Наполеон Бонапарт• Изменено 18 мая 2024
Здача квартири Київська область
Всім добрий день. Я планую здати однокімнатну квартиру в Київській області, райцентр 60 км від Києва. Довго не хотіла, але матеріальне становище змушує, я в декреті. Прошу дати поради як для першої здачі, але мати на увазі, що це не Київ, а райцентр в області. Більше 5000 грн не вдасться мати в місяць, але все одно квартиру шкода, як від серця відриваю. Хочу максимально оминути можливі проблеми і неприємності. Покищо навела довідки - попит на оренду в місті високий, договір наче у нас як неприйнятний як в столиці, податки теж, бо і так виходять копійки, оплата при заселення перший і останній залоговий місяць + комірне. Хотіла розпитати нюанси, може хто сам здає в області або невеличкому райцентрі - кого краще брати в однокімнатну? Сім´ю чи одиначку, якого віку? Ясно, що краще без тварин і геть маленьких дітей особливо як для першої здачі. Як краще отримувати гроші - готівкою чи можна іноді на картку? Як часто приходити - раз в місяць за квитанціями і показниками? Краще в одну й ту саму дату чи як? Чи розпитувати про посаду і зарплату - чи етично це в данних умовах? Туди ж питання про військовий облік. Чи допустимо фото паспорта орендаря чи хоча б виписування паспортних даних в блокнот? Якщо так, то допустимо фото мого паспорта і права власності орендарем, чи це може бути небезпечно? Де краще шукати порядних орендарів? Через фейсбук або олх? Як щодо переселенців, чи безпечно це? Як вчиняти, коли якісь непорозуміння з орендарями, небажання платити або виселятися? Йти до дільничного? Можливо, хтось мав досвід? Що робити, якщо щось зламали і не хочуть ремонтувати? Як реагувати, якщо у пари буде маленька дитина, це ж ізнос квартири буде більший в 10 раз? Я розумію, деякі мої питання можливо цинічні, але я зараз виживаю з дитиною і мені дуже потрібні гроші. Квартиру хочу здати в максимально відремонтованому і прибраному вигляді, але як не наштовхнутися на непорядних людей.
Кондуктор маршрутки• 18 мая 2024
Авторе,якщо ви хочете брати паспортні і інші особисті дані, то будьте готові надати такі самі свої.хочете жити спокійно, укладають договір і сплануйте податки. Вважаєте що податок у 19 5 % для вас завеликий,то відкрийте ФОП.
Наполеон Бонапарт
• 18 мая 2024
Ответ дляБойова
У вас осбб?
Готівка, якщо здаєте неофіційно
Звичайний жек
Щира українка• 18 мая 2024
Ответ дляКондуктор маршрутки
Яка група ФОП?
Анонім Секретар• 18 мая 2024
Автор, будьте готові, що лиха буде більше ніж користі.
Здавати житло вигідно лише у разі, якщо воно без меблів зі звичайним або не зовсім свіжим ремонтом. Інакше всі ’зароблені’ кошти підуть на відновлення стану помешкання.
Це лише на порадниці можна мільйони заробляти з оренди. У реальному житті це так не працює.
Наполеон Бонапарт
• 18 мая 2024
Ответ дляКондуктор маршрутки
Я не проти здати офіційно, але дитина ще навіть не пішла в садок, зараз кожна копійка на рахунку, коли вийду на роботу, може і оформлю, але не прям зараз
ДелиВерка• 18 мая 2024
Слухайте, стільки питань. Ви реально думаєте, хтось тут за вас усе вирішить - як і коли вам краще отримувати гроші?) І позбавить усіх ризиків?) Ви вже доросла, поміркуйте, як краще, і вперед.
Кондуктор маршрутки• 18 мая 2024
Ответ дляНаполеон Бонапарт
Автор,ну до чого тут дитина? Відкрити ФОП або скласти декларацію та сплатити податок,справа максимум 2 годин
Наполеон Бонапарт
• 18 мая 2024
Ответ дляАнонім Секретар
Сумно, тому і не здавала довго, платила за ЖЕК, доставку газу і домофон, але зараз життя прикрутило, що треба терміново здавати, можливо хтось сам здає і дасть цінні поради
Наполеон Бонапарт
• 18 мая 2024
Ответ дляДелиВерка
Тут бувають обговорення на 100 сторінок, багато кому подобається ділитися своїм досвідом. Звісно я сама аналізую, зважую за і проти, мені важко на це в принципі було зважитися, от хочу ще послухати досвідчених. Стільки питань, бо сенс плодити сто тем? Все що хотіла, то спитала, може що ще згадаю, допишу, на вас особисто відповідальність не перекладаю ні в якому разі
Не прохожу мимо• 18 мая 2024
Вопросы у вас не циничные, а вполне нормальные.
Если не разбираетесь в людях, пусть на просмотры с вами приходит доверенное лицо.
Со стороны виднее будет.
