НашлаПерепискуМужа• 21 апреля 2024
У вас хорошо развито чувство эмпатии?
Мешает ли это вам в повседневной жизни? Мне иногда мешает.
И часто встречаю людей, у которых это чувство совсем отсутствует.
Результат:
вже голосів:
42 (53.16%)
Развито, мешает
17 (21.52%)
Развито. Не мешает
13 (16.46%)
Не развито
7 (8.86%)
——————
ПешитеБесАшипок• 21 апреля 2024
Ответ дляВсе буде
Чим може заважати відчуття емпатії?
Тим, що Ти занадто ща все і всіх передеживаєш, все пропускаєш через себе від цього страждає твій емоційний стан, нервова система і як наслідок здоров´я в цілому
Vitamina1407• 21 апреля 2024
Это у вас психологическое что-то. Наверное всем вокруг сочувствуете,сопереживаете,а на себя болт забили и себя не щадите. Чаще всего так и есть.
Скоро_вчера• 21 апреля 2024
Ответ дляВсе буде
Чим може заважати відчуття емпатії?
Значит вы не эмпат и это лучше для вас же)
Vitamina1407• 21 апреля 2024
Ответ дляПешитеБесАшипок
То а переживаєш тому що мало мазо,чи допомогаеш всім за кого переживаєш? Хоча б 1 й людині в день емпати допомагають фізично,матеріально чи підтримкою? Не в інеті бла бла, а в житті . Якщо ні то то просто любить постраждати і всім показувати яка я переживальниця добра.
Семенівни сусідка• 21 апреля 2024
Очень страдаю от этого, потому что у меня муж не эмпат. Он может повысить голос на детей и при этом норм себя чувствовать, он может грубо разговаривать с моими или своими родителями и норм себя чувствовать. Его не трогают чужие проблемы, он не ощущает что он перегибает если мы ссоримся. А мне вечно всех жалко, если у близких что-то болит я могу не спать нормально, а про детей я вообще молчу. Это наносит урон моему здоровью, у меня обнаружили бруксизм, из-за этих переживаний стали лопать вены на руках, на ногах. Синяки под глазами появляются. А муж спокойно спит, его не трогает. Ну может где слеза упадёт от чего то конкретного, например фильм 20 дней в Мариуполе. А так, на все пофиг
Все буде• 21 апреля 2024
Ответ дляСинди Кроуфорд
А від цього можна страждати?
Ну якщо це близькі люди і проблема серйозна, то так. В цій ситуації переживання - це нормально.
Якщо сторонні - тут або якось допомогати чи підтримувати, чи абстрагуватися.
Якщо я розумію, що вчителька дитини не вчасно виставляє оцінки, а в неї син на фронті і вона сама не своя, що я можу зробити? Не насідати з оцінками і продовжувати плести сітки і донатити. Але накручувати себе і пити заспокійливе через те, що їй дуже тяжко, я не буду. Тому як це неконструктивно.
Чарівне зіллячко• 21 апреля 2024
Ответ дляПешитеБесАшипок
Это неправда, это можно развить, хотя есть люди уже рождённые с эмпатией
Например, как?
Всилу природных данных человек НЕ ЧУВСТВУЕТ особого сострадания. При этом может помогать. Почему нет? Он считает это правильным и делает. Но внутри у него этого нет.
Синди Кроуфорд• 21 апреля 2024
Ответ дляВсе буде
Переживати/співчувати і страждати від того - різні речі. Ви дали дуже хороше визначення емпатії. Це розуміння. Але що потім вже робити з цим розумінням - це особисте рішення людини.
А в цій темі конгрес святош, які такі добрі і емпатичні, так страждають від своєї доброти, що їх треба ще й пожаліти.
Сиренькая• 21 апреля 2024
Ответ дляНашлаПерепискуМужа
Ну я інколи впадаю в депресивний стан. Коли людині яка поряд погано.
то не эмпатия, а эмоциональное слияние.
Я психотерапевт, и без эмпатии моя работа была бы неэффективной. Но если бы я переживала все те эмоции, что и мои клиенты, то не смогла бы работать.
