Подивилася її інтерв´ю на каналі Ісландія. Дуже класне. Рекомендую. Особливо: Порошенко - барига, Зеленський - клоун))) Згодна з її словами що за Гоголя взагалі не варто сперечатися. Він на теперішній час був би як Лобода - ні туди ні сюди. Загалом, освічена приємна жінка. Дуже шкода, що так трапилося.
Єдине я не розділяю її поглядів на те, що мова це зброя. Зброя це класний високотехнологічний впк
Ответ дляOlga Zelenyak
Так мне хочется)
До речі, якщо би ви слухали Фаріон, то вона казала, що людина може розмовляти якою завгодно мовою. Але вона має знати рідну. Тому що якщо людина її не знає, то вона або політично упереджена, або розумово відстала. Ну з чим тут можна не погодитися?
у армян родной какой? которые родились и проживают в Украине? Между собой они всегда на армянском.
Я только из Закарпатья вернулась, так вот, между собой они общаются на румынском, хоть они и украинцы, но он им не родной.
Ответ дляOlga Zelenyak
Ні, як би те, що роблять на лівому має якось бентежити українців, які так переживають за право розмовляти російською і вважають Фаріон нацисткою за слова. Але їх це не бентежить ніяк, не всіх, але багатьох. Хоча там вже не слова, а дії. Проте їх дуже втішило вбивство Фаріон. Нація загадкових людей.
Ніякої загадкової нації. Українці останні 100 років активно знищувались, а а їх місце заселялись ´брат´я´ от і маємо... і я не про мовне питання а про вату в голові, незалежно від того якою мовою вони говорять
Ответ дляlilu1990
Інтерв´ю на 2,5 години але пролетіло за мить. Класна вона, але дуже радикальна і категорична була
А як не бути радикальною, коли півкраїни держану мову не хочуть знати?
Вона про військових казала типу на службі українською, а у побуті як хочеш. Гостра на язик була, але права була на всі сто.
Ответ дляТанюша
Я з умовно російськомовного регіону, вірніше з регіону південно східного суржику якого так люто ненавиділа ця пані.
А погодьтесь. Не дуже то і приємно коли ти жив , балакав, а тебе ненавидять за твою вимову. В нас такі слова були смачнющі які їй і не снились баклажани ( помідори) кубирьок - бідончик, сапетик ( кошик).
Я українську мову вивчала по смачній літературі Нечуй Левицького, Карпенко Карого.
А хто ця пані окрім хайпу? Що вона написала?
А чого тут ви пишете украінською?
Та пані була доктором філологічних наук і викладала в університеті.чи у вас Гугл не працює?
Монашка в миру• 27 июля 2024
Ответ дляlilu1990
У нас дуже багато російськомовних знають державну мову, але не користуються нею в побуті
Але українці, які в Європах та Америках вивчили їхні мови, чомусь не вимагають, щоб в змі та школах була українська, не кричать що їх утискають. Відчуваєте різницю?
Киев_Елена• 27 июля 2024
Ответ дляРойЛеля
Ну, особистість дуже неординарна.
Освічена жінка була. Лишила велику кількість інформації на ютубі про Україну і українців. Такий собі спадок після себе лишила. На цьому і спасибі їй.
Смерті такої не заслужила
Удивляюсь что ее выставляют как икону «чистого украинского языка». Как по мне и по мнению знакомой - кандидата филологических наук, у нее был как раз не литературный украинский язык
Ответ дляKsusci
Бо українці мають знати українську.
Спочатку українська мова, а потім хоть російська, хоть англійська, все рівно.
Розділяють узькомовні. Бо вони невігласи.
Я з вами категорично не рогоджуюсь. Українець це стан душі і свідомості, а не мова. Це метафізична ккатегорія
Ответ дляМонашка в миру
Я не дорікаю російськомовним. Навпаки пишу. Вони знають українську. У мене немає з ними проблем у комунікації. Один одного прекрасно розуміємо. Просто вони не аористуються українською. Нікого за це не засуджую
Монашка в миру• 27 июля 2024
Ответ дляlilu1990
Та дома хай хоч на мигах ті російськомовні спілкуються. Мені байдуже. Але вимагати щоб в школах і змі в Україні була російська, бо їх бачте утискають бідненьких, це вже занадто. Хай спробують у Франції чи Китаї запровадити російську як другу державну.
Rivka_Karshenbaum• 27 июля 2024
Ответ дляKsusci
Бо українці мають знати українську.
Я украинка, знают украинский (нмт на 150 балов), говорю на русском.
