Даксо• 02 июня 2024

❗❗❗Свет. Вся правда

Про енергетику. За останні 2 місяці росія знищила 8ГВт нашої генерації (для розуміння це обсяг генерації невеликої країни Європи або майже півтора ЗАЕС). Сьогодні вночі, як видно з новин, знищено ще десь 1 ГВт. Повне відновлення такого обсягу генерації може зайняти десяток років.

Контрольовані нами АЕС виробляють ~7,8ГВт (коли не в ремонті). Імпорт з ЄС - 1,7 ГВт, можна постаратись збільшити до 2,3ГВт max

Тим часом зараз у ввечері нам треба 11ГВт, а взимку - всі 18ГВт. Частково рятують сонячні/вітрові ЕС, але їх генерація непостійна + СЕС теж обстрілюють

Можете порахувати дефіцит. Це не пост щоб нагнати паніку, це пост щоб почати здорові роздуми як ми будем переживати зиму. Я вважаю, що робота уряду та місцевої влади в цьому плані не ок. Хотілося б бачити систематичне пояснення для людей що нас чекає, бо зараз розуміння нема.
Ana Fernandes• 02 июня 2024
Ответ дляPrervana
Потому что если бы мы ее НЕ продавали, то в блекаутах сидела бы Европа, а не Украина. Вы наблюдаете блекауты в Европе?)
Если бы не продали так же были бы блекауты

Ana Fernandes• 02 июня 2024
Ответ дляPrervana
А у нее и раньше не хватало, нашу жрали и себе атомки консервировали, чтоб условная Грета Тунберг радовалась. Ничего не слышала об экстренном расконсервировании энергоблоков Германии за последние 3 года. А вы?
Германия не вся Европа
Veselka8• 02 июня 2024
Ответ дляEkaterina17
Менше хай крадуть на цицьки коханкам та на океани - то відновлять за два місяці літа
Чесать языком - не мешки ворочить.
Какие океаны вы совсем уже ?
Veselka8• 02 июня 2024
Ответ дляЖменятко
Не восстановят даже за много лет и имея деньги!!!
Восстанавливать ничего и не будут.
Будут строить всё новое после победы.
Эти ТЭЦы уже изжили свое все равно.
Будет все новое как в ЕС.
У нас есть большие друзья, союзники и партнеры с их помощью все будет восстановлено в кратчайшие сроки.
Это не проблема для Украины которую поддерживают страны с половиной мирового ВВП.
Ana Fernandes• 02 июня 2024
Ответ дляSandr1n
А можете пояснити для далеких від теми, як країна з таким дефіцитом енергії спромогається її експортувати?
Дефицит только в пиковые часы, в остальные у нас профицит был
Liza2704• 02 июня 2024
вообще не читала комменты
Ваша цитата-
’Можете порахувати дефіцит. Це не пост щоб нагнати паніку, це пост щоб почати здорові роздуми як ми будем переживати зиму’

А если не дурить свой народ, и не продавать электричество, вырабатываемое атомными станциями, за бугор, то как ??
Всем бы нам хватало, но только кое кто никак не нажрется!
Renesmeе 16• 02 июня 2024
Зустріла сьогодні таку інформацію і я повністю згідна. Також вона сказала що можна було взяти кредит на ремонт під мінімальний процент. Я думаю просто ахмедка втратив багато заводів на окупованих територіях тому вижимає із нас щоб компенсувати собі. Коли вже ним займуться цим великим «меценатом»

Ana Fernandes• 02 июня 2024
Ответ дляPrervana
То есть зимой 2022-2023 то были не удары по энергетике, когда мы по 4 дня без света сидели. То тьфу, то ни о чем. Вот то ли дело сейчас! Понимать же надо, действительно)
Были удары по распределению
Re1ne• 02 июня 2024
Ответ дляLiza2704
вообще не читала комменты
Ваша цитата-

