Кишмишная Мая• 09 декабря 2023
Зміни законодавства щодо виплат ВПО
Нещодавно змінилося законодавство щодо виплат ВПО. Деяким переселенцям перестали надходити кошти. Про це розповідають спеціалісти БПД.
Змінився порядок виплат допомоги на проживання
Із 1 серпня 2023 року виплата допомоги на проживання продовжується автоматично на один шестимісячний період для ВПО:
які перемістилися з територій, де ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих. Перелік таких територій затверджений Мінреінтеграції і періодично оновлюється;
у яких через війну житло зруйноване або непридатне для проживання та яким допомогу було призначено раніше. Про це повідомляє «Я і Закон».
Для продовження виплат представнику сім’ї необхідно подати заяву про призначення щомісячної допомоги на наступний шестимісячний строк до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання або уповноваженій особі, визначеній виконавчими органами сільських і селищних рад, або до ЦНАПу. Також продовжити допомогу можна, скориставшись послугою на порталі державних послуг iGov.
Однак виплати припиняються, якщо переселенець:
перебуває за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально;
повернувся до покинутого місця проживання на територіях з переліку Мінреінтеграції;
відбуває покарання в місцях позбавлення волі;
засуджений за вчинення кримінального правопорушення або оголошений в розшук за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; фінансування таких дій; державну зраду чи колабораціонізм (за статтями 109, 110, 111 або частинами третьою – восьмою статті 111-1 Кримінального кодексу України).
Враховується майновий стан переселенців
Із 1 вересня 2023 року враховується майновий стан ВПО. Виплата допомоги припиняється переселенцям, які, зокрема, з 15 липня 2023 року зробили дорогі покупки, мають понад 100 тис. грн на банківських рахунках, житло поза зоною бойових дій.
Купили новий транспорт
А саме транспортний засіб, з року випуску якого минуло менш як п’ять років (крім мопеда або причепа).
Витратили понад 100 тис. грн
А саме на:
нерухомість: земельну ділянку, квартиру, будинок, крім житла, отриманого або придбаного за рахунок бюджетних коштів, цінних паперів та інших товарів довгострокового вжитку;
одноразову оплату послуг чи робіт, крім будівельних (якщо в особи пошкоджено / знищено житло), медичних, освітніх та житлово-комунальних;
п
ридбання банківських металів, безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг (загальна сума).
Кишмишная Мая
• 09 декабря 2023
Мають 100 тис. грн чи більше
А саме:
кошти на депозитному банківському рахунку (загальна сума);
облігації внутрішньої державної позики, строк погашення яких настав або визначений моментом пред’явлення вимоги (загальна сума).
Володіють житлом на відносно безпечних територіях
А саме мають у власності житло площею понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії.
Перебувають на повному державному утриманні
Перебували та після переміщення перебувають на повному державному утриманні в:
дитячому будинку;
психоневрологічному інтернаті;
будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю;
спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення;
школі-інтернаті;
закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) спрямування.
Якщо людина вперше звертається по виплати
Із 1 листопада 2023 року допомога призначається на шість місяців на сім’ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги.
Виплачується допомога щомісяця одному з членів сім’ї. Для оформлення виплат ВПО має звертатись одна особа від усієї сімʼї, а не кожен член родини окремо.
Чи змінюється розмір допомоги
Ні, не змінюється. Розмір допомоги так само складатиме:
для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн;
для інших осіб – 2 тис. грн.
Чи можна оскаржити рішення про відмову у продовженні виплат на проживання для ВПО
Так, рішення органу соціального захисту населення може бути оскаржене до Національної соціальної сервісної служби або в судовому порядку.
Посилання на законодавство
Питання виплат допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам врегульовані постановами Кабінету Міністрів України:
від 20 березня 2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам»;
від 11 липня 2023 року № 709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб»;
від 31 липня 2023 року № 789 «Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».
А саме:
дитячому будинку;
психоневрологічному інтернаті;
школі-інтернаті;
Чи змінюється розмір допомоги
для інших осіб – 2 тис. грн.
Посилання на законодавство
Бандитка Сью• 09 декабря 2023
Уже пол года это обсуждаем. С января прекращается выплата ’старым ВПО’ и будет продолжена только’новым ВПО’, которые получили статус ВПО после 1 августа 2023 года, и то - продолжена только до конца 2024 года. Короче: денег нет, компенсаций нет, крутитесь сами.
Ламборджини• 09 декабря 2023
Ответ дляБандитка Сью
цікаво як будуть крутитись пенсіонери, які живуть на пенсію і впо - і за більшу частину цих грошей знімають собі житло, аби не бомжувати..
Кишмишная Мая
• 09 декабря 2023
Ответ дляБандитка Сью
Ні!Для чого ці тупі маніруляції?
Виплати треба буде продовжувати кожні 6 міс.по-новій подавати заяву
UmkaNiamka• 09 декабря 2023
Як завжди у нас, обіцянки-цяцянки.. виплати ВПО до кінця війни.. ну-ну звісно.. і начебто даааа, всього навсього треба звернутись в ЦНАп алеее останній раз я 3 дні їздила туди в займала чергу, стояла в ній по 4-5 годин і їхала до дому бо дуже сильно замерзала, бо була зима, ЦНАП маленький, люди чекають на вулиці по 4 години, на вулиці мінус 3… як щє ми будемо унічтожать своїми руками українців…
Кишмишная Мая
• 09 декабря 2023
Ответ дляUmkaNiamka
Кому дійсно треба,той знайде час раз на 6 міс взяти талон в ЦНАП і продовжити виплати ще на 6 міс
UmkaNiamka• 09 декабря 2023
Ответ дляЛамборджини
Дааа а щє прикол, знайомим пінсіонерам відмінили субсидії. І вже тричі приходила відмова.. а відповідь така «ви вчасно платили, мабуть є гроші і не треба вам субсідіі» це п**здець товариши, куди ми катимось
UmkaNiamka• 09 декабря 2023
Ответ дляКишмишная Мая
Ви мабуть не уважно читали, мій досвід останній, в ЦНАП повний треш, це на раз на місяць, це ти три чотири дні можеш стояти в черзі, в нашому ЦНАПі, по 4-5 годин, на вулиці!!
Ламборджини• 09 декабря 2023
Ответ дляUmkaNiamka
бо на себе ужимали, може впроголодь жили, але платили щоб боргів не було. а от це дуже навіть даремно, бо держава така що обдере їхні копійчини як липку і без того
UmkaNiamka• 09 декабря 2023
Ответ дляЛамборджини
У мене бабуся в підʼїзді, пенсія мінімалка, ліки в місяць тисячі на 2 - 3 виходить, субсідіі зняли,вона каже що просто не зможе платити опалення, ну от просто нема з чого. Все, просто лягай і помирай, або плати опалення, бо ліки то підтримка нормального життя.. все
Ламборджини• 09 декабря 2023
Ответ дляUmkaNiamka
а відтарабанила певно років 50 аби ту пенсію заробити і все заради чого?
Кишмишная Мая
• 09 декабря 2023
Ответ дляUmkaNiamka
Не вірю в таку відповідь.На кожну відмову є пояснення.
UmkaNiamka• 09 декабря 2023
Ответ дляКишмишная Мая
Добре, не вірьте) пояснення є, я написала. Я б теж не повірила якщо таке ж саме пояснення не прийшло вже людині в сімʼї. І вже третя відмова..
Бандитка Сью• 09 декабря 2023
Ответ дляЛамборджини
У кого осталось целое жилье на оккупированной тер-рии, те поедут назад. На съемном жилье за пенсию не выжить. Точнее, на пенсию обычного работяги, не мента-сбу-прокурора-судьи.
UmkaNiamka• 09 декабря 2023
Може звісно офіційно відмова інша, але люди які працюють в ЦНАПах не завжди виділялись ввічливостю та приємним спілкуванням. Нажаль в нашому ЦНАПі то більшість таких..
UmkaNiamka• 09 декабря 2023
Ответ дляБандитка Сью
А якщо нема..
Ламборджини• 09 декабря 2023
Ответ дляБандитка Сью
так там в своєму може будуть жити, якщо його ще не віджали і отримувати укр пенсію? там ціни кили я виїжджала в тричі вищі буди за звичайні. а тепер не знаю - Мелітополь.
і яким чином вони будуть там жити
Ламборджини• 09 декабря 2023
Ответ дляБандитка Сью
і щоб туди доїхати ще купу грошей треба. бо через василівку ж наче вже давно не пропускають
Бандитка Сью• 09 декабря 2023
Ответ дляUmkaNiamka
А якщо нема..
Можно по глухим селам хату поискать, бывает пускают пожить за коммуналку или семья принимает, пускают во флигеле пожить. Респект таким людям. Но, нужно понимать реалии жизни в селе, в худой хате: дрова покупай, в туалет на лыжах, в магазине все занюханное за цену х3, аптеки или медицины нет вообще. А по телику красиво: жилье для переселенцев строят, общежития под жилье переделывают. А по факту, я таких счастливцев не встречал, кого держава жильем обеспечила.
Ответ дляUmkaNiamka
Раніше так і було, коли кожні 6 міс треба було заново писати заяву, я в січні приходила зранку за дві години до початку роботи спеціалістів з термосом гарячого чаю .
Бандитка Сью• 09 декабря 2023
Ответ дляЛамборджини
Через Шереметьево-2, через фильтрацию. Недавно 2-е пенсионерок ехали, одну пропустили, другую завернули обратно. За что именно - не знаю.
UmkaNiamka• 09 декабря 2023
Ответ дляЧаюри
Це треш, я коли ходила, перші пару днів не могла ні з ким дитину залишити і все, стоїш на вулиці, з дитиною. То не нормально. Я не кажу що схема поган, ні, правильний підхід, кожні 6 місяців оновлювати, все логічно, АЛЕ, у нас в країні, так не працює нормально. Бо схема не налагоджена. І виходить в результаті ось так.. термос, за дві години до початку роботи, або 4 дні по 4 години на вулиці, в мороз і всім пофіг
Те що так це працює, це не ок
Ламборджини• 09 декабря 2023
Ответ дляБандитка Сью
треш..
Топтунша• 09 декабря 2023
Читаю сотый раз и не могу понять. Я старый переселенец, инвалид, моё жильё на оккупированной территории и ничего больше нет. И что значит этот закон для меня?
Кишмишная Мая
• 09 декабря 2023
Ответ дляТоптунша
Ничего,если вы не
(Купили новий транспорт
Витратили понад 100 тис. грн
А саме на:
п
ридбання банківських металів, безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг (загальна сума)
І не
(Мають 100 тис. грн чи більше
А саме:
А саме мають у власності житло площею понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії.)
ТА НЕ Перебувають на повному державному утриманні
(Купили новий транспорт
Витратили понад 100 тис. грн
А саме на:
п
І не
(Мають 100 тис. грн чи більше
А саме:
inneska-85• 09 декабря 2023
Ответ дляТоптунша
спросите тут в понедельник
Ответ дляЛамборджини
Ну как ради чего? Ради ЕС и НАТО хотя нас туда не взяли и не возьмут!! Ради коррупции ,космической коммуналки и цен на продукты это конечно все печально,но люди у нас наивные и доверчивые поверили канфетке в красивой обвертке ,а если б знали,что внутри то наверное б задумались ...
Кишмишная Мая
• 09 декабря 2023
Ответ для Adguny
Удалено администрацией...