Тро Нью-Йорку• 18 июня 2024

Оскарження рішення ВЛК

Питання в темі: чи є в кого позитивний досвід оскарження рішення ВЛК, коли людина вже в учебці? Чи реально після отримання бойової повістки оскаржити повну придатність. Чесно кажучи трохи в шоці від реалій: бусіфіціровали брата, 51 рік, що має подагру, псоріаз, грижі хребта і ще певні хронічні хвороби, що зараз в ремісії.
Бабуся мороз• 18 июня 2024
Жах. Співчуваю. Нажаль не можу по темі щось підказати.

ФрекенБок• 18 июня 2024
Господи, які падали! Щоб їм також так діагнози ставили, як оце вони зараз нашим чоловікам
По темі - не знаю, пошукайте в ФБ групи юридичної допомоги або у Гуглі тих адвокатів, хто допомагає в таких випадках
Самохвалова• 18 июня 2024
Чула, що хворих реально повертали. Але таке рідко. І не з учебки повертали навіть
Раздражевская• 18 июня 2024
Адвоката воєнного вже маєте? Мій син на оновлення даних тільки з адвокатом ходе, бо туди як попадаєш, то перетворюєшся на бесправну вівцю на закланні.
Ворожу на каві• 18 июня 2024
Проклятые уроды
Анонимус Я• 18 июня 2024
Обовʼязково оскаржуйте. Навіть якщо в учебці. Зверніться до військового юриста, самостійно навряд чи зможете цей шлях пройти.
На минулому тижні хтось з юристів писав, що вийшла постанова, яка забороняє мобілізувати поки йде процес оскарження рішення влк. Але не знаю чи це вже працює.
Поки шукаєте адвоката, підготуйте всі медичні виписки, які тільки зможете знайти, всі підтвердження хвороб і лікування.
Бронетапці• 18 июня 2024
Бусіфіцірували це як? В бус запхали?
автор Тро Нью-Йорку • 18 июня 2024
Ответ дляРаздражевская
Вони вже відпрацювали схему. Поки один наряд, який ми з адвокатом викликали за не допуск до брата відволікає, інші в прямому сенсі викрадають і везуть в розподільчий центр. На той час ще навіть бойова повістка не була підписана.
Знаю бакси• 18 июня 2024
Юрист родственника пытается вернуть- пока безуспешно. С ним служит мужчина с двумя инфарктами- тоже годен, нам в компании юрист говорил, что если туда попали, то практически шансов нет, один на миллион

автор Тро Нью-Йорку • 18 июня 2024
Ответ дляБронетапці
Бусіфіцірували це як? В бус запхали?
Так. Зупинив в метро наряд поліції для перевірки документів, викликали інший наряд і примусово відвезли на влк
viter33• 18 июня 2024
https://zaxid.net/meshkanets_lvivshhini_u_sudi_ska...
Коротко з суд.практики
Анонимус Я• 18 июня 2024
Знайшла від адвоката Романа Сімутіна

«​🔹ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ПРИЗОВУ

Є ще один запобіжник, про який мало хто насправді знає. ТЦК не можуть мобілізувати людину, яка проходила ВЛК рік тому.

В пункті 69 Порядку затвердженого постановою КМУ №560 від 16.05.2024 року зазначено:

«Особи, які не проходили медогляд або в яких закінчився строк дії рішення (постанови) про придатність до військової служби, направляються на ВЛК.

У разі проходження резервістами та військовозобов’язаними медогляду під час мобілізації та/або воєнного стану строк дії довідки з висновком щодо придатності до військової служби становить один рік».

Мало того, якщо така людина потрапляла до лікарні протягом року після проходження ВЛК, то вона має право на повторне проходження ВЛК. Оскільки стан її здоров’я міг суттєво змінитися чи погіршитися, що має бути відображено в нових медичних документах.

Ще одним запобіжником по суті слугує пункт 63 Порядку проведення призову громадян на військову службу, де навіть прописали, що вас не можуть направити на ВЛК, якщо ви спершу подали заяву про надання відстрочки:

«Військовозобов’язані, які звернулися до ТЦК з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби».

!!!!!🔹СКАСУВАННЯ ВЛК

У разі незгоди з рішенням ВЛК при районному (міському) ТЦК на підставі його заяви громадянин направляється для проходження ВЛК при обласному ТЦК.

Рішення ВЛК при обласному ТЦК про придатність резервіста або військовозобов’язаного за станом здоров’я до військової служби під час мобілізації може бути скасовано штатною ВЛК вищого рівня або оскаржено у судовому порядку.

Простими словами це звучить так. Якщо ви бачите, що критерії визначення придатності не відповідають реальному стану здоров’я та суперечать поставленим діагнозам і випискам з історії хвороби – подавайте скаргу і чекайте виклику до ВЛК вищого рівня. В цей час мобілізувати вас не можуть.