Ответ дляМонашка в миру
А чому тільки вдома? Побут охоплює ширший спектр ужитку. Нікого змусити любити українську не можна. А якщо через примус, то чим методи фаріон відрізняються від кацапських?
Ответ дляlilu1990
Я не робила вам зауважень
Нет. Делали. В ответ на мое замечание. Теперь, оказывается, вы не понимаете ’русскоговорящими пальцами’ написанное.
https://sovet.kidstaff.com.ua/question-3575927-8
Понятно, незнанием языка пытаетесь замаскировать трусосость :) И неумение выкрутиться.
Хотя ....это и доказывает всю манипулятивную суть вопросов чзык/мова. И вашу тоже.
Кстати. Вы ответ-то на мой вопрос придумайте. Я беспокоюсь о вашей памяти - были жк русскочзычной. Поэтому посьаоаюсь задавать вам его почаще :)
Ответ дляmari_klim
Только Вашу училку почему-то не крутили по всем российским и пророссийских каналам во время Майдана, разжигая ненависть к украинцам у россиян. А эта и ещё некоторые наши свободовцы тупо работали в команде, чтобы создавать картинку для быдломассы. Такое ощущение, что для некоторых до сих пор неведомо как фсбмашина вкладывает и вербует ультраправых и ультралевых для достижений своих целей... А те, кто был когда-то коммунякой, то понятное дело, что завербованы ещё со времён СССР. В Народном Рухе их было тысячи... Что говорить о начале 2000х, когда фсбшники к власти пришли и начали 30% своего дохода вкладывать в предстоящую компанию по уничтожению Украины и остальных бывших типа независимых республик..
Я это тоже пыталась объяснять местным дамам. Но это видимо слишком длинная логическая цепочка
Ответ дляlilu1990
Змушувати не треба. Треба просто не брати на роботу людей, які не вміють говорити державною мовою. Хай з помилками, все буває, але без знання мови ти не громадянин і не маєш права претендувати на блага держави і вважатися рівноправним.
Тільки у нас чомусь це питання мови. Це реально смішно. Вивчи державну мову, користуйся документацією на державній мові, на роботі державна мова, а у приватному хоч китайською.
Фаріон дуже мʼяка була. Ті, хто не знають мову і публічно цим пишаються, а такі є. Вони зневажають мову і плюшавлять її. Такі не мають права мати паспорт навіть, ходити на вибори і працювати на гарних посадах.
Чому іноземні мови ми вчимо і пишаємось цим, а українську мову змішують з лайном?
Тому, що той, хто говорить руською він слухає руське, дивиться руське і тягнеться ментально до руського. Коли за кордоном чуєш руську мову то не зрозуміло то свої чи кацапи.
Монашка в миру• 27 июля 2024
Ответ дляlilu1990
А до чого тут змусити любити? Наші біженці в Німеччині та інших країнах ходять на мовні курси, бо їх змушують любити німецьку?))
Ответ дляlilu1990
Не правда. Свідомість російська, якщо рот все життя видає російські слова. Люди, які спілкуються російською, слухають російську музику і читають російські книжки. Чи ви і з цим не згодні?
Серед моїх знайомих не має російськомовних, які б читали українські книжки. І слухають вони досі Анні Асті і інше лайно, хоча я сама раніше це любила дуже, бо мені здавалось, що то не важливо.
Ответ дляlilu1990
І ще. Чому тоді саме російська? Людина з свідомістю українця розмовляє російською, чому? Я можу зрозуміти коли використовують дві мови, але коли саме російська і при цьому кричать, що вони такі ж українці і мають право?
Чому не англійська, вірменська чи татарська мова? Це ж також мови меншин.
Цікавились коли-небудь бмовним питанням Білорусів? У них було те саме, але більш мʼяко, бо вони не пручалися. Молодь у Білорусі знає російську мову, а свою рідну ні. Там дуже малий відсоток може розмовляти вільно білоруською.
Спочатку відбирають мову, потім історію і культуру.
Ответ дляМонашка в миру
Зараз вам наведуть сто аргументів і перекрутять так, що ви їх притісняєте. Це вічна тема. В інших країнах наші російськомовні чомусь не розказують, що какая раз ніца-вони вчать мову держави, куди приїхали. От і все. Хоча могли б також качати права для узькомовних.
Ответ дляKsusci
На словах не считаешься равноправным и что там про блага державы,,если бы вы это сказали в живом общении на улице,даже не знаю ,вы могли бы в морду схлопотать от кого-то не культурного русскоязычного,не заводите такие разговоры на людях,если будете в Одессе.