Затримання для встановлення особи. На 3 години чи на 72 години?

Наприклад- на незаконні вимоги поліції надати документи для перевірки особи на вулиці і відмови цієї особи їх надати- адмін затримання на 3 години і до відділення?

Далі як воно буде, якщо людина не надасть своїх даних - її відпускають через 3 години чи затримують вже на 72 години?

При умові- що людина не скоїла ані кримінальне, ані адмін порушення, не була п´яною тощо. Тобто законних підстав у поліції не було.

Дякую.
показать весь текст
8 1
-Ань- 02 апреля в 14:43
Ответ дляСвятатабожа
Так у нас Конституция на паузе, сказал же найвеличниший)
Зніміть Конституцію з паузи і користуйтесь.
В статті 5 написано, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.
-Ань- 02 апреля в 14:45
Ответ дляДинамоКит
Я вже зрозуміла це. Вам цю послугу ніхто і не надає. Писати той брєд, який ви городити про піськи, це вам не поліція треба, а люди іншої професії. Уривків нахватилися по вайберам, і розводите тут дімагогію.
Це аналогія. Ви робите все, що вам скажуть, показуєте все, що вам скажуть.
А люди намагаються в законах розібратись, що ми повинні, а що не повинні. Які особи мають право щось у нас вимагати, а які ні.
Не всі готові одразу все показати першому бажаючому.
Разгуляшка 02 апреля в 14:46
Ответ дляАсобеннАя
В прикордонних областях. С нового года сидит полицейский, у вас что нет такого?
Київ. Ні, немає.
Приходять і проводять заняття для дітей з ПДР. В січні читали лекцію про наркотики і собачок пошукових приводили, то дітям дуже сподобалося.
Карма хамелеона 02 апреля в 14:47
Ответ для-Ань-
Зніміть Конституцію з паузи і користуйтесь.
В статті 5 написано, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.
Ну останні пʼять років усі президенти.
ДинамоКит 02 апреля в 14:47
Ответ дляСвятатабожа
Чему вы не верите? Разве я отрицаю то, что они называют причину?
Фіолетові рожі ви вмієте ставити, я зрозуміла, а причину перевірки документів яку назвали, чого не придумаєте? Так, яку пррчину вам назвали?
автор Каляка маляка 02 апреля в 14:47
Ответ дляДинамоКит
Мені так пофіг яка ви, що аж соромно))))
Та це нормально.
АсобеннАя 02 апреля в 14:50
Ответ дляРазгуляшка
Київ. Ні, немає.
Приходять і проводять заняття для дітей з ПДР. В січні читали лекцію про наркотики і собачок пошукових приводили, то дітям дуже сподобалося.
Скоро и у вас будут. Я писала обращение в министерство образования, написали что такое будет по всех територии Украины. С металлодетекторами
-Ань- 02 апреля в 14:50
Ответ дляДинамоКит
Які всі розумні тут))) Бачила я на вулиці таких, які стояли і бекали поліції. Тут то круті)))
А все з досвідом приходить. Люди вчаться спілкуватись з озброєними особами, які висувають незаконні вимоги.
Зараз такий час, що всім треба вивчати закони, зайнятись юридичною самоосвітою. Може дуже знадобитись.
ДинамоКит 02 апреля в 14:52
Ответ для-Ань-
Це аналогія. Ви робите все, що вам скажуть, показуєте все, що вам скажуть.
А люди намагаються в законах розібратись, що ми повинні, а що не повинні. Які особи мають право щось у нас вимагати, а які ні.
Не всі готові одразу все показати першому бажаючому.
Звісно не всі. Тому люди і вислуховують , з якої причини перевірка. Хто вам сказав, що я роблю все. Я слухаю аргументи, які мені кажуть. Я ніде не писала, що я аботви повині на фразу ’ ваші документи ’ бігом їх тикати. Якщо мене власштовує їх пояснення, чого перевіряють, і я вважаю їхні дії правильними, то показую. Вони мають право затримати? Звісно вони повинні аргументувати, чого затримують. Я інакше ні в одному пості не писала. Кожен захищає маої права. Я свої. Я просто впевнена, що затриманій людині кажуть, чого її затримали. А не мовчки волочать до відділку.
автор Каляка маляка 02 апреля в 14:53
Ответ дляДинамоКит
Откуда я знаю, чого затримали вашого когось там, що ви тут теми строчите? Йому розкажуть, чого він затриманий. В тцк може передадуть)
Ні, не затримали ще нікого.
З чого ви взяли?)

Тема доволі актуальна. Особливо в військовий час, коли поліція повинна допомагати народу, а не маніпулювати війною- як перевищенням повноважень.

Вони присягу давали - дотримуватися Конституції і законодавства України.
Святатабожа 02 апреля в 14:56
Ответ дляДинамоКит
Яку причину називали, що ви не показали?
Разные, я даже не запоминаю. Часто ссылаются на ВП или схожесть с разыскиваемыми
Святатабожа 02 апреля в 14:57
Ответ для-Ань-
Зніміть Конституцію з паузи і користуйтесь.
В статті 5 написано, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.
Та я то пользуюсь, а вот у государства она на паузе, увы
Святатабожа 02 апреля в 14:59
Ответ дляДинамоКит
Фіолетові рожі ви вмієте ставити, я зрозуміла, а причину перевірки документів яку назвали, чого не придумаєте? Так, яку пррчину вам назвали?
Во-первых я выше написала, а во вторых, судя по вашей хамской манере общения отстаиваете тут своих коллег 🙃
автор Каляка маляка 02 апреля в 15:03
Ответ дляДинамоКит
Не вірю вам. Завжди кажуть, чого вас зупинили.
Добре. Така ситуація.
Відповідають, що причина перевірки документів така (згідно чинного законодавства):

- Якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення;
....
Ст 32 про нац поліцію.

