PORKA• 25 декабря 2023

Різдво. Де достовірно з фактами прочитати коли все ж таки святкувати?

Вітаю! Дівчата, всіх хто сьогодні святкує зі святом✨
Розмовляла з співробітницями і виникло питання, коли все ж таки саме святкувати Різдво, Хрещення? Я звикла оперувати достовірними, історичними фактами.
Скажіть будь ласка де можна почитати історію, яку саме ви вважаєте наближеною до достовірної. Часи змінюються, історію переписують.
Завчасно вдячна.
Як ухурделю• 25 декабря 2023
https://www.radiosvoboda.org/a/rizdvo25grudnyachy7...

Будь ласка

Люблю ХОЛОСТЯКА• 25 декабря 2023
https://www.volynnews.com/news/all/pislia-mayzhe-s...
Ирина_Б_• 25 декабря 2023
на православных сайтах, пообщайтесь с батюшками
Штора с кисточкой• 25 декабря 2023
Також цікаво.
Може хтось дасть інформацію.
На днях типу ролік блогера попався, що колись давно вчені доказали, що земля крутиться швидше і за рік це мінус 13 днів набігає. Тому і змінили календар. Но не всі перейшли.
Тоже би посилання на цю теорію почитати, а не просто блоХеру на слово повірити.
Губной рояль• 25 декабря 2023
Вы сейчас серьезно?
Ирина_Б_• 25 декабря 2023
Ответ дляШтора с кисточкой
Також цікаво.
Може хтось дасть інформацію.
и что?
So_so• 25 декабря 2023
У религии нет фактов, она основана на вере.

автор PORKA • 25 декабря 2023
Ответ дляЯк ухурделю

Будь ласка
Я вам дуже вдячна
Брюльтик• 25 декабря 2023
Під коли святкувати ви маєте на увазі старий новий календар, чи докази різдва як такого
Як ухурделю• 25 декабря 2023
Ответ дляШтора с кисточкой
Також цікаво.
Може хтось дасть інформацію.
Ні, це не пов´язано з обретом Землі. Питання у весняному рівноденні. Але, певно, важко після блогера загуглити і прочитати

Юліанський календар вважали найкращим, однак кожні 128 років у ньому накопичується розбіжність в одну добу між астрономічним (сонячним) і календарним (вирахуваним за формулою) рівноденням.

Станом на 2023 рік розходження між реальним (астрономічним) рівноденням та датою 21 березня, на яку мало б припадати рівнодення, складає 13 днів.
автор PORKA • 25 декабря 2023
Ответ дляГубной рояль
Вы сейчас серьезно?
Так. У вас є що сказати по темі?
Черговий по кухні• 25 декабря 2023
Моя прабабуся святкувала 25 грудня. Казала так було раніше і так вірно, харківська обл.
Дайте подумать• 25 декабря 2023
Ніяк це неможливо визначити історично достовірно

Можна просто не мати цього дивного роздвоєння часу і святкувати церковні свята за таким же календарем, за яким ми живемо
Лепетун• 25 декабря 2023
Достовірних фактів не має. Але є чудеса, які співпадають зі старими святами, про зміну потоку Йордану та хмаринку на горі Агафон, а ще чогось католики святкують 25, а символи волхвів наносять 6 січня на двері домівки, як оберіг. Ну таке...вважаю це особистим вибором кожного. Але 25 не має настрою, 6 для мене це як сімейна традиція, яку поламали і воно вже ні 25, ні 6 не має того настрою. В цьому році святкуємо двічі, наступного не буду жодного. Я не така й церковна
Губной рояль• 25 декабря 2023
Ответ дляPORKA
Так. У вас є що сказати по темі?
Это информации везде полно.
Никто не знает когда родился Христос.
Все празднуют 25 декабря. Только по разным календарям.
Як ухурделю• 25 декабря 2023
«Когда-то давно родился один человек.

Точно неизвестно, в каком году он родился и в какой день.

Достоверно неизвестно, человеком ли он был.

Неизвестно даже, родился ли он.

Но зато хорошо известно, что рассказы о его рождении и жизни перевернули мир»
Не гоню• 25 декабря 2023
Ответ дляSo_so
На бреде
Нашли в капусте• 25 декабря 2023
Ответ дляЛепетун
Написали мої думки і настрій (
Ирина_Б_• 25 декабря 2023
Ответ дляЧерговий по кухні
потому что был другой календарь 🤦‍♀️

НичеНипанимаю• 25 декабря 2023
Ніде. В біблії ніде не вказано точну дату.
автор PORKA • 25 декабря 2023
Дівчата, я кожній вдячна, дякую.
Добро с Кулаками• 25 декабря 2023
Ответ дляНичеНипанимаю
💯
Хоч кожного дня
Лика-прилипка• 25 декабря 2023
Ответ дляДобро с Кулаками
💯
Хоч кожного дня
Не хоч, а дійсно щодня. І Воскресіння.
Справжні віряни в курсі.
Добро с Кулаками• 25 декабря 2023
Ответ дляЛика-прилипка
Не хоч, а дійсно щодня. І Воскресіння.
Справжні віряни в курсі.
А хто для вас справжні?
Завжди з рушником• 25 декабря 2023
Господи. Ви не вчили в школі календарі?
Якщо просто: юліанський календар потихеньку зсувався, ввели григоріанський, з поправкою в 14 днів. У західній європі ввели давно, а в рос.імперії ні. Прийшов совок, ввів і собі григоріанський календар (за яким ви живете), а церкву відмінив. І росіянська церква цю поправку календаря не прийняла, жила за старим. Зараз українська церква перейшла на календар, який співпадає зі світським і європейським. Тобто виправила оту безглуздість, і тепер стало різдво як у всіх, і як у наших предків до революції
Prervana• 25 декабря 2023
https://www.dw.com/ru/pocemu-rozdestvo-otmecaut-dv...

Вот тут неплохо объяснено
Завжди з рушником• 25 декабря 2023
Ответ дляЛепетун
Бо 6 - це ’тринадцятий день’, а саме день, коли ті волхви ніби дійшли таки до Марії й Йосифа зі своїми дарами. Ну не було у них поїзду чи літака, щоб швиденько добратися, як тільки зірку помітили))
Завжди з рушником• 25 декабря 2023
Ответ дляШтора с кисточкой
Також цікаво.
Може хтось дасть інформацію.
Це у школі діти вчать, ну а хто не вчиться, тому треба потім блохерів дивитись))
Лика-прилипка• 25 декабря 2023
Ответ дляДобро с Кулаками
А хто для вас справжні?
Для мене?))) А до чого тут я)))
Справжні християни - це ті, хто прийняв Христа як спасителя і вірять, що своєю смертю він спокутував гріхи людські, а його воскресіння - перемога над смертю і дарування вічного життя тим, хто в нього повірив. Хрістос анесті ек некрон, танато танатон...
Тому для них і Різдво, і Великдень щодня.
Вкуси мене• 25 декабря 2023
Ответ дляЛепетун
А мені вже не хочеться святкувати і в цьому році. Відбулось обезцінювання віри і церкви. Вже 19 січня вода в Йордані буде не свята ?