Телепузик• 23 ноября 2023

Реабілітація після складного перелому ноги

43 роки. В грудні буде рік, як я зламала ногу - складний перелом обох гомілкових кісток в двох місцях. Три місяці скакала на одній ніжці, до кінця серпня ходила з милицями, тепер з паличкою. Поправилася на 10 кг. Зараз важко все - ходити, підійматися сходами, мінімальне навантаження і дуже втомлююся. Нога болить. Через 3 місяці буде операція знову - треба виймати пластини. Питання - як відновити попередню форму, здоров´я? Як знайти тренера чи реабілітолога, аби розписав програму занять/тренувань? Що врахувати/зробити? Бо почуваюся розвалиною...
Регионщица• 23 ноября 2023
А вам не рекомендували реабілітацію проводити ще в той період, коли пластина встановлена? З того, що знаю, то якщо пластина встановлена, то можна більше навантажувати, ніж якщо це спиці всередині кістки.
В мене складний перелом руки був, це зовсім інше. Реабілітацію розпочали через кілька днів після встановлення пластини, бо була сильна контрактура і плече, лікоть, зап´ястя не працювало зовсім. Але в мене від моменту перелому до операції 3 місяці пройшло, консервативне лікування не допомогло, перелом не зростався і рука надто довго була знерухомлена. Я 7 місяців щодня (крім вихідних) їздила до реабілітолога. Домовилася про приватні сеанси в державній лікарні, в відділенні травматології. Реабілітолог був старшим і з великим досвідом.
За той час багато пацієнтів бачила, в тому числі з складними травмами ноги. Були і ті, хто, за його словами, могли б до нього і швидше прийти, бо час втрачено. Але от чесно, це була як магія, бачити прогрес пацієнтів, які прийшли на костилях чи з палицею і поступово робили успіхи. Починали з нескладних вправ (накачувати коліно гімнастичними резинками).
Не знаю чи зараз в державних лікарнях могли б прийняти пацієнта приватно, зараз багато змін через медичну реформу. Але кілька років тому це був вихід, бо приватні реабілітологи не дешеві.
Тому шукайте в своєму місті, бо самому складно ефективно розробити і розходити ногу.
І забула написати, що в мене рука все одно повністю так і не відновилася.
автор Телепузик • 23 ноября 2023
Ответ дляРегионщица
Реабілітація була - рухи типу відновилися. Але загальний стан організму. Навіть в спортклуб не підеш - їх тренери не вміють працювати з постпереломами