ОхиИВздохи• 04 июля 2024

Адаптація у садку, перші дні. У всіх дітей так ?

Сьогодні син (2 роки) вперше був у садку 30 хв без мене. Я була в сусідній кімнаті. І всі 30 хв він кликав маму і тата. Це капець, серце розривається. Але усвідомлюю, що пізніше тоді буде ще важче йому адаптуватися. До цього 3 дні я прямо з ним в групі сиділа по годині, було більш менш норм, весь час перевіряв чи я є і плакав коли починав хтось плакати, не любить чути чийсь плач. Вихователі його весь час заграють і щось розповідають, він відволічеттся на 5 секунд і далі кличе маму. Садок приватний, хороший. Питання, як довго дитина може так плакати у садку і як довго ваші дітки у такому віці звикали і коли переставали кликати маму весь час ? Дякую 💔
Юпитерная• 04 июля 2024
Ответ дляКликОЛЬКА
Ви ще не готові мама. Раз у вас сердце розривається...в нас не можна було з батьками. Привела і пішла. Ні разу не плакали ні старший ні молодша. Навпаки забирати не можна було.
Я колись заводила старшу дитину і йшла назад мимо групи яслі. Як там кричали на тих дітей, вони заходились в істериці від плачу.
В мене аж серце розболілось тоді.
І така ж дитина в 2 рочки вдома ще не розкаже нічого.
Я не можу про це навіть говорити
автор ОхиИВздохи • 04 июля 2024
Ответ длязахідний_діалект
Якщо дитина не говорить, то не може Вам пояснити, чому у садочку дискомфорт.
Звідси й істерики.
Займіться спочатку розвитком мовлення, є журнали спеціальні, це недорого.
Звідки ви знаєте що ми мовленням не займаємося?) ви були у нас дома, бачили скільки всього маємо для цього і як проводимо час разом?) якщо ви почитали пост то там сказано, що дитина була сама тільки перший день у садку. Не місяць, а один день. І істерики у нас не було
сладкий_ноябрь• 04 июля 2024
Ответ дляОхиИВздохи
Та не реагуйте навіть, бо зараз у вас ще й почуття провини зʼявиться.
Тут купа тривожних мамок, які від слова садок в комі відразу 😂😂
Юпитерная• 04 июля 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
Якщо вибирати між емоціями дитини в садочку і емоціями втомленої мами, то я вибираю друге. Бо щаслива мати = щаслива дитина.
Знаєте, я часто спостерігала, що саме в непрацюючих мам діти в садку до 19 год. Тобто їм наскільки кайфово вдома без дитини, що якби працював садок до 21, то вони без всякого відчуття провини до 21 год не забирали б і були б тільки раді.
В той час, як працюючі з усіх ніг летять і відпрошуються з роботи, щоб до 17 год забрати.
Юпитерная• 04 июля 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
Так, спочатку скинути на державу в садок, потім на державу в школу, потім на державу на роботу і так все життя у вас в таких херових фарбах. У вас і в вашої дитини. :₽
Таки зачепило в вас щось.
Задумайтесь...
автор ОхиИВздохи • 04 июля 2024
Ответ дляAnnaOst
Автор, і вам і дитині буде легше якщо ви йтимете десь, де не чути як він плаче
Мені так і сказали вихователі. Але мені якось совість не позволяє ) Я хочу дочекатися того моменту щоб він загрався, бо там реально стільки іграшок нових і приколів різних, садок нафарширований непогано дійсно. А потім вже як не чутиму його плачу, то буду йти на каву. Але ж, в мене головне питання це скільки він так може плакати і кликати мене. це був тільки перший день по суті. Бо думаю більше тижня мене не вистачить. Якщо так, то заберу і буду чекати ще півроку-рік. Бо я здаю в першу чергу для його розвитку і щоб йому веселіше було, ніж вдома самому
автор ОхиИВздохи • 04 июля 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
Просто і садки є різні. Є такі до яких я б навіть близько не підходила. Тому і обійшла всі на районі, розпитала, роздивилася і вибрала найкращий. Але це не запорук а швидкої адаптації). Може ці тривожні мамки зразу уявляють радянські садки де нічого не можна було робити і на дітей кричали і ще хтозна які жахи там були
автор ОхиИВздохи • 04 июля 2024
Ответ дляЮпитерная
Так що тепер всі непрацюючі мами такі безвідповідальні лежні на дивані, а працюючі навпаки ідеальні мами які так сильно люблять своїх дітей що летять з усіх ніг? Не діліть світ на чорне і біле.
автор ОхиИВздохи • 04 июля 2024
Ответ дляЮпитерная
В мене аж серце розболілось тоді.
Я не можу про це навіть говорити
Ой ну це капець звісно. Думаю від садочку самого залежить. Але непрофесіонали і просто жорстокі і люди трапляються всюди, і в державному, і в дорогому приватному 😢
AnnaOst• 04 июля 2024
Ответ дляОхиИВздохи
Автор, не ведіться на оце все. За тут ідеальні мамаші вам розкажуть що у вас дитина не така, ви не така і садок не такий. Я питаю у дитини кожного дня чого вона плаче. Відповідь одна ’садок гарний, дітки гарні, вихователі гарні, а нема мами’ або ’загубила маму’
сладкий_ноябрь• 04 июля 2024
Ответ дляЮпитерная
Ну такий психологічний стан у мами. Чи ви цього не розумієте?
