Альдебаран• 27 апреля 2024

Як рахують дохід ВПО?

Підкажіть будь ласка як рахують дохід ВПО, на кожну людину ? ( якщо мати, батько та дитина) .
Чи на дитину не рахують?
Свекруховна• 27 апреля 2024
Сукупний дохід ділять на членів родини

Зліпок ступні• 27 апреля 2024
Доброго вечора, пані.

Вказане питання регулює в першу чергу постанова Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 ’ПОРЯДОК надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам’
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/332-2022-п#n11...

Відповідно до вказаної постанови

14. Період, за який враховуються доходи, становить один квартал, що передує місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням або продовженням виплати допомоги на другий шестимісячний період, або три місяці, що передують місяцю звернення за допомогою або продовженням виплати допомоги на другий шестимісячний період.

Середньомісячний сукупний дохід сім´ї обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім´ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 61, ст. 1981).
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/632-2020-п#n15

Відповідно до постанови №632

4. До середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи:

заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;

грошове забезпечення військовослужбовців;

пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;

інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також задекларовані особою доходи, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення.

Таким чином, відрахування податку на заробітну плату передбачено постановою, тому заробітна плата враховується у сумі, після сплати податку на доходи фізичних осіб. Не врахування в дохід сплаченого військового збору не передбачено постановою, у зв´язку з чим сума, яку Ви сплати як військовий збір також включається в дохід. Відрахування податків з інших доходів для обчислення сукупного доходу сім´ї постановою не передбачено, у зв´язку з чим інші доходи обчислюються в тому числі з тією сумою, яку Ви фактично сплатили у якості податку та військового збору (наприклад, орендна плата за землю, тощо).

📩☝️Звертаємо Увагу👇
❗️Наші консультації є безоплатними та надаються виключно у ✅загальному чаті каналу.
Якщо Ваше питання потребує додаткових уточнень, які містять персональні дані, то спілкування в особистому чаті відбувається лише з адміністраторами загального каналу!
✅Будьте обережні в мережі інтернет та не передавайте свої персональні дані
Зліпок ступні• 27 апреля 2024
Доброго вечора, пані!

Відповідно до вказаної постанови

13-2. Для отримувачів допомоги, які не підпадають під дію пункту 13-1, та які перемістилися (повторно перемістилися) з 1 січня 2022 р. з територій, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, допомога призначається на другий шестимісячний період на підставі подання заяви на осіб із складу членів сім´ї, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім´ї протягом тримісячного періоду, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги, та у разі, коли:

4) у складі сім´ї є працездатні особи, які працюють, провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, зокрема, які протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа - підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання, у складі сім´ї є діти віком до 18 років та/або особи до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Допомога призначається на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у такій сім´ї з урахуванням норм пункту 13-3 цього Порядку;

При цьому, відповідно до п. 3 вказаної постанови до складу сім’ї уповноваженої особи включаються (незалежно від наявності відомостей щодо включення їх до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб) чоловік, дружина, діти, прийомні діти, ...............

Тобто, відповідно до вказаної постанови. окрім інших критеріїв, право на продовження виплат мають сім´ї, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім´ї протягом тримісячного періоду, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (тобто, 9444 грн.).

Середньомісячний сукупний дохід сім´ї обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім´ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 61, ст. 1981).”

Відповідно до вказаного порядку

8. До середньомісячного сукупного доходу осіб, які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, не враховуються отримані ними у період безпосередньої участі у зазначених заходах грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, передбачені законодавством для працівників правоохоронних органів, військовослужбовців і працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших військових формувань, утворених відповідно до закону.
ВПО• 02 мая 2024
А есть тут ВПО переместившиеся до 2022 года и получают выплату?
Я мама с 2 детьми в декрете и забрали выплату