Не угадаешь, кто лучше именно по факторам наличия семьи, детей, животных и т.д., а также по профессии.
Я, например, очень любила своё съёмное жилье, прожила 6 лет и оставила в состоянии лучше, чем въезжала. Хотя это была убитая бабушкина хрущевка.
Жила не сама, соседок выбирала интуитивно, ошиблась только однажды.
Делайте так, как удобно вам.
Но мало кому понравятся ежемесячные визиты. Если человек сам по себе аккуратный, то и квартира будет убираться постоянно, а не перед вашим приходом.
Со стороны виднее будет.
Делайте так, как удобно вам.
Накладні мюслі• 18 мая 2024
Ответ дляКондуктор маршрутки
Вибачте, але саме власник квартири має право на отримання паспортних даних та іншої інформації від кандидатів, так як він ризикує своїм майном і грошима, на випадок, якщо квартиранти не будуть сплачувати аренду та комунальні і втечуть. І ще добре, як не вкрадуть щось з квартири - є багато таких випадків.
І ні один договір та сплата податку не захищають власників від недобросовісних орендарів. Крім витрат на адвокатів, ніякими судами не вибʼєш нанесені збитки з орендаря.
Кондуктор маршрутки• 18 мая 2024
Ответ дляНакладні мюслі
І квартирант має право отримати паспортні дані та документи ,підтверджуючі право власності на житло. І так, арендодавець також може виявитися шахраєм і здати не своє житло, і квартирант також буде у мінусі. Тому обмін документами- справа обох сторін
Карапулька• 18 мая 2024
Тут не вгадаєшь кому здавати, люди різні і відношення до чужого по різному буває. Мої родичі здавали 2 квартири, в обох випадках молодим людям. Однушку знімали хлопець з дівчиною, поламали все що було можливо. Побили скло на балконі, загадили санвузли, на меблях навіть ручки повидерали з м´ясом. І втихаря завели кота який подрав шпалери. В якості компенсації залишили пралку, яку вони самі купували. Залогової суми не було. Іншу квартиру знімали хлопець з дівчиною і їх товариш, троє молодих людей по 21 року, квартиру залишили в ідеальному стані. В мене теж досвід здачі 2 квартир, мені мабуть везе з орендарями. Першу квартиру знімала дівчина з сином. Претензії були що до витяжки з гірляндами павутиння, пилюки і жиру. Вона її не мила і так і виїхала, хоч я просила привести до ладу. Але це такі моменти на які можна закривати очі, в цілому все було ок. Зараз здаю переселенцям іншу квартиру, ми в прекрасних відносинах. Я забезпечила по максимуму всіма побутовими приборами, посудом, меблями. Попросили знижку, трішки уступила. Квартплату перераховують на картку по квитанції, яку я присилаю на вайбер. Мені фото лічильників. Але вони теж притаїли факт що в них 2 котів. Ну то я їм це пробачила, люди тікали від війни і добре що не кинули своїх котиків. Заходиш в квартиру все чистенько, ніякого сморіду. Може що і вилізе потім, але поки що все добре.
Накладні мюслі• 18 мая 2024
Ответ дляКондуктор маршрутки
Не вигадуйте і не вводьте людей в оману. Ніяких копій документів власника і тим більше документів на квартиру не надаються власником людині з вулиці. Їх тільки показує власник, як підтвердження, на момент, коли заключають угоду, що він хазяїн квартири.
Якщо подібні вимоги буде висувати орендар, то це одна з ознак квартирних шахраів.
Булку Дай• 18 мая 2024
Ответ дляКарапулька
Ми теж переселенці, коли дзвонили по оголошеннях зразу запитання:кішка і хлопчик 8років.Якщо ок, то йдемо на перегляд)
Ответ дляНаполеон Бонапарт
рієлтора найміть, скажіть одну або пару без дітей та тварин!!! залоговий місяць теж брать, коммісію сплачує той зто буде знімати, що тут страшного??? провірте труби щоб нічого не текло, змушувачі, сантехнику, якщо розеткі погані, то замініть . сантехніка та єлектрика повинні бути в самому найкращому стані.
Дама_с_караваем• 18 мая 2024
Ответ дляТуся муся
Самый худший совет
Делаю уже так 20 лет. Просто нужно из знакомых уметь выбирать
Чарівна патика• 19 мая 2024
Надо брать оплату за первый месяц и залог в сумме месячной аренды, а не за последний месяц. Выйдет так, что если квартиранты будут жить последний месяц и будут съезжать, то должны оплатить месяц аренды наперёд. Дожить его и съехать, а залог вы отдадите после того, как примите у них квартиру. И отдача залога через 2-3 дня после выезда, чтобы вы нормально и спокойно за три дня обсмотрели квартиру на предмет поломок, так как в день выезда вы всего не увидите.
Здесь читала, что и матрас меняли на кровати на старый, а новый хозяйский забирали, и поломаные полки в холодильнике скрепляли прозрачным скотчем. И т. Д.