Я не беру всяких там маргіналів і тд, річ про нормальну сімʼю з нормальними батьками. Вигорання у мам може бути і після 2 років після народження, це нормально
сладкий_ноябрь• 04 июля 2024
Ответ дляЮпитерная
Таки зачепило в вас щось.
Задумайтесь...
Мене?
😂😂
Нічого не чіпляє, звісила двох на державу і живу собі в своє задоволення :)))
сладкий_ноябрь• 04 июля 2024
Ответ дляЮпитерная
Таки зачепило в вас щось.
Задумайтесь...
Мене?
😂😂
Я на хвилинку• 04 июля 2024
Сын норм пошел, не плакал ни разу, гос сад.
Но пошел в 3,2.
Дочке сейчас 1+, не представляю даже в 2 года ее куда-то отдавать, для нее точно травма будет.
AnnaOst• 04 июля 2024
Ответ дляОхиИВздохи
Я вас розумію, я так ходила з малою два тижні, бо думала без сліз лишиться, коли звикне. Нє) вихователі як плачє його чучукають-заспокоюють? Якщо так то йдіть спокійно. З приводу як довго буде плакати - ну от у мене вже півтора місяці і ще плаче. Але на тиждень раніше за мою дитину прийшла в садок дівчинка такого самого віку. І в неї взагалі був бурхливий протест і агресія до вихователів і інших дітей. І то бачу вже набагато краще
західний_діалект• 04 июля 2024
Ответ дляЮпитерная
В мене аж серце розболілось тоді.
Я не можу про це навіть говорити
Так і є. Дитина, яка не говорить, у садочку абсолютно беззахисна.
західний_діалект• 04 июля 2024
Ответ дляЯ на хвилинку
Но пошел в 3,2.
Ну так у 3,2 досить багатьом дітям вже цікава компанія однолітків, тому він і не плакав.
А тут дитині 2, мама побачила, що у садочку гарні іграшки і вихователі, і почекати півроку, поки дитині те буде насправді треба, вона вже не хоче.
Дитина кличе маму, кличе тата, а мама впевнена, що іграшки то все замінять...
автор ОхиИВздохи • 04 июля 2024
Ответ длязахідний_діалект
Нічого я не впевнена) я тільки починаю цей шлях і якщо бачитиму що не йде дитині той садок, я його звісно заберу додому і будемо ходити на розвивашки. Чого ви на мені зразу хрест поставили і все вирішили за мене ? Я хочу як краще своїй дитині, це тільки перший день і то перші 30 хв без мами у садку
автор ОхиИВздохи • 04 июля 2024
Ответ длязахідний_діалект
Так почитати вас, то я просто ізверг який над дитиною знущається. Хто дає гарантію що в 3,4,5 не буде ще важчої алаптації? Я думаю треба дивитись в першу чергу на потреби дитини і її реакцію, тут мені здалося що йому треба садок на пів дня
Я на хвилинку• 04 июля 2024
Ответ длязахідний_діалект
Мне тоже кажется, что 2 просто не лучший возраст.
За рубежом в ясли в 3-6 месяцев и те логичней, ребенок проще адапртируется. А тут у него весь уже налаженный мир рушится.
автор ОхиИВздохи • 04 июля 2024
Ответ дляЯ на хвилинку
Але ж як тоді в 3 буде, той самий світ буде рушитися? Я почитала психологів, то вони говорять, що чим пізніше, тим довше йде адаптація. Хоча тут мами написали що пізніше деяки діти навіть бігли у садок. Може це ще від дитини залежить
Подмигашка• 04 июля 2024
Ответ дляОхиИВздохи
У мене в перший раз не змогли заспокоїти,я повернулась через 15 хвилин.а на другий день набагато краще, хвилин через 5-7 вже не плакала.ну і далі все простіше, через місяць вже може спокійно попрощатися. всі різні, але динаміка в перші дні дуже відчутна.і я теж допускаю думку,що пізніше було б складніше
Коплю на груди• 04 июля 2024
В більшості, так
Старший ненавидів той садок, постійно хворіла потім ще
А доню в перший день привела на півгодини, так потім тричі ще питалася її додому забрати . Тільки прийду, вона каже, мама прийди пізніше, а поруч трійко малят виють, ручки тягнуть або намагаються втекти
Коплю на груди• 04 июля 2024
Ответ дляПоумничка
Віддавала старшу в 1.11 (запропонували хорошу роботу я погодилася), меншу - в 2.7. Це дві великі різниці. Ближче до 3х років дитина вже більш самостійна та соціалізована, адаптація до садочку менш болюча та тривала. Мала легко пройшла адаптацію, їй було цікаво, маму не кликала. Старшу на руках носили до саду декілька місяців, та ще й тільки тато. Зі мною взагалі суцільні істерики були, так не хотіла іті.
Хо, ми з подружанею в 5 років втекли з садочку. Зима, холодина, ми заховалися на прогулянці в теремочку, і коли всіх забрали на обід, чкурнули до неї в гості. Не дійшли, правда, її брат нас назад привітав, а там нам влетіло добряче
західний_діалект• 04 июля 2024
Ответ дляОхиИВздохи
Просто перечитайте власні коментарі у темі, так, ніби не Ви писали, а Вам відповіли. Разом з постами, на які були відповіді.
І все стане набагато зрозумілішим.
Насправді Ви вже знаєте відповідь на стартове питання, і знаєте, чи вчасно віддали сина у садочок, чи не поспішили і чи не затягнули.
Але поки що для себе цю відповідь не прийняли.
західний_діалект• 04 июля 2024
Ответ дляОхиИВздохи
От! Нарешті! На третій сторінці теми вірний висновок. Те, про що пишуть психологи і кажуть батьки, у тому числі в цій темі.