Ок. К вам вопрос: сколько до войны мы продавали электроэнергии из Украины и кому? И как вы думаете, почему наши энергосистемы перешли на Европу вместо рф/бр?
Carin• 02 июня 2024
Ага, значит, до 10 грн повышать будут.
Re1ne• 02 июня 2024
Ответ дляRenesmeе 16
Колишня заступниця міністра закордонних справ віщає)
Annichka• 02 июня 2024
Ответ дляШеллар
Навіщо їх ховати? За років 5 до війни, моє рідне село випадково виграло європейський грант на сонячні батареї. Їх встановили на кожен світлофор, зробили зарядні станції в парку, автовокзалі та базарі. В часи блекауту - це сильно полегшило життя мешканців.
Повірте ще десяток-другий не завадить, і таких сіл тисячі. Але ж це не на часі, а ось пінгвіни, євробачення і переклад бруківки - це важливо.
Цілком згодна. На 3-му році не поставити на кожен світлофор навіть за кошти міського бюджету по панельці і при цьому вимикати вуличне освітлення в крупних містах з 4-х полосними смугами, а потім жалітися на виросшу статистику ДТП з пішоходами - це дно.
Asteroidea• 02 июня 2024
Ответ дляУнция яда
Автор, вас тут не многие поймут. У меня есть люди работающие в енергетике не на бумажных должностях - прогнозы не утешительные. И вопрос финансов не стоит вообще. Необходимое оборудование в таком количестве просто неоткуда взять одномоментно.
Третій рік війни. Коли почали бомбити енергосистему? І що, з того часу багато відновили? Спитайте у своїх людей, працюючих в енергосистемі не на паперових посадах. А потім спитайте у тих, хто на паперових посадах, чому вони за весь час війни жодного разу не вилізли за рамки прогнозуємого бюджету? А тому що це не вигідно, тому що тоді вони не отримають премії. А прості електрики-роботяги дійсно з гімна та палок не відновлять те, що розбомбили.
Kitty75i• 02 июня 2024
Ответ дляliss
Чиновники запустили ’спираль смерти’ для экономики

Как заявил президент ОП Укрметаллургпром Александр Каленков, обязательство для промышленности импортировать 80% электроэнергии приведет к закрытию бизнеса и потере рабочих мест.

’Предприятия останавливаются, люди теряют работу, в бюджет не поступают средства. Это просто спираль смерти, в которую наши чиновники сами себя загоняют. Не говоря уже о том, что наша промышленность, например, поставляет огромное количество товаров непосредственно на оборону’, - говорит эксперт.

Им пох на народ
Разве кому то еще не понятно?
Soufit• 02 июня 2024
Ответ дляPrervana
Вы серьезно считаете, что я сейчас брошусь в дебри аналитики, подниму пару-тройку гигабайт документов, позвоню экспертам, чтобы хопа! и уесть вас на советчице комментом?
Не будет такого. Потом прочитаете в газете и без моих телодвижений, когда соизволят озвучить😆
Коротше, як завжди - накидала фейків, а пруфів 0
Григорий Иванович• 02 июня 2024
Ответ дляSandr1n
https://ua-energy.org/uk/posts/ukraina-za-tyzhden-...
Выглядит без зрады.
АЭС - это такая хрень, которая должна выдавать одну и ту же мощность весь межремонтный период. Ибо термоциклы для оборудования крайне нежелательны. Они немного подняли мощность, что бы компенсировать недостачу днем, а ночью куда её девать? Если турбогенератор не нагрузить, у него растут обороты и повышается частота вырабатываемого тока. А внешняя сеть входит с ним в конфликт и пытается поставить в стойло синхронизма с сетью. Если автоматика не обрубит, возможны просто механические повреждения генератора. Я такое видел вживую, там обмотку слегка разворотило. Короче, вся электроэнергия, которая вырабатывается, должна немедленно потребляться. А если потребления нет - надо его организовать. Например, продав излишки за валюту. То же самое и с СЭС.
Такчта, никакой зрады.
Kitty75i• 02 июня 2024
Ответ дляСвітланкаОК
О, конспірологія полізла.
А навіщо залишати українців без е/е?
Ви двієшниця??
Prervana• 02 июня 2024
Ответ дляSoufit
Ну что ж так с гуглом не складывается-то, а
Kitty75i• 02 июня 2024
Ответ дляСвітланкаОК
Нащо реактори зараз??? Ви пропонуєте атомну електростанцію будувати?
Точно в школі уроки прогулювали