🔹ВИСНОВОК

Отже, які ключові тези щодо ВЛК і медогляду відповідно до змін законодавства?

1) Вас не можуть направити на ВЛК, якщо ви спершу подали заяву про надання відстрочки.

2) Довідка з висновком щодо придатності до військової служби – медогляду ВЛК – чинна один рік.

3) ТЦК не можуть мобілізувати громадянина, який проходив ВЛК рік тому.

4) ТЦК не можуть мобілізувати громадянина, який раніше мав обмежену придатність або непридатність та не пройшов переогляд ВЛК, де його статус придатності мають оновити чи підтвердити.

5) Рішення ВЛК можна оскаржити до ВЛК вищого рівня або звернутися до суду.
!!!!
Белочкой зови• 18 июня 2024
Ответ дляТро Нью-Йорку
якщо в нього стільки захворювань, чому не оформив інвалідність?
Потрібно тепер носити з собою всі справки о захворюваннях.
Не треба підписувати повістки.
Голубец• 18 июня 2024
По вашему списку можно требовать повторный Влк, но прийдется брать юриста
Он подписал боевую повестку ’ мобилизационное распоряжение’ ? Надо было не подписывать а писать заявление о новом Влк.
Голубец• 18 июня 2024
А еще советую- официально в гос клиниках пройти все обследования, и иметь на руках документы о болезни.
Без бумаг ты ничто
Анонимус Я• 18 июня 2024
Ответ дляГолубец
Цікаво, як «на практиці» це працює. Коли людину силою на влк привозять і стоять над ним. Чи є така можливість, чи взагалі приймуть таку заяву про незгоду. Читала, що за непідписання повістки чинять і психологічний тиск, і фізичний.
Голубец• 18 июня 2024
Ответ дляБелочкой зови
Не треба підписувати повістки.
Он мог подписать повестку на влк
Но не подписать боевую после влк
Голубец• 18 июня 2024
Ответ дляАнонимус Я
Да выдержать это все, отказ от боевой.
Требовать на Влк снова.
автор Тро Нью-Йорку • 18 июня 2024
Ответ дляГолубец
Его взяли когда он шел на работу, после этого отвезли в распред.центр, оттуда на следующий день в учебку, там оказалось, что в спешке сфабриковали липовый военник с чужим фото, вернули в распредцентр ночью следующего дня, отвезли в военкомат. 2 дня практически без сна и еды. А в военкомате ’добрый дядя’ подсунул боевую повестку в обмен на 3 дня для улаживания дел. Подписал, устал(
Сейчас снова в тцк, три дня истекли, хочет написать на обжалование, но выйдет ли что-то не уверена(

Белочкой зови• 18 июня 2024
Ответ дляТро Нью-Йорку
а его военник где?
пробуйте его вытащить с адвокатом, раз вы знаете где он.
Маруська Му• 18 июня 2024
У мужа сослуживец в обмороки падает от гипертонических кризов- похер.
Вперед на 0
автор Тро Нью-Йорку • 18 июня 2024
Ответ дляБелочкой зови
а его военник где?
Остался на окупированной территории.
наКоблучках• 18 июня 2024
Ответ дляТро Нью-Йорку
Мій комент буде непопулярним, але я напишу. Все те, що є у вашого брата по здоровʼю , не дає права на відстрочку. І відверто у всіх чоловіків , які служать, в такому віці є хроніка, і часто погірше такої. А воювати комусь потрібно. І комісію мають пройти всі. Адвокат тут нічого не зробить, вибачте
Бронетапці• 18 июня 2024
Ответ дляТро Нью-Йорку
Шел на работу - забрали - на следующий день...
А где он в это время ночевал?
сама себе прекрасная• 18 июня 2024
Я в шоці. Світ зійшов з розуму. А що після 20 липня? Мобілізація посилиться?
автор Тро Нью-Йорку • 18 июня 2024
Ответ дляБронетапці
А где он в это время ночевал?
Шел на работу в 10 утра, забрали на ВЛК, в 16 в тцк, в 18 в распредцентре, в 9 утра следующего дня в учебку, в 23 обратно в распредцентр, с утра на следующий день в тцк, приняли в 20.30. Может сумбурно пишу, но это эмоции.
Бронетапці• 18 июня 2024
Ответ дляТро Нью-Йорку
Это ужас какой-то
Бронетапці• 18 июня 2024
Ответ дляТро Нью-Йорку
Три дні без сну та їжі... Це катування, ні?
Голубец• 18 июня 2024
Ответ дляТро Нью-Йорку
Вот измором взяли. Нельзя подписывать мобилизационное распоряжение.
Сейчас только через адвоката и требовать Влк вышестоящее, плюс собрать болезни документы все.
Голубец• 18 июня 2024
Ответ дляТро Нью-Йорку
Остался на окупированной территории.
Могут штраф выписать еще, он обязан как впо был стать на учет по новому месту.