’Треба дивитись в першу чергу на потреби дитини і її реакцію’.
Банально запам´ятайте цю свою фразу і згадуйте її, поки дивитесь на дитину у садочку.

Вам не просто так толочать у темі, що діти різні, вказують про досвід з декількома власними дітьми.
автор ОхиИВздохи • 04 июля 2024
Ответ длязахідний_діалект
І все стане набагато зрозумілішим.
Та що я може прийняти, маючи по факту досвід тільки 1го дня. Я тому і хочу підготуватися морально і досвід інших мам дізнатись, тому і завела цю тему, хіба це не зрозуміло
західний_діалект• 04 июля 2024
Ответ дляКоплю на груди
В більшості, так
Я знаю сім´ю з двома дітьми, де одна страшенно любила садочок, вистави, виступи, погратись з дітьми і т.д.
А друга досі згадує садочок як найжахливіший час у своєму житті.
Садочок один і той самий, різниця між дітьми невелика, сім´я жила з бабусею і дідусем (тобто необхідності ’перетримки’ дітей у батьків не було, дідусь на момент народження старшої дитини був вже пенсіонером).
Просто одна дитина екстраверт яскраво виражений, а інша - інтроверт.
Інтроверта віддали у садочок ’для адаптації, щоб не був букою’. Нічого, крім ненависті до оточуючих, він з садочку не виніс.
Причому сам каже, що вихователі були чудові, не ображали, слідкували, щоб діти не билися, не було заборони йти в туалет і т.д.
автор ОхиИВздохи • 04 июля 2024
Ответ длязахідний_діалект

Ну то я так і хотіла, щоб інші мами поділилися досвідом. В своєму питанні я цього і просила
західний_діалект• 04 июля 2024
Ответ дляОхиИВздохи
Ви були у садочку 4 дні.
Краще за Вас ніхто не знає Вашу дитину. Ані лікар, ані вихователь.
Хоч і як я не люблю Комаровського через його політичну позицію і продажність останніх років, у своїх старих книжках він добре писав про материнську інтуїцію.
Про те, що треба поставити себе на місце лікаря (у Вашому випадку - вихователя, його робота - зробити так, щоб дитина лишилася у садочку).
Прислухайтесь до свого серця.
По Вашим коментарям схоже, що необхідності терміново вийти на роботу Ви не маєте.
Ви хочете розвивати дитину, дати їй максимум можливого.
Пам´ятайте, що ’насильно любий не будеш’.
Подивіться, щоб дитині було комфортно.
А де це буде, у садочку, на майданчику, на гуртці з малювання, ліпки, у басейні - неважливо у 2 роки абсолютно.
Для підготовки до школи здоровій дитині вистачить одного року перед школою. І теж неважливо, буде то пристойний садочок чи курси підготовки 2-3 рази на тиждень.
От з 2 до 5 років все абсолютно у Ваших руках, і робіть саме те, що йде від серця, те, що приємне Вашій дитині і не шкодить її здоров´ю.