mölling) из DGAP и Торбен Шютц (Torben Schütz) из Центра безопасности и обороны в Берлине убеждены в том, что "следующая война в Европе может быть эффективно предотвращена лишь в ограниченный период времени".

https://www.dw.com/ru/nato-dolzna-gotovitsa-k-napa...

2 у Портникова
Наша задача усвідомити, що головний іспит, який ми складаємо – це іспит на виживання й збереження держави і нації, а не на торжество справедливості (бо справедливості можна дочекатися тільки якщо виживеш). Наша війна – одна з перших !!👀, однак зовсім не остання в цей період турбулентності й тому коли ми потрапимо на периферію світової уваги (а це обовʼязково станеться на тлі інших конфліктів), ми маємо це зробити вже як країна, на території якої закінчаться військові дії.

https://zbruc.eu/node/116986?fbclid=IwAR3zq2hpefEX...
автор LudaSHS • 19 ноября 2023
Ответ дляFilomena
Погуглила.
Цікавий дядько цей Ніл Фергюсон.
Передбачив конфлікт на близькому сході.
Стаття за квітень 2022
https://texty.org.ua/fragments/106239/nil-ferhyuso...
Ага
Татьяна-8275• 19 ноября 2023
Вот кстати, если бы они напали на Эстонию, Латвию и Литву, то возможно они бы их уже захватили...
Уверенна, что Нато выразило бы глубокую озабоченность.
автор LudaSHS • 20 ноября 2023
Ответ дляТатьяна-8275
Да
Вышла книга польская, там воспоминания
Дуда байдена убеждал что надо дать нам т-72, все ждали падение Киева... и как тут сюда версия советчиц что нато сразу стало нас вооружать и тестировать оружие?

🍁 У США були переконані, що Київ впаде протягом трьох днів, і були готові евакуювати 40 тис людей - крім власних громадян, усю українську політичну еліту, - журналіст Збігнєв Параф´янович у своїй книзі ’Польща на війні’.

Найбільш скептичним з приводу шансів України вистояти був Салліван. Параф`янович стверджує, що саме він сперечався з секретарем польського президента Якубом Кумохом, який був переконаний, що Україна встоїть.

Пізніше з тих же причин США неохоче надавали допомогу у вигляді важкого озброєння. Вашингтон погодився надати танки лише після зустрічі Байдена та Дуди, на чому наполягала Варшава.

Про те, що Україна не в змозі перемогти, на Заході були впевнені ще близько 3 тижнів з початку війни. На цю впевненість накладався і той фактор, що Зеленський не дуже вірив у повномасштабну війну і не прийняв вичерпних заходів до її підготовки.

Але Україна не тільки встояла, але й почала гнати фашистів зі своєї землі. От тільки ці суперечки ’поставляти-не поставляти’ зброю, зіграли нам у стратегічний мінус.
автор LudaSHS • 20 ноября 2023
Оставлю
тред з перекладом книги «Польща на війні».

Розповідь про те, що відбувалось в президентському палаці Польщі, польських службах та польській армії з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. Та як розгортались польсько-українські відносини.

Сьогодні впродовж дня я буду постити деякі цікаві тези з цього треду.

1) Ніхто в Європі не вірив, що почнеться вторгнення. Всі зрозуміли серйозність або вже після початку або за декілька годин до. Єдині хто більш менш були в курсі це розвідка США та Британії. Польські спецслужби зрозуміли про початок вторгнення коли зафіксували зону радіотиші з білоруського кордону, це означало, що вторгнення буде в найближчі декілька годин.

2) Незадовго перед 24 лютим премʼєр-міністр Польщі Моравецький їздив Європою задля обговорення так званих важких часів, які наступають. Він був здивований, що ніхто в Європі в серйозно не сприймав можливість російського вторгнення і залучення з боку Білорусі.

3) З самого початку військові і цивільні польські політики мало вірили в те, що Київ вистоїть. У поляків було мало інформації про оборону міста, навіть не зважаючи на свої канали звʼязку в Україні. Не знали точно наскільки столиця в оточені і не розуміли план оборони Києва.

4) На початку повномасштабного вторгнення поляки зрозуміли, що зовсім б не втримались як ми. Їхні військова аналітика щодо нас була невтішною але ми продовжували боротись, продовжували тримати міста. З польського посольства в Києві залишились посол, полковник польської розвідки та військовий аташе. Персоналу посольства запропонували залишитися виключно по бажанню. Польський посол навіть отримав зброю в Києві задля оборони.

5) 25 березня Байден прилетів до Жешува на дводенний візит. Його мав зустріти Дуда, але він запізнився через поломку літака. Того дня він летів з Варшава до Жешува на зустріч, але президентський Боїнг непередбачувано стикнувся з проблемами і відбулася аварійна посадка поблизу Варшави. Поляки досі не впевнені, що було причиною і не виключають можливість диверсії. Так як літаку всього три роки, технічних несправностей не було, пілот виконав роботу на відмінно.

6) Саме на тій зустрічі з Байденом польська сторона переконала дати зелене світло на передачу польських танків Т-72 нам (до тієї зустрічі американці були проти передачі нам важкої техніки щоб уникнути так званої ескалації).

7) Поляки зазначають, що американці були в курсі аварії навіть не зважаючи на те, що їм ніхто про це не казав. Додаючи, що американські безпілотники проводять розвідку по всьому східному кордоні НАТО. І до 24 лютого вони літали в Україні, в тому числі і до Донбасу.
автор LudaSHS • 20 ноября 2023
И 📸 Подивіться цей допис у Facebook https://www.facebook.com/share/p/PkbA2LLwe7tjYy1M/...
автор LudaSHS • 21 ноября 2023
The Washington Post: Генсек НАТО Столтенберг сказав, що НАТО підтримує територіальну цілісність Боснії і Герцеговини, і стривожений зловмисним іноземним втручанням, зокрема втручанням Росії. Є побоювання, що Росія намагається дестабілізувати Боснію та решту регіону, щоб переключити як мінімум частину уваги світу від російського вторгнення в Україну. Під час візиту до Косово Столтенберг сказав, що НАТО розглядає можливість розміщення додаткових сил миротворців у регіоні, щоб етнічна напруженість не вийшла з-під контролю.