Когда вы впадаете в депрессивное состояние, потому что другому плохо, то в этот момент смещаете внимание на себя, на свои переживания. То есть вы уже переживаете о чем-то своем личном.
Синди Кроуфорд• 21 апреля 2024
Ответ дляПешитеБесАшипок
А, може, це просто лінь займатися своїми межами і ментальним здоров´ям і пошук тернового вінця страждалиці?
ПешитеБесАшипок• 21 апреля 2024
Ответ дляVitamina1407
Так, я завжди допомагаю, в межах своїх можливостей. Але ж мова не про це, а про саму суть емпатії
Сиренькая• 21 апреля 2024
Ответ дляЗубная фея
Мій психолог каже
Що ініціатива завжди наказуєма
А ініціатива ініціатора @@@ по життю
Що ініціатива завжди наказуєма
А ініціатива ініціатора @@@ по життю
вашому б психологу розибратись спочатку зі своїм ставленням до ініціативи, щоб розмірковувати про це разом з клієнтом)
По суті вам навішує власні обмежуючі переконання.
Синди Кроуфорд• 21 апреля 2024
Ответ дляСиренькая
то не эмпатия, а эмоциональное слияние.
А як же наукові методи в роботі? Вони від емпатії не залежать.
Сиренькая• 21 апреля 2024
Ответ дляСинди Кроуфорд
Будь-які наукові методи працюють за однієї умови - якщо склався терапевтичний альянс.
Тільки терапевтичними стосунками проблему клієнта не вирішити, але без довіри і взаємопорозуміння терапія не складеться.
Якщо ви не відчуваєте, що ваш терапевт на вашому боці (в сімейні терапії це трохи інакше), ніякі наукові методи не спрацюють.
Синди Кроуфорд• 21 апреля 2024
Ответ дляСиренькая
Довіра і взаєморозуміння - погоджуюся, без цього не вийде. Це співпраця. Але щоб бути на чиємусь боці не обов´язково бути емпатичним, достатньо розуміти людину.
Сиренькая• 21 апреля 2024
Ответ дляСинди Кроуфорд
так це і є емпатія - розуміння переживань іншої людини. Емпатія - це не плакати разом з клієнтом, хоча буває, що ситуація клієнта викликає сильні почуття у терапевта. Це також нормально, і в деяких сутуаціях це важливо, наприклад при проживанні втрати.
А так переважно мова йде про когнітивну емпатію - тобто розуміння глибини болю і переживань іншої людини і співчутливе ставлення до неї. Але разом з цим є тверде переконання того, що цю ситуацію точно можна вирішити. І це підтримує в роботі і не дає ’розклеїтись’ разом з клієнтом.
Синди Кроуфорд• 21 апреля 2024
Ответ дляСиренькая
В даній темі слово емпатія=страждання, тому і хотіла, щоб ви уточнили.
Сиренькая• 21 апреля 2024
Ответ дляСинди Кроуфорд
ні, емпатія жодного відношення до страждання не має. Я про це написала вище. Коли ви страждаєте через те, що іншому погано, ви відчуваєте вже не емпатію, а власні переживання болю, смутку, відчаю, і тд.
Наизнанку• 21 апреля 2024
Да, очень. Стараюсь ни во что не вникать и ничего такого не смотреть. А еще я на таблетках, так что это чувство притупляется
Щебетуха• 21 апреля 2024
Частіш всього мені заважає, я фармацевт в аптеці. До мене циганка вже просто як до родички ходить ’ мамочка, поміряй мені тиск, дай таблетку, бо грошей нема’, я стараюсь всім скинути бали по чеку, не грузить впарюванням, а в підсумку набігає недостатній оборот. Сучасна торгівля і емпатія не сумісні...
Залізна пані• 21 апреля 2024
Я травмована людина, тому так, присутнє і на жаль, занадто. Тому заважає. Але я працюю з тим.
Синди Кроуфорд• 21 апреля 2024
Ответ дляСиренькая
Я з вами 100% згодна, але ж почитайте інші коментарі в темі.
Сиренькая• 21 апреля 2024
Ответ дляСинди Кроуфорд
ці питання зазвичай закриває психоедукація)
але в кого є така потреба, йдуть до психолога або психотерапевта.
А хто не йде, значить їм і так нормально)