Щира українка• 22 марта 2024
Церебральная микроангиопатия.
На МРТ этот диагноз.
Кто с этим сталкивался?
Женщине 66 лет.
Кто с этим сталкивался?
Женщине 66 лет.
Щира українка
• 22 марта 2024
Ответ дляSo_so
У меня такой диагноз стоит с 30 с небольшим лет. Там важно ещё сколько баллов по шкале fazekas.
Если она гипертоник, то нужно тщательней подбирать терапию.
1 балл.
Что означает эта цифра?
У мамы начался психоз и галлюцинации.
Сделали МРТ. Вот его результат.
Что означает эта цифра?
У мамы начался психоз и галлюцинации.
Сделали МРТ. Вот его результат.
Щира українка
• 22 марта 2024
Ответ дляSo_so
Это незначительная степень. Мама диабетик? Гипертоник?
Гипертоник.
Голова болит очень давно ,сколько себя помню.
Ничего от давления не пьет ,медицину не признает .
ЗабежАЛОЧКА• 22 марта 2024
Ответ дляЩира українка
Гипертоник.
Церебральна мікроангіопатія - це те саме, що і дисциркуляторна енцнфалопатія. Одна із причин - гіпертонія, яка погано піддається стабілізації і утримуванню в межах норми, гіпертонічні кризи. На фоні цього винакає гіпертензивна дисциркуляторна енцефалопатія. Буває ще атеросклеротична форма, змішана форма, венозна форма. Буває венозна форма.
Fazekas 1 - це незначний лейкоареоз.
Можуть бути когнитивні симптоми, астено-невротичний синдром, цефалгія (головні болі тривалі), емоційна нестійкість, зниження пам´яті.
Потрібно звернутися до невролога за даними МРТ головного мозку, а також до кардіолога для підбору артигіпертензивних препаратів.
У мене в 37 років була Fazekas 3 (виражені вогнищеві зміни). Приймаю антигіпертензивні препарати, але тиск все одно щодня підвищений. Є ще ХНМК, це теж одна з причин.
Щоб не було прогресування, потрібно приймати препарати, призначені неврологом і кардіологом.
Як додаткове обстеження, пройти УЗД судин шиї і голови - Дуплексне сканування судин брахіоцефальної ділянки судин шиї з функціональними пробами та Транскраніальна доплерографія судин голови. Щоб визначити відсоток атеросклеротичних змін. Тому що після 60 років енцефалопатія буває змішана - гіпертензивно-атеросклеротична.
Fazekas 1 - це незначний лейкоареоз.
Щира українка
• 23 марта 2024
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Fazekas 1 - це незначний лейкоареоз.
Спасибо большое!
Поддакиваю иногДА• 23 марта 2024
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Fazekas 1 - це незначний лейкоареоз.
Доброго дня, підкажіть будласка 4 тижні тому мені невролог поставив діаноз церебральний атеросклероз 2ступені змішаного генезісу з формуванням лейкоареозу. Зробили по МРТ. Тиск нестабільний 130-155 нічого не приймаю від тиску. Від іншого приймаю Когнум та ВіноксінМВ. Підкажіть що обстежити ще можна які можуть бути зміни, чого чекати? До яких лікарів звернутися ? Кардіолог потрібен і інший невролог?
ЗабежАЛОЧКА• 23 марта 2024
Ответ дляПоддакиваю иногДА
Доброго ранку. Потрібно приймати антигіпертензивний препарат, так як нестабільний тиск. Потрібно звернутися до кардіолога. Пройти також УЗД серця (атеросклероз першим з´являється в аорті; та і взагалі, якщо не проходили УЗД серця потрібно пройти).
Контроль ліпопротеїдів фракційно.
Також, якщо не проходили, пройдіть Дуплексне сканування судин брахіоцефальної ділянки судин шиї та Транскраніальну доплерографію судин голови. Щоб виявити чи є бляшки, стенозування, зміни кровотоку.
Лейоаріоз може бути пов´язаний з віковими змінами, тобто з атероскоеротичними змінами.
Спостерігатися у невролога, щороку звертатися для призначення медикаментозної терапії.
Можуть бути когнітивні порушення, цефалгія (тривалий головний біль, може супроводжуватися нудотою, пульсацією).
У мене декілька років не було остаточного діагнозу, тому що вогнища мали схожу картину з розсіяним склерозом. Але все ж ці вогнищеві зміни були судинного генезу. Як наслідок тривалої гіпертонії. Встановили тоді гіпертензивну дисциркуляторну енцефалопатію з дрібновогнищевою неврологічною симптоматикою у вигляді цефалгії (це цефалгічний синдром). Окрім препарату для покращення мозкового препарату, призначали комбінований препарат з нейропептидом. Востаннє була у невролога ще до ковіду. Тепер на УЗД судин шиї знайшли велику нестабільну бляшку в біфуркації правої сонно артерії. Є зміни і на УЗД серця.
Якщо є питання, задавайте. Спробую відповісти. Можна і через приватне повідомлення.
У Вас на МРТ головного мозку лейкоареоз (вогнища) розташовані біля шлуночнів мозку (перивентрикулярні)?
Контроль ліпопротеїдів фракційно.
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Контроль ліпопротеїдів фракційно.
Дякую, такий напис: ’перивентрикулярний лейкоареоз шириною до 2.5 мм більш у задніх рогів’. Як ви підписані щоб в приватні писати?
PodolyankaUA• 23 марта 2024
Ответ дляPlov
Перивентрикулярний лекоареоз розташований біля шліночків мозку. У Вас більше у задніх рогів. При атеросклеротичних змінах лейкоареоз саме таке має розташування.