Filomena• 02 июня 2024
Ответ дляFlower Girl23
Мне вот эта статья понравилась от 27.05
Шанс енергетики
Вже ні в кого не виникає сумнівів в тому, що політика держави в частині підходів до захисту критичної енергетичної інфраструктури виявилась хибною.
https://hvylya.net/uk/analytics/293401-shans-energ...
Логічно. Подивіться ще інтервʼю Лани Дзеркаль Соколовій. Нажаль вона по іншому розкриває ситуацію щодо вирішення наявних проблем.
Kitty75i• 02 июня 2024
Ответ дляСвітланкаОК
Нашо такі складні многоходовочки? Чо не можна просто здатися? Я не можу збагнути суть вашого вєлікого заговора. Невже все банально: другий Ієрусалим чи як там воно?
Здатися і булочка піде нахєр
А булочка і Андрюша хочу далі сидіти при владі
Kitty75i• 02 июня 2024
Ответ дляSlava2002
А все начиналось культурно, наденьте масочку. И все надели. А потом опа, и железніій занавес опустился незаметно.
Ну как не заметено?
По чуть чуть
Все молчали как границы закрыли незаконно
Как людей как скотов ловят тоже молчат
Скоро заградотряды введут как безуглая предлагала, тоже схаваете
На войну все же списать можно
Даже повешение несогласных
Kitty75i• 02 июня 2024
Ответ дляСвітланкаОК
Тобто якщо правда, що Чонгар розмінували, то автоматично правда, що від Трипільської ППО забрали? Он воно що!
Удалено администрацией...
World Shop• 02 июня 2024
Нас чекає глубокий выразительный анус по ходу.
Патамушта русня нас с этой энергетикой херячит уже второй год ,и да - будет продолжать - о чудо - ниче не измениться . А милый еврейский мальчик Мотл будет далее бровки домиком делать и обращаться к Европе - пасматрите,ну шо они творят,ужас, правда?
А прикорытное зеленое нечестивое кодло будет тарифы поднимать на свет. Ну а хули, куда денемся , ну не купишь своим спиногрызам мандаринок ,нифига им не сделается,тю, а коммуналку то заплатишь из трусов выпрыгнешь.
Російськи свинособаки знову завдали ударів по енергетиці !!! - орут ТГ каналы. Ну иииии??? Что делать с этой констататцией факта?)))
Мы канешн тоже в гневе ,как и бровки домиком, ну а решать то как проблему?))) Прикольная и весьма патовая ситуейшн)))
Re1ne• 02 июня 2024
Ответ дляPrervana
Так это с каким правительством Болгарии договор? От какого числа? Потому что правительства у них меняются часто. Погуглите
vikohka• 02 июня 2024
Ответ дляAsteroidea
у нас восстановили, и чeрeз нeдeлю опять прилeтeло, тeпeрь окончатeльно.
Лиса Порш• 02 июня 2024
Ответ дляУнция яда
Я там работала, вы правы...мне просто рыдать хочется от бессилия, это не на один год и не на 2 и это при условии что не будут воровать(фантастика) и твари нас бомбить перестанут.Да, его нет в мире и то что могут изготовить мало что подходит ,надо менять все это очень дорого и ооочень долго .
Zaviriuha• 02 июня 2024
Ответ дляУнция яда
Допустимо ви праві, що так і є. Що далі? З такими темпами війни, вони нас залишать без світла, а це ляже все, від операцій в лікарнях до виплат і всього іншого виробництва. То що воюємо далі? Чи може нехай ці дипломати срані йдуть на перемовини? Чи всі готові жити в такій сраці заради кордонів 91 року?
vikohka• 02 июня 2024
Ответ дляZaviriuha
шо? опять? сдаeмся?
Soufit• 02 июня 2024
Ответ дляRe1ne
Цікаво, що за депутати ´місцевого парламенту ´.
´Місцевий парламент´ звучить як ´Тимчасовий уряд´
Депутат щось там заявив . Кому - невідомо.