Просериарила молодость• 13 мая 2024
Чи може оформити догляд зять за тестем?
Якщо тесть сліпий (78 років) після інсульту, ходить важко тільки по квартирі. Живуть разом з тещею, вона в нормальному стані, але вже поважного віку (73 тещі, 78 тестю).
Зять безробітний, дружина працює.
Есть постанова 57. Виізду за кордон.
Гугліть: довідка лкк, що тесть потребує саме постійного догляду (там по балах сумується). Акт встановлення догляду, спільна прописка чи впо. Тобто Особа, що здійснює постійний догляд. Наголошуватимуть, що є жінка і дочка. Але з грамотним бристом можна. Дуже складно.
nightwoman• 13 мая 2024
Ответ дляБабульція
Дивіться пункт 9. Чоловік не може отримати відстрочку, якщо його дружина сама не потребує догляду, не померла, не зникла безвісті.
Навіть якщо дружина потребує догляду, можуть ще перерахувати прямих родичів для догляду. Тобто чоловік навіть не перший претендент , для відсрочки
Ответ дляЛеннон_Жив!
В мене колега був призваний в травні 2022 року. В січні 2024 звільнився по догляду за тестем.
Через пару місяців звільнився і другий зять, чоловік жінчиної сестри. Теж по догляду за тестем.
Догляд не можна оформити двом людям за однією особою. Якщо ви маєте на увазі абзац про наявність тестя з з інвалідністю 1-2 групи, то після літніх правок також для зятів дуже проблематично отримати відстрочку, а після вступу в силу нового закону 10449 зять не може претендувати на відстрочку по наявності тестя/тещі з інвалідністю. По цьому закону зятю і постійний догляд майже нереально оформити.
Allisa_best• 13 мая 2024
Ответ дляСтигла полуниця
Ох...єть,тоді мій брат і чоловік ( і тисячі таких же) мають вашого бусю-дармоїда захищать.....
А не надо его защищать, вы себя защищайте
Ответ дляVelenass
Есть постанова 57. Виізду за кордон.
Да, автору нужен юрист
Тут только говном обкидают и все
Ответ дляVelenass
Есть постанова 57. Виізду за кордон.
На жаль, після 18, якщо дочка здорова, нереально зятю оформити цей догляд.
Ответ дляЯ_з_Франека
Вот практически ответ на ваш вопрос. ( Условия отсрочки практически такие же, как и для увольнения)
Зашла в фб сейчас, и тут свежая публикация юриста .
Прям бесплатная консультация для вас.)
НЕОБХІДНІСТЬ ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ ЗА РОДИЧЕМ, ЯК ПІДСТАВА ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ
Про звільнення через необхідність догляду за дружиною, одним з батьків чи батьків дружини ми вже писали.
Тепер поговоримо про звільнення по догляду за родичем другого ступеня споріднення👇
Для звільнення за цією підставою необхідне одночасне дотримання таких умов:
1️⃣військовозобов’язаний приходиться хворому родичем другого ступеня споріднення (тобто брат, сестра, онук чи онука, дід чи бабуся)
2️⃣ хворий має інвалідність І чи ІІ групи ТА потребує постійного догляду.
Чим підтвердити такий догляд – Закон не уточнює. Тому передбачаю, що з ЛКК знову будуть проблеми, про які ми з вами давно знаємо. Тому боротьбу з Кабміном щодо Постанови 413 продовжуємо.
3️⃣ Є необхідність, щоб доглядав саме військовослужбовець.
4️⃣ Одна з таких умов:
4.1. Інші члени сім’ї першого або другого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, брати та сестри, баба та дід онуки) відсутні
Або
4.2. Інші члени сім’ї першого або другого ступеня споріднення є, але всі вони самі потребують постійного догляду за висновком МСЕК чи ЛКК.
Тобто тепер неможливо звільнитись:
❌Онуку по догляду за дідусем, якщо дідусь має висновок ЛКК, але не має інвалідності
❌Онуку по догляду за дідусем, якщо у дідуся є інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення (незалежно від того, чи можуть та чи хочуть вони здійснювати догляд – крім випадку, зазначеного в дописі).
❌Племіннику, вітчиму, пасинку, двоюрідному брату тощу
❌По догляду за особою, яка не є родичем
📌Зразок рапорту
Прям бесплатная консультация для вас.)
4️⃣ Одна з таких умов:
Або
Тобто тепер неможливо звільнитись:
❌По догляду за особою, яка не є родичем
📌Зразок рапорту
Скиньте будь ласка ссилку на фейсбук цього юриста.Дякую.
Ответ дляЕлена1265
Уход оформить можно, но отсрочку, по новому закону, иметь не будет. Если у дочери инвалидность либо она сама требует ухода, тогда будет отсрочка ее мужу
І навіть не інвалідність у дочки, а потреба у постійному догляді. Якщо я правильно зрозуміла, то навіть якщо дочка інвалід 3 групи, але сама себе обслуговує, то вже можуть бути проблеми у оформленні відстрочки за тестем.
Ответ дляПавела
Нет, если есть инвалидность у дочки, дочка не должна осуществлять уход.
Ответ дляЕлена1265
На жаль, чітко вказано, що сама дочка потребує постійного догляду.
9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною
та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо
вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної
експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони
здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою,
оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних
членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за
висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної
комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
Ответ дляПавела
Юрист говорит иначе, а там будет видно. Друзья еще документы готовят на отправку в ТЦК. Когда соберут документы, будут делать запрос
Ответ дляПавела
Так, потрібно дочекатись перших практик, тоді стане більш зрозуміло.
И, кстати, ниже есть пункт про отсрочку тем, у кого родители с инвалидностью 1-2 группы (родители жены). А такому отцу можно оформить инвалидность. И в том пункте четко написано, что если невоеннообязанный родственник с инвалидностью, то не обязан удерживать
Marge Simpson• 13 мая 2024
Ответ дляРучки-Крючки
Нельзя.
Есть жена и дочь.
Могут жена и дочь раньше выехать и ’бросить’ тестя одного, тогда зять единственный родственник останется. Мои знакомые подобное провернули, правда год назад еще
Ответ дляСтигла полуниця
А давайте такі родини своїх лежачих родичів вам привезуть, ок? Ви будете піднімати їх, мити, переносити у ванну, змінювати підгузники, спускати по сходах з 5 поверху. Це ж так легко.
Киев_Елена• 13 мая 2024
Ответ дляПросериарила молодость
Він і так їх фактично доглядає, ми живемо в сусідніх будинках, все на ньому - лікарі, походи до магазинам тощо. Він працює віддалено неофіційно, має змогу допомагати.
Консультируйтесь с юристом, возможно если оформить официальное совместное проживание и опекунство, то будет отсрочка
Киев_Елена• 13 мая 2024
Почему многие пишут что нельзя? Многие люди становятся опекунами абсолютно чужих людей (досмотр за квартиру к примеру). И да, если дедушка слепой и нуждается в каждодневном уходе, то отсрочка должна быть по логике. Заберут законного опекуна, дедушка не справится сам
Ответ дляКиев_Елена
По логике да,а по закону нет.
Зачем просто размышлять, если порядок отсрочки четко прописан?