Блакитна устриця• 16 июля 2024
потрібна адекватна порада, Польща
ледве тягну оренду в Польщі, я і дитина.
а осінь-зима опалення взагалі буде мрак. і я не знаю, які подальші дії.
поки я працюю дистанційно, грошей йде в 0.
відкладення навіть трохи зменшуються, бо не хочеться відмовляти в нормальній їжі.
Яке найбільш адекватне рішення:
1) жити там де живу, вжатись по їжі, гуртки мінус (воджу на танці, музику, басейн),
2) шукати нову квартиру тут (з мінусів - я синяк на роботі, сплю по 3-4 години. ресурсу на пошук, на переїзд просто нема),
3) їхати в іншу країну (тут також треба ресурс, грошей і часу. крім цього, ніде нема знайомих. ну і дитина знає ідеально польську)
Яке найбільш адекватне рішення:
Блакитна устриця
• 16 июля 2024
Ответ дляton-ka
На музику можна вступити у музичну школу і вчитися безкоштовно. Танці зустрічаються безкоштовні. Пошукайте у вашому місті може є MDK (Młodzieżowy Dom Kultury), в деяких є купа гуртків за дуже малі гроші
якраз туди ходила, але там нема безкоштовно
Совбез• 16 июля 2024
Я не знаю на що ви витрачаєте 2000 злотих на харчування як ви пишите шо нічого не купляєте. Ми з чоловіком в двох- 1200 на харчування, і це м’ясо- індичка, курка,кролік, говядина, свинину дууже рідко беру. Риба- горбуша, лосось, скумбрія, тріска. Крупи-макарони .Постійно їмо овочі-фрукти, різну кисломолочку і йогурти в тому числі, і купляєм різні солодощі в пекарнях-цукернях. І вибачте здоровий мужик котрий тяжко і фізично працює їсть явно не як маленька дитина. І з готуванням я не дуже бавлюсь печено мясо-риба або варене + салат чи печені овочі+ трохи якоїсь каші чи макарон для ситності трошки.
Блакитна устриця
• 16 июля 2024
Ответ дляСовбез
в мене дитина варене мясо не буде їсти((
Совбез• 16 июля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
ну то запікайте мясо, чи крильця-гомілки, чи навіть якісь биточки з ананасом чи просто під сиром печені. На це на підготовку йде 10 хвилин і за 40 хвилин-годину готово.
Блакитна устриця
• 16 июля 2024
Ответ дляСовбез
годину вмикати духовку?
вона в мене не так швидко нагрівається і потрібно 2 год навіть на гомілки. це ж купу електрики
Совбез• 16 июля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
годину вмикати духовку?
Щось дивне, тут пишете що квартира з крутим ремонтом і технікою і духовку гріти годину перед? Електродуховка гріється 10-15 хвилин якраз як підготовуєш то що туди маєш класти. В мене в квартирі все на електриці -плита, духовка, посудомийка і пралка з сушкою і аж накручую 130 злотих світла в місяць . Вам щось підказують а вам все не то. Значить живіть як вмієте. І не ходіть до магазину кожен день, бо так в вас буде завжди, ви не вмієтет раціонально користуватись грошима і шось планувати і прораховувати.
Творю чудеса• 16 июля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
я не шукала такої. шукала просто квартиру, дивилась і 30 кв студіо.
взяла те, що мені готові були здати
так у вас грошей немає, кімнати дивіться
ПолБатона• 16 июля 2024
Ответ дляСосиска_Втесте
А что да город? У нас дороже намного.
Варшава
но речь идет об обычном районном бассейне
там где им Bilet ulgowy(пенсионеры, дети) 17 злотых в час, но если сразу купить карнет на 60 злотых или больше, то идет вычет по минутам по 35-40 гроши, но на каждый вход отнимают по 15 минут на переодевания
в это входит бассейн, джакузи, массажные потоки и сауна
ПолБатона• 16 июля 2024
Ответ дляЗабобонний фрукт
Я вас читаю і розумію, що у вас в пріоритеті житло. Так буде важко щось змінити.
Я з донькою знімаю квартиру у Лондоні, 20 хв на метро від центру міста. Я не буду навіть казати, скільки це коштує…якщо перевести у гривні, це просто шалені гроші. Але ми обирали не лакшері квартиру, спираючись саме на ціну аренди та рівень району.