Тобто вони це вказали, але підстав (доказів) не надали. І я знаю - що в них їх і не буде (доказів).

Що далі?)
автор Каляка маляка 02 апреля в 15:06
Ответ дляСвятатабожа
Разные, я даже не запоминаю. Часто ссылаются на ВП или схожесть с разыскиваемыми
Ну по другому тут вони повинні надати орієнтировку на людину, що розшукується.
Непогодка 02 апреля в 15:13
Ответ дляКаляка маляка
Ви теж впускаєте додому поліцію просто так? Або показуєте всі особисті речі в кишенях, сумці просто так?

Або носите ще з собою документи на квартиру, авто тощо?

Чому юристи знають свої права і їх відстоюють, а ми- прості люди- повинні на неправомірні дії виконувати їх вказівки? А якщо не хочеш виконувати вказівки - то маніпулюють ось саме таким, що значить ти щось скриваєш тощо.
В нашей стране возможно все , что угодно и , если Вы не юрист, будете долго доказывать, что Вы это Вы, оснований для задержания огромное количество, будете себя вести агрессивно имеют право законно продлить задержание и больше, чем на 72 часа. Ищите адвоката. Меня больше двадцати лет назад пригласили якобы на беседу, я до сих пор помню ту беседу, для понимания, я тогда была не совершеннолетней, само по себе приглашение уже было не законным.
Святатабожа 02 апреля в 15:13
Ответ дляКаляка маляка
Ну по другому тут вони повинні надати орієнтировку на людину, що розшукується.
Совершенно верно)
автор Каляка маляка 02 апреля в 15:36
Ответ дляНепогодка
В нашей стране возможно все , что угодно и , если Вы не юрист, будете долго доказывать, что Вы это Вы, оснований для задержания огромное количество, будете себя вести агрессивно имеют право законно продлить задержание и больше, чем на 72 часа. Ищите адвоката. Меня больше двадцати лет назад пригласили якобы на беседу, я до сих пор помню ту беседу, для понимания, я тогда была не совершеннолетней, само по себе приглашение уже было не законным.
Дякую. Я теж в свій час була свідком по ’проханню’. 5 годин у відділенні...

Поводити себе з поліцією треба ввічливо, не грубо. Якщо ви бачите що є якісь порушення з їх боку- то обов´язково треба фіксувати на телефон (часто вони більш адекватними становляться), і буде дуже гарно- коли людина знає свої права і задає правильні питання, відповідая на які поліція вже розуміє- що людина щось знає- може в неї і адвокат мається?

Не треба знати усіх законів та нормативів, їх навіть юристи не знають. Основні- так.

Дуже гарно мати розумну націю. З розумними людьми- будуть розумні і поліціянти.

Але нажаль, хтось в цьому ну дуже не зацікавлений.
Не рахую, а вважаю 29 апреля в 06:45
Ответ дляКаляка маляка
По суті питання є що сказати?
А можна аргументацію, чому не законні?
Навіть до повномаштабної це була законна вимога показати документи.
Не рахую, а вважаю 29 апреля в 06:49
Ответ дляКаляка маляка
Я знаю, що поліція часто порушувала закон. А зараз так і подавно, бо війна ж.

Просто так вимагати в людині документи (без підстав) по закону навіть у військовий час- поліція немає права. Почитайте закон та спитайте у юристів.

Питання в мене в іншому, саме до юристів - про затримання. Строки, алгоритм.
А що тепер скажете? Закон про національну поліцію. Стаття 32. Перевірка документів особи
1. Поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи, у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах, у таких випадках:
{Абзац перший частини першої статті 32 в редакції Закону № 1231-IX від 16.02.2021 }
2) якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення;

3) якщо особа перебуває на території чи об’єкті із спеціальним режимом або в місці здійснення спеціального поліцейського контролю;

4) якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений, або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином неможливо;

5) якщо особа перебуває в місці вчинення правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події;

6) якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення.

1) якщо особа володіє зовнішніми ознаками, схожими на зовнішні ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи, або самовільно залишила місце для утримання військовополонених;
автор Каляка маляка 29 апреля в 07:30
Ответ дляНе рахую, а вважаю
А що тепер скажете? Закон про національну поліцію. Стаття 32. Перевірка документів особи
1. Поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи, у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах, у таких випадках:
{Абзац перший частини першої статті 32 в редакції Закону № 1231-IX від 16.02.2021 }
2) якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення;

3) якщо особа перебуває на території чи об’єкті із спеціальним режимом або в місці здійснення спеціального поліцейського контролю;

4) якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений, або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином неможливо;

5) якщо особа перебуває в місці вчинення правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події;

6) якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення.

1) якщо особа володіє зовнішніми ознаками, схожими на зовнішні ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи, або самовільно залишила місце для утримання військовополонених;
Все вірно, повинні бути підстави.

Але зараз редагують Закон, бо з 18 травня вже і тцк має право без підстави вимагати обліково військові документи.

Завжди повинні були бути підстави для перевірки документів. Просто так ніхто не мав право зупинити на вулиці людину і вимагати документи.