Мурка в бурке• 22 декабря 2023

Про поточний стан законопроєкту про мобілізацію

Коротко поточний стан законопроєкту (мобілізація, рекрутинг, проходження служби і пов’язані норми) з опрацюванням зауважень Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine. Долучайтесь. Наступна публікація вже при реєстрації.
Призовний вік по мобілізації – 25 років (замість 27 років зараз)
Яка відстрочка таке і право на звільнення:
⁃ Особи з інвалідністю 1-2 групи (поки 2 групу залишили).
⁃ Ті, хто мають троє і більше дітей.
⁃ Якщо двоє військовослужбовців мають дитину, то 1 має відстрочку і право на звільнення (чоловік або жінка). Тобто, якщо жінка вирішує піти на військову службу, то чоловік таким чином може отримати відстрочку.
⁃ Якщо у сім’ї особа неповнолітня з інвалідністю.
⁃ Якщо повнолітня недієздатна дитина з інвалідністю / дружина або чоловік / батьки дружини або чоловіка 1-2 групи (при цьому особа з інвалідністю сама обирає кому відстрочка)
⁃ Опікуни особи з інвалідністю 1-2 груп, яка визнана в судовому порядку недієздатною.
⁃ Вагітні жінки та жінки в декреті.
⁃ Тільки діючі нардепи (всіх колишніх прибрали), обрання депутатом – підстава для звільнення.
- Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час АТО або відсічі збройної агресії проти України.
Відстрочка, але не підстава для звільнення:
⁃ Здобувачі послідовної вищої освіти, яким = 30 років.
⁃ Всі науковці з вченими званням.
⁃ Всі викладачі, які працюють на повну ставку.
Не підлягають мобілізації протягом 6 місяців після звільнення:
⁃ строковики
Не підлягають мобілізації протягом 2 років після звільнення:
⁃ хто був мобілізований та звільнений (крім строковиків)
Підлягають мобілізації тільки за бажанням:
- особи, звільнені з полону
- жінки
Підстава для звільнення:
⁃ які побували в полоні (недобровільно)
⁃ генерали за рішенням військового керівництва
⁃ які прослужили під час дії воєнного стану 36 місяців
- які уклали короткостроковий контракт під час мобілізації (особи 18-24 роки, крім осіб офіцерського складу)
Прибираємо право на відстрочку при постановці на військовий облік:
- держслужбовців,
- правоохоронців,
- прокурорів,
- ДВС.
Строкова служба:
⁃ прибираємо строкову службу
⁃ звільняємо строковиків
⁃ всі звільнені строковики переходять в мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років)
Підготовка до захисту Вітчизни (вишкіл):
- вводиться базова загальновійськова підготовка до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах.
- вводиться базова військова служба за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку.
Процес мобілізації:
⁃ Місцеві державні органи, адміністрації зобов’язані, а не сприяють мобілізації, як раніше.
⁃ Мобілізація транспортних засобів — розширення на всіх, крім фізичних осіб. Уточнення.
Воєнний стан:
⁃ Обмеження прав ухилянтів.
⁃ Посилення участі національної поліції.
Військовий облік:
- Усі громадяни України 18-60 років. Облік – не мобілізація! Обліковують всіх, в тому числі, хто має відстрочку та кого можуть мобілізувати тільки за бажанням.
⁃ Військово-обліковий документ – сертифікат захисника (де буде вказано, чи є військовозобов’язаним, чи має відстрочку, бронь тощо).
⁃ Військовий облік за кордоном — визначає КМУ.
Нові обов’язки громадян:
⁃ Надати дані про місце проживання (перебування) роботодавцю.
⁃ Пройти медогляд під час мобілізації.
⁃ Самостійно з’явитися в ЦНАП / ТЦК СП для уточнення даних (Мобілізувати в ЦНАПі не можуть! Тільки уточнити дані).
⁃ Постійно носити з собою військово-обліковий документ (ВОД) під час дії воєнного стану (електронний аналог – сертифікат захисника).
Державна служба:
- Прийняття на державну службу та у правоохоронні органи тільки у разі, якщо проходив базову військову підготовку або базову військову службу.
Бронювання:
- КМУ – перегляд заброньованих.
- нові критерії для бронювання в державних органах (від 25 до 50 відсотків)
Рекрутинг:
⁃ Рекрутинг в ЦНАПі, центрах зайнятості та центрах рекрутингу (тільки добровільно).
⁃ Прямий призов у військові частини через рекрутинг.
Військова служба:
⁃ Мобілізований під час підготовки — рекрут (не можна задіяти, крім підготовки; визначаються можливості, фізична спроможність, фактична придатність; менше грошове забезпечення). Повністю прибирається можливість відправити громадянина непідготовленим на фронт. Якщо рекрут не проходить етап підготовки, то його можна звільнити без додаткових витрат для держави.
⁃ Базова військова служба – рекрут.
⁃ Прибираємо категорію «обмежено придатний». Залишаються тільки придатні і непридатні. Частина стане непридатними, частина – приданими. Повторне проходження ВЛК.
- Можливість проходження військової служби за призовом під час мобілізації за бажанням особи, яка засуд
Оксана_12• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
В 40 уже старпер для пехоты
Для войны в пехоте нужны 18-25, максимум 30 не старше
Я вчора була в парку Шевченка. Там якраз вікова категорія 18-20 років. Вибачте, але це діти. У них ще навіть плечі не розвернулись, фігура пацаняча, не сформована. Але з точки зору економічної доцільності вигідніше в утиль справді саме їх. Ні роботи, ні дітей, податків не платять, гроші на них треба тратити на навчання... Тому так, чудовий він для піхоти, агась

автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляОксана_12
По закону у нас дети до 18 лет
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
А Вы новости не читаете? На форуме не общаетесь? Не в курсе событий со стороны или только материалы 25 съезда КПСС нужно читать что-бы узнать правду ?
какую правду?
мне вон правду каждую неделю присылают в методичках от центра противодействия информации...:-))) там такая правда
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
какую правду?
А я не поверите, уже почти кажду ночь слышу давно забытые звуки войны...
Оксана_12• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
это потому что вы в 40 не бегали в пехоте
наверное веонные нормативы не так просто считают
Моєму батьку 64. Він здоровіший мого чоловіка. Під настрій ще моле 20-30 тон перекидати лопатою чи кабана там завалити. Кулаком. А так да. На кладовище пора)))
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
:-) та вы шо, а я не слышу
Оксана_12• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
А что не так? Например танком женщина управлять не может. Это физически тяжелая работа. А стрелять из танка вполне! Там надо только кнопки нажимать и смотреть в оптику.
При першому ж пострілі у відповідь я буду пищати і втрачати свідомість. А якщо ще когось і поранить. - то взагалі капець. Мобілізувати то мене можна. Я навіть і піду (краще я, ніж чоловік). А далі?
Takamaka• 23 декабря 2023
Ответ дляPANTERA_KET
Я тоже про пол ничего не нашла. Жінки за бажанням!
За бажанням мобилизация, а в/учет для всех обязателен. А теперь подумайте, зачем в/учет, если мобилизация по желанию.
Оксана_12• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
ТЦК и СП вообще полностью нужно заменить женщинами что-бы там не было ни одного мужика. бездельника!
Доречі так. Чому не пропонують такий варіант))) кадрові військові там

автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляОксана_12
Я только за.
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
залужный выступил проитв ротации ТЦК и обепечение их постоянным составом
PANTERA_KET• 23 декабря 2023
Ответ дляTakamaka
Я это понимаю((( чтоб выехать скажут дай из военкомата бумажку
Оксана_12• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Мобилизация женщин в Украине будет исключительно на добровольной основе, подчеркнул секретарь СНБО.
В Украине мобилизация женщин будет производиться исключительно на добровольной основе. Призыв женщин – только по личному их желанию. Об этом в эфире Украинского радио заявил секретарь Совета национальной безопасности и обороны Алексей Данилов.
’Если у той или иной женщины есть желание служить, она может добровольно обратиться в Центр комплектации, заполнить соответствующие документы, пройти медицинскую комиссию. После того она может участвовать на уровне с мужчинами. Но это только по желаниям лиц женского пола’, - подчеркнул секретарь. СНБО.
І на шашлики)))
Оксана_12• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Материнство не нужно остаивать. Оно уже защищено законом обохране материнтсва и детсва и еще кучей позаконных актов. О потерях сообщать до конца войны нельзя! Это играет только врагу на руку!
Новости не радуют потому что мужики 27-60 войну не вытягивают. Нужно больше людей для того что-бы не только удержать фронт но и для успехов на этом фронте.
А в цьому законі нічого вас не наполягає? Жінка буде закрита в країні. З дітьми. Круто, звісно. Захист вся і всіх, як не крути.
Анжелика1• 23 декабря 2023
Ответ дляPANTERA_KET
Если вам вообще дадут выехать
Оксана_12• 23 декабря 2023
Ответ дляСоната любви
в стране осталось около 20-23 млн человек.
включаю младенцев, беременных, детей, подростков, инвалидов, пенсионеров.
даже если начать мобилизацию с новорожденных, каким образом 20 млн могут победить 140 млн?