Так, тут чисто, свіжий косметичний ремонт, є все необхідне для життя. І головне, що після оплати аренди у нас залишається більше коштів для життя.
тю, скажіть, нам в Польщі цікаво
те що ціни великих міст польші часто співпадають з іншою частиною Європи - ми вже в курсі
тепер про Лондон ще дізнаємося...
ШобВам_КакНам• 16 июля 2024
Ответ дляЛо Шарик
Вариант 3 - на социал к Немцам или Норвегам
А після Польщі вже і не приймуть.
Чучало яблуні• 16 июля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
годину вмикати духовку?
Ну дивіться, автор, якщо перевести Вашу зарплату в злоті, то це приблизно 4700, навіть більше мінімалки, яку платять на заводі. Як на мене, вихід для Вас - більш дешеве житло. Ми зараз орендуємо 2-квартирну, але крихітну, одна кімната 7м2, а друга 10 м2. Нас 2+2. Дітям 16 і 11 років. Так, хочеться кожному окрему кімнату, але зараз так. Не все можемо собі дозволити
Чучало яблуні• 16 июля 2024
Ответ дляСовбез
Це виходить 40 злотих на день. Як? Абрикоси 17 злотих. Говядина дорогуща. Солодощі в пекарнях від 40 злотих за кг.
Блакитна устриця
• 16 июля 2024
Ответ дляЧучало яблуні
так, я буду шукати і шукаю.
але це не так просто.
ті квартири, що я дивилась (кухня + 1 кімната) переважно 1600-1700 плюс чинж 700 це вже 2300-2400, а зверху світло, вода
виходить, що в неопалювальний сезон я плачу так само як би винаймала квартиру вдвічі меншу. тому я просто рахую.
ті квартири, які 1400 + чинш - там або меблі треба, або ще щось - що виходить не мало.
а тут я не купувала нічого, навіть сушарка була.
тому менше ніж 1700+чинш 700+електрика і вода нема прийнятних.
і я не кажупро супер умови, а банально не 5 поверх без ліфта чи наявність меблів.
я дивилась може 50 квартир, то здають просто мрак, де меблям по 100 років.
тому ці дешеві квартири чомусь також вже не дешеві( на жаль
але це не так просто.
Простецкая• 16 июля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
ну і нащо.
хіба басейн і танці дитині, яка не була жодного разу на морі то така лакшері?
Якщо не вистачає грошей, то так. Моя сестра живе в Польщі з двома підлітками. Працює на заводі. Квартира маленька, однокімнатна, зі звичайним ремонтом та дешевими меблями - 1500 злотих + комунальні. Не знаю, скільки вона витрачає на їжу, але думаю, що значно менше, ніж ви. Їй ще вистачає на манікюр, невеликі поїздки та розваги, такі як басейн і кіно. Ще й відкладає потроху. Але вона багато працює і майже всі вихідні на роботі, бо тоді більше платять. Так вже два роки і тільки зараз віддала дітей на секції та думає про зміну житла. У вашому випадку, я б скоротила витрати: наприклад, залишила лише одну секцію, яка найбільше подобається, і менше витрачала на продукти. Звісно, було б краще змінити квартиру на дешевшу, але я добре розумію, що це легше сказати, ніж зробити.
Чучало яблуні• 16 июля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
так, я буду шукати і шукаю.
але це не так просто.
У нас 10 тис мешканців, гміна. Кавалєрку можна знайти за 1000-1200, чинш в старих будинках 200-300 злотих, точно менше, чим в нових. Купу меблів і техніки віддають даром. Де Ви мешкаєте?
Блакитна устриця
• 16 июля 2024
Ответ дляПростецкая
але в 1500 не входить опалення?
просто в старих домах на опалення закладають по 600 злотих в місяць часто. і ще треба вікна не відкривати, бо тоді автоматом вмикається і раз в рік дуже сильні доплати (якось вже дійшло до оренди майже, то мені казали вікна взимку не відкривати на довго, бо тоді батареї вмикаються якось і ті люди за рік доплатили 3000 злотих за опалення.
тому саме опалення дешевше в новому домі значно..
Блакитна устриця
• 16 июля 2024
Ответ дляЧучало яблуні
як може чинш такий низький бути?
200-300 цев нових домах, без опалення.
так переважно чинш біля 600-700
200-300 цев нових домах, без опалення.
так переважно чинш біля 600-700
Чучало яблуні• 16 июля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
як може чинш такий низький бути?
200-300 цев нових домах, без опалення.
так переважно чинш біля 600-700
200-300 цев нових домах, без опалення.
так переважно чинш біля 600-700
У мене зараз чинш 353, і вода туди входить, і сміття. Окремо газ, електроенергія, тв плюс інтернет. Опалення у нас газове, котел в квартирі. Раз на півроку перерахунок за воду і електроенергію
Чучало яблуні• 16 июля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
як може чинш такий низький бути?
200-300 цев нових домах, без опалення.
так переважно чинш біля 600-700
200-300 цев нових домах, без опалення.
так переважно чинш біля 600-700
Але у нас дуже мало оголошень, я за два роки може з два десятка бачила, а Ви писали про 50 квартир, то вже добре, що є вибір
Блакитна устриця
• 16 июля 2024
Ответ дляЧучало яблуні
в мене також чинш 300 злотих, але туди вода не входить: прибирання будинку, фонд будинку і сміття.
Але тоді виходить 1000+300+електрика 100+гаряча вода+опалення.
мабуть взимку може і під 3 тис виходити..
Блакитна устриця
• 16 июля 2024
Ответ дляЧучало яблуні
я дивилась різні міста просто..
ну реально до 1700 (це сама плата власнику) нормальних нема.
60% це без меблів, решта жуть.
я такого вже надивилась.. і мишу бачила бігаючу по квартирі, і таракана, і диван, з якого просто торчать пружини.
ну реально якщо купляти навіть 1 ліжко собі і дитині + якийсь стіл то це дуже дорого вийде.
плюс не всюди була пралька.
тут де я є або старий фонд (дуже старий), або новий.
і оцей старий за 1000-1200(власнику, а по факту це 1200+700+електрика+вода) ну практично 90% без меблів.
60% це без меблів, решта жуть.
плюс не всюди була пралька.
Чучало яблуні• 16 июля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
Ну тоді не знаю, що Вам порадити. Ми з будинку переїхали в дешевше житло, бо зрозуміли, що зиму просто не витягнемо фінансово, бо опалення дорого, а будинок старий, нагріти не можливо було
Блакитна устриця
• 16 июля 2024
Ответ дляЧучало яблуні
я також проживала в будинку.
електрика і вода були біля 300 разом.
а от опалення - 1000-1500 і то у футболках ніхто не ходив...
електрика і вода були біля 300 разом.
Ответ дляБлакитна устриця
мову треба знати.
ну і тут свої їдуть в Німеччину на зарбітки
ну не знаю, если нет перспектив, я б не оставалась, выучил ребенок польский , выучит и другой язык. Если вы работать будете так же онлайн то ищите страну где дешевле соц.корзина, не знаю как сейчас у нас многие выезжали в Португалию, там дешевые продукты, жизнь более ли менее, но с работой так себе. Или где сейчас еще помогают украинцам - Германия, там и очно работать сможете.
долой_лама• 16 июля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
маю роботу. навіщо соціал?
автор, все ваши проблемы от того, что вы подсознательно считаете, что в этой жизни вы не заслуживаете успеха, как бы тяжело вы не работали
ПодругаМужа• 16 июля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
мабуть це через те, що я не вмію гарно готувати.
і не маю на це часу.
вранці яйце, овочі.
обід мясо чи суп.
ввечері сирники. поза тим фрукти, люблю сир намазувати.
іноді сосиски (вони не дорогі).
овочі дорогі, фрукти...
фруктове пюре дитині в школу купую от
і не маю на це часу.
вранці яйце, овочі.
обід мясо чи суп.
іноді сосиски (вони не дорогі).
овочі дорогі, фрукти...
фруктове пюре дитині в школу купую от
И это тут не дорого
Блакитна устриця
• 16 июля 2024
Ответ длядолой_лама
але до чого тут соціал?..
долой_лама• 16 июля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
але до чого тут соціал?..
я про социал ничего не писала
Блакитна устриця
• 16 июля 2024
Ответ длядолой_лама
я про социал ничего не писала
Ви відповіли на репліку про соціал, і я подумала, що стосується соціалу)