война - это не компьютерная игра, где можно заново начать игру и игрок имеет несколько уровней жизни.
Але кинути всі 140 млн на загарбницьку війну... Виснажити резерви заради шмата України??? А інші чинно-благородно почекають, днем вони очищаються? Вони теж не можуть мобілізувати всіх. Навіть чверть не можуть
Оксана_12• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Год назад и сейчас это как небо и земля. Или не понятно почему за женщин взялись?
Жінки навряд чи цікаві га даний момент. Але це хороший спосіб натиснути на чоловіків. І ще кращий - припинити відтік людей. Тупо закрити всіх і робити, що заманеться. Хто там жалів бідолаг корейців? Отримайте в розпишіться.
Оксана_12• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
По закону у нас дети до 18 лет
Ах, по закону))) завтра в законі напишуть до 13.
Оксана_12• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Я только за.
Єх. По маєтку в Іспанії прикупимо. Нову машину треба...

Ochen_lubov• 23 декабря 2023
Главное не то, приняли его или нет. А то, что такое в принципе возможно сделать и то что оно уже есть. И пришло в голову(((
Пикарда• 23 декабря 2023
Ответ дляОксана_12
Та нє, краще 50-60+. Скільки там більшості жити лишилося? На багатьох чекають інсульти, інфаркти, Альцгеймер, маразм, Паркінсон, артрит. Краще на фронт, зроблять послугу пенсійному фонду і відтягнуть час поки влада буде клянчити гроші в США і ЄС.
Це сарказм. Якщо без жартів - сумно то все. Мої батьки виросли в одній країні, а потім у 25-35 прокинулись в іншій. По ходу мене чекає те саме((( Аби гірше не було 😞
автор Мурка в бурке • 24 декабря 2023
С 28.12 состоится усиление мобилизации в Ивано-Франковской области - военный Назарий Кишак

В каждом городе и области будут установлены блок-посты: ’Мы беремся за мобилизацию!
Ребят на фронте нужно менять. Мажоры, дети пафосных деятелей, блогеры, все кто попадутся пойдут в пехоту. В нашем государстве война. Без обид’
Он добавил, что также полиция будет проверять фейковые инвалидности.
SolgAvA• 24 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке

полиция будет проповдить медосмотрі на блокпостах?
Пару дней назад на вьезде в Киев наблюдала картину- как на блокпосту 12!!!! человек в камуфляже и пару полицейских мужику повестку выписывали. етить-колотить...
автор Мурка в бурке • 24 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
Не медосмотры а проверка достоверности документа,потому сейчас много фальшивок гуляет.
SolgAvA• 24 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Краіна мрій від Зеленського...це вже вона, чи ще котимось?
автор Мурка в бурке • 24 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
Проверка документов всю жизнь была функцией полиции
автор Мурка в бурке • 24 декабря 2023
А вот то, что в поправках не прописан в деталях юридический механизм ’добровольной женской мобилизации’ это настораживает...
Мелитрисса• 24 декабря 2023
Ответ дляПолковой раввин Изя
Есть много рабочих мест в армии, где вы прекрасно справитесь со своими обязанностями. В штурмовики вас не возьмут, а в санитарки или банно-прачечные войска - легко.
Та, че я вообще бухгалтер, инвентаризацию проводить, снаряды пересчитывать, запросто. Мда, когда бухгалтеров до войны захотели поставить на учёт, мы над этим смеялись...
tanya_217• 24 декабря 2023
Ответ дляebbi
Щось я мало вірю,що Україна залишиться безлюдною.Ви не помічаєте,що вже то там,то там розрахунки пробігають скільки тисяч мігрантів треба буде приймати,щоб вирівняти ситуацію?
Бачу. Але негри і азіати приїдуть, якщо війни не буде, а поки все скидається, що війна ще років 10 буде.
Хто приїде в такі умови?
А рахують тому, що свої тільки виїздять.
Колу Лібанову послухайте
alena19842010• 24 декабря 2023
Ответ дляМелитрисса
Столько бухгалтеров, что и снарядов не хватит на всех. Зато на